PDA

Zobacz pełną wersję : przejscie przez rów melioracyjny



uranos
16-07-2006, 22:01
Nasza działkę przecina w poprzek rów melioracyjny. Oddalony jest on od drogi jakieś 45m z tym że za rówem również rozciąga się nasza działka dł. ok. 150m
Niestety nie mam mozliwości dojazdu gdyż nie ma zrobionego przepustu. Jest obok na działce sąsiada ale wiecie jak to jest z sąsiadami.
Pytanko:
Jak to zrobić aby gmina na własny koszt wykonała mi taki przepust?? w końcu to nie moja wina że przez działkę zrobili mi rów melioracyjny!!

Krisker
17-07-2006, 06:47
Nasza działkę przecina w poprzek rów melioracyjny. Oddalony jest on od drogi jakieś 45m z tym że za rówem również rozciąga się nasza działka dł. ok. 150m
Niestety nie mam mozliwości dojazdu gdyż nie ma zrobionego przepustu. Jest obok na działce sąsiada ale wiecie jak to jest z sąsiadami.
Pytanko:
Jak to zrobić aby gmina na własny koszt wykonała mi taki przepust?? w końcu to nie moja wina że przez działkę zrobili mi rów melioracyjny!!

A zrobili Ci go jak już działka była Twoja?

prosciu
17-07-2006, 10:26
nie czekaj na gminę kup drenę połuż w rowie i nasyp na to gruzu z piachem i problem z głowy
koszt nie jest taki wielki a masz sprawę załatwioną w 2 godziny
rura do takiego przepustu wystarczy z pólmetrowa

w przyszłości mozesz to zrobić ładnie i na stałe
albo powalczyć z gminą
bo rozumiem ze jest to problem na teraz

yorik
17-07-2006, 10:39
Robiłem pzepust u siebie, rura f50 (zbrojona) 1m = ok. 70 PLN; układali od razu po transporcie (przyjechali z dźwigiem do rozładunku). Na to trochę chudziaka, potem piach i ziemia. I działa, a koszt niewielki.
Nawet nie pytałem w gminie czy i ew. kiedy zrobią.
PZDR

qdlaty
17-07-2006, 11:13
Heja,
tu masz moją walkę z rowem.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=29879&highlight=

Jeśli to na Twojej działce, nikogo się nie pytaj, wrzuć przepust, zasyp i tyle.
Szkoda czasu na całą papierologię.

Q.

uranos
17-07-2006, 15:24
dzięki za podpowiedzi - zasypę i koniec nie będę walczył z biurokracją

jacekj
17-07-2006, 15:33
witam :)
Tylko, że biurokracja może przyjść do Ciebie a wtedy będą kłopoty. Samowolna budowa przepustu bez znajomości wielkości zlewni może być złą decyzją.

JackD
17-07-2006, 15:37
nie pieprz się z tymi papierami....
połóż rury jak mówiono wcześniej..... tylko zbrojone betony fi 50
zasyp i chodź jeżdzij do woli....
tylko zobacz wcześniej jak dużo wody tam spływa np w czasie opadów....
w jeden dzień masz problem z głowy...
no chyba, że masz złośliwych sasiadów, którzy tylko na to czekaja, zeby podpierniczyc do urzedu...
pozdrawiam....