PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o ocene dzialki



altra
20-07-2006, 22:06
Chcialabym poznac Wasze opinie na temat dzialki:

- szerokosc ok 16 m, sasiad metr od granicy z ksiega wieczysta, ze ma mi pozwolic na to samo tzn. budowanie sie w granicy
- 50 m od drogi budowlane wg planu zagospodarowania
- wkrotce stanie na niej slup z pradem
- gaz i wode trzeba sprowadzic, przy czym mozna tez wykopac studnie - u siasiada sie sprawdza

Jak na razie minusy, z plusow - dobra lokalizacja - dojazd od drogi asfaltowej, wokol glownie nowe domy, cisza i spokoj, dzialka nachylona na poludnie (wjazd bylby od polnocy), no i co tu mowic - tam jest pieknie.

Poradzcie bo sama juz nie wiem.

Dakot
20-07-2006, 22:38
zależne jeszcze tylko od ceny i w drogę...
Jak mówisz jest pieknie... Studiowałem wycenę nieruchomości i wiem , że tzw. "duch miejsca" jest jedną z najistotniejszych cech działki . Jak się podoba to bierz i uwzględnij wszystkie za i przeciw. Pamiętaj, że "przeciw" pomogą tobie w obniżeniu ceny działki. Jeżeli ma na tej działce stanąć słup, postaraj się aby stanął na granicy działki a nie na środku ( w miarę możliwości ).

dusia2006
21-07-2006, 12:08
- czy sprawdziłaś studium uwarunkowań tej gmniy, bo może coś jest planowane, koło czego nie będziesz chcieć mieszkać
- Czy dzałka jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego?
- jeśli tak to czy czytałaś ustalenia planu dla tego terenu, może musisz mieć wodociąg i kanalizację
- czy jest wydzielony dojazd do drogi głównej- przez czyją własność będziesz dojeżdżać
- 16 m to b. mało, jeśli dom będzie mieć 10m to zostanie ci 5m do granicy a między wami 2m?, żadnych okien okien, czy sąsiad ma okna?
- jeśli jest plan zagospodarowania to gdzie masz nieprzekraczalną linię zabudowy? ile masz miejsca z przodu/z tyłu na ew.ogród,
na razie tyle, warto odwiedzić gminę i dokładnie dopytać

altra
21-07-2006, 14:18
Dakot - slup ma stanac max. 40 cm od granicy, wiec nie jest zle :-)

Dusia:
- studium uwarunkowan nie sprawdzilam - sluszna uwaga
- dzialka jest objeta planem
- kanalizacje musze miec, chyba ze mam poś, wodociagi - przymusu nie ma i nie ma zakazu kopania studni, ale wlalabym wodociag
- dzialka jest przy drodze, podejrzewam ze gminnej, ale to jeszcze sprawdze
- sasiad nie ma okien w przylegajacej scianie
- linia zabudowy od drogi to 50 m, poza nia ciagnie sie dluugi pas dzialki rolnej (w sumie dzialka ma 30 a)

Dzieki za uwagi! Caly czas sie waham :roll: :wink:

dusia2006
21-07-2006, 18:01
Nie spotkałam się żeby ktoś płacił za ścieki a za wodę nie, tzn jak kanalizacja taka "prawdziwa" to też wodociąg, ale....musi być w ustaleniach planu, czasem warto je samemu przeczytać, namawiam
Trochę kicha z tym podziałem działek - w planie jest wielkość min działki?
A może jak niedrogo to dokup, myślałaś o tym? bo jak ktoś się obok zbuduje to może być ciasnawo, najlepiej znaleźć kogoś jeszcze i tą środkową po połowie. A linię można skablować
Ale wszystko sprawdź w papierach w gminie, jak b. stare studium to pytaj czy są przwidywane inwestycje celu publicznego (idą bez planu i studium)

altra
21-07-2006, 18:11
Zapomnialam dodac, ze kanalizacja jest dopiero w planach, wiec na razie obowiazku nie ma :-) Dzialka jest zabudowana z dwoch stron - po jednej jest sasiadka przy granicy, po drugiej jest domek letniskowy z ogrodem. Juz rozpytywalam, to ponoc wlascicielka sprzedac nie chce niestety. W planie min wielkosc to 8 arow i jakby nie bylo ta dzialka na styk spelnia warunki, bo wlasnie tyle wychodzi w obszarze do 50 m od drogi.

Dzieki!

dusia2006
21-07-2006, 18:36
altra
jest wodociąg? Najpierw posprawdzaj, bo może być taka syt. że w ustaleniach planu - np. woda z wodociągu/brak tymczasowego zapisu ze studni, itp./ i popatrz na obowiązującą linię zabudowy, i przyjrzyj się jak ze spadkiem pod kątem kanalizacji /wiesz, g. musi płynąć z góry/
No i jak wszystko ok a w pobliżu nie planują wysypiska, oczyszczalni, linii wys. nap., szybkiej drogi, anteny telefonii ani rury przesyłowej gazu
to jeszcze sprawdż war ppożarowe - te 2m?między domami

Dakot
21-07-2006, 19:27
słup eNN na granicy , a linia też przy granicy czy przez środek działki ?
Nawiasem mówiąc działka ma 187 m długości ? W takim wypadku możnaby zrobić scalenie i ponowny podział na ciekawsze działki ( ale każdy chce miec dojście do drogi głównej , a nie dojazdowymi , a szkoda )
Dlaczego taaaaaki warunek 50 m od drogi jest budowlanka ?? projektowana autostrada czy wysypisko śmieci ?

altra
21-07-2006, 21:03
Dzięki za info, ale po powtórnym rozpatrzeniu sytuacji i rozmowie z sąsiadami odnośnie mediów, zrezygnowliśmy, szukamy czegoś bardziej korzystnego wraz z mediami.
Okazało się też, że działka ma 15m, a nie 16 i żaden słup z energią nie jest na niej planowany przynajmniej tak twierdzi sąsiadka, krótko mówiąc bagienko :-).