PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty budowy drogi?



Tomi_W
17-07-2006, 21:49
Witam. Mam zamiar przeprowadzic wraz z kolega dosc skomplikowana operacje . Mianowicie, zamierzamy kupic duza dzialke (budowlana), a nastepnie dokonac jej podzialu na 4 mniejsze. Sukces operacji zalezy m.in. od wczesniejszenia okreslenia kosztów drogi, ktorej budowe przyjdzie nam sfinansowac (ma ona zapewnic dojazd na wydzielone, mniejsze dzialki). Szacunkowa dlugosc drogi to 130 m, szerokosc 5 m, prosty odcinek. Chodzi nam o raczej trwale rozwiazanie (kostka, ew. asfalt?). Czy potrzebne jest pozwolenie na budowe drogi? Czy ktos moglby podzielic sie swoimi doswiadczeniami w tym zakresie, wzglednie odeslac do zrodel informacji? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

casandra75
18-07-2006, 21:21
Witam
Taka droga to wydatki i wydatki...Prosze się zastanowic...
Zakupiłam działke właśnie i byłam współwłascicielem takowej drogi.. iz żeby dojechać do własnej działki zmuszona byłam zrobić dojaz do takwej j/w a dokładać sie do kosztów nie mił kto. . Droga ma długosc 100m wykorytowanie i gruz lichej jakosci jekies 7tys ... a droga dalej nie dokaczona ...i oddana w afekcie gminie :cry:
Z punktu włascicielamtak duzej działki to ok .. :lol: tylko znaleść tak szalonego inmwestora jak ja a bedzie ok 8) :-? :roll: :wink: dodam iznie było ani prądu -budowa transformatora,ni wody-studnia.

marcin_u
18-07-2006, 21:29
Witam
Taka droga to wydatki i wydatki...Prosze się zastanowic...
Zakupiłam działke właśnie i byłam współwłascicielem takowej drogi.. iz żeby dojechać do własnej działki zmuszona byłam zrobić dojaz do takwej j/w a dokładać sie do kosztów nie mił kto. . Droga ma długosc 100m wykorytowanie i gruz lichej jakosci jekies 7tys ... a droga dalej nie dokaczona ...i oddana w afekcie gminie :cry:
Z punktu włascicielamtak duzej działki to ok .. :lol: tylko znaleść tak szalonego inmwestora jak ja a bedzie ok 8) :-? :roll: :wink: dodam iznie było ani prądu -budowa transformatora,ni wody-studnia.

mnie jak narazie droga kosztowala 1000zl praca fadromy przy korytowaniu i rozgarnianiu gruzu,a gruz mialem za darmo.
drogi mam 100m i bardzo podmokly teren.
droga jest juz extra utwardzona i tylko z czasem musze ja czyms przykryc zeby wygladala lepiej..

casandra75
18-07-2006, 21:34
Gruz też miałamza darmo ale za transport musiałam zapłacic za 30 ton 250,00 zł wykorytowanie swoja droga ale najwiecej transport...poczatek drogi utwardzono 25ton tłucznia a reszta czeka na srodki gminy ...bo ja juz grosza nie dołoze...

casandra75
18-07-2006, 21:36
Dodam tylko iz jest szesciu współwłascicieli a ziemia to sam a glina...