PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LMP27 pracownia LIPIŃSCY



Dorota619
18-03-2003, 20:40
Bardzo podoba mi sie ten projekt ze wzgledu na swoja prostote i (mam nadzieje) stosunkowo niewielki koszt budowy. Przy tym na niewielkiej powierzchni ma caly potrzebny mi program funkcjonalny - 5 pokoi, oddzielna kuchnie, a nawet jadalnie. Ma tylko jedna wade - usytuowanie kominka przy scianie szczytowej salonu. Chcialabym zrobic DGP wiec kominek w tym miejscu odpada. Czy macie jakis pomysl gdzie mozna by przeniesc kominek? Obawiam sie, ze to nie jest proste zadanie, niestety...
A tak w ogole to wiem, ze sa osoby na forum, ktore ten domek buduja - czy mozecie podzielic sie doswiadczeniami?
pozdrawiam dorota

Dorota619
18-03-2003, 20:44
gdyby ktos chcial rzucic okiem na projekt:
http://www.lipinscy.pl/projekty/pietrowe/LMP27/p27rzut.html

Grzegorz63
18-03-2003, 22:10
Jeśli można być trochę "krytycznym" to powiem, że wejście do WC bezpośrednio z wiatrołapu nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Dorota619
18-03-2003, 22:27
zgadzam sie, zamierzam troche zmniejszyc wiatrolap i zrobic wejscie z korytarza, wspolne dla toalety i pralnio/kotlowni. Szczegoly wlasnie obmyslam.Jest zreszta jeszcze kilka innych drobiazgow, ktore zamierzam zmienic, np. niepotrzebne wg.mnie drugie drzwi do kuchni z wiatrolapu. ale to w sumie kosmetyka.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Dorota619 dnia 2003-03-18 23:29 ]</font>

Grzegorz63
18-03-2003, 22:53
No to jeszcze jedna uwaga, z kategorii "ekonomicznej". Dom składający się z dwóch brył (a taki jest Twój projekt) będzie zawsze droższy w ogrzewaniu, niż zwarta jednobryłowa konstrukcja. No ale ponoć szczęśliwi pieniędzy nie liczą... :wink:

Dorota619
19-03-2003, 07:45
To cenna uwaga. Jesli chodzi o zalozenia teoretyczne to na pewno masz racje, ale czy sadzisz, ze przy tak niewielkiej powierzchni tej mniejszej bryly (25m)beda to duze roznice?
Ale dobrze, ze zwrociles na to uwage, bo ja, w poszukiwaniu projektu taniego w budowie, troche stracilam z pola widzenia aspekt taniego uzytkowania.
Sczesliwi pieniedzy nie licza? Oj chcieliby nie musiec liczyc, chcieli...

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Dorota619 dnia 2003-03-19 08:51 ]</font>

Grzegorz63
19-03-2003, 11:21
Dom ekonomiczny w budowie i później w eksploatacji to taki, którego rzut jest jak najbardziej zbliżony do kwadratu (ideałem jest koło, ale takich domów się przecież nie buduje :smile: ). Wówczas mamy korzyści wynikające z faktu najmniejszej możliwej do uzyskania powierzchni ścian i dachu, a to z kolei ma wpływ na zużycie materiałów budowlanych oraz póżniej na najniższe z możliwych zapotrzebowanie na ciepło. W Twoim projekcie powierzchnia ścian i dachów jest wbrew pozorom duża, pomimo faktu małej powierzchni użytkowej. W domach bardzo dużo ciepła "ucieka" przez dach (wiadomo- ogrzane powietrze gromadzi się pod sufitem), dlatego trochę szkoda nie wykorzystać ciepła z salonu na "podgrzanie" wyższej kondygnacji. A u Ciebie nad salonem nie ma pomieszczeń mieszkalnych które będą "ogrzewane dodatkowo" przez strop salonu. Zdaję sobie sprawę, że w ten sposób można obrzydzić inwestorowi każdy "upatrzony przez niego" projekt, dlatego jeśli podoba Ci się to co wybrałaś to daj sobie ze mną spokój i do dzieła :cool: :cool:

jolana
23-03-2003, 12:02
cześć, ja też zamierzam budować LMP 27, uważam że jest niezły. Przy czym mamy te same uwagi: wejście do WC z wiatrołąpu, usytuowanie kominka, co do kuchni to z pewnością zamienimy jej miejsce z pokojem naprzeciw jadalni. Jak coś wymyślicie co zrobić z WC i kominkiem, to napiszcie. A właściwie o kominku już myśleliśmy, chcieliśmy go przenieść między jadalnię a salon, ale idiotycznie będzie wyglądał komin na zewnątrz i chyba nic z tego.

Dorota619
23-03-2003, 13:44
Czesc jolana, jak milo, ze sie odezwalas.
My tez myslelismy o podobnym usytuowaniu kominka - w rogu salonu przy sypialni, ale komin rzeczywiscie wygladalby beznadziejnie... Jesli chodzi o WC to myslalam o zlikwidowaniu wneki na szafe (w wiatrolapie jest wystarczajaco duzo miejsca na szafe) i zrobieniu tam drzwi, oba pomieszczenia polaczylabym, ewentualnie oddzielajac czesc gospodarcza. My chcemy przeznaczyc pokoj na dole na nasza sypialnie, wiec chcemy miec porzadna lazienke na dole. Najmniejszy pokoik na gorze pelnilby role pokoju goscinnego/gabinetu.
Jolana, czy analizowaliscie juz koszty budowy tego domu? My jestesmy dopiero na etapie "koncepcyjnym" calego przedsiewziecia, nie mamy nawet dzialki... Nasz budzet jest bardzo ograniczony, planujemy zbudowac domek za pieniadze ze sprzedazy mieszkania i kredytu, szukalam wiec projektu, ktory bylby naprawde tani w budowie. Extradom na Onecie okresla koszty budowy (calkowite, cokolwiek by to mialo znaczyc) na niecale 180 tys. To bylaby rewelacja, ale cos mi sie wydaje podejrzanie malo.
Na jakim etapie budowy jestescie?
pozdrawiam dorota

jolana
23-03-2003, 18:27
Hej, nasz etap budowy mniej więcej jak twój, no mamy już działkę i decyzję o warunkach zabudowy. Całkowitego kosztu budowy jeszcze nie mamy ale te 180 tys. to bardzo prawdopodobne :smile:. My myślimy ewentualnie o zabudowie ganku, wtedy też zrezygnujemy z szafy we wnęce obok pom. gospodarczego, a w powiększonym pomieszczeniu zrobimy łazienkę z brodzikiem i kotłem co. W obecnym WC będzie wtedy spiżarnia albo coś w tym stylu. Ale to wszystko na razie plany. Pozdrawiam.

Emil
02-04-2003, 15:16
Czesc, a co sadzicie o LMP 34
http://www.lipinscy.pl/projekty/pietrowe/LMP34/p34rzut.html

Mnie sie bardzo, podoba, brakuje tylko spizarni, ale moze da sie ja jakos wygospodarowac w pom. gospodarczym

EMil

jolana
02-04-2003, 18:23
Ładny domek Emil, tylko te skosy :smile: Ja ich nie lubię dlatego wybrałam LMP 27.

jolana
02-04-2003, 18:24
A spiżarnię spokojnie zrobisz np. pod schodami

magmi
03-04-2003, 12:58
Ja tylko "gościnnie" z jedną uwaga dotyczącą obu omawianych projektów. Schody zabiegowe są NAPRAWDĘ NIEBEPIECZNE, zwłaszcza jeżeli w domu są dzieci. Przy schodzeniu łatwo się ześliznąć na zwężających się stopniach i spaść. Moja najbliższa rodzina u której często bywam z dzieciakami ma właśnie takie i piszę to z ich oraz własnego doświadczenia.

jolana
10-04-2003, 21:37
coś zamilkło na tym forum, czyżby wszyscy zrezygnowali z budowy LMP 27 ??? Odezwijcie sie co u was.J.

jolana
13-04-2003, 18:10
No i całkiem umilkło, jak tam wasza budowa??? Czy ktoś jeszcze buduje LMP 27?

Dorota619
14-04-2003, 07:40
Jolana-wiosna wreszcie przyszła, więc wszyscy poszli budować. A ci co jeszcze nie budują (czyli ja na przykład) pracują ciężko, żeby jak najszybciej mogli zacząć budować...
Ja to się nawet cieszę, że Ty jesteś w stanie dużo bardziej zaawansowanym, że tak się wyrażę, bo będę miała od kogo czerpać doświadczenia :smile:
pozdrawiam dorota