PDA

Zobacz pełną wersję : Geberit czy Grohe - kibelek Ego wiszący



idkam
19-07-2006, 21:50
Witam,

stoję przed dylematem... :oops:

Geberit czy Grohe?
Tak jak w temacie kupujemy kibelek z Koła - Ego.

Nie wiemy co kupić? A ceny są różne. Geberit droższy od Grohe.

Proszę Was o wskazówki co kupić i jaki model pod ten konkretny model WC.

Dziękuję

M

araman
20-07-2006, 09:17
Mam Geberita i Sanita geberit lepszy choć droższy

Betka
20-07-2006, 09:21
mam grohe, kolega sprzedając powiedział, że jest troche lepszy bo insza technologia, coś tam że ma spłuczke nowej technologii czy cuś..., ale grohe był zdecydowanie droższy

PrzemoBDG
21-07-2006, 10:52
Oba zestawy (Geberit i Grohe) są podobnej klasy i w podobnych cenach (ostatnio Grohe miało promocje więc było tańsze). Trudno obiektywnie wskazać lepszy. Osobiście wybrałem Grohe ze względu na mechanizm spustowy - hydrauliczny a nie zwykła dźwignia wykonana z plastikowych elementów (ktoś mocniej, gwałtowniej naciskając może ją po czasie uszkodzić).

pasco
21-07-2006, 14:53
Grohe jest mniej znane na polskim rynku, ale na pewno jakością nie ustępuje Geberitowi. Ja kupiłem Grohe (chociaż jeszcze nie jest zamontowany).

popi
21-07-2006, 15:04
Tak, właśnie Grohe jest mniej znane na polskim rynku, czego skutkiem może być to że w razie awarii będą problemy z naprawą pogwarancyjną przez fachowcą lub trudność w dostępie części co skutkuje wysoką ceną naprawy w porównaniu do popularnego geberita

budulec
21-07-2006, 18:46
Obecnie mam Grohe. Nie psuje się więc nie ma problemu. Jak kupowałem miał zdecydowanie mniejszy przycisk od Geberita. Minusem jest małe ciśnienie przy spłukiwaniu. Obecnie kupiłem Geberity.

izat
21-07-2006, 20:15
Tak, właśnie Grohe jest mniej znane na polskim rynku, czego skutkiem może być to że w razie awarii będą problemy z naprawą pogwarancyjną przez fachowcą lub trudność w dostępie części co skutkuje wysoką ceną naprawy w porównaniu do popularnego geberita

użytkuję Grohe od 6 lat i nie mam z nim żadnego większego problemu
raz był serwisant i wymienił jakiś spławik :D nie chyba pływak ustawił ;)
nie było problemu z serwisem

do domu róznież kupuję Grohe ze względu na estetykę przycisków

Grzesiek13
22-07-2006, 07:29
Pionierem w dziedzinie spłuczek podtynkowych jest geberit, reszta to niestety firmy, które sie uczą i kopiują wyroby. Co do mechanizmy to najlepszy ten najprostrzy czyli ten z Geberita, bo pneumatyki czasami się rozszczelniają i klapa. Zdecydowanie Geberit bo i serwis w całym kraju.

mackre
24-07-2006, 08:52
A co powiecie na TECE. Poleca mi go ktoś z rodziny. Ma u siebie i jest ok a poza tym to instalator.

pzdr

KAS01
24-07-2006, 13:14
Mam TECE, ale jeszcze nie uzywam. Taki polecono mi w hurtowni, ktora handluje chyba wszystkimi stelazami jakie sa na naszym rynku.
pozdrawiam
Konrad

iga9
24-07-2006, 15:08
Co człowiek to opinia - nam instalator mówił, że tylko Geberit i nic innego - za nic innego nie bierze odpowiedzialności. Dostałam dobrą cenę na Unifixa, więc mam - choć jeszcze nie użytkuję :wink:

invx
24-07-2006, 19:42
jakies 2 lata temu kupilem Geberit duofix. Teraz montuje kolejny - rowniez Geberit duofix. brak jakichkolwiek problemow. i dobrze sie montuje :). A jakosc wykonania naprawde wzorowa.

Maxtorka
25-07-2006, 08:14
My mamy Grohe , użytkujemy go 1,5 roku , jest OK .
Początkowo myśleliśmy o Gebericie ale pan w sklepie powiedział , że Grohe ma solidniejszy mechanizm spustowy więc daliśmy się przekonać ( chociaż pan sprzedawał i jeden i drugi produkt ) . Poza tym Grohe miało ładniejsze przyciski .
A kibelek mamy właśnie Ego z Koła :)

Paweł297
26-07-2006, 21:05
Witam
Jeśli chodzi o jakość to obie firmy są podobne tylko grohe daje tylko 5 lat gwarancji a geberit 10 lat. I tak jak ktoś wspominał różnią się systemem uruchomienia. Jeśli się zdecydyjesz na grohe to trzeba pamiętać przy ukladaniu płytek że przycisk grohe jest mniejszy i może nie zakryć otworu...

Pozdrawiam.

idkam
27-07-2006, 23:49
Dziękuję wszystkim za wskazówki i opinie!!!

misio235
28-07-2006, 12:10
A ja kupiłem Delfina za 350 zł. ma 10 lat gwarancji. Jeszcze nie używam. Sprzedawca mi polecił. Co sadzicie o nim?