PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejno?? - tynk czy wylewka?



10-02-2002, 19:20
Doszedłem do etapu instalacji za miesiąc mają byc gotowe. I co dalej - tynk na ściany czy wylewka podłogi? Mój murarz mówi że tynk co by nie zachlapac posadki a dopiero potem wylewka na gotowo. Z drugiej strony można precież zakryć wylewke grugą folią. Jaką przyjeliście kolejność u siebie? Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat.

Pozdrawiam'
Tomek

10-02-2002, 19:54
Najpierw zrobiłem wylewki, a dopiero potem tynk. Zrobisz w odwrotnej kolejności to uszkodzenia tynku są prawie pewne.

lullabysta
10-02-2002, 20:04
Powiedziałbym raczej, że jak zrobisz wylewke, to przy tynku jej uszkodzenia są prawie pewne(rusztowanie np.). Ja zrobiłem elektrykę, tynk, CO i dopiero wylewkę.
Ale mnie chodziło o to że centralne ogrz. robiłem po tynkach, więc wylewka była później.
pzdrw

10-02-2002, 20:50
Pod cholerę z taką wylewką, która się zniszczy od rusztowania.
U mnie rusztowania jeździły w tę i nazad, a na wylewce nie zostało po tym śladu.
Fredek

Frankai
10-02-2002, 22:51
Tynk potem wylewka. Mój spec od cwu i co życzy sobie tynk, a potem zrobi mi podłogówkę. Czy przy ścianach nie daje się dylatacji? Tak jak wtedy ma się uszkodzić tynk?

pitbull
11-02-2002, 07:43
tynk, potem wylewka bo wszystko co ci spadnie ze sciany zosytnie przykryte wylewka ktora powinna byc rowna inaczej bedziesz musial stosowac masy samopoziomujace

Pacul
11-02-2002, 08:57
On 2002-02-11 08:43, pitbull wrote:
tynk, potem wylewka bo wszystko co ci spadnie ze sciany zosytnie przykryte wylewka ktora powinna byc rowna inaczej bedziesz musial stosowac masy samopoziomujace

A jak pod wylewkę będzie szedł styropian, to też nim przykryjesz ten krajobraz księzycowy ?

Frankai
11-02-2002, 09:11
Ja na ten przykład po tynkach, a przed styropianem zamierzam posprzątać. Najlepiej to robić zaraz po tynkowaniu, jak jeszcze nie wyschnie, a porządna firma sama to zrobi jak im przypomnieć.

Krzysztof
11-02-2002, 09:36
A jaka kolejność powinna być przy suchym tynku? Wydaje mi się, że chyba najpierw wylewka! W przeciwnym razie cała wilgoć z wylewki zostanie wchłonięta przez płyty k.-g.!
Mam pytanie: czy konstrukcje ścianek z płty g.-k. mocować do stropu czy też do końcowej wylewki na styropianie?

11-02-2002, 10:41
Do Krzysztofa

Jeżeli kładziesz tzw. suchy tynk (czyli płuty g-k) to najpierw powinieneœ zrobić wylewki. Tak przynajmniej uczš wszystkie mšdre opracowania, a i sami fachowcy też. Ja mam w domu dokładnie odwrotnie tzn. najpierw płyty, a potem wylewka i jak na razie œciany nie zamokły. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, póki co intensywnie wietrzymy, a między œcianš i wylewkš daliœmy dobrš izoalcnę (folia i specjalne gumowe "krawężniki"). Do takiej zmiany kolejnoœci zmusił nas czas (musimy wykończyć dom jak najszybciej) no i pogoda (przy zimowych mrozach nie mogliœmy robić wylewek, bo na razie mamy tylko prowizoryczne ogrzewanie). Jeżeli jednak masz troche czasu na pewno warto zachować prawidłowš kolejnoœć.

Pozdrawiam, Jolka

pitbull
11-02-2002, 13:19
Pacul, przeciez to oczywiste ze trzeba posprzatac, natomiast nie musisz sprzatac z "mokra szmata" do czysta.

aziel
12-02-2002, 05:50
Najpierw tynk.
1. Na styku sciana-podłoże tynk zwykle jest trochę nierówny, wylewka to zakryje
2. Wylewka pływająca powinna być zdylatowana od ściany

Na końcu ścianki z płyt g/k. Między wylewkę i profil podłogowy warto dać folię, wylewka może być długo wilgotna.

19-02-2002, 10:40
Ja najpierw kładłem tynki, potem wylewka na podoge. Odwrotnie bym nie zrobił. Na styku sciany i podłogi jest idealnie równo. Oczywiscie podłoga pływająca - na styropianie oraz dylatacja styropianowa 1 cm między scianą a wylewką.
Yenot

Krzysztof21
14-01-2010, 17:46
Należy wykonać tynki przed wylewkami .Można wtedy założyć dylatację pomiędzy otynkowaną ścianą i płytą podłogi co zapobiega napieraniu na siebie (w skrajnych przypadkach pękaniu) obu elementów , oraz jest korzystne akustycznie - tłumi drgania podłogi. Sprawna ekipa nie zostawia "pejzażu ksieżycowego" na posadzce - można też tynki robić po posadzkach , jeśli zachodzi obawa uszkodzeń położonej instalacji.
W większości obiektow zdecydowanie wykonywaliśmy tynki przed posadzkami.

Browar
14-01-2010, 17:59
no to kolega zrobił odgrzewańca wygrzebańca :lol: 8 lat przeleżało a tu sru na 1 stronę...

pozdr

Browar

edde
14-01-2010, 18:16
no, kolega Krzysiu chyba rekord pobił, 8 lat... :roll:

Krzysztof21
15-01-2010, 07:31
Dziękuję za skądinąd sympatyczny odzew :D .
Temat "wyskoczył" mi w wyszukiwarce, pomyślałem ,że inni też tu mogą trafić i skorzystać . Przypomina mi się takie powiedzonko: "Lepiej póżno niż wcale " - powiedziała babcia spóżniając sę na pociąg :)

Browar
15-01-2010, 08:00
hmmm.. "powiedzonko" też już leciwe :wink: :lol:

chyba masz 8 letnie lagi :o

proponuję zmienić dostawcę internetu! :-?

pozdr

Browar

q-bis
15-01-2010, 10:28
Jak piszą nowego posta to się zżymają...
Jak odgrzebią starego to docinają...

Powinien admin pozwolić modyfikować datę posta...
Napisałoby się dzisiaj z ubiegłoroczną datą i wszyscy byliby zadowoleni...
I jeszcze, żeby można było wpisywać dowolną wartość w polu ilość postów...
I samemu przyznawać sobie tytuł...
I odpowiadać samemu sobie pod innym nickiem...
aaaa to już przecież można... :wink: