PDA

Zobacz pełną wersję : Turbina wiatrowa



Jola_K
13-07-2006, 20:02
Witam
Czy ktos wykorzystuje turbiny wiatrowe do produkcji energii?
Jako glowne lub dodatkowe zrodlo?
Mam link do strony firmy handlujacej takim sprzetem mnie jednak interesuja wypowiedzi uzytkownikow, ewentualnie "znawcow tematyki" :wink:
Jola

havo
14-07-2006, 06:00
a gdzie ten link ?

krzysztofh
14-07-2006, 06:08
Nie wiem jaka to turbina, ale te profesjonalne mogą kosztować tyle co dom.

aru
14-07-2006, 07:19
generalnie biznes nie na nasze warunki, chyba że się w totka wygrało :D

b.drogie w postawieniu a i eksploatacja też kosztuje

greg.s
14-07-2006, 08:10
Ja mam link: http://www.enwia.pl/index.php

Jola_K
14-07-2006, 09:02
Podrzucam link: http://www.windandpower.com/windandpower_produkty.php?p1=1&p2=5&id=9&lang=pl

Kilka kolektorow prozniowych to tez duzy koszt. Dlatego rozgladam sie za alternatywa. Jednak nie widzialam jeszcze wyceny takiej inwestycji.
Bede sie budowac w gorach w otwartym terenie gdzie teren jest mocno nasloneczniony ale i wiaterek czuje sie zawsze. Az sie prosi by to wykorzystac :)
Mieszkam przy slowackiej granicy i u nich stoi kilka takich urzadzen. Byc moze u nich jest taniej? Zorietuje sie w temacie.
Byc moze watro zainwsetowac na przyklad w taki wiatrak? Calkowicie uniezaleznic sie od elektrowni, moze jescze nadmiar elektrowni sprzedawac, a miec luksus elektrycznej instalacji grzewczej itp.
Trzeba sprawe przemyslec i dobrze przeliczyc....

kroyena
14-07-2006, 09:16
Kolektory nie świszczą.
A jak będziesz miałą wiatrówkę, to jak myślisz co bedziesz robiła z nadwyżkami energii? Oddasz do sieci? Jeżeli tak myślisz to sięprzejedź do właściwego dla twojego domku Zakładu Energetycznego. Powodzenia. :roll:

Jerzysio
14-07-2006, 09:22
Generalą zasadą w przypadku tego typu "wiatraków" to nie produkcja energii elek. na potrzeby gospodarcze, a poprzez prosty układ grzałek
ogrzewanie wody w specjalnym zbiorniku ( wielkość proporcjonalna )
i korzystanie z tej wody jako np. wymiennika ciepła lub c.w.u..
Woda w zbiorniku traktowana jest jako akumulator ciepła.
J

Jola_K
14-07-2006, 09:54
Reasumujac:
- koszt wiatraka wyzszy
- wiatrak "swiszczy"...
czyli te wzgledy na NIE.
A jak z ekonomika?

"Kto pyta jest glupcem przez 5 minut, kto nie pyta wcale jest glupcem przez cale zycie".
Dziekuje za opinie.

NOTO
14-07-2006, 14:37
Kiedyś była mowa o wiatrakach pionowych ... do gospodarstw rolnych. Tanie w zbudowaniu i eksploatacji ... tylko na własne potrzeby.

invx
14-07-2006, 18:35
polecam zajżeć :)

=> http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic277125.html

pluton
14-07-2006, 19:43
Są też takie co kosztują tyle co całe osiedle domków jednorodzinnych nie wiedzieć dlaczego ?? producenci tych urządzeń chyba zwietrzyli dobry interes i naliczają sobie marże po 1000%

Studiuję ten problem od pól roku i na razie mam tylko przekonanie że najefektywniej jest taką turbinę wpiąć w starą instalację elektryczna w której licznik elektryczny może się odkręcać. Jednym słowem pan z elektrowni wpada do nas raz na pól roku i z czytuje licznik, a w tym czasie na pewno zawieje mocniej i wiatrak wyprodukuje prąd który odkręci licznik i zamiast rachunku za 300zł będzie rachunek za 30 zł.
CZY TY SIE CHLOPIE DOBRZE CZUJESZ ???
Chcesz zasilac siec od strony odbiorcy ??? :evil: :evil: :evil:

Mam pytanie do forumowiczow orientujacych sie w kodeksie karnym:
Ile lat w pierdlu przesiedzi mpoplaw jezeli prad z jego wiatraka zabije pracownika ZE ?

invx
15-07-2006, 04:46
jak wyprodukujesz nadwyzke, to ZE ma obowiazek kupic od Ciebie Twój prad :wink:
w praktyce jednak to tak wesolo juz nie wyglada.

Jerzysio
15-07-2006, 16:45
Szanowny kolego mpoplaw

zanim zaczniesz zwracać uwagę innym, zwróć uwagę na to co sam napisałeś:
stawka 36,- zł/kWh energii to chyba drobna przesada, no chyba że w Łodzkim ZE mają takie ceny :lol: :wink:
J