PDA

Zobacz pełną wersję : Hydraulika.Jaka powinna być rozsądna cena za...



marcelinka
19-07-2006, 19:26
...1.zamontowanie mieszacza podtynkowego(ibox+fix),doprowadzenie syfonu do brodzika(odpłuw był wcześńiej przygotowany pod wannę ok.40cm od aktualnego odpływu),zamontowanie odpływu,montaz brodzika,kabiny prysznicowej oraz baterii.
2.Montaż Geberitu i muszli.
3.Montaż umywalki i baterii.
4.Doprowadzenie rurek do grzejnika i jego montaż.
5.Ułożenie 5m2 ogrzewania podłogowego (po uprzednim zerwaniu betonu:)) i ponownezalanie posadzki w tym miejscu:)
Mój,poniekąd sympatyczny i znający się na rzeczy,hydraulik zażyczył sobie...aż powietrze ze mnie uszło:),ale mogę się targować:).Proszę Szanownych Forumowiczów orientujących się w tym temacie o podanie kosztów takiej robocizny.Dziękuję.

orzeszek_rania
20-07-2006, 06:21
A ja jestem ciekawa jak hydraulicy liczą robote od zera, czy od stanu surowego, bo dzwoniłam po tylu różnych i już sama nie wiem jaka cena jest faktycznie odpowiednia, no i problem w tym że nie mam takiego z godnego polecenia :(

citizen girl
03-08-2006, 00:07
Ja też niestety nie pomogę, bo miałam więcej rzeczy do zrobienia i zapłaciłam baaardzo dużo. Zapłaciłam, więc nie chcą teraz przyjść i poprawić niedoróbek. Moja rada- niezależnie od kwoty, zostaw jakąś część niezapłaconą. Ustal, że całość zapłacisz po 1 miesiącu użytkowania. I użytkowuj silnie, tzn. woda ma się lać przez kilka godzin z kranów (zobaczymy, czy przecieka kolanko), czy odpływ w prysznicu lub wannie działa (czyli czy woda z brodzika nie wypływa wartlim strumieniem z pomieszczenia) i pralka ma zarówno wpływ wody jak i wypływ. Itd, co ja będę mówić - widać, jakie ja mam smutne doświadczenia... :)

tomasz sulej
03-08-2006, 20:59
Witam.

Woda ma sie lać ...........a kto za nia zapłaci :D Teraz poważnie. Wykonawca -poważny wykonawca powinien wystawić klientowi gwarancję!!!!!Jezeli zaś chodzi o same wykonastwo to ceny są zróznicowane w zalezości też od regionów. Duzo fachowców wyjechało za granice osobiście natomiast co wiąze sie z tym? Ceny idą w góre i nadal beda miały tendencje ku górze. Wykonawca, który prowadzi swoja działalność legalnie czyli ma firmę placi ZUS, Vat i podatki to nie bedzie pracował za pensję głodową. Poza tym trzeba posiadać jakieś kwalifikacje i pojęcie , aby cokolwiek zrobić. Moja firma jest w stanie udzielić klientowi 10-letniej gwarancji na roboty instalacyjne w danym systemie.

Pozdrawiam Tomasz Sulej