PDA

Zobacz pełną wersję : Folia antyw?amaniowa - czy warto?



10-02-2002, 22:08
Spróbuje pociągnąć temat bezpieczeństwa. Zastanawiałem się nad foliami antywłamaniowymi naklejanymi na szyby. PO mojej wizycie wczoraj na budowie (po dwóch tygodniach nieobecności) sam nie wiem co myśleć. Okna termoplast zostały sforsowane, u mnie i 4 sąsiadów, bez uszkodzeń szyby. Mało tego rama też nie została zbytnio zniszczona. Po wymianie okuć (takie małe odlewiki metalowe) okno jest ok. Musze napisać jeszcze co ukradli (debile).
Zginął grill, taki za 12 zł z supermarketu, węgiel drzewny podkaszarka do trawy, i poziomnica. Straty - 100zł. Nie zabrali przedłużaczy do kosiarki, betoniarki - nówka i zapakowanego geberita (w pudełku). Kiedyś to byli złodzieje a teraz - amatorka powiedziałby mój dziadek :smile:))
No ale wróćmy do tematu - czy ktoś z was zakładał takie folie na okna? Jak sie sprawują? Może chociaż spełniają rolę odbijania światła i uniemożliwiają zajrzenie do środka?
Pozdrawiam,
TOmek

Frankai
10-02-2002, 23:57
Aby nie można było zajrzeć do środka stosuje się szkło refleksyjne (droższe i wpada do domu mniej światła, a estetyka domu jednorodzinnego z takim szkłem to kwestią gustu). Folie antywłamaniowe są różnych typów - normy określają wytrzymałość i chyba czas i narzędzia potrzebne do sforsowania. Nie zdadzą Ci się na nic, jeżeli nie masz okuć antywłamaniowych. Oczywiście folie trochę kosztują, ale ubezpieczyciele dają wtedy upust (jeżeli klasa będzie wystarczająca). Część z nich montuje się już robiąc szybę zespoloną, a część można nakleić. Szczegółów nie znam, ale grzebnij w Internecie to napewno znajdziesz wielu producentów, ceny i klasy.

krzysztofh
11-02-2002, 13:03
Wszystko to prawda kolego Frankai, ale myślę że autorowi chodziło o folię naklejana na gotową szybę, a nie o okna (szyby) antywłamaniowe klasy np. P2, P3, P4.
Wydaje mi się, że nie ma sensu naklejanie czegokolwiek aby zmniejszyc szanse włamania, raczej należałoby zainwestować na starcie kupując droższe szyby (jw.). Są ok 20-30% droższe, ale zdecydowanie skuteczniejsze, tym bardziej że montowane łącznie z okuciami antywłamaniowymi. Np. okno P3 opiera się włamywaczowi z siekierą ok 5-10 min. Czas ten jest mu potrzebny na wyrąbanie otworu, żeby wejść, bo stłuc się nie da (zakładam że klamka jest zamykana na kluczyk).

Przy okazji folii naklejanych na szyby nie wolno stosować na okna wmontowane na stałe (które sie nie otwierają). Złodziej wyjmuje szybę bez tłuczenia.

Frankai
11-02-2002, 13:29
KrzysztofH - nie czuję czym się różni folia na oknie nieotwieranym od folii na oknie otwieranym (ale ciągle bez okuć anty-). Możesz wyjaśnić?

Lysy
11-02-2002, 13:36
To ja autor postu.
Czy można w takim razie założyć do okien plastikowych takie okucia antywłamaniowe?
JAki jest ew. koszt?

SJS
13-02-2002, 19:51
okna foliowane mają sens przy małych zagrożeniach i tam gdzie dostęp do okien nie jest bezpośrednio z ziemi, folie lustrzane nawet jeśli tylko trochę są bardziej wytrzymałe od zwykłych to moją tę kolosalna zaletę że uniemożliwiają podgląd wnętrza czyli chronia przed złodziejem typu "chodzi lisek koło drogi".
Szyby ofoliowane mogą uzyskac klase P2 czyli 3 upadki kuli 4,11 kg z wysokości 3m.
Jeśli okna już są to najtańszym wyjściem z sytuacji jest ich ofoliowanie ale tylko wtedy gdy dom mieści się w małych a co najwyżej średnich zagrożeniach. Folia uzyskuje pełną wytrzymałość dopiero po kilku tygodniach.
uwaga: okna dopiero od klasy P6 są badane siekierą
SJS

vai111
28-10-2009, 13:01
Montuje te folie od 7 lat. I działają. Powiem tak gdy np. dopiero kupujemy okna to od-razu lepiej z klasa P2 lub wyższą. Lecz gdy mamy juz okna ze zwykła szybą taniej i rozsądniej nakleić taką folię.
Czy działają ? raz miałem przyjemność próby walki z taką folią i wrażenia:
-przy pierwszym uderzeniu lecą na ciebie odłamki szkła od pierwszej szyby zespolonej :evil:
-potem żeby wogóle zrobić mały otwór musiałem kilka razy porządnie uderzyć łomem
-podsumowując męczyłem się około 10 minut żeby sforsować okno
Trzeba dodać do tego stres hałas i wrzeszczący alarm.
Więc jest to skuteczna forma zabezpieczenia.
Co do opcji zwykła przeźroczysta folia a z tzw. Lustrem weneckim to trzeba pamiętać aby lustro było na zewnątrz w pomieszczeniu musi być ciemniej niż na dworze. Ta folie montujemy zazwyczaj na południowej stronie budynku, oknach poddaszowych, i klatkach schodowych do domku.
Folia przezroczysta ma duża zaletę nie widać jej i złodziej nie jest przygotowany :D
Jakie są koszty około 190 zł za m2

Miłego dnia


[ moderowano - reklama ]

zbigmor
28-10-2009, 13:26
Czegoś tu nie rozumiem. Autor wyraźnie napisał, że szyby nie zostały uszkodzone i w tym samym poście porusza temat folii, a grono doradców skrzętnie pochwyciło temat folii antywłamaniowych (nota bene gratuluję autorowi dziadka-zawodowca :D ).
O co chodzi?

labas1
28-10-2009, 14:35
Toż to stary kotlet :wink:

pierwek
28-10-2009, 14:35
może okno z folią trudniej wyjąć bo folię przykleja się do ramy, glifów i czego tylko jeszcze można ? :roll:

fakt :lol: posty z 2002r :lol: a vai111 zrobił sobie tylko reklamę :P

vai111
29-10-2009, 13:23
Człowiek pytał o folie to mu odpowiedziałem :D może mu się przyda
Reklama owszem chyba jest :wink: ale jak coś to piszcie bo znam rynek i wiem kto jest partacz a kto nie. A zresztą wiem dużo na temat klejenia folii i trochę na temat szyb itp. więc też moge coś doradzić Pozdrawiam

labas1
29-10-2009, 15:13
Człowiek pytał o folie to mu odpowiedziałem :D może mu się przyda


Jasne że się mu przyda, po siedmiu latach. :lol:

Cóż za bystrość :o w poradach :lol:

vai111
29-10-2009, 16:13
Jemu może nie, ale innym tak. :-? np. tobie :)
Co do bystrości porad to nie zrozumiałem. No chyba że masz jakieś pytania lub coś jest nie jasne to z chęcią odpowiem