PDA

Zobacz pełną wersję : chore rośliny



anecia
21-07-2006, 18:37
Jestem początkującym "ogrodnikiem". Sadzenie, sianie roślin sprawia mi wielką radość, a kiedy pojawiają się efekty moich starań mam niesamowitą satysfakcję. Na kilku roślinach w moim ogrodzie zauważyłam zmiany, które mnie zaniepokoiły. Czy mogę prosić o pomoc?
Białe kwiaty hortensji zrobiły się rdzawe, wyglądają jakby wysychały, ale liście są soczyście zielone.
Pnącze wysiane wiosnę i mające piękne przyrosty ma kilka zwiniętych liści i jest ich coraz więcej, a rododendron zaczyna mieć na liściach brązowy nalot.
Nie wiem, czy dobrze opisałam dolegliwości moich roślin, jeżeli tak, to proszę o pomoc, jeżeli nie, postaram się sprecyzować informacje.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

hanka55
21-07-2006, 20:28
Jestem początkującym "ogrodnikiem". Sadzenie, sianie roślin sprawia mi wielką radość, a kiedy pojawiają się efekty moich starań mam niesamowitą satysfakcję. Na kilku roślinach w moim ogrodzie zauważyłam zmiany, które mnie zaniepokoiły. Czy mogę prosić o pomoc?

Białe kwiaty hortensji zrobiły się rdzawe, wyglądają jakby wysychały, ale liście są soczyście zielone.

MOże poprostu już przekwitają ?


Pnącze wysiane wiosnę i mające piękne przyrosty ma kilka zwiniętych liści i jest ich coraz więcej,

Może to być oznaka poparzenia przez słońce lub/ i suszy glebowej.
Bez zdjęć ciężko stwierdzić.


a rododendron zaczyna mieć na liściach brązowy nalot.
To kunetr, niektóre odmiany mają meszek rudy na młodych liściach :D


Nie wiem, czy dobrze opisałam dolegliwości moich roślin, jeżeli tak, to proszę o pomoc, jeżeli nie, postaram się sprecyzować informacje.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam ciepło i gratuluję pięknych pasji ogrodniczych :D