PDA

Zobacz pełną wersję : Cena za wylanie samego chudziaka



acca5
19-07-2006, 07:29
Mam wykonawce,ktory niestety nie chcial wykonac chudziaka po zasypaniu fundamentow, woli po wymurowaniu scian. Nie ujęłam tego w umowie. Ile może kosztowac wykonanie wylania chudziaka jako ekstra dopłata.?Pomóżcie. Przegapilam sprawę.

mundzia
19-07-2006, 07:48
Witaj :)
Mogę napisać, ile zapłaciłam, ale razem z materiałem, bo miałam wylewane maszynowo, więc cena jest sumaryczna. Wylali mi na grubość 10 cm, i powierzchnia 140 m2 i zapłaciłam za wszystko 3490 zł.
Pozdrawiam

Mundzia :)

acca5
19-07-2006, 09:10
Czyli mogą być wylewane z miksokretu jak ostateczne wylewki? Cholerka nie wiedziałam,ze tak można zrobić podstawowy chudziak. Mundziu a kiedy to robili, jak miałaś postawione ściany? jak dlugo leżał piasek, czy sam sie ubijal przez np sezon/

mundzia
19-07-2006, 09:56
Tak, można, trwało to u nas dosłownie 6 godzin. Weszła ekipa o 8 rano, zeszli o 14, a podbeton równy i gładki. Jesteśmy zadowoleni. Piach wsypywany był po fundamentach w grudniu 2004 roku, wsypywalismy warstwami (w sumie weszlo 170 ton) i ubijalismy skoczkiem. Robilismy to sami, skoczek byl pozyczony. Leżał tak przez zime całą, latem 2005 roku przyszły mury, stro, więźba i dopiro wiosną, dokladnie 18 kwietnia 2006 roku wylali ten chodziak... po ponad miesiącu czasu zaczęli murować ścianki działowe... tak było u nas :)
Jak ubijesz piach mechanicznie skoczkiem, to nie musi lezec...

Pozdrawiam

mundzia

SuperMario
20-07-2006, 19:41
A ile dales betonu i piachu do tego chudziaka? Facet mowi mi ze mam zamowic 36t piachu 0,2 płukanego i 2t cementu na 10 cm chudziaka przy 100m2 powierzchni, do tego kreci nosem na cene 10zl za m2 wylania mechanicznego.

mundzia
21-07-2006, 07:18
tak jak pisałam, myśmy brali usługę razem z towarem, wiec nie wiem ile czego poszło... płaciliśmy za metr kwadratowy razem z towarem.... z tego co pamietam wyszło okolo 24 zł/m2, albo 23 zł/m2... juz nie pamietam dokladnie, ale liczac sumarycznie wszystko... oni sami przywozili wszystko i robili... mnie nic nie interesowało...

pozdrawiam

acca5
25-07-2006, 15:32
Dziś gościu kazał zakupić piasek płukany 0-4mm- 30 ton do tego cement ok 2 tony, robocizna 10zł/mk2 plus zł za kazdy cm ponad 5cm czyli -u mnie bedzie 8cm -13zl/mk2. mam 175mkw- to bedzie ok. 1300zł plus 2275=3600zl. Cos tanio w porownaniu z Mundzią. Jutro napisze dokładniej bo mam kasting na wykonawców.

areq
27-07-2006, 06:24
Mam wykonawce,ktory niestety nie chcial wykonac chudziaka po zasypaniu fundamentow, woli po wymurowaniu scian. Nie ujęłam tego w umowie. Ile może kosztowac wykonanie wylania chudziaka jako ekstra dopłata.?Pomóżcie. Przegapilam sprawę.

Co to znaczy "nie chciał" ....Ja za zasypanie z zagęszczeniem piasku -warstwą co 15cm /około 1m piasku!!!/ oraz wylanie chudziaka zapłaciłem 600zł za robociznę +200zł za wynajem zagęszczarek.Wykonywane to było niedługo po wymurowaniu fundamentów i ich obsypce z zewnątrz.
Po wymurowaniu ścian zapłacisz więcej.Z tego co się orientuje to ceny są różniste 8-15zł/m2 chudziaka ~10cm grubości...

mundzia
27-07-2006, 07:26
acca5, cenę masz porównywalną, wcale nie specjalnie taniej w porównaniu ze mną, bo ja miałam wylewane 10 cm a Ty 8 cm, a to na 175 metrach różnica 3,5 kubików betonu, wiec jakbys doliczyla te klka stów, to chyba wyjdzie porównywalnie. Swoją drogą, ja nie dusilam ceny, i nie zalezalo mi zeby bylo jak najtaniej w tym wypadku, ale zeby bylo jak najlepiej :) mysle, ze nie mialam najnizszej ceny... :) mozna to pewnie zrobic taniej :) :) :)
Targuj się :)

pozdrawiam

acca5
29-07-2006, 10:52
U mnie kubik B-10 na chudziaka nie jest tani- 233zł!!!, potrzebuje 14kubikow , do tego dochodzi robocizna 10zł/m2.
Za chudziaka z miksokretu zapłacę -11zl/m2 robocizna, 2,8 tony cementu i 900zl 30 ton żwirku0-4mm.
Moj wykonawca nie był zwolennikiem wykonania chudziaka przed scianami, a ja nie nacisnęłam w umowie, mój błąd. Ale juz zmiękł- nie ma innego wyjścia, ja tu decyduję. Dzis robia mi z miksokretu- i jest cacy.

areq
29-07-2006, 17:19
U mnie kubik B-10 na chudziaka nie jest tani- 233zł!!!,
Moj wykonawca nie był zwolennikiem wykonania chudziaka przed scianami, a ja nie nacisnęłam w umowie, mój błąd. Ale juz zmiękł- nie ma innego wyjścia, ja tu decyduję. Dzis robia mi z miksokretu- i jest cacy.

233zł za B-10!!! Kryminał. :cry: W tym momencie zdecydowanie "wariant ręczny"

kombi
31-07-2006, 20:28
dokładnie kryminał i zesłanie na sybir ja za b 20 płaciłem w szczecinie brutto 210 zł

acca5
02-08-2006, 17:02
To macie super u mnie boom budowlany i wszyscy poszaleli- betoniarnie znaczy się. Za B20 płaciłam 253zł. do ław!!!!a miałam ich 26,5m3 Horor, jak czytam ceny na forum to zazdroszczę takich cen, ale tylko niektorych.

Maniek2010
13-07-2009, 12:44
Witam
A czy ktoś teraz (w 2009) orientuje się w cenach robocizny za wylanie chudziaka? Mi fachowiec policzył 15 pln za 1m2
Pozdrawiam

artmach
13-07-2009, 13:40
Może ktoś skorzysta. Robiłem jakieś miesiąc temu chudziaka w piwnicach około 60m2. Zamówiłem chudy beton 12,5 z pompą i wziąłem znajomego do pomocy. Wprowadziliśmy rurę od pompy do piwnic przez okienko oraz przez bramę garażową i wylaliśmy na kilka kup. Rozprowadziliśmy resztę łopatami a kolega murarz dokończył reszty równając całość. Cała operacja trwała około 3-4h. Kolega za pomoc wziął 5zł za m2 czyli 300zł.

edi1977
14-07-2009, 18:30
Ja robilem rowniez okolo miesiaca temu. Zaplacilem 12 PLN/m2 za recznie krecony. Chcieli 10 PLN jak beton bylby z gruchy. Sciany i dach stoja wiec robota byla troche utrudniona.

Gombrowicz
16-07-2009, 08:03
Mnie w Kaliszu proponują wylać chudziaka 10 cm za 14,60 (po negocjacjach) za m2, kręcą w betoniarce. Zaznaczają, że będzie równy (dzieki użyciu jakichś rurek - nie zdążyłem jeszcze zgłębić tematu), co ma znaczenie przy późniejszym układaniu styropianu.

Czy ktoś może wie o co chodzi z tymi rurkami?

edi1977
16-07-2009, 08:58
Mnie w Kaliszu proponują wylać chudziaka 10 cm za 14,60 (po negocjacjach) za m2, kręcą w betoniarce. Zaznaczają, że będzie równy (dzieki użyciu jakichś rurek - nie zdążyłem jeszcze zgłębić tematu), co ma znaczenie przy późniejszym układaniu styropianu.

Czy ktoś może wie o co chodzi z tymi rurkami?

Ja dokladnie nie wiem jak to wyglada bo nie bylem przy tym jak mi wylewali. Ale z tego co wiem to jest to na zasadzie wyrownywania jakas rurka tego betonu.

artmach
16-07-2009, 11:31
Mnie w Kaliszu proponują wylać chudziaka 10 cm za 14,60 (po negocjacjach) za m2, kręcą w betoniarce. Zaznaczają, że będzie równy (dzieki użyciu jakichś rurek - nie zdążyłem jeszcze zgłębić tematu), co ma znaczenie przy późniejszym układaniu styropianu.

Czy ktoś może wie o co chodzi z tymi rurkami?

U mnie rurki stosowali wylewkarze. Po prostu gościu laserem mierzy poziom i układa poziomo rurki na tej wysokości na której ma "kończyć się wylewka" i do poziomu tych rurek wyrównują całą powierzchnie.

Gombrowicz
21-07-2009, 06:31
Mnie w Kaliszu proponują wylać chudziaka 10 cm za 14,60 (po negocjacjach) za m2, kręcą w betoniarce. Zaznaczają, że będzie równy (dzieki użyciu jakichś rurek - nie zdążyłem jeszcze zgłębić tematu), co ma znaczenie przy późniejszym układaniu styropianu.

Czy ktoś może wie o co chodzi z tymi rurkami?

U mnie rurki stosowali wylewkarze. Po prostu gościu laserem mierzy poziom i układa poziomo rurki na tej wysokości na której ma "kończyć się wylewka" i do poziomu tych rurek wyrównują całą powierzchnie.

Dzięki za wyjaśnienie! Tylko jeszcze ciągle nie wiem, dlaczego rurki, a nie np. deski czy coś innego, i na czym te rurki się trzymają po ułożeniu przed wylaniem?

artmach
21-07-2009, 11:09
Dzięki za wyjaśnienie! Tylko jeszcze ciągle nie wiem, dlaczego rurki, a nie np. deski czy coś innego, i na czym te rurki się trzymają po ułożeniu przed wylaniem?
Wydaje mi się, że dlatego że są śliskie i mają mały przekrój. Najpierw wylewkarze robią kupki z betony na których kładą te rurki, potem wysypują resztę betonu i równają do tych rurek - zobacz na zdjęciu widać rurkę :)

http://img229.imageshack.us/img229/8968/wylewka.jpg (http://img229.imageshack.us/i/wylewka.jpg/)

Gombrowicz
22-07-2009, 10:29
Dzięki za wyjaśnienie! Tylko jeszcze ciągle nie wiem, dlaczego rurki, a nie np. deski czy coś innego, i na czym te rurki się trzymają po ułożeniu przed wylaniem?
Wydaje mi się, że dlatego że są śliskie i mają mały przekrój. Najpierw wylewkarze robią kupki z betony na których kładą te rurki, potem wysypują resztę betonu i równają do tych rurek - zobacz na zdjęciu widać rurkę :)

http://img229.imageshack.us/img229/8968/wylewka.jpg (http://img229.imageshack.us/i/wylewka.jpg/)

Dzięki raz jeszcze! Teraz się wyjaśniło :D Ekipa która chciała wylewać chudziaka za 10zł za m2 nic o tych rurkach nie wspominała, czyli na pewno nie byłoby tak równo i styropian na nim ułożnony mółby się łamać, tak rozumiem tę różnicę w cenie.

Gombrowicz
25-08-2009, 11:19
A jednak znalazłem drużynę, która wylała mi chudziaka za 10 zł za m2, i też równali "po rurkach".

morys
21-09-2009, 20:20
Witam
Dziś zapłaciłem 10 pln za 1m2 chudziaka z betoniarki wyrównywany na rurkach i dodatkowo zacierany - wygląda bardzo dobrze. Grubość za to nie duża 6-7 cm.
Pzdr