PDA

Zobacz pełną wersję : jakie półki do wnęki?



duke
18-07-2006, 10:30
Witam,
W łazience mam wnękę o szerokości 65 cm, wysokość 250. Chciałbym zrobić tam półki i zasłonić wszystko drzwiczkami. Zastanawiam się jedynie z czego zrobić te półki, czy z płytek, czy też wywiercić w płytkach otwory pod trzpienie i położyć na nich półki z drewna lub szkła. A może wewnątrz wnęki zrobić najpierw boki drewniane i w nich potem wiercić? Mam wrażenie, że robienie półek z płytek nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Płytki będą duże, bezfugowe, trzeba je będzie przycinać, a to chyba będzie widoczne, szczególnie na krawędzi takiej półki... Chyba, że jako krawędzie byłyby dekor, półka miałaby wtedy grubość dokoru, czyli jakieś 7cm.
Szafkę z drzwiczkami chciałbym też zrobić nad WC wiszącym. Stelaż ma głębokość ok 15cm. Na ile zatem odsunać stelaż od ściany, by mieć nie za wąską półkę? Za bardzo też nie chciałbym się wysuwać z tym WC...
robert

Zuzza
18-07-2006, 10:38
Duke,

Mam taką samą wnękę zostawioną w łazience.

Ja planuję zrobić półki drewniane - ale u mnie będzie dużo drewna (meble i słupy). Wszystko zalezy od tego jaki styl wybierzesz.

Może z białej płyty? Cienkie i mało widoczne. Mam teraz takie półki w obecnej łazience. Pasują do nowoczesnego stylu. Kaflowate będą ciężkie i grube...

duke
18-07-2006, 11:17
Duke,

Mam taką samą wnękę zostawioną w łazience.

Ja planuję zrobić półki drewniane

Na czym te półki zawisną? Będziesz miała też boki drewniane?
Z aranżacyjnego punktu widzenia czy te półki będą z drewna, z płytek czy z czegoś innego, w moim przypadku nie będą miały większego znaczenia, bo i tak całą wnękę zasłonię drzwiami.Drzwi będą z szyby w kolorze płytek, przecięte w 1/3 wysokości brązowym pasem szyby, bo dookoła łazienki mam brązowy dekor.

------------------
thin white DUKE

Jerzysio
18-07-2006, 11:39
Zrobić najprostsze pudło z laminowanej płyty z półkami, bo jak sam napisałeś i tak to zasłonisz, a drzwiczki muszą mieć stabilne zawiasy.
pozdro
J

Zuzza
18-07-2006, 11:42
Wnęka jest w ścianie czyli pewnie bedzie tak wykończona jak sciany... Moze płytki, moze farba. Jeszcze nie wiem.

Coś w tym stylu:

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/52515653.gif

Jesli robisz w tej wnece drzwi to tym bardziej zrobiłabym jak najcieńsze półki (i tak nie będzie ich widac...)

duke
18-07-2006, 12:13
Zrobić najprostsze pudło z laminowanej płyty z półkami, bo jak sam napisałeś i tak to zasłonisz, a drzwiczki muszą mieć stabilne zawiasy.
pozdro
J

Duża wnęka będzie załonięta drzwiami łamanymi w połowie wzdłuż drzwi. Montowanie będzie zatem do sufitu i do podłogi, zawiasów nie będzie...