PDA

Zobacz pełną wersję : polbruk czy kostka kamienna ?



mannix
17-07-2006, 22:42
no wlasnie jak w temacie.
co klasc ?
a przede wszystkim podzielcie sie informacjami ile placiliscie, lub ile ew. kosztuje polozenie 1 m2 w/w materialow (robocizna + material)

mam do ulozenia 170 m2... dosc duzo... wiec licze na pomoc. znajomosc cen i ew. innych waszych uwag pomoze mi skutecznie negocjowac warunki i cene.

rafałek
18-07-2006, 06:25
Ja jestem bardzo mocno nastawiony na granit. Podpytywałem jednego z potencjalnych wykonawców i wstępnie bez negocjacji zaproponował mi wykonanie 30 m2 za 3tys zł. On robi wszystko i daje cały materiał. Kostka granitowa 6x6. W cenie wykonanie korytowania i podbudowy.

mannix
18-07-2006, 07:45
...zaproponował mi wykonanie 30 m2 za 3tys zł.
wychodzi 100 zl za 1 m2. jesli kostka granitowa dajmy na to kosztuje 30 zl za m2 to cala reszta jest przerazajaco droga.

przemekk74
18-07-2006, 08:41
...zaproponował mi wykonanie 30 m2 za 3tys zł.
wychodzi 100 zl za 1 m2. jesli kostka granitowa dajmy na to kosztuje 30 zl za m2 to cala reszta jest przerazajaco droga.
kostka betonowa!!!! kosztuje od 30 do 50pln/m2... na granit w tej cenie laczej nie licz (chyba ze jakis odpadowy czy cos w tym stylu)
1 tona meiszanki graniotowej do podbudowki kosztuje we Wroclawiu okolo 44pln/tone (produkty rzeczne sa tansze ale zle sie zageszczaja).. na okolo 40m2 mi weszlo jakies 12ton na podbudowke + jakies 2-3 tony piachu... transport okolo 150pln... zle policzysz zapotrzebowane (standard...).. wiec drugie 150 transport. Wywozka ziemi po korytowaniu 100pln.. mamy wiec
jakies 1000pln wywoz ziemi i przywiezienie materialu na podbudowke.. wychodzi jakies 25pln/m2... teraz ktos musial wykopac dziura, ktos musial ja zasypac, ktos to musial zageszczara przejechac.... a kladzenie kostki granotowej to robota bardzo zmudna (betonowa idzie znacznie szybciej)
Sasiadowi kostka granotwa wyszla okolo 150pln/m2 po uwzglednieniu all kosztow. Wszystko co jest ponizej 120pln/m2 i jest zrobione jakosciow dobrze uwazam za b.dobra cene
Przemek

mannix
18-07-2006, 08:49
a wiesz moze jakie sa rynkowe ceny kostki kamiennej (za tone i za 1 m2) ? bardziej zalezaloby mi na cenie za tone.
strasznie droga ta impreza z tym brukiem. 170 m2 to cena moze dojsc pow. 20 tys. zl... :(

Lucia
18-07-2006, 09:27
Jak zwykle wybór zależy od tego, co Ci się bardziej podoba i ile kaski chcesz na to wydać :D .
Cena kostki granitowej w zależności od wielkości, rodzaju itp. od 180zł netto do 700zł netto za tonę. Odpady granitowe (bardzo fajnie wychodzi) 25-30zł netto za tonę.
Ja zdecydowałam sie na odpady granitowe - było trochę zabawy z układaniem, ale wyszło bardzo ładnie i nie tak drogo, jak w przypadku kostki.

rafałek
18-07-2006, 14:37
...zaproponował mi wykonanie 30 m2 za 3tys zł.
wychodzi 100 zl za 1 m2. jesli kostka granitowa dajmy na to kosztuje 30 zl za m2 to cala reszta jest przerazajaco droga.

Podbudowa w każdym przypadku powinna wyjść tyle samo bo powinna być wykonana w ten sam sposób. Kostka będzie droższa, ale za to jakościowo przetrwa każdy beton. No ale u Ciebie ilość robi swoje.

przemekk74
18-07-2006, 18:31
...zaproponował mi wykonanie 30 m2 za 3tys zł.
wychodzi 100 zl za 1 m2. jesli kostka granitowa dajmy na to kosztuje 30 zl za m2 to cala reszta jest przerazajaco droga.

Podbudowa w każdym przypadku powinna wyjść tyle samo bo powinna być wykonana w ten sam sposób. Kostka będzie droższa, ale za to jakościowo przetrwa każdy beton. No ale u Ciebie ilość robi swoje.
podbudowa jest rozna bo to zalezy od
- wyznania fachowca (chudy beton a moze kruszywo tylko)
- przeznaczenie (auta beda jezdzily czy przejscie do ogroda uzywane nie czesciej niz raz w tygodniu )
- fachowosc fachowca: jeden wmowi klientowi ze mu wystarczy 10cm byle jakiego taniego piachu czy daje 30cm drozszego kruszywa a pozniej dopiero piach
Jak dla mnie 100pln/m2 kostki granitowej to moze byc drogo a moze byc taniio (zalezy od kostki, podbudowy, rejonu kraju itp)
Przemek

jabko
18-07-2006, 19:52
Skąd wy bierzecie te chore ceny ??
100zł za m2 samej kostki ??

Tu macie po 25zł/m2
http://www.allegro.pl/item114401065_kostka_granitowa_4_6_szara.html

http://www.allegro.pl/item115061171_granit_kostka_granitowa_caly_kraj.ht ml

mannix
18-07-2006, 20:49
Skąd wy bierzecie te chore ceny ??
100zł za m2 samej kostki ??

Tu macie po 25zł/m2
http://www.allegro.pl/item114401065_kostka_granitowa_4_6_szara.html

http://www.allegro.pl/item115061171_granit_kostka_granitowa_caly_kraj.ht ml
nie za metr ale za kostke, podbudowe i robocizne. za wsio przeciez napisane bylo wyzej...

jabko
18-07-2006, 20:54
To ile kosztuje betonowa za m2 ??
Sama kostka bez roboty i podsypek.

18-07-2006, 21:44
betonowa podobnie kosztuje jak nie wiecej nic taniej na podjazd sie nie kupi.

brat zakładał starobruk jakis tam bajerny kolorowy z elementami jak szlaczki i kółeczeka - na gotowo płacił za wszystko z materiałem 80zł

rafałek
19-07-2006, 07:15
To ile kosztuje betonowa za m2 ??
Sama kostka bez roboty i podsypek.

Do tych cen z allegro dolicz załadunek i transport. Na wieksze odległosci zaczyna robić się różnica.

Czy 100 zł za m2 wszystkiego czyli 100% materiałów i robocizny przy liczeniu na podjzad samochodowy a nie chodnik to dużo... Poszukaj cen kosztki. Najtańsze sensowne to zaczynają się od 30-40 zł za m2 samej kostki. Niech układanie wyjdzie ok 30 zł to zostaje jeszcze korytowanie i podbudowa (materiał z wykonaniem).

http://www.zpbkaczmarek.pl/www/oferta.php
http://www.pozbruk.pl/

przemekk74
19-07-2006, 08:56
To ile kosztuje betonowa za m2 ??
Sama kostka bez roboty i podsypek.

Do tych cen z allegro dolicz załadunek i transport. Na wieksze odległosci zaczyna robić się różnica.

Czy 100 zł za m2 wszystkiego czyli 100% materiałów i robocizny przy liczeniu na podjzad samochodowy a nie chodnik to dużo... Poszukaj cen kosztki. Najtańsze sensowne to zaczynają się od 30-40 zł za m2 samej kostki. Niech układanie wyjdzie ok 30 zł to zostaje jeszcze korytowanie i podbudowa (materiał z wykonaniem).

http://www.zpbkaczmarek.pl/www/oferta.php
http://www.pozbruk.pl/

kolega w Lubinie w dolnoslaskim za robocizne i material bez kostki placil 54/m2...
kostke po2jne2 (szara tzw przemyslowa - ale jokosciowo ok - Libet) kupowalem po okolo 33pln/m2 (okolo 40m2).. ale udalo mi sie transport dostaac w cenie kostki.. do tego dochodza ograniczniki/krawezniki, kilkanascie ton granitu/tluczna/piachu (kto tam co chce) - jakies 1000pln z transportem
mi wychodzi bez robocizny na 40m2
okolo 1000pln kruszywa z transportem (korytowanie na 25-30cm)
kostka z tranportem jakies 1300-1400
krawezniki czy jak to sie nazywa - jakies 300pln
wywiezienie (nie wykopanie!!!) ziemi po korytowaniu - 100pln

daje to juz 67pln/m2... moze w podkarpaciu ktos wykopie 40m2 na 25-30cm.. wywiezie taczkami ziemie przed dom, przywiezie taczkami kilkanascie ton kruszywa.. ubije to, ulozy kostke, ubije kostke i zrobi to za 15pln.. ale we Wroclawiu to sobie mozna to pomnozyc x2 - mamy wiec prawie 90pln/m2 jednej z tanszych kostek, wykonanej dosyc solidnie (nie zadne 10cm i piasek z glina jako podbudowa)
... tyle z zycia.. jezeli ktos potrafilby zbic cos tutaj to slucham
- gdzie we Wroclawiu wzialby material na podbudowe (ja bralem w porcie rzecznym na Bialowieskiej (mozna bylo do Siedlimowic sie wybrac - ale mialem klopto z transportem - ograniczenia drogowe..)
- gdzie bralby kostke
- kto by wykonal prace
Przemek

ciesiel
26-07-2006, 10:05
Dorzucę z innej beczki.
Cały czas myślałem, że chcę mieć kostkę granitową, ale jak popatrzyłem na sąsiada (jeden na ulicy ma taką) to już nie wiem czy chcę.
Pozostali sąsiedzi mają kostkę betonową i w czasie zimy bez większego wisiłku szuflowali ją ze śniegu, a ten jeden biedak odśnieżanie musiał robić kilkoma etapami, oprócz szuflowania, łomem skuwał lód i zmarznięty śnieg, gdyż po kostce szufla tak lekko nie chodzi, potem zamiatanie. Generalnie żal było patrzeć jak z tym walczy.
Może ma ktoś z Was kostkę granitową i wypowie się jak to jest z utrzymaniem jej zimą.

przemekk74
26-07-2006, 11:05
dodam ze przy waskich pasach wcale kostka granitowa tak duzo drozej wyjsc nie musi bo jak sie uwzgledni krawezniki, docinanie itp....
co do odsniezania... granit nie bedzie tak rowny jak kostka betonowa wiec pewnie ciezej sie odsnieza i pewnie latwiej kozla wywinac zima...
w sumie pewnie latwiej stoly i krzesla na betonowej przesuwac (mniej haczenia) ale ladniej wyglada granit a ladna kostka kolorowa o ciekawych ksztaltach tania nie jest.. dla mnie problem z trwaloscia betonu w zastosowaniach domowach jest wymyslonym troche problemem
Przemek

Tomciooo
23-08-2007, 08:48
Ja powiem tak:
Kostka betonowa nie różni się zbyt wiele od płyt chodnikowych, które są położone prawie w każdym mieście. Sami widzicie jak wyglądają takie płyty po kilku czy kilkunastu latach użytkowania. Mogę Was zapewnić, że z kostką będzie kiedyś tak samo. Dodatkowo kolor - nie ma takich barwników, żeby kostka utrzymała swój kolor dłużej niż przez rok. Działanie promieni słonecznych, wody, kurzu itp. sprawia, że kostka zaczyna się brudzić i tracić swój kolor. Jeżeli nie wierzycie to znajdźcie kogoś kto ma kostkę ponad 10 lat i zapytajcie się jak wyglądała kiedyś, a jak teraz.

Kostka granitowa jest pod wieloma względami lepsza:
- nie traci koloru
- nie da jej się zabrudzić np. olejem silnikowy
- dobrze ułożona przeżyje samego właściciela, a co do nieróności, to też jest kwestia ułożenia, dlatego jeżeli chcecie mieć ładnie i równo weźcie fachowca, nawet jeżeli się droży. Taką kostkę układa się raz i nie warto tego zepsuć.

Krzysztofik
23-08-2007, 09:50
Kostka betonowa do kamienia ma sie tak jak kwiatek sztuczny do prawdziwego.
Jeżeli ktoś decyduje sie na kawałek chodnika miejskiego pod domem to proponuje przenieśc kawałek pozostałej "infrastruktury" w postaci studzienek kanalizacyjnych i krawznikow oraz obowiązkowo kawałka asfaltu :wink:

st_x
23-08-2007, 14:36
Kostka betonowa do kamienia ma sie tak jak kwiatek sztuczny do prawdziwego.
Jeżeli ktoś decyduje sie na kawałek chodnika miejskiego pod domem to proponuje przenieśc kawałek pozostałej "infrastruktury" w postaci studzienek kanalizacyjnych i krawznikow oraz obowiązkowo kawałka asfaltu :wink:

Niemiałbym nic przeciwko kawałkowi asfaltu przed koszem do streetball'a a i ładny czarny asfalt o głdkiej strukturze możnaby slićznie "pozawijać" pomiędzy furtką a wejściem do domu oraz pod wiatą dla samochodów.

TYLKO KTO MI WYASFALTUJE 50 m2 ??? (rynek raczej niszowy) - normalna asfalciarka i walcem raczej się tego nie zrobi 8) :lol: .

Pozdrawiam

monia.ztk
01-09-2007, 16:08
Witam!
Ja również jestem zdania że kostka granitowa jest o niebo lepsza od brukowej. Trwałość, kolor, jakość... Układa się ją raz na wiele dziesiątek lat. Ponadto wg mnie duzo lepiej sie prezentuje niż kostka brukowa. Wiem, że jest droższa niz brukowa. Na rynku są różne ceny. Najtaniej wychodzi kupic ją u źródła, czyli w STRZEGOMIU.
Sama niedawno szukałam kostki granitowej w rozsądnej cenie. Okazało się, że najtaniej wychodzi kupić w Strzegomiu bo nawet po doliczeniu transportu wychodzi taniej niż gdzieś indziej. Płaciłam 250 zł za 1 tonę kostki 8/11 kolor szara. Sprzedawca załatwił mi nawet transport w rozsądnej cenie.
Ponieważ wiem jak trudno jest znaleźć sprzedawcę kostki granitowej, który nie zedrze z nas skóry, mogę podać namiary do osoby, od której ja kupowałam.
Moje gg: 9057982