PDA

Zobacz pełną wersję : Zmywanie farby emulsyjnej



Dave
20-03-2003, 10:48
Czym najlepiej zmyc farbe emulsyjna do wnetrz z okien drewnianych ? Albo z innych powierzchni - paneli, parkietu, mebli, PCV...

D.

Majka
20-03-2003, 14:20
Świeżą - wodą, zaschniętą najłatwiej zdrapać, z tym, że należy uważać aby nie porysować powierzchni. Możesz cierpliwie zmywać mokrą ściereczką, po jakims czasie nawet zaschnięta farba rozpuści się.

Dave
20-03-2003, 14:36
A mi wlasnie chodzi o zaschnieta... Najgorsza jest ta ktora wchodzi w pory drewna mahoniowego ( na oknach). I co z tego ze ramy byly oklejone tasma. Zawsze znajda sie miejsca gdzie farba podejdzie pod tasme. Sama woda to za malo a rozpuszczalnik moze zniszczyc lakier na oknie. Moze jakies srodki do mycia - Ludwik, szare mydlo albo cos innego ? Moze ktos to wypraktykowal u siebie ? Nie wierze ze nie byliscie zmuszeni do czyszczenia okien drewnianych z farby emulsyjnej...

D.

Majka
20-03-2003, 14:53
Ja czyściłam, własnie wodą i..... świętą cierpliwością :grin:
Taśmy ochronne nalezy zciągać od razu po pomalowaniu.

zedgrajewo
21-03-2003, 07:22
Woda z octem!

wroclawiak
26-09-2010, 20:56
podbijam! czym doczyścić pochlapane farbą emulsyjną panele po 2 dniach po malowaniu?

chiromancja
27-09-2010, 12:10
Woda z octem!Święta prawda. Dodałbym, że wodę można podgrzać, pokryć plamę wodą i w jakiś sposób zabezpieczyć by nie wyschła przez około 15 minut Na przykład co chwilę ponawiaj/ wiem żmudne/ lub przymocuj folię. Po jej zerwaniu farba powinna z pomocą plastikowej szpachelki dać sie usunąć.