PDA

Zobacz pełną wersję : KRAKÓW-KTÓRĄ FIRMĘ PARKIECIARSKĄ WYBRAĆ-KRAKÓW



ZŁoty Róg
20-07-2006, 13:04
Witam.
Zastanawiamy się którą firmę wybrać do wykonania kompleksowej usługi sprzedaży i położenia parkietu w domu jednorodzinnym. Na placu boju pozostały trzy firmy Ryszard Kurdziel 1976, Krzysztof Jaglarz i Krak-Parkiet. Macie jakieś doświadczenia z powyższymi firmami.Będziemy bardzo wdzięczny za ewentualne wskazówki i opinie.Pozdrawiam.

jacekaqua
20-07-2006, 17:07
firma jarząbek

Irma
20-07-2006, 17:17
Witam.
Zastanawiamy się którą firmę wybrać do wykonania kompleksowej usługi sprzedaży i położenia parkietu w domu jednorodzinnym. Na placu boju pozostały trzy firmy Ryszard Kurdziel 1976, Krzysztof Jaglarz i Krak-Parkiet. Macie jakieś doświadczenia z powyższymi firmami.Będziemy bardzo wdzięczny za ewentualne wskazówki i opinie. [email protected]
Pozdrawiam.
polecam czwarta - drewmal
http://drewmal.pl/index2p.html
3 lata temu kladli mi parkiet, czesc jest olejowana i jestem bardzo zadowolona. Czasem klada parkiety u moich klientow i oni tez sa zadowoleni.

ZŁoty Róg
28-08-2006, 11:00
Podciągam..... :)

Sonika
28-08-2006, 11:15
Nasz parkiet został wycyklinowany i zaolejowany przez Krak-Parkiet i jesteśmy bardzo zadowoleni.
To jest profesjonalna firma, mająca bardzo dobry sprzęt.
Co jeszcze chciałbyś o nich wiedzieć?

ZŁoty Róg
28-08-2006, 14:14
Jeśli chodzi o sposób podejścia do klienta w trakcie wstepnych rozmów to faktycznie Krak-Parkiet zrobił na nas najlepsze wrażenie. Problem jednak w tym , że stosunkowo krótko istnieją na rynku.

3porzeczki
31-08-2006, 10:30
Witam, a wiecie coœ o firmie Parkiet-Pol? Sklep majš przy Topolowej.
Czy rzeczywiœcie można zaufać firmie i nie sezonować parkietu we własnym zakresie, tylko od razu kłaœć? Firma oczywiœcie zapewnia, że podłoga się nie rozeschnie....

ZŁoty Róg
01-09-2006, 07:27
Robiłem rozeznanie w około 8 firmach w Krakowie i okolicach i każdy chciał od razu kłaść parkiet bez okresu sezonowania w domu. Mieli badać tylko wilgotność wylewki i ogólnie wilgotność w pomieszczeniu.Wszyscy mówili że prosto z magazynu parkiet od razu nadaje się do układania. A tej firmy z Topolowej nie sprawdzałem.

3porzeczki
01-09-2006, 12:57
Zdaje sie obecnie nie stosuje sie juz tego sezonowania w domu.

A którš Firmę ostatecznie wybrałeœ? Ja skłaniam się ku Krak-Parkiet, bo oni chcš robic odstep czasowy 2 tyg od polozenia a przed cyklinowaniem (brzmi bardzo rozsšdnie), niestety ceny poszczegolnych uslug maja dosc wysokie, dodatkowo moja klepke chca klasc na syntetyku, a ma 45 cn dlugosci i powinna byc kladziona na kleju poliuretanowym (tu mały zonk)
Polecany w tym watku Drewmal tylko handluje parkietem, pan przez telefon wspomniał, ze ma kontakty na firmy parkieciarskie, ale ja chcialabym aby to byla jedna firma, bo na wypadek reklamacji :oops: jeden będzie zwalał na drugiego. Ze względu na tš wpadkę klejowš mam zamiar wybrać konkretne materiały (klej, grunt, szpachla, olejowanie zrobimy sami) i jeszcze raz poprosic Krak-Parkiet o wycene.....Mam nadzieje, ze nie beda zgrzytac i ze daja jakies gwarancje....

ZŁoty Róg
04-09-2006, 07:52
Ja też z tego właśnie powodu odrzuciłem Drewmal. Nie zamierzam w przypadku reklamacji szarpać się o odpowiedzialność jednego lub drugiego. Nie wiem do końca którą firmę wybiorę, ale ten tydzień będzie rozstrzygający.

ZŁoty Róg
14-09-2006, 09:58
Wybrałem firmę Ryszard Kurdziel"Q". Jak na razie jestem zadowolony, bo parkiet przywieźli dzień wcześniej od umówionego terminu. Mają zacząć za około tydzień. Postępy prac opiszę. Moze komuś z Krakowa lub okolic się to przyda przy wyborze przyszłego wykonawcy parkietu... Miejmy nadzieję że wszystko będzie Ok.

harpmen.
20-09-2006, 20:15
Wybrałem firmę Ryszard Kurdziel"Q". Jak na razie jestem zadowolony, bo parkiet przywieźli dzień wcześniej od umówionego terminu. Mają zacząć za około tydzień. Postępy prac opiszę. Moze komuś z Krakowa lub okolic się to przyda przy wyborze przyszłego wykonawcy parkietu... Miejmy nadzieję że wszystko będzie Ok.

U mnie też robiła parkiet firma PARKIETY KURDZIEL jestem bardzo zadowolony, a było to w roku 2003 parkiet wygląda jak nowy i nic się z nim nie dzieje.Doświadczenie i nowoczesny sprzęt to gwarancja solidności tej firmy.

ZŁoty Róg
21-09-2006, 09:03
Mam nadzieję że u mnie będzie podobnie. Układanie zaczynają od wtorku.

pawelczech
28-09-2006, 10:15
Śledzimy temat i czekamy na dalsze komentarze i wieści. Planujemy zakładać w mieszkaniu parkiet na wiosnę i chociaż jest niby dużo tych firm parkietowych w Małopolsce, to wybór jest ciężki . W końcu robi się to na wiele lat i dobrze jest wybrac sprawdzoną firmę. Czy bardziej opłaca się kupić parkiet w firmie która wykonuje montaż czy może bezpośrednio od producenta? Czy firma przyszła w terminie, czy jak większość firm z poślizgiem? Pozdrawiam. [email protected]

ZŁoty Róg
28-09-2006, 14:22
Witam ponownie. Pierwszy etap prac parkieciarskich zakończony. Wszystko przebiegło zgodnie z planem .
Panowie montażyści bardzo, bardzo dokładni i szybcy. Można powiedzieć że klepki parkietowe fruwały im w rękach. Obróbka parkietu przy owalnych płytkach pod kominkiem przebiegła nad wyraz sprawnie. Nie lubię chwalić dnia przed zachodem słońca, ale z pierwszego etapu prac jestem bardzo zadowolony. Ale aby polecać firmę innym poczekam jeszcze na efekt końcowy.


Czy bardziej opłaca się kupić parkiet w firmie która wykonuje montaż czy może bezpośrednio od producenta? Czy firma przyszła w terminie, czy jak większość firm z poślizgiem?

Co do zakupu samego parkietu ja wolałem kupić poprzez wykonawcę, żeby nie było problemów z jakością produktu . A co do terminowości to musze pochwalić firmę Kurdziel bo byliśmy umówieni na wtorek, a oni już zgłosili gotowość przyjazdu w poniedziałek rano.

Jak będzie koniec prac postaram sie wrzucić parę fotek. Pozdrawiam.

ZŁoty Róg
19-10-2006, 13:22
Parkiet skończony w zeszły piątek. Wszystko zgodnie z planem i terminem. Podłoga w całej okazałości wygląda naprawdę pięknie. Zastosowano lakier Pallmann x-98. Mogę zdecydowanie polecić firmę Parkiety- Kurdziel Ryszard 1976. Na uwagę zasługuje też fakt wysokiej fachowości i kultury osobistej pracowników firmy. Miałem do czynienia z różnymi ekipami podczas budowy i oni na pewno należą do ścisłej czołówki.Zdecydowanie polecam , a obiecane fotki wstawię w chwili wolnego czasu.

Amciek
18-01-2007, 20:25
niestety nie polecam firmy Pana Kurdziela, powody:

- przy kladzeniu parkietu nadmiar kleju zostal w szparach miedzy parkietem i na wierzchu, przy cyklinowaniu panowie na to nie zwrocili uwagi i po zaolejowaniu okazalo sie ze miedzy klepkami ciemnego juz drewna sa jasne paski miejscami, ja to musialem im zglosic, zaczeli wskrobywac (ale to klej epoksydowy wiec nie jest to takie proste) a szpary uzupelniac sylikonem / akrylem, pozostawiajac je w inny kolorze niz drewno oraz poszerzajac szpary i tworzac rysy wokol tych szpar,

- pozostawili szpary w parkiecie nie wypelnione szpachla

- przy olejowaniu parkietu nie wytarli nadmiaru oleju wg zalecen producenta ktory zasechl na laczeniach i stworzyl blyszczace obwodki wokol klepek

- nie wypolerowali dokladnie calego parkietu po olejowaniu (katy, przy scianach)

- na reklamacje odpowiedzieli ze parkiet to nie kobieta i tyle

- a i najwazniej - cena zostala zwiekszona o 10 PLN miedzy ustna umowa a realizacja

tyle z grubsza

a

merit
05-02-2007, 22:44
U mnie pan Kurdziel 4 lata temu cyklinował parkiet ,a następnie go lakierował .Zrobiłi to niechlujnie, ,nie chciało im się ściągać listew ,więc wycyklinowali wokół nich, zostawiając 4 cm pasek nietkniętego parkietu .Sciany zostały tak zakurzone ,że można było po nich pisać .Miał pdciąć nowe drzwi i dopasować je je do podłogi i nie zrobił tego ,ale kasę wziął.Sciągnęli je z zawiasów i wynieśli do łazienki -bo im rzekomo przeszkadzały.
Nie zrobił dobrego wrażenia na samym początku, a ekipa wyglądała jakby mocno dzień wcześniej pobalowała .Ale pomyślałam ,że co tam ,dam im szansę .Niepotrzebnie.
Na szczęście nie musiałam patrzeć na to brakoróbstwo, bo mieszkanie poszło do sprzedania .

Galain
02-06-2007, 17:40
Czy ktos moze mial ukladany parkiet przez firme BIURO-KRAK z Morawicy? (Swoja droga, dziwna nazwa, jak na firme parkieciarska :wink: ).
Wlascicielem jest p. Wszolek. Reklamuja sie m.in. w Castoramie na ul. Pilotow. Mam do ulozenia parkiet egzotyczny, a oni to robia.
Moze ktos zna inna firme, dobrze kladaca egzotyki?

Pozdrawiam, G. 8)

ZŁoty Róg
23-10-2007, 08:46
Parkiet skończony w zeszły piątek. Wszystko zgodnie z planem i terminem. Podłoga w całej okazałości wygląda naprawdę pięknie. Zastosowano lakier Pallmann x-98. Mogę zdecydowanie polecić firmę Parkiety- Kurdziel Ryszard 1976. Na uwagę zasługuje też fakt wysokiej fachowości i kultury osobistej pracowników firmy. Miałem do czynienia z różnymi ekipami podczas budowy i oni na pewno należą do ścisłej czołówki.Zdecydowanie polecam , a obiecane fotki wstawię w chwili wolnego czasu.

Prawie dokładnie w rocznicę " nadejszła ta wiekopomna chwila" wstawienia fotki. Po roku użytkowania parkiet jest piękny bez szpar i wszyscy się zachwycają( niektórzy myslą nawet że to linoleum :o ).
http://images34.fotosik.pl/13/aa5cf72c31c1cbdcmed.jpg

Gizela
23-10-2007, 14:35
Witam.
Zastanawiamy się którą firmę wybrać do wykonania kompleksowej usługi sprzedaży i położenia parkietu w domu jednorodzinnym. Na placu boju pozostały trzy firmy Ryszard Kurdziel 1976, Krzysztof Jaglarz i Krak-Parkiet. Macie jakieś doświadczenia z powyższymi firmami.Będziemy bardzo wdzięczny za ewentualne wskazówki i opinie. [email protected]
Pozdrawiam.
Polecam Firmę PARKIET POL z Bytomia. 2 lata temu robiłam parkiet w mieszkaniu. Solidni, szybcy, bez wygórowanych cen. A w gazecie "Ladny Dom" widziałam przepiękny dom właściciela. Sam własnymi "ręcami" robi wszystko i nie ma to tamto bo nie wypada. Naprawdę godni polecenia.
Może mają terminy.
Namiarów szukaj na internecie ja już gdzieś posiałam. To było 2 lata temu.
Ale ciągle o nich słyszę i widuję auta firmowe jak kursuja to pewnie i działają.

grodzin
08-11-2007, 22:54
Parkiety polecam:

www.parkieciarz.info

madd
12-11-2007, 14:57
grodzin
pokaz ta swoja chatke, bo cos mi sie wydaje ze to kolejna krypciocha. WSTYD :evil:

grodzin
13-11-2007, 22:29
grodzin
pokaz ta swoja chatke, bo cos mi sie wydaje ze to kolejna krypciocha. WSTYD :evil:

OTO FOTKI

http://www.grodex.net/index.php?sklep,doc,pol,glowna,1420,0,221,1,promoc ja,ant.html

madd
14-11-2007, 18:57
:lol: :lol: :lol:
A chatki jak nie bylo tak nie ma...

Mymyk_KSK
19-11-2007, 22:43
my rozważaliśmy 3 firmy - Kurdziel, Drewnochem i Parkiet-Max.
"Kurdziel" nie zachwycił nas już przy pierwszym podejściu (tacy jacyś gburowaci byli ;-) w Drewnochemie bardzo miła obsługa, szczegółowo odpowiedzieli na wszystkie pytania.
Robił jednak Parkiet-Max (współpracuje z Jarząbkiem) - pan Kasprzyk- mieli dużo niższą cenę (robicizna/drewno krajowe + materiały do układania/bez parkietu, lakierowany) - zrobili nam za 65 zł/m2 netto (listwy przypodłogowe-robocizna i cały materiał w cenie), konkurencja chciała 88 zł netto.
Zrobili naprawdę świetnie, jesteśmy bardzo zadowoleni.

basiekg
29-02-2008, 09:58
grodzin
pokaz ta swoja chatke, bo cos mi sie wydaje ze to kolejna krypciocha. WSTYD :evil:

Czysta złośliwość z twojej strony ,wedlug mnie grodex jedna z niewilu firm które są konkretne na rynku,wiec zanim coś napiszesz to sie zastanow , to ze ja korzystalem z ich uslug i jestem bardzo zadowolony to moja sprawa,a to ze ich w jakis sposob reklamuje to oznacza tylko ze sa godni polecenia. Pozdrawiam!

sorry grodzin ale rowniez wedlug mnie wyglada na to ze jestes powoazany z ta firma wszystkie twoje posty jej dotycza

mathiasso
02-03-2008, 20:55
no właśnie żeby choć zdjecia zrobił, przecież w tych czasach zrobienie i zamieszczenie zdjeć to prosta sprawa, a tak..... 8)

szczepek
17-03-2008, 20:19
a u mnie właśnie robił grodex i - zresztą zobaczcie sami w moim dzienniczku. - ja ich dodałem na białą listę. naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

czarny_krakow
25-04-2008, 14:31
Moge z czystym sercem polecić parkiet dębowy od Jarząbka, gwoli ścisłości Jarząbków w Zawadzie jest dwóch ojciec i syn, ja brałem parkiet u mieszkającego pod numerem 50. Kupowałem klepki dąb II i III klasa jestem bardzo zadowolony, drewno bardzo ładne praktycznie bez biela a po trzech tygodniach od ułożenia nie było nawet co szpachlować bo nie było żadnych szczelin. Mam dobre porównanie bo pare tygodni wczesniej musiałem zrywać parkiet połozony przez firme Stanmar-parkiety z Wojnicza również dąb ale jakość drewna to dramat.. pisałem o tym w innym wątku więc nie będę się powtarzać , w parkiecie jesionowym klasa I kupionym w Stanmarze z Wojnicza porobiły sie takie szczeliny że mozna było w nie powciskać monety co tez zrobiłem i sfotografowałem .
Umiesciłem linki w innym wątku, można sprawdzić w moich postach albo wejść tu :

http://img91.imageshack.us/img91/9760/stanmarparkietyfuszeraou0.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/6453/stanmarparkietyfuszera2ru6.jpg

Wracając do Jarząbka parkiet mogę polecić każdemu, wykonawców poleconych będę mógł ocenić za jakiś czas bo olej na klepkach dopiero schnie...


Pozdrawiam i życzę zadowolenia ze swojej nowej podłogi

olga_j
01-05-2008, 11:41
Witam serdecznie ,milo zaczac przygode na forum muratora , co prawda dom juz skonczony , ale moge polecic lub odradzic "fachowcow" ktorzy zajmowali sie jego wykanczaniem.
Dom znajduje sie w miejscowosci Strumiany - pow. Wielicki...
Konkrety:

Malarz , Fliziarz - pan Ryszard Motyka :)- Godny polecenia , przy rozliczeniu nie dolicza ukrytych oplat , a wykonanie tak jak sie spodziewalam gdyz robili u moich znajomych.

Parkiety- wybór był ciężki ,ale zdecydowalam sie na F.h.u. Grodex z Krakowa :) Zamówilam komplet (kupno i montaż).
fotki mojego domku mozna zobaczyc na stronce wykonawcy : podsylam link:
http://www.grodex.net/index.php?sklep,doc,pol,glowna,1420,0,269,1,promoc ja,ant.html

Nie polecam Firmy - "KLONEX" :( z Krakowa prawie zgodziłam sie na parkiety u nich , szczescie w nieszczesciu ze zrobili wczesniej u mojego znajomego - porazka... szczeliny do 3mm miedzy schodami uzupelniali kitem z tuby... z tego co zrozumialam znajomy mi tlumaczyl ze dali mu zbyt wilgotne drewno dlatego sie tak "porozsychalo"

Na ten moment to na tyle. Pozdrawiam wszystkich

Argota
13-05-2008, 20:33
Widząc dany temat chciałabym, stwierdzić że mimo wyżej wymienionej opinii na temat firmy KLONEX. Owa firma robiła u mnie schody i parkiet na powierzchni 45 m2 i jestem z nich bardzo zadowolona, wszystko jest równe i nie ma żadnych dziur.
Mimo wcześniejszej opinii jak najbardziej polecam tą firmę usługową. Wykonywała ona również parkiet u mojego znajomego, który pracuję w branży budowlanej i również był bardzo zadowolony.

Polecem tym niezdecydowanym, z dodatkowych plusów, mogę powiedzieć, że zlecanie wykonywane w bardzo dogodnych dla klienta warunkach i ze zrozumieniem traktowała moje uwagi.

Yamnik
14-05-2008, 20:29
[quote="Argota"]Widząc dany temat chciałabym, stwierdzić że mimo wyżej wymienionej opinii na temat firmy KLONEX.

Zdanie bez sensu, jak i cała wypowiedź. Zalogowała się Pani wczoraj tylko po to żeby bronić firmy Klonex? Swojej, brata czy zięcia? Ręce opadają....

Argota
14-05-2008, 21:56
Witam ponownie!
Nie zalogowałam się po to aby bronić kogokolwiek, nie mam nic wspólnego w sferze rodzinnej z firmą KLONEX.
Owszem zalogowałam się wczoraj, ze względu na to, że dotychczas przeglądałam tematy forum anonimowo, czego nikt mi nie może zabronić.
Zalogowałam się ze względu na to by po prostu wypowiedzieć się na temat firmy, z którą miałam do czynienia i przecież o to chodzi głównie na forum, gdyż nie sądzę by wypowiadanie się na temat, z którym nie ma się nic wspólnego było wiarygodne.
Nie lubię insynuacji typu "broni pani brata czy zięcia". Ja nikogo nie bronię wypowiadam się tylko na temat, w którym miałam jakieś doświadczenie.
Pozdrawiam!

Yamnik
14-05-2008, 22:25
OK - jeśli tak jest - wycofuję się. Parę razy na forum (nie tylko tym) zdarzały się takie przypadki - stąd może to przewrażliwienie.
Grunt, że parkiet się udał!
Pzdr
Piotr

Dariusz_W
15-05-2008, 20:48
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum Muratora.

Właściciel firmy Klonex poprosił mnie o udzielenie na forum odpowiedzi na napisaną przez Panią Olgę wiadomość.

Przede wszystkim, pierwszą czynnością, jaką klient dokonuje w przypadku źle wykonanego zlecenia jest zgłoszenie wszystkich uwag firmie, która to zlecenie przyjęła.

Do firmy Klonex nie wpłynęły jednak tego typu reklamacje od ŻADNEGO z dotychczasowych klientów. Gdyby coś takiego miało miejsce, na pewno sprawa zostałaby w jakiś sposób rozwiązana.

Bardzo trudno jest sobie oczywiście wyobrazić, że w przypadku tego typu fuszerki klient nie zgłasza tego wykonawcy. Pozwolę sobie zatem domyślić się, że była to z Pani strony najzwyczajniejsza w świecie pomyłka i w rzeczywistości chodzi o inną krakowską firmę.

Inna możliwość, czyli napisanie przez Panią tych informacji w celu zdyskredytowania firmy Klonex w oczach potencjalnych klientów, byłaby bowiem niegodziwością i nie odważyłbym się jej sugerować w pierwszej kolejności.

Pozdrawiam serdecznie,

Dariusz Wędrychowski

------

Jeszcze kilka slow ode mnie do Yamnika. Z tego co widzialem, post Pani Olgi na temat firmy Klonex, zawierajacy negatywna opinie, rowniez byl jej debiutem na tym forum. Czemu wtedy nie pojawil sie taki glos swietego oburzenia?

Z reguly jesli ktos debiutuje na jakims forum, to wtedy, gdy ktoras w wypowiedzi zainteresuje ja (zaciekawi, oburzy) na tyle, aby na nia odpowiedziec. Mysle, ze tak bylo tez w tym przypadku Argoty. Faktem jest natomiast, ze gramatyka tej wypowiedzi lezy i sie nie rusza. :)

pozdrawiam jeszcze raz.

Yamnik
15-05-2008, 21:14
Jeszcze kilka slow ode mnie do Yamnika. Z tego co widzialem, post Pani Olgi na temat firmy Klonex, zawierajacy negatywna opinie, rowniez byl jej debiutem na tym forum. Czemu wtedy nie pojawil sie taki glos swietego oburzenia?


To był piąty post Olgi. Trudno było mi zweryfikować skalę rzeczywistego niezadowolenia tej pani. Nie zmienia to faktu, że w tego typu oskarżeniach trzeba mieć 100% pewność co do nazwy firmy. Jeśli takowej nie miała, to powinna podać namiary na tego rzekomego znajomego i wtedy sprawa byłaby rozwiązana.
Pozdrawiam
Yamnik

Ps. Powyżej ktoś mocno krytykował Stanmar z Wojnicza. Miałem doczynienia z tą firmą, co do terminów - nie byli najsłowniejsi, za to towar (dąb II kl) - bardzo dobry, zero wad po 3 sezonach grzewczych.

ghost34
16-05-2008, 06:25
Nie wiem nie jestem z Krakowa ale dlaczego nikt tutaj nie bierze pod uwagę "krak-parkietu" Pana Pieprzycy to jest chyba najbardziej utytułowany i doświadczony wykonawca w Krakowie...ale pewnie liczy sobie nieźle..?

stuk
16-05-2008, 13:07
Nie wiem nie jestem z Krakowa ale dlaczego nikt tutaj nie bierze pod uwagę "krak-parkietu" Pana Pieprzycy to jest chyba najbardziej utytułowany i doświadczony wykonawca w Krakowie...ale pewnie liczy sobie nieźle..?

Liczy sobie nieźle to fakt. No i teraz już tylko prowadzi firmę, a sam nie robi. Za to jest dość nieprzyjemny w rozmowie, i potrafi łatwo zrazić do siebie rozmówcę.

Krak-parkiet wykonywał u mnie parkiety w całym domu, około 100m2 w tym 3 rodzaje parkietów. Generalnie, żeby oddać sprawiedliwość, efekt końcowy jest zadawalający, parkiety są ładne, gładkie, bez szpar. Jednak firma zaliczyła jedną wpadkę - polakierowali biały jesion I gatunku podkładem bona prime i zrobił sie różowiutki. Pan Pieprzyca długo twierdził że to przeciez normalne i tym podobne blebleble, i że wyblaknie za pół roku. Generalnie na moją reklamację, że nie zamawiałem różowego jesionu tylko biały, dosyć sie zdenerwował i próbował mi wmówić że się czepiam!!
Koniec końców cyklinowali ten parkiet jeszcze raz, dali inny podkład i wyszło git, nie wiadomo o co było tyle krzyku.

Dlatego w podsumowaniu powiem tak - firma jest generalnie dobrym wykonawca, znają sie na rzeczy i robią porządnie, a najsłabszym ogniwem jest właśnie Pan Pieprzyca, który kompletnie nie ma podejścia do klienta. Mnie takie rzeczy bardzo rażą i firma moim zdaniem na tym traci.

ghost34
16-05-2008, 18:18
To ci odpowiem w ten sposób jest we władzach konkurencyjnego zwiazku parkieciarskiego nie przepadam za tym Panem..ALE wiedzy odmówić mu nie można fachowości również..dla Ciebie było to różowe dla niego był to kolejny jesion z wielu (tak samo jak dla mnie) parkieciarz nie jest od tego by z twych ocząt kolego wyczytać jakież to wytyczne w sprawie deseniu jesiona sobie życzysz zaproponował ci chemie zapewne pokazał probki i się zgodziłeś...i on wykonał prace zgodnie ze sztuka i prawem budowlanym...on jest od tego aby wykonac porzadnie posadzke i za to odpowiada a nie za wrażenia estetyczne klienta....więc zapewne dlatego stanoł lekko okoniem przy "reklamacji" reklamujemy towar wadliwy a nie taki na który sie zgodziliśmy a potem nam się nie podoba drogi Panie..jeśli to zaliczasz do wpadek zalicz do swojej nie do parkieciarskiej ja bym reklamacji nie uznał w zyciu i biegałbys po rzeczoznawcach przez 10 lat i kazdy by uznał ze posadzka jest zrobiona zgodnie z prawem i sztuka budowlaną..Pieprzyca zadbał o Pana i poprawił zapewne na swój koszt a Pan nie sprawiedliwie dalej pisze o "wpadce.." Sam nie pracuje otórz ja od dwóch lat też nie i co z tego....???Jak odbierasz gaz czy tankujesz prosisz prezesów BP czy PGNige???No nie róbmy sobie jaj dlaczego sie utarlo ze szef musi robic osobiście on od tego ma ludzi którym płaci...ciekawe czy Pan sam się zajmuje i czy do każdego swego klienta śmiga Pan osobiście???Potrafi zarazić do siebie rozmówcę fakt niezaprzeczalny nie raz mnie wkurzył na szkoleniach ( a byłem z nim na jakiś 5 ciu i tylko bodajze raz nie dał odczuć swej tzw wyzszości nad innymi)...ale to jeszcze nie powód aby być nieobiektywnym..Pozdrawiam..

stuk
19-05-2008, 14:03
To ci odpowiem w ten sposób jest we władzach konkurencyjnego zwiazku parkieciarskiego nie przepadam za tym Panem..ALE wiedzy odmówić mu nie można fachowości również..dla Ciebie było to różowe dla niego był to kolejny jesion z wielu (tak samo jak dla mnie) parkieciarz nie jest od tego by z twych ocząt kolego wyczytać jakież to wytyczne w sprawie deseniu jesiona sobie życzysz zaproponował ci chemie zapewne pokazał probki i się zgodziłeś...i on wykonał prace zgodnie ze sztuka i prawem budowlanym...on jest od tego aby wykonac porzadnie posadzke i za to odpowiada a nie za wrażenia estetyczne klienta....więc zapewne dlatego stanoł lekko okoniem przy "reklamacji" reklamujemy towar wadliwy a nie taki na który sie zgodziliśmy a potem nam się nie podoba drogi Panie..jeśli to zaliczasz do wpadek zalicz do swojej nie do parkieciarskiej ja bym reklamacji nie uznał w zyciu i biegałbys po rzeczoznawcach przez 10 lat i kazdy by uznał ze posadzka jest zrobiona zgodnie z prawem i sztuka budowlaną..Pieprzyca zadbał o Pana i poprawił zapewne na swój koszt a Pan nie sprawiedliwie dalej pisze o "wpadce.." Sam nie pracuje otórz ja od dwóch lat też nie i co z tego....???Jak odbierasz gaz czy tankujesz prosisz prezesów BP czy PGNige???No nie róbmy sobie jaj dlaczego sie utarlo ze szef musi robic osobiście on od tego ma ludzi którym płaci...ciekawe czy Pan sam się zajmuje i czy do każdego swego klienta śmiga Pan osobiście???Potrafi zarazić do siebie rozmówcę fakt niezaprzeczalny nie raz mnie wkurzył na szkoleniach ( a byłem z nim na jakiś 5 ciu i tylko bodajze raz nie dał odczuć swej tzw wyzszości nad innymi)...ale to jeszcze nie powód aby być nieobiektywnym..Pozdrawiam..

Tak "kolego" właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem, branża musi się bronić, typowe, nie znasz sprawy a wyciągasz daleko idące wnioski, z których (oczywiście, jakże by inaczej) musi wyjść, że parkieciarz zrobił genialnie, ty;lko inwestor się czepia. Biały jesion zrobił się różowy, ale oczwiście przecież to normalne, a to jakiś kolejny upierdzliwy sk* inwestor ma czelność zwrócić uwagę świętym parkieciarzom. To jak z lekarzami, zawsze bronią kolegów. Może dla parkieciarzy białe czy różowe to wszystko jedno, więc rozumię, że jak kupujesz np. białą farbe na sufit, a ta okazuje się różowa to nie zwracasz na to uwagi?
Próbki oglądałem w salonie - ani deczka różowego na nich nie ma.

A co do tego że szef nie robi osobiście - ja tylko stwierdziłem fakt, ale zafascynowało mnie jak owo stwierdzenie strasznie Cię poruszyło, trafiłem na jakiś czuły punkt?

ghost34
19-05-2008, 17:41
Otóż wasza przenikliwość....nie trafileś...a skoro się spodziewałes to się cieszę że przynajmniej w tym kontekście jakis tam parkieciarz sprostał Twym jakże wysublimowanym wymaganiom Powodzenia.

mathiasso
19-05-2008, 19:17
e tam zaraz wysublimowanym
sorry że się w trącę, ale tak na spokojnie przyznaj ghost że w tym co pisze stuk jest dużo racji. Też się spotkałem już nie raz z taką sytuacją, że wykonawaca zamiast przyznać się do mniejszego lub większego błedu stara się jakoś wybielić, albo zrzucić winę na osoby lub rzeczy trzecie. takie to już życie..... 8)

ghost34
19-05-2008, 21:09
Wiesz Pan dwa razy miałem podobne sytuacje ....najpierw kobieta na ogół decyduje sie na daną chemie ma przedstawione próbki ma również na zdjeciach ma wreszcie w umowie napisane jaka to chemia...lakieruje czy olejuje i sie zaczyna a zostaw Pan surowe bo takie najładniejsze a weź Pan zrób ciemniejsze ...a weź ?Pan zrób jaśniejsze ..jakby drewno nie ciemniało z czasem. Klient ma Pańskie i niezbywalne prawo do żądania takiej posadzki jakiej sobie życzy ale pytam po co jest cały proces przygotowawczo negocjacyjny???Jeszcze pół biedy jak mam jedną warstwe lakieru ale jak mam juz to na gotowo a taki Pan jak powyżej wnosi "REKLAMACJĘ" to zdajesz sobie sprawę z kosztów???Z przesunieć terminów wobec innych inwestorów...a jak już chcesz sie domówić z klientem i mu to zrobisz tak aby był zadowolony to jeszcze z tzw "wdzięczności" pisze że to "wpadka " parkieciarza no naprawdę troszkę umiaru i wyobraźni...My też nie jesteśmy zawieszeni w próżni i nie jesteśmy tylkoli do dyspozycji jednego klienta a za wrażenia estetyczne powiadam nie odpowiadam zawsze powtarzam zawsze klient ma wytłumaczone i pokazane a i tak zdarzyła mi się dwa razy podobna sytuacja ...nie chciałem Pana obrazic ale proszę tez o troche zrozumienia...nie wszyscy musza byc a)mili b)zawsze dogadzac ze wszech miar klientowi.
Ale przede wszystkim musza byc fachowi a jak juz dogodza to i tak spotyka ich wdzięczność pisanie "wpadka"a Panu Pieprzycy fachowości akurat odmówić nie można i naprawde nie przepadam za gościem...

olga_j
19-05-2008, 22:20
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum Muratora.

Właściciel firmy Klonex poprosił mnie o udzielenie na forum odpowiedzi na napisaną przez Panią Olgę wiadomość.

Przede wszystkim, pierwszą czynnością, jaką klient dokonuje w przypadku źle wykonanego zlecenia jest zgłoszenie wszystkich uwag firmie, która to zlecenie przyjęła.

Do firmy Klonex nie wpłynęły jednak tego typu reklamacje od ŻADNEGO z dotychczasowych klientów. Gdyby coś takiego miało miejsce, na pewno sprawa zostałaby w jakiś sposób rozwiązana.

Bardzo trudno jest sobie oczywiście wyobrazić, że w przypadku tego typu fuszerki klient nie zgłasza tego wykonawcy. Pozwolę sobie zatem domyślić się, że była to z Pani strony najzwyczajniejsza w świecie pomyłka i w rzeczywistości chodzi o inną krakowską firmę.

Inna możliwość, czyli napisanie przez Panią tych informacji w celu zdyskredytowania firmy Klonex w oczach potencjalnych klientów, byłaby bowiem niegodziwością i nie odważyłbym się jej sugerować w pierwszej kolejności.

Pozdrawiam serdecznie,

Dariusz Wędrychowski

------

Jeszcze kilka slow ode mnie do Yamnika. Z tego co widzialem, post Pani Olgi na temat firmy Klonex, zawierajacy negatywna opinie, rowniez byl jej debiutem na tym forum. Czemu wtedy nie pojawil sie taki glos swietego oburzenia?

Z reguly jesli ktos debiutuje na jakims forum, to wtedy, gdy ktoras w wypowiedzi zainteresuje ja (zaciekawi, oburzy) na tyle, aby na nia odpowiedziec. Mysle, ze tak bylo tez w tym przypadku Argoty. Faktem jest natomiast, ze gramatyka tej wypowiedzi lezy i sie nie rusza. :)

pozdrawiam jeszcze raz.

Dla sprostowania , jeszcze raz sie dowiedzialam o nazwe firmy ktora wykonywala owa STOLARKE - potwierdzic musze skoro wyszla z tego taka Sprawa... - TAK chodzi o firme KLONEX z Krakowa. Osobiscie nie moge stwierdzic ze firma jest do niczego gdyz nie zgodzilam sie na wykonanie przez nich Uslugi dla mnie, jednakze osobiscie ogladalam zrobione przez nich zlecenie... Nie umiesze fotek tylko dlatego gdyz szkoda stawiac Kreche na firme ktorej widzialam tylko jedno zlecenie , niestety jednak jedno zlecenie dla mnie wystarczylo. Co do skladania reklamacjii , to nie pisalabym tu gdyby owa zostala uwzgledniona....

stuk
20-05-2008, 08:07
Ghost, Ty to się potrafisz zareklamować...

ghost34
20-05-2008, 14:54
tia jak nie kijem to pałką....a jak cos jest niezgodne z faktami to tym gorzej dla faktów...

GrzesiekKraków
20-05-2008, 20:45
tak sobie czytam i nasuwają mi sie pewne wnioski: jak kupuję biały parkiet, podpisuję umowe na biały parkiet to do k.. nędzy chcę biały parkiet i taki ma być. NIe widzę tu tematu do wałkowania. Zgadzam się z Panem "byłym parkieciarzem" że Inwestorzy (Kliencie jak go zwał tak go zwał) są wybredni i wybrzydzają. Ale czy Pan nie wybrzydzał by kupując nowe BMW, które miało być w kolorze zielonym a jest czerwone. Dla dealera to kolejny wóz sprzedany, klient załatwiony i kolejna pionowa kreska na ścianie. Sprzedane-zapomniane. Gówno (przepraszam za słownictwo oczywiscie) go to interesuje że to Pana ukochany, wychuchany i wytęskoniony kawałek fury. On tego nie rozumie... przeciez to tylko samochów a kolor przecież nie jeździ heheeh. Wydaje mi się że Pan myśli podobnie. Panie masz Pan zaje....... parkiet bez szpar ze mucha nie siada. A ze kolor inny... mały feler. Z czasem wyblaknie i bedize jak trzeba (no tak za 10 lat)..... po co się czepiać..będize Pan zadowolony. No cóż....wysłałbym Pana oraz Pana mentora duchowego (nie chce mi sie szukac jak mu tam) na szkolenie z kontaków z Klientem.... Dobre hehehe biały czy różowy zadna różnica hehee pewnie dla wykonawcy ehheehhe. Oj Panie "były parkieciarzu" - czarna lista jak nic!!!!!

ghost34
20-05-2008, 22:57
Klient ma Pańskie i niezbywalne prawo do żądania takiej posadzki jakiej sobie życzy ale pytam po co jest cały proces przygotowawczo negocjacyjny???...
Jeśli Pan nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to nie zabieraj Pan głosu i wypraszam sobie nazywanie mnie "byłym parkieciarzem"...


No cóż....wysłałbym Pana oraz Pana mentora duchowego (nie chce mi sie szukac jak mu tam) na szkolenie z kontaków z Klientem

Pieprzyca nie jest i nigdy nie był moim mentorem parkieciarskim a co dopiero duchowym..pleciesz Pan trzy po trzy...i jeszcze sie z tego śmiejesz...weź Pan to zdiagnozuj...nie chce się Panu tak właściwie niczego tylko sobie popaplać...

EWAF
01-10-2008, 15:11
a ja widzę,że będę miała chyba przejścia z firmą GRODEX: właściel za wszelką cenę stara sie zrobić pozory bardzo szczegółowego i profesjonalnego ale przez telefon bo w praktyce wypada inaczej.
Mimo, że umawialiśmy sie z gościem dwa razy to dwa razy go nie było, szczegóły transakcji podawał nam przez telefon lub jego ojciec a jak przyszło do rozliczenia to cena wyszła z kosmosu poza ustaleniami :o
Prosiłam Grodex o przemyślenie sprawy ale uważam że jest ostrzeżenie dla innych, którzy dadzą sie złapać na pseudoprofesjonalizm.

zender
12-10-2008, 16:54
a ja widzę,że będę miała chyba przejścia z firmą GRODEX: właściel za wszelką cenę stara sie zrobić pozory bardzo szczegółowego i profesjonalnego ale przez telefon bo w praktyce wypada inaczej.
Mimo, że umawialiśmy sie z gościem dwa razy to dwa razy go nie było, szczegóły transakcji podawał nam przez telefon lub jego ojciec a jak przyszło do rozliczenia to cena wyszła z kosmosu poza ustaleniami :o
Prosiłam Grodex o przemyślenie sprawy ale uważam że jest ostrzeżenie dla innych, którzy dadzą sie złapać na pseudoprofesjonalizm.


witam

Ci panowie wykonali umnie parkiet merbau 15mm i rowzniez maielm do nich pewnei uwagi moze nie tyle do wlascieli co do pracowniko. Probowali sprawdzic czy mozna odpiepszyc robote i pojechac do kolejnej. Parkiet nie byl tasowany oraz w parkeicie byly seki. Przypomne ze mam I klase i naszczescie panowie polozyli tylko 10m2 kiedy zwrocilem uwage ze parkeit nalezy potasowac aby nie bylo plam 5m2 ciemengo a nastepnie 10m2 jasnego i kolejne 5m2 ciemnego. Nastepnie powiedzialem pana ze seki rowniez nalezy do nich jezeli widza cos takeigo, to taka plytka powinna byc odlozona na docinke. Czyli dwa powazne bledy ze wzgledu na cwaniactwo. Naszczesie bylem na miejscu i odrazu panow porpsilem grzecznie o nalezyte wykonanie uslugi. Dodam ze osobiscie nie zaryzykuje drugi raz. Co do platnosci ja zazadalem umowy i mam jasno napsiane 220zl + 7% za m2 na gotowo, tak ze umnie nie ma miejsce na jakies zaskocznia. Metry kwadratowe mowia za siebie.

Grzegorz Grodziński
25-10-2008, 20:20
a ja widzę,że będę miała chyba przejścia z firmą GRODEX: właściel za wszelką cenę stara sie zrobić pozory bardzo szczegółowego i profesjonalnego ale przez telefon bo w praktyce wypada inaczej.
Mimo, że umawialiśmy sie z gościem dwa razy to dwa razy go nie było, szczegóły transakcji podawał nam przez telefon lub jego ojciec a jak przyszło do rozliczenia to cena wyszła z kosmosu poza ustaleniami :o
Prosiłam Grodex o przemyślenie sprawy ale uważam że jest ostrzeżenie dla innych, którzy dadzą sie złapać na pseudoprofesjonalizm.


witam

Ci panowie wykonali umnie parkiet merbau 15mm i rowzniez maielm do nich pewnei uwagi moze nie tyle do wlascieli co do pracowniko. Probowali sprawdzic czy mozna odpiepszyc robote i pojechac do kolejnej. Parkiet nie byl tasowany oraz w parkeicie byly seki. Przypomne ze mam I klase i naszczescie panowie polozyli tylko 10m2 kiedy zwrocilem uwage ze parkeit nalezy potasowac aby nie bylo plam 5m2 ciemengo a nastepnie 10m2 jasnego i kolejne 5m2 ciemnego. Nastepnie powiedzialem pana ze seki rowniez nalezy do nich jezeli widza cos takeigo, to taka plytka powinna byc odlozona na docinke. Czyli dwa powazne bledy ze wzgledu na cwaniactwo. Naszczesie bylem na miejscu i odrazu panow porpsilem grzecznie o nalezyte wykonanie uslugi. Dodam ze osobiscie nie zaryzykuje drugi raz. Co do platnosci ja zazadalem umowy i mam jasno napsiane 220zl + 7% za m2 na gotowo, tak ze umnie nie ma miejsce na jakies zaskocznia. Metry kwadratowe mowia za siebie.


Witam serdecznie
Do tej pory anonimowo czytałem posty w poszukiwaniu wykonawców gdyż sam jestem na etapie remontu. Z niedowierzaniem odnalazłem posty dotyczace mojej Firmy parkieciarskiej Grodex, post ten postanowilem napisac jedynie dla sprostowania... Prosze nie doszukiwac się w tym poście żadnych sposobów na obronę.
Droga EWAF , nie napisała pani na temat podstawowy , mianowicie czy jest pani zadowolona z drewnianej podłogi wykonanej przez nasza ekipe parkieciarską?...
PSEUDOPROFEZJONALIZM to bardzo mocne określenie użyte na wyrost, nie poparte żadnymi konkretnymi dowodami,argumentami.
Niestety większośc klientow nie rozumie ze zastosowanie dodatkowych materiałów w postaci np.: bariery antywilgociowej , naprawy pęknięc w wylewce , wzmocnieniu słabej wylewki zazwyczaj przewyższa wcześniej ustalane ceny lub w przypadku gdy płytki sa usytułowane na roznych poziomach i zachodzi koniecznosc zeszlifowania wylewki lub uniesienia na włókninie odprezajacej - to są DODATKOWE KOSZTY których w większości nie można przewidziec , a w przypadkach gdy np.: podloga wylódkuje , parkiet bedzie ponizej gresu wtedy zaczyna sie robic nieprzyjemnie dla wykonawcow i wtedy jest ich wina z wiadomych względów. W swojej karierze nigdy bezpodstawnie nie doliczylem klientowi ani grosika - wrecz przeciwnie to za kazdym razem klient stara sie jak najwiecej urwac.
Na szczęście na podstawie 80% pozytywnych opinii oraz 30-sto letniego doświadczenia w tej branży mogę w pełnym tego słowa znaczeniu stwierdzic iż F.h.u. Grodex jest firmą profesjonalną.

ps. Zgadza się nie zawsze potrafię zdążyc na spotkanie z klientem w naszym salonie ponieważ 90% dnia spędzam na budowie w towarzystwie naszych ekip parkieciarskich kontrolując ich poczynania,ale dlatego właśnie jest zatrudniony Sprzedawca lub na Miejscu zazwyczaj urzęduje Senior .

olga_j
27-10-2008, 23:20
a ja widzę,że będę miała chyba przejścia z firmą GRODEX: właściel za wszelką cenę stara sie zrobić pozory bardzo szczegółowego i profesjonalnego ale przez telefon bo w praktyce wypada inaczej.
Mimo, że umawialiśmy sie z gościem dwa razy to dwa razy go nie było, szczegóły transakcji podawał nam przez telefon lub jego ojciec a jak przyszło do rozliczenia to cena wyszła z kosmosu poza ustaleniami :o
Prosiłam Grodex o przemyślenie sprawy ale uważam że jest ostrzeżenie dla innych, którzy dadzą sie złapać na pseudoprofesjonalizm.


witam

Ci panowie wykonali umnie parkiet merbau 15mm i rowzniez maielm do nich pewnei uwagi moze nie tyle do wlascieli co do pracowniko. Probowali sprawdzic czy mozna odpiepszyc robote i pojechac do kolejnej. Parkiet nie byl tasowany oraz w parkeicie byly seki. Przypomne ze mam I klase i naszczescie panowie polozyli tylko 10m2 kiedy zwrocilem uwage ze parkeit nalezy potasowac aby nie bylo plam 5m2 ciemengo a nastepnie 10m2 jasnego i kolejne 5m2 ciemnego. Nastepnie powiedzialem pana ze seki rowniez nalezy do nich jezeli widza cos takeigo, to taka plytka powinna byc odlozona na docinke. Czyli dwa powazne bledy ze wzgledu na cwaniactwo. Naszczesie bylem na miejscu i odrazu panow porpsilem grzecznie o nalezyte wykonanie uslugi. Dodam ze osobiscie nie zaryzykuje drugi raz. Co do platnosci ja zazadalem umowy i mam jasno napsiane 220zl + 7% za m2 na gotowo, tak ze umnie nie ma miejsce na jakies zaskocznia. Metry kwadratowe mowia za siebie.


Witam serdecznie
Do tej pory anonimowo czytałem posty w poszukiwaniu wykonawców gdyż sam jestem na etapie remontu. Z niedowierzaniem odnalazłem posty dotyczace mojej Firmy parkieciarskiej Grodex, post ten postanowilem napisac jedynie dla sprostowania... Prosze nie doszukiwac się w tym poście żadnych sposobów na obronę.
Droga EWAF , nie napisała pani na temat podstawowy , mianowicie czy jest pani zadowolona z drewnianej podłogi wykonanej przez nasza ekipe parkieciarską?...
PSEUDOPROFEZJONALIZM to bardzo mocne określenie użyte na wyrost, nie poparte żadnymi konkretnymi dowodami,argumentami.
Niestety większośc klientow nie rozumie ze zastosowanie dodatkowych materiałów w postaci np.: bariery antywilgociowej , naprawy pęknięc w wylewce , wzmocnieniu słabej wylewki zazwyczaj przewyższa wcześniej ustalane ceny lub w przypadku gdy płytki sa usytułowane na roznych poziomach i zachodzi koniecznosc zeszlifowania wylewki lub uniesienia na włókninie odprezajacej - to są DODATKOWE KOSZTY których w większości nie można przewidziec , a w przypadkach gdy np.: podloga wylódkuje , parkiet bedzie ponizej gresu wtedy zaczyna sie robic nieprzyjemnie dla wykonawcow i wtedy jest ich wina z wiadomych względów. W swojej karierze nigdy bezpodstawnie nie doliczylem klientowi ani grosika - wrecz przeciwnie to za kazdym razem klient stara sie jak najwiecej urwac.
Na szczęście na podstawie 80% pozytywnych opinii oraz 30-sto letniego doświadczenia w tej branży mogę w pełnym tego słowa znaczeniu stwierdzic iż F.h.u. Grodex jest firmą profesjonalną.

ps. Zgadza się nie zawsze potrafię zdążyc na spotkanie z klientem w naszym salonie ponieważ 90% dnia spędzam na budowie w towarzystwie naszych ekip parkieciarskich kontrolując ich poczynania,ale dlatego właśnie jest zatrudniony Sprzedawca lub na Miejscu zazwyczaj urzęduje Senior .

Czuje moralny obowiazek,aby stanac w obronie właścicieli firmy Grodex, slowo "pseudoprofesjonalizm" w moim przypadku nie przeszlo by przez gardlo , prawdopodobnie z tego powodu iz Grodex jest w 100% autorem moich Schodów , podłóg , tarasu o czym mozna przeczytac w moich poprzednich postach. Ja naleze do grona osob ktore sa zadowolone z wykonania w/w rzeczy dlatego wydaje mi sie ze jesli dany wykonawca spelnia swoje postulaty i wykonuje je z zadowoleniem dla klienta to napewno nie mozna przypiac do niego miana pseudoprofesjonalisty... :wink:

EWAF
03-11-2008, 15:12
nie zauważyłam wcześniej postu z firmy Grodex dlatego odpowiem teraz, przy czym zaznaczam, że nie mam zamiaru z Panem dłużej dyskutować bo na to był wcześniej czas i pora a nie teraz na forum a przez telefon mnie Pan jednak nie oczarował. Chce Pan konkretów dla uświadomienia innych to podaję.
Pewno Pan bywa na budowach i dlatego nie miał Pan dla nas czasu ale u nas Pan NIE BYŁ , osobiście sie Pan też NIGDZIE i NIGDY NIE SPOTKAŁ i nie porobił żadnych ustaleń, nie wie Pan jak wyglądała podłoga PRZED położeniem podłogi i PO położeniu. Ilość drzewa potrzebnego do położenia musieliśmy podać sami metodą tzw "na oko". Mało tego domagał sie Pan potem zapłacenia jeszcze raz za drzewo, które było opłacona dwa m-c wcześniej z czego wniosek, że wstępnego zamówieniaz potwierdzeniem przelewu Pan też nie oglądał. Ocenę pewno Pan wystawia po obejrzeniu zdjęć zrobionych przez pracownika: tak jak mi Pan wmawiał jakich rozmiarów jest dziura w naszej podłodze na środku salonu. Wg Pana 2mm a wg mnie i zdjeć 2 cm. Dlatego proszę nie mówić o naprawianiu złej wylewki - po to się ustala i spisuje szczegóły żeby nikt nie był potem zdziwiony i po to są wcześniejsze oględziny. My co mogliśmy to ustaliliśmy na miejscu z Pana Ojcem. Pan sie zgłośił po pieniążki. Przez telefon można ustalić termin wizyty. Stąd PSEUDOPROFESJONALIZM.
Pracownicy są w porządku bo sie starają. Jednak podłoga nie jest idealnie położona, wycyklinowana i jednak jej daleko do ideału. Niestety szczegóły widać jak porządnie wyschnie lakier. Szczególnie drażnią mnie wgłębienia przy styku desek i dobrych klilka desek, które składają sie tylko samych okrągłych sęków - to już jednak wina jakości dostarczonego drzewa.
Mam także nadzieję, że obiecywana przez Pana gwarancja, warunki zachowania tej gwarancji i informację jak utrzymywać podłogę to nie ta wystawiona odręcznie faktura na której widnieje tylko hasło "parkiet, układanie parkietu, cyklinowanie" i kwota do zapłaty ?

iva_marti
03-11-2008, 17:06
Myslałam ,ze zrobienie parkietu zlecę firmie Grodex,a teraz zaczynam się zastanawiać. Nie są to małe pieniadze i wiadomo wszyscy chcą mieć zrobione porządnie, to za co płacą (i pewnie w większości z kredytu ,spłacanego przez wieeeele lat). Prosze o więcej opini na temat tej firmy

Grzegorz Grodziński
05-11-2008, 18:20
nie zauważyłam wcześniej postu z firmy Grodex dlatego odpowiem teraz, przy czym zaznaczam, że nie mam zamiaru z Panem dłużej dyskutować bo na to był wcześniej czas i pora a nie teraz na forum a przez telefon mnie Pan jednak nie oczarował. Chce Pan konkretów dla uświadomienia innych to podaję.
Pewno Pan bywa na budowach i dlatego nie miał Pan dla nas czasu ale u nas Pan NIE BYŁ , osobiście sie Pan też NIGDZIE i NIGDY NIE SPOTKAŁ i nie porobił żadnych ustaleń, nie wie Pan jak wyglądała podłoga PRZED położeniem podłogi i PO położeniu. Ilość drzewa potrzebnego do położenia musieliśmy podać sami metodą tzw "na oko". Mało tego domagał sie Pan potem zapłacenia jeszcze raz za drzewo, które było opłacona dwa m-c wcześniej z czego wniosek, że wstępnego zamówieniaz potwierdzeniem przelewu Pan też nie oglądał. Ocenę pewno Pan wystawia po obejrzeniu zdjęć zrobionych przez pracownika: tak jak mi Pan wmawiał jakich rozmiarów jest dziura w naszej podłodze na środku salonu. Wg Pana 2mm a wg mnie i zdjeć 2 cm. Dlatego proszę nie mówić o naprawianiu złej wylewki - po to się ustala i spisuje szczegóły żeby nikt nie był potem zdziwiony i po to są wcześniejsze oględziny. My co mogliśmy to ustaliliśmy na miejscu z Pana Ojcem. Pan sie zgłośił po pieniążki. Przez telefon można ustalić termin wizyty. Stąd PSEUDOPROFESJONALIZM.
Pracownicy są w porządku bo sie starają. Jednak podłoga nie jest idealnie położona, wycyklinowana i jednak jej daleko do ideału. Niestety szczegóły widać jak porządnie wyschnie lakier. Szczególnie drażnią mnie wgłębienia przy styku desek i dobrych klilka desek, które składają sie tylko samych okrągłych sęków - to już jednak wina jakości dostarczonego drzewa.
Mam także nadzieję, że obiecywana przez Pana gwarancja, warunki zachowania tej gwarancji i informację jak utrzymywać podłogę to nie ta wystawiona odręcznie faktura na której widnieje tylko hasło "parkiet, układanie parkietu, cyklinowanie" i kwota do zapłaty ?

Na budowie tak się składa że Byłem dokładnie 16 września w drugi dzień układania Parkietów w państwa domu w czasie kiedy instalator montował grzejniki na piętrze.
Nie spotykam się osobiście z każdym klientem - spotkaliście się z Właścicielem firmy (seniorem) w Salonie co myślę że było wystarczające,spisaliscie zamówienie ,ustaliliście termin oraz ceny których dotrzymaliśmy w 100%.
Na podstawie rozmowy tel. zostało ustalone iż wszystko jest wporządku w związku z czym nie było potrzeby spotykania się na budowie ,a załatwienie płatności za pomocą przelewu , jeśli zaistniała by taka potrzeba to z miłą chęcią spotkałbym się z państwem u was na budowie.
Nie domagałem się zapłaty za drewno po raz drugi :), zaszła pomyłka gdyż zazwyczaj pobieram zapłate za drewno oraz 50% uslugi po ułożeniu parkietu ,w państwa przypadku zapłata za parkiet miała miejse dużo wcześniej poprzez przelew,pomyłka została wyjaśniona w tym samym momencie co zaszła :).
Pracownicy po to są zaopatrzeni w profesjonalny , drogi sprzęt ( cm- higrometr , Tramex Concrete , Gann wood , Pressomer) po to aby mogli samodzielnie przed położeniem drewna dokonać potrzebnych pomiarów typu wilgotnosc drewna , wylewki , wytrzymalosc wylewki , itp...
Jeśli "dziura miałaby szerokość 2cm" to nie wziął bym od państwa ani grosika , dla sprostowania szczelina 2mm szerokość 10mm długość na łączeniu "klepka z klepką" która została zaszpachlowana i zalakierowana - naturalna sprawa przy procesie obrobki drewna.
tzw. Wgłebienia to nie jest w żadnym wypadku wada usługi lub drewna co potwierdzi każdy szanujący się parkieciarz , owe wgłębienia to jest tzw. FLODER DREWNA jest to wrażenie wizualne.
Prosze o zapoznanie się z klasyfikacją parkietów egzotycznych I klasa Selekt na www.grodex.net lub www.exoline.com (importer drewna egzotycznego)
cytuję:
KLASA I (Selekt) - naturalne usłojenie drewna, kolorystyka ujednolicona, brak bieli i innych wad; dopuszczalne sęki zdrowe i zrośnięte o średnicy max. 8 mm, sęki zepsute o średnicy max. 1 mm. Pęknięcia powierzchniowe i piorunowe niedopuszczalne. Z uwagi na niemożliwe do uniknięcia różnice przy sortowaniu dopuszcza się w danej klasie do 2% deszczułek o niższej jakości.

Fv jest napisana odręcznie dlatego iż zostaliście potraktowani 7%VATem na drewno oraz usługę, hasło "parkiet, układanie parkietu, cyklinowanie" i kwota do zapłaty - jest tak samo władczym dokumentem jak ten wydrukowany :).

Mareczek7
06-11-2008, 20:49
Ja także szukam kogoś, kto będzie mógł mi wykonać kompleksowo parkiet w moim mieszkanku:) Czytając wcześniejsze posty raczej nie chcę decydować się na żadna firmę! Może ma ktoś namiary na jakiegoś dobrego parkieciarza?

EWAF
27-11-2008, 09:55
Szczęśliwego Nowego Roku!!

gregorse
02-04-2009, 21:00
Myslałam ,ze zrobienie parkietu zlecę firmie Grodex,a teraz zaczynam się zastanawiać. Nie są to małe pieniadze i wiadomo wszyscy chcą mieć zrobione porządnie, to za co płacą (i pewnie w większości z kredytu ,spłacanego przez wieeeele lat). Prosze o więcej opini na temat tej firmy
witam
u mnie firma grodex ukladala parkiet z poczatkiem marca .
umowe podpisywalismy w styczniu .oferte znalezlem na allegro. oczywiscie szukalem opini nt. grodexu i jedyne ktore znalezlismy to te tutaj . z uwagi na koszt prac 45 m2 grapi parzonej - calosc robot 12500 pln - bradzo sie zastanawialem sie nad wyborem firmy i mialem wiele watpliwosci . kontaktowalismy sie z p. grzegorzem . odwiedzlismy siedzibe na kurdwanowie kilkakrotnie . wrazenie - profesjonalisci ! fachowe porady , rabaty , uzgodnine terminy . realizacja : bez zarzutu wszytko w uzgodnionych terminach , szybko , czysto ! parkiet rewelacja( kto wchodzi i oglada temu opada szczeka ) ! dodatkowo gratis plyn do pilegnacji parkietu . kto uwarza ze to krypciocha niech odpisze na forum podam nr tel . i adres aby sam sprawdzil . mam nadzieje ze to standardowy sposob dzialania firmy grodex - przwdziwe rzemioslo ! a nie tylko proba odrobienia strat po negatywnych opiniach .
szczerze polecam !

iva_marti
02-04-2009, 21:16
[ moderowano - reklama ]

Pewnie się u Państwa pojawię w najbliższym miesiacu, w celu rezerwacji terminu :wink:

ansuz
07-04-2009, 09:19
Witam

Czy ktoś z Was zna firmę Bel-Pol? Oddział Czerwony Prądnik. Mają okna, drzwi i podłogi (i tak, piszą, że sezonowanie w domu jest konieczne), a do takich prac właśnie się zabieram.

Zapraszam do przedstawiania opinii.

mathiasso
07-04-2009, 09:31
Witam

Czy ktoś z Was zna firmę Bel-Pol? Oddział Czerwony Prądnik. Mają okna, drzwi i podłogi (i tak, piszą, że sezonowanie w domu jest konieczne), a do takich prac właśnie się zabieram.

Zapraszam do przedstawiania opinii.

ja raz u nich kupiłem, ale tylko dlatego że miałem rzut beretem, drugi raz już tam nie poszedłem, obsluga do bani, niesympatyczni, słaba informacja, nie polecam.

Savik
20-04-2009, 20:29
Witam,
Czy ktoś współpracował z firmą Drewno Świata - http://www.parkietykrakow.pl/ -
i mógłby podzielić się dobrymi lub złymi doświadczeniami?

magdarak
27-04-2009, 10:35
Polecam wszystkim firmę Jaglarz z Kalwarii http://www.jaglarz.pl/.
Od pokoleń zajmują produkcją i układaniem parkietów. Mają bardzo dobre drewno.

Szkoda tylko, że nie robią schodów.

pozdrawiam :)

mahiha
05-02-2010, 18:47
Ja polecam firmę Es-Dom z ul. Jozefińskiej, maja swoja strone w internecie.
Zdecydowaliśmy się na nich ze wzgledu na konkurencyjne ceny i rzeczowego wlaściciela. Zadnych kłopotów przy realizacji, wszystko sprawnie i podłoga taka jak miała być (zaolejowany dąb trzeciej klasy :P).

Savik
06-02-2010, 17:14
Witam,
Czy ktoś współpracował z firmą Drewno Świata - http://www.parkietykrakow.pl/ -
i mógłby podzielić się dobrymi lub złymi doświadczeniami?
W związki z tym, że nikt ich wcześniej nie pochwalił ja to zrobię. Robili u mnie parkiet i schody. Jestem zadowolony i polecam.

grzegorz_si
06-02-2010, 21:38
A ja w żadne rzetelne firmy nie wierzę. Szukałem, dmuchałem i wszędzie lipa. Zawsze okazuje się że szef czy "szeryf" ma kilka ekip, nad którymi średnio panuje.
Jak klient ma szczęście to trafi na lepszą ekipę, jak ma pecha to trafi na gorszą.
Jedni będą polecać, ktoś uwierzy i wynajmie, trafi na partaczy bo skład ekipy się zmienił, albo trafił na drugi zespół i już polecać nie będzie.

Ale ja może z tych pechowych :(
Pozdrawiam

deidre333
17-03-2010, 21:59
czy ktoś może miał do czynienia z tą firmą: http://www.bambusowe.com/ ??

Bardzo dziękuję za wszelkie opinie o nich!

reks
12-05-2010, 09:38
Ja polecam firmę Es-Dom z ul. Jozefińskiej, maja swoja strone w internecie.
Zdecydowaliśmy się na nich ze wzgledu na konkurencyjne ceny i rzeczowego wlaściciela. Zadnych kłopotów przy realizacji, wszystko sprawnie i podłoga taka jak miała być (zaolejowany dąb trzeciej klasy :P).

ktoś chyba sie pomylił z tą opinią, ta firma jest bardzo nieterminowa i niesolidna właściciel jest tylko miły w sklepie i przy podpisywaniu umowy podczas realizacji usługi i na końcu zaczynają się problemy.Z moich kontaktów z innymi klijetami wim o dużej ilości reklamacji.pozdrawiam wszyskich inwestorów i unikajcie firmy Es-Dom.

rezzy
25-07-2010, 16:54
Witam serdecznie...

Zarejestrowałem się tutaj wyłącznie aby przedstawić swoją opinię na temat firmy Klonex z Krakowa (ul. Imbramowska), z której usług miałem nieprzyjemność korzystać. Stwierdziłem iż należy to zrobić dla dobra przyszłych potencjalnych klientów firmy Klonex. Z góry powiem, że nie polecam korzystania z usług tej firmy, jeśli chce się uniknąć rozstroju nerwowego i wyrzuconych pieniędzy w błoto.

A oto jak przedstawiały się relacje z firmą Klonex:

Na początku wszystko wydawało się w porządku, zamówienie zostało ochoczo przyjęte podobnie jak zaliczka. Problemy zaczęły się pojawiać z chwilą dostarczenia materiału do lokalu w którym zamieszkuję. Właścicielka firmy wykazała się wyjątkową arogancją wydzwaniając wielokrotnie w sprawie uiszczenia opłaty jeszcze przed wykonaniem usługi, pomimo że zamówienie dotyczyło zarówno zakupu materiału jak i wykonania usługi.
W czasie prac szef ekipy stwierdził, że umowa jest źle spisana i chciał podrzeć obecną umowę obiecując sporządzenie nowej - na co się nie zgodziłem. Dodatkowo warto wspomnieć, że szef nie ma żadnych pieczątek, nie wypisuje nic na miejscu, a faktury i wszystkie dokumenty wypisywane są ręcznie w sklepie do którego trzeba się pofatygować. Ekipa wykonująca usługę jest nieodpowiednio przeszkolona. Kładą panele krzywo, jak leci, nie kontrolują równości podłogi (w starym budownictwie często podłogi są krzywe) oraz nie posiadają odpowiednich narzędzi. Progi są nierówno położone, a niektóre panele niedobite. Zgłaszając reklamację w sklepie, pani reprezentująca sklep nie przyjęła reklamacji odsyłając mnie do swojego męża.

W trakcie wykonywania usługi pojawiają się ukryte koszta, o który zostałem poinformowany dopiero kiedy chciałem zgłosić reklamację z powodu rozchodzących się paneli. Nie poczuwają się do odpowiedzialności, a gwarancja na zakupiony towar jest wyłącznie słowna, gdyż nie udzielają żadnych dokumentów poświadczających gwarancję. Właściciel odmówił wystawienia mi dokumentu gwarancyjnego, pomimo że firma produkująca panele (o czym zostałem poinformowany po rozmowie telefonicznej z firmą dystrybuującą zakupione panele) obliguje go do wystawienia gwarancji na 25 lat na materiał...

W związku z tym gorąco NIE polecam korzystania z usług firmy Klonex.

polluks
23-08-2010, 15:19
Witam,

I ja chciałbym się z wami podzielić doświadczeniami na temat firmy Klonex z Krakowa.

Na szczęście w moim przypadku nie były tak dramatyczna jak w przypadku poprzednika ponieważ w porę zrezygnowałem z usług tej firmy. Rozpoczęły się jednak podobnie szef który zgodził się na wszystkie warunki a potem kompletnie zapomniał nawet że z nim rozmawiałem. Zaplanowany termin, ustalona cena, a pan kierownik zrobił wielkie oczy jakby pierwszy raz słyszał o czym mówię. Oczywiście Pani odsyłająca mnie do swojego męża klasyka :-)

Żałuję że wcześniej nie trafiłem na to forum, serdecznie odradzam Państwu tę firmę brak profesjonalizmu i jakiejkolwiek ogłady w kontakcie z klientem. W prawdzie nie poznałem fachowości usług firmy Klonex ale uważam to akurat za szczęście.

Pozdrawiam

afrodyta009
23-08-2010, 18:49
Witam:welcome:
Ja polecam firmę z Brodów: http://www.jaglarz.pl/
Dwóch młodych chłopaków układało mi podłogę z egzotyka - merbau - ponad rok temu i jestem bardzo zadowolona. Znają się na robocie, miejsce pracy utrzymują w czystości, a przy tym mają profesjonalny sprzęt.

Klientk@
01-10-2010, 00:23
Ja natomiast zamiast polecać ostrzegam przed firmą "Jesion" :

Uwaga!!! Uwaga!!! Uwaga!!
Ostrzegam przed firmą parkieciarską "Jesion" z siedzibą przy al. 29 Listopada 103 A, której właścicielem jest Adam Rafalski. Wyżej wymieniony pobrał ode mnie 2000 zł bez wystawienia faktury za ułożenie parkietu. Po zgłoszeniu reklamacji, co do jakości listew przypodłogowych, które zamontował w stanie surowym, w akcie odwetu dokonał przestępstwa dewastując mi parkiet młotkiem. Efekt działania firmy: 22 dziury w nowym parkiecie, strata 2000 zł, dodatkowe koszty około 2500 zł za położenie nowego parkietu. Zrujnowane zdrowie i długi proces sądowy.
Ofiara firmy "Jesion"

kasiarzyna83
15-03-2012, 09:26
Witam,
A korzystał ktoś z usługi cyklinowania parkietu Pana Adama Putka?(firma Ada ul.Ważewskiego- Kraków)

lizi
17-03-2013, 16:16
Witam. Powyższych firm nie znam , ale naciąłam się korzystajac z usług " FACHOWCÓW" zamówionych na allegro. Skusiła mnie niska cena . Niestety okazało się , że robotę trzeba było wykonac jeszcze raz . Tym razem wybrałam fachowców z polecenia . Zapłaciłam trochę więcej , ale robota została wykonana wzorowo. Gdyby ktoś był zainteresowany to podaję nr (Moderowano). Pozdrawiam.

domenus
21-03-2013, 22:01
:stirthepot:
Witam.
Zastanawiamy się którą firmę wybrać do wykonania kompleksowej usługi sprzedaży i położenia parkietu w domu jednorodzinnym. Na placu boju pozostały trzy firmy Ryszard Kurdziel 1976, Krzysztof Jaglarz i Krak-Parkiet. Macie jakieś doświadczenia z powyższymi firmami.Będziemy bardzo wdzięczny za ewentualne wskazówki i opinie.Pozdrawiam.

domenus
21-03-2013, 22:03
http:/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fparkiety.hpu.pl)

Witam.
Zastanawiamy się którą firmę wybrać do wykonania kompleksowej usługi sprzedaży i położenia parkietu w domu jednorodzinnym. Na placu boju pozostały trzy firmy Ryszard Kurdziel 1976, Krzysztof Jaglarz i Krak-Parkiet. Macie jakieś doświadczenia z powyższymi firmami.Będziemy bardzo wdzięczny za ewentualne wskazówki i opinie.Pozdrawiam.

RobertGalas
10-05-2013, 11:23
Oj tak!!!Miałem z nimi ostatnio do czynienia i nie polecam.Jak masz pytania napisz : [email protected]

jusef
09-08-2014, 08:34
F.H.U. (Moderowano)

Nie potrafią cyklinować, bo zostawili na parkiecie garby. Pomalowali parkiet wałkiem 3 razy i w dotyku był jak papier ścierny 60. Niektóre klepki pobrudzili i takie zamalowali. Krótko mówiąc, jedna wielka masakra.:(:(

Chris123
10-08-2014, 23:17
Dość przypadkowo trafiłem na ten wątek, a ponieważ akurat "jestem w temacie" parkietów, więc zdecydowałem się zabrać głos, zwłaszcza wobec pojawienia się tutaj aż dwóch krytycznych uwag na temat firmy "Ryszard Kurdziel".
Z usług firmy pana Ryszarda Kurdziela obecnie korzystam już czwarty raz na przestrzeni ok. 35 lat, za każdym razem byłem bardzo zadowolony z jakości ich usług i dlatego te krytyczne uwagi mnie dość dziwią.
Pierwszy raz wykonywali dla mnie tylko cyklinowanie i lakierowanie parkietu w drugiej połowie lat 70-tych ub.w., a wziąłem ich wówczas z ogłoszenia w gazecie, w zasadzie nic o nich nie wiedząc. Robotę wykonali szybko i dobrze, wzięli kasę i tyle ich widziałem.
Gdy w ok. 18 lat później potrzebowałem położyć parkiet w nowym mieszkaniu, ktoś ze znajomych zarekomendował mi tę firmę, a ponieważ poprzednie doświadczenie z tą firmą było dobre, więc się na nich zdecydowałem.
Okazało się, że decyzja była bardzo trafna, parkiet po ułożeniu wyszedł pięknie i tak wciąż wygląda pomimo upływu blisko 20 lat.
Gdy w rok później potrzebowałem ułożyć parkiet w następnym mieszkaniu, wybór wykonawcy był dla mnie oczywisty, a efekt jego pracy był tak samo doskonały jak poprzednim razem.
W tej chwili wykańczam następne mieszkanie i także tym razem wybór wykonawcy był dla mnie oczywisty.
W sklepie przy ul. Kapelanka, którego firma się dorobiła w międzyczasie od mojego poprzedniego kontaktu z nimi, wybrałem rodzaj klepki oraz uzgodniłem termin rozpoczęcia prac.
W umówiony dzień przyjechało dwóch pracowników i w przeciągu półtora dnia najpierw przygotowali i zaimpregnowali podłoże, a potem ułożyli 56 m2 parkietu. Parkiet już teraz wygląda pięknie, niestety na cyklinowanie i lakierowanie muszę poczekać 10 dni, gdyż taki jest reżim technologiczny, podobno chodzi o wyrównanie się poziomu wilgotności.
Takie są moje doświadczenia z firmą "Ryszard Kurdziel". Mam nadzieję, że ta opinia będzie użyteczna dla czytelników forum poszukujących solidnej firmy parkieciarskiej.

CezaryNowy
05-03-2015, 19:04
Witam, polecam tych fachowców ze stronki: http://parkiety.hpu.pl - Oni rzeczywiście znają się na rzeczy

Chris123
05-03-2015, 21:47
To Twoja firma?

gurthang69
16-11-2018, 14:43
Chciałbym odświeżyć temat. Czy coś się w tej kwestii zmieniło ? Do których wykonawców w Krakowie najlepiej udać się po lity parkiet dębowy, a ktorych unikać ?
Z wątku wynika, że prym wiedzie Kurdziel, Krakparkiet, Grodex, ale może są mniejsze firmy warte uwagi ?

Interesuje mnie klasyczny jasny dąb w półmacie lub olejowosku. Bez efektu bielenia, palenia, rustikalu itp. Klepka 20-22mm, 70x500, układana w jodełkę, na anhydrycie.

Chris123
16-11-2018, 15:08
W moim przypadku nic się nie zmieniło, we wszystkich trzech mieszkaniach parkiet dobrze się trzyma, a ja w dalszym ciągu polecam firmę Ryszarda Kurdziela :)

Chris123
26-03-2019, 20:57
Ja kupowalem na taras dechy w centrum parkieciarza na akopianskiej, jeszcze wizualizacje mi zrobili, generalnie super!

Ile bierzecie za metr kwadratowy oraz ile dajecie gwarancji?
:lol2: