PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogi pływające a klejone



kylodob
18-07-2006, 21:41
Witam :D
Moj problem polega na tym - mam deske podłogową sosnową grubości 30 mm, szerokosci 120 mm, długości 400 mm, Jaki system zastosować - podłogę pływającą, czy klejoną do posadzki tak jak parkiet?
Czekam ma porady :wink: :roll:

boorg
19-07-2006, 15:22
Witam :D
Moj problem polega na tym - mam deske podłogową sosnową grubości 30 mm, szerokosci 120 mm, długości 400 mm, Jaki system zastosować - podłogę pływającą, czy klejoną do posadzki tak jak parkiet?
Czekam ma porady :wink: :roll:
Po pierwsze:
Jeżeli masz ją zamiar kiedykolwiek cyklinować i nie mieć z tego powodu stresów/kłopotów to musisz ją przykleić. Tradycyjna cykliniarka nie wycyklinuje podłogi pływającej a fachowcy mający specjalne szlifierki mają specjalne ceny (dużo wyższe od standartowych). :(
Po drugie:
Deska podłogowa jest złym pomysłem na podłogę pływającą. Nie jest ona do tego przygotowana pod względem technicznym. Możesz mieć sporo problemów z wybrzuszeniami podłogi (drewno ma tendencję do "kręcenia" i "wyginania w pióro"). Produktem przygotowanym do montażu w systemie "podłogi pływającej" jest panel drewniany. Zastosowana w nim warstwa stabilizacyjna ogranicza tendencję drewna do "kręcenia" :) problem "wyginania w pióro" jest tylko trochę mniejszy (ale nadal jest poważny). :(
Po trzecie:
Akustyka podłogi/pomieszczenia. Jak będziesz miał pecha to podłoga będzie dudnić jak bęben Rolling-Stonesów :lol: a jak dużego to w takim pokoju będzie można porozumiewać się tylko szeptem. Kilka decybeli głośniej i... ... nikt nic nie zrozumie :( (chyba, że nie lubisz innych domowników to będziesz z podłogi zadowolony :wink: :lol: )

invx
19-07-2006, 18:58
masz ta deske z normalnego litego drewna, laczona na piuro-wpust ?

jesli tak to tylko klejenie.

kylodob
19-07-2006, 22:10
Witam :D
Dzieki za porady - tak jest to desks podłogowa łączona na pióro- wpust
Jest to dom drewniany. Na górze jest płyta OSB, na dole wylana posadzka. Jeden z fachowców powiedział że, pod podłoge pływającą daje sie pianke wygłuszającą a miejsce klejenia jest deska do deski. Jako zaletę wymienił - nie peka i nie powstają szczeliny niedzy deskami.
Z góry dzieki za porady :D
Pozdrawiam :roll:

invx
20-07-2006, 19:20
tylko takie "surowe" drewno pracuje ... To nie jest panel czy deska barlinecka, tylko lita deska. Tak jak kolega boorg napisal moga byc potem problemy. Ja bym przykleil. A jesli chcesz podloge plywajaca, to np. deska barlinecka :)