PDA

Zobacz pełną wersję : YTONG ?



Kros
13-07-2001, 19:35
Zamierzam budować dom z YTONGA. Czy to rzeczywiście dobry materiał jak zachwala sprzedawca i czy rzeczywiście nie trzeba ocieplać ściany z YTONGA ?

17-07-2001, 10:40
Mam dom wybudowany z Ytonga, bloczki o szer. 36 cm i potwierdzam, ze sciany nie wymagaja docieplenia. Od zewnatrz jest polozony tynk, od srodka zreszta tez.

18-07-2001, 08:44
Ja też mam zamiar budować z Ytonga. Czy już wybrałeś wykonawcę? A może możesz kogoś polecić? To chyba najtrudniejsze: podjąc decyzję o wyborze. Ja ciągle się waham, dodatkowo nie jestem pewna jaki sposób na rozliczanie z wykonawcą wybrać, żeby nie zaszkodzić swojemu budżetowi...

18-07-2001, 14:55
Ja też zdecydowałem się na Ytong. Byłem w kilku domach z Ytonga stojących po 4-5 lat i pytałem wlascicieli o wrazenia. Generalnie podkreslali mikroklimat (chlod w lecie, cieplo w zimie). Sciany byly z bloczkow 36,5 na cienka zaprawe.
Sadze wiec, ze nie trzeba ocieplac.

gjedrys
24-07-2001, 13:35
Mam dom wybudowany z Ytonga (36,5 cm), mieszkam od grudnia 2000 r. Ponieważ dom położony jest na południe od Krakowa, właściwie już na pogórzu, gdzie klimat ostrzejszy, wieją zimne wiatry itp., wykonawca zaproponował ocieplenie domu 5-cio cm warstwą wełny mineralnej, argumentując to właśnie czynnikami klimatycznymi.
W domu rzeczywiście panuje miły mikroklimat,w zimie koszty ogrzewania ( gaz i kominek z wkładem) były niewielkie.

krzysztofj
30-07-2001, 15:13
A może ktoś zbudował dom z gazobetonu z Żelisławic?
Proszę o opinie

Kenol
11-08-2001, 22:04
Wybudowałem dom w systemie HEBEL to to samo co YTONG tylko bloczki mają wymiar 37,5 są bardzo dokładne wyprodukowane na terenie czech. Jestem zadowolony . Są Tańsze ,szczególnie natproża.

Grad
28-02-2003, 13:06
Zachwalacie system YTONG, ja jestem ciekawy czy ten system budowy jest droższy niż tradycyjny czy nie i o ile procent?

KrzysiekMarusza
28-02-2003, 13:21
Proponuje tych co jeszcze nie badali - wpisac w wyszukiwarke
"ytong", "BK" ew. "beton komórkowy". Ytong sposród BK jest
najdrozszy. Wazne jest z jakiej odmiany (400 ? 500 ? itp. ).
POza tym jest duzo krajowych producentow bloczkow z BK, ktore
mozna murowac na cienkie spoiny, pióro+wpust itp.
zobaczcie http://www.betonkomorkowy.com.pl

Krzysiek

miwar
28-02-2003, 13:49
Kros,
wybudowaliśmy dom z Ytonga i stoi już 5 lat. My też zastanawialiśmy się nad kwestią docieplenia. Ytong wykonał dla nas profesjonalną analizę, z której wynikało, że docieplenie domu wełną (Ytonga nie powinno docieplać styropianem) amortyzuje się dopiero po 25 latach tak niewielka jest różnica w rachunkach. W Niemczech, Kanadzie i Szwecji robione były specjalne badania (porównanie rachunków za ogrzewanie domów z Ytonga docieplonych dodatkowo i niedocieplonych).
Mamy prawie 300 m2 i nasze rachunki za gaz za 1 miesiąc wynoszą średnio 380 zł (to wyliczenie za ten sezon zimowy, który obfituje w silne mrozy). Oczywiście palimy też w kominku, co niewątpliwie ma wpływ. Mamy bardzo dobre okna (K=1,1) - średnio, straty ciepła z powodu złych okien mogą wynosić nawet 25%
Pamiętaj, że czym wyższe parametry termiczne Ytonga tym bloczki są bardziej miękkie.
Miwar

Ryszardj
28-02-2003, 14:19
Miwar jaki masz piec ile KW i czy mowa jest o gazie ziemnym czy z butli Ja tez mam okolo 300m/2 i zastanawiam sie nad wyborem ogrzania domu. Czy masz w pokojach podlogowe ogrzewanie i czy kominek ma plaszcz wodny czy rozprowadzenie powietrzne czym grzejesz wode pozdrawiam Ryszardj

28-02-2003, 15:26
Dlaczego YTONG ma taką chińską nazwę. Dlatego, że jes ze Szwecji?

MAKiN
28-02-2003, 16:09
do Grada od 01.02.2003 YTONG zmiennił cennik jest ok. 15% tańszy 93 zł/m2 ściany z klejem bez transportu naturalnie bloczek odminy 400 i gr. 36,5 cm piuro i wpust

Jezier
28-02-2003, 16:23
A jakie dają rabaty od nowego cennika?

MAKiN
28-02-2003, 16:31
nie wiem dopiero będziemy to przeliczać ale od starego było 10% a jak u was dane z woj. opolskiego

Ryszardj
28-02-2003, 16:41
Makin powiedz ze budujesz sie w Opolskim czyzby jeszcze jeden ziomal mi dojdzie? pozdrawiam ryszardj

Jezier
28-02-2003, 16:42
Wszyscy operują starym cennikiem. Nawet jeśli mają już nowe to upusty dają od starych cen. Wychodzi na to, że proponują rabat nok 3%. Nie wiem czy to przejściowe czy już tak bez rabatu zostanie.

MAKiN
28-02-2003, 16:46
ryszard powiat krapkowice

MAKiN
28-02-2003, 16:48
jezier sprawdze to na początku marca przedstawiciel Ytonga będzie mi go przeliczł jeszcze raz doszły RKSy więc nie potrzebuje nadproży

MAKiN
28-02-2003, 16:50
jezier sprawdze to na początku marca przedstawiciel Ytonga będzie mi go przeliczł jeszcze raz doszły RKSy więc nie potrzebuje nadproży

Ryszardj
28-02-2003, 16:57
makin Chrzestowice sie klaniaja troche daleko do Ciebie ale moge pomoc Po Ytonga jezdzilem do Wroclawia najlepsze ceny mi dali razem z rozladunkiem 0 problemu w Opolu chcieli do 30% wiecej wiec pojechalem na targi budowlane do Wroclawia i tam kupilem ytonga na poczatku facet niechcial ze mna gadac bo powiedzial ze nie bedzie bral zarobku koledze z Opola ale po wstepnej analizie kosztow powiedzialem ze go bardzo lubie a jeszcze wiecej jego oferte i juz przeslismy do interesu ryszardj

MAKiN
28-02-2003, 17:01
Ryszard różnica 30 % od cen producenta !!!

Ryszardj
28-02-2003, 17:08
W hurtowniach w opolu wyciagali mi ksiazki albo to byly broszurki cen ytonga + dawali mi swoj upost i ta roznica byla 30% Bylem w Murbet. Kowol .Skladnica materialow budowlanych na ul.Niemodlinskiej i jeszcze pare innych na ul.Cygana wszedzie astronomia w porownaniu z cenami z Wroclawia.

MAKiN
28-02-2003, 17:08
Ryszardj z czego i jakie wykonałeś ściany fundamentowe jak ci wyszła izolacja ścian fundamentowych a "sprawa" kapinosu zakładam że masz ścianę jednowarstwową taką będę robić u sibie

PS. W jakiej firmie w Wrocławiu kubiłeś Ytonga, podaj mi na nią namiary z góry dziękuję .

MAKiN
28-02-2003, 17:08
Ryszardj z czego i jakie wykonałeś ściany fundamentowe jak ci wyszła izolacja ścian fundamentowych a "sprawa" kapinosu zakładam że masz ścianę jednowarstwową taką będę robić u sibie

PS. W jakiej firmie w Wrocławiu kubiłeś Ytonga, podaj mi na nią namiary z góry dziękuję .

Ryszardj
28-02-2003, 17:15
Bloczki zwirowo betonowe bardzo rowne szare z Wytworni w Chrzastowicach najlepsza cena i jakosc . Sciana z Ytonga 36.5 m odmiana 0.29 .A to jest ten adres Slawomir Fantazinski Tel 0601925952 Przedstawiciel na dolny slaska umowe podpisywalem we wroclawiu w hurtowni na ulicy dlugosz ale to wszystko powie Ci Slawek

MAKiN
28-02-2003, 17:31
dzięki podzwonie powalcze zobaczymy co uzyskam...

MAKiN
28-02-2003, 17:33
dzięki podzwonie powalcze zobaczymy co uzyskam...

MAKiN
28-02-2003, 17:33
dzięki podzwonie powalcze zobaczymy co uzyskam...

Rafał17
03-03-2003, 07:38
Wracając do pytania autora z przyjemnością potwierdzę, że w domu z bloczków YTONG mieszka się wspaniale. W moim przypadku to już czwarta zima. Mogę potwierdzić, że to co opowiadał kiedyś przedstawiciel firmy, sprawdziło się w praktyce. Dzisiaj zmieniłbym tylko jedno: zastosowałbym nadproża systemowe. Latem podczas wakacji widziałem jak szybko i prosto są montowane. A kontaktu do przedstawiciela najlepiej szukać na http://www.ytong.pl

Rafał17
03-03-2003, 07:39
I jeszcze jedno: oczywiście ściana jedowarstwowa!

KrzysiekMarusza
03-03-2003, 09:54
A dokladnie z jakich bloczkow zbudowales ?
Natomiast nadproza, o ile wiem, sa drogie :sad:

Krzysiek

Tambala
03-03-2003, 10:41
Uważajcie na Ytong (i w ogóle beton komórkowy)! Dostarczony na budowę jest mokry - ma ok. 30% wilgotności. Zanim wilgoć wyparuje mija kilka lat! W tym czasie parametry termoizolacyjne są o wiele gorsze!

Niebezpieczne jest zostawianie nieotynkowanego budynku na zimę. Może dojść do rozwarstwienia materiału pod wpływem wilgoci i mrozu!

Nie są to moje wymysły - wszystko w artykule prof. Pogorzelskiego z Instytutu Techniki Budowlanej (dostępny na stronie http://www.itb.pl/porada2/porada2a.htm)

miwar
03-03-2003, 16:44
Ryszardj,
mam piec Buderusa na gaz ziemny - moc muszę sprawdzić, bo nie pamiętam. Pomocą przy zakupie pieca był profesjonalny bilans ciepła, który zrobił dla nas człowiek z Buderusa (mogę Ci go polecić, to jeden z najlepszych sprzedawców Buderusa w Polsce, przy tym bardzo kompetentny).
Mamy w domu ogrzewanie podłogowe w łazienkach oraz na parterze (wiatrołap, przedpokój, salon i kuchnia) - parter będzie wykończony terakotą stąd ogrzewanie podłogowe.
Mamy również w salonie kominek, ale nie rozprowadziliśmy ciepła - szkoda. Jak będziemy budować następny dom to na pewno to zrobimy.
Mamy też dobre okna - k=1,1 - to dużo daje.
Miwar

Ryszardj
03-03-2003, 17:14
Miwar dzieki za info. gaz ziemmy odpada bo wogole go nie mam w tej miejscowosci co ja mam dom co do ogrzewania czy na pietrze dales kaloryfery i jak to wspoldziala z podlogowka ?pozdrawiam ryszardj

Rafał17
07-03-2003, 16:15
On 2003-03-03 11:41, Tambala wrote:
Uważajcie na Ytong (i w ogóle beton komórkowy)! Dostarczony na budowę jest mokry - ma ok. 30% wilgotności. Zanim wilgoć wyparuje mija kilka lat! W tym czasie parametry termoizolacyjne są o wiele gorsze!

Niebezpieczne jest zostawianie nieotynkowanego budynku na zimę. Może dojść do rozwarstwienia materiału pod wpływem wilgoci i mrozu!

Nie są to moje wymysły - wszystko w artykule prof. Pogorzelskiego z Instytutu Techniki Budowlanej (dostępny na stronie www.itb.pl/porada2/porada2a.htm) (http://www.itb.pl/porada2/porada2a.htm))



Sznowny Kolego, z cytowanego przez Ciebie artykułu nic takiego nie wynika. Do tego radzę Ci abyś popatrzył na budowy i nie rozsiewał plotek. Ściany mojego domu z YTONGA stały dwie zimy bez dachu! Były przemoczone. I co? Odeschły błyskawicznie i nic się nie rozwarstwiało! Zresztą odsyłam do artykułu o odsychaniu ścian z YTONGA w budynkach zalanych podczas powodzi (Materiały Budowlane ze stycznia 2003)

Jezier
07-03-2003, 16:17
Powtarzam pytanie. Jakiego rzędu rabaty oferują wam handlowcy na ytong od nowego cennika. Mi zaoferował 2,7%. Czy to jest dużo?

07-03-2003, 17:04
Tyle co nic. Standardowo dają 10%. Ja kupowałem dla inwestora o tyle taniej.