PDA

Zobacz pełną wersję : Piec Chlebowy



Aretzky
20-07-2006, 12:11
Mam pytanie do wszystkich doświadczonych fachowców od kuchni ogrodowych.
Wymyśliłem sobie, że wybuduję w ogrodzie piec chlebowy. W internecie namierzyłem informacje, które znalazły się na forum. Informację technologiczną posiada tylko ogrodowy piec do pizzy. Mam pytanie czy taki piec nadaje się do pieczenia chleba. Jeżeli nie, to czy ktoś może mi poradzić jak wybudować piec do chleba. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek technologiczne informacje.
Pozdrawiam serdecznie
Arek

wari
20-07-2006, 13:08
Pizza to taki chleb na który położono trochę róznych dodatków :) .

G.N.
21-07-2006, 07:29
Pizza to taki chleb na który położono trochę róznych dodatków :) . No nie całkiem. Piec do pizzy jednak łatwiej zrobić bo ciasto cienkie piecze się kilka razy krócej i ma mniejsze wymagania co do równego rozkładu temperatury. Jeśli to ma być faktycznie dobry piec do chleba polecał bym poszukać zduna. Najlepiej dosyć zaawansowanego w latach i ze wsi.

ewusia
21-07-2006, 13:07
jak zbudować kuchnię z paleniskiem do pieczenia chleba było pokazane w którymś numerze Muratora albo Letniego Domu. Jeżeli chcesz prześlę Ci skany tego art.

Beatki
07-02-2012, 10:30
jak zbudować kuchnię z paleniskiem do pieczenia chleba było pokazane w którymś numerze Muratora albo Letniego Domu. Jeżeli chcesz prześlę Ci skany tego art.

A czy ja moglabym dostac te namiary? Chce wybudowac piec (nie sama) i przydalyby sie profesionalne wskazowki.

Pozdrawiam serdecznie

noira
07-02-2012, 17:53
Na tej stronie http://www.wedlinydomowe.pl/ masz sporo projektów w temacie.
Też planuję budowę pieca chlebowego tyle że w połączeniu z grillem i wędzarnią.