PDA

Zobacz pełną wersję : jak zwentylować poddasze nieużytkowe?



20-03-2003, 14:34
Proszę pomóżcie rozwiązać mój problem.Ostatnio naczytałam się w archwalnych egzemplarzach MURATORA o zagrożeniach wynikających z braku wentylacji poddasza i oczami wyobraźni widzę jak mója zbutwiała i przegniła więźba dachowa wali mi się na głowę pewnego dnia. Buduję dom parterowy z nieużytkowym poddaszem, pokryty gontem bitumicznym z dachem czterospadowym (wg projektu MURATORA D30) W projekcie niestety nie rozwiązano sprawy wentylacji poddasza poza enigmatycznym zdaniem "Kompletne systemy pokryć dachowych z elementami zapewniającymi odpowiednią wentylację połaci dachowej".Czy system pokryć dachowych gontu bitumicznego ma takie elementy? U mnie ich nie widzę. Podsufitkę mam wykonaną z drewna na pióro-wpust. Na szczęście jeszcze nie ociepliłam dachu od spodu więc jest dostęp . Jak w takim wypadku zwentylować poddasze, przecież nie zrobię dziur w dachu.

26-03-2003, 19:13
Dlaczego nikt nie wie?

Teska
27-03-2003, 07:08
bo reszta ma dachowki :smile: a tak serio poszukaj w poszukaj w prawym rogu:smile:

27-03-2003, 14:47
W dolnym czy w górnym rogu? To jakiś rebus?

Teska
27-03-2003, 16:43
verunia...z prawej strony masz szukaj...i tam własnie poszukaj:smile:

Teska
27-03-2003, 16:44
w prawym górnym szukaj...wpisz poddasze

03-04-2003, 15:19
No więc przeszukałam i nie znalazłam. Zrobię to tak: kratki nawiewne w podsufitce (trochę szpetnie ale cóż), jeden z dwóch kanałów wentylacyjnych do garażu wykorzystam do wywiewu na poddaszu. Nie wiem czy zadziała, ale to chyba lepsze niż szczelne zamknięcie poddasza.

Teska
03-04-2003, 15:48
verunia...niestety nie pomoge ja mam dachowki...i czesc tych dachowek to własnie sa wentylacyjne...