PDA

Zobacz pełną wersję : tynk silikatowy - kiedy położyć?



mackre
24-07-2006, 12:42
Mamy upały czy to nie przeszkodzi? Kiedy najlepiej położyć. Tynk zamówiłem do odbioru będe miał w przyszłym tygodniu. Alpol - mam nadzieje że nie będzie tragedii z jakością. :wink:

michal_m
24-07-2006, 14:03
My kładliśmy 2 tygodnie temu, było równie ciepło. Tynkarze wstawali bardzo rano, w największy upał nie pracowali. Powinno być ok, ekipa sprawdzona w całej okolicy.

mackre
25-07-2006, 07:25
Dzięki za info ale podciągam może jeszcze ktoś coś dopisze :wink:

bul
25-07-2006, 07:46
Trochę z innej beczki, mam okazję tanio kupić takie tynki, ale kładł będe za około 1 -1,5 roku. Czy tyn silikatowy może tyle poleżeć?

lagerfeld
25-07-2006, 13:56
ściana na którą jest nakładany tynk silikatowy powinna być chłodna tak więc trzeba wcześniej wstawać i nakładając tynk uciekać przed słońcem :lol: oczywiście wysychanie tynku w pełnym słońcu także jest nie wskazane.
z mojego doświadczenia proponuję upewnić się, czy wykonawca kiedykolwiek nakładał tynk silikatowy czy też zawsze robił akrylem albo minerałem a z tym sobie też poradzi:wink:
jak widać, że sobie nie radzi (np. zamiast baranka 1,5 wychodzi kornik :lol: dzwnonić do przedstawiciela handlowego producenta tynku aby mieć podkładkę do reklamacji roboty u wykonawcy.


Trochę z innej beczki, mam okazję tanio kupić takie tynki, ale kładł będe za około 1 -1,5 roku. Czy tyn silikatowy może tyle poleżeć?
ja miałem silikat webera i okres przydatności był określony na 1 rok. po upływie tego okresu producent nie daje gwarancji na właściwość i strukturę tynku.

Khermorh
25-07-2006, 20:38
Gwarancja na tynki wynosi rok. Po tym okresie teoretycznie nie nadaje się do użytku, ryzykujesz, że będzie Ci odchodził, kolor będzie nie jednorodny itp.
Może okazać się, że nie oszczędzasz lecz wyrzucasz pieniądze.

mackre
26-07-2006, 08:02
Mój fachowiec powiedział że w takie upały nie podejmuje się tynkowania.
Chciał mi nawet pokazać budowe gdzie spaliło tynk.
Czekamy na ochłodzenie.... :D

Khermorh
26-07-2006, 08:39
Ma jak najbardziej racje!!

pattaya
28-07-2006, 09:01
Jeżeli musisz-tynkuj od 6-10 rano.
Jeżeli nie musisz-poczekaj na ochłodzenie.
Ale jeśli ochłodzenie przyniesie deszcze-robota stoi.
Trudny wybór.

Sp5es
31-07-2006, 08:24
Tynk silikatowy jest krytycznie wrażliwy na tempaeratury, a jeszcze bardziej na wilgość. Wtedy wyplamia.
Radzę czekać na suchą i chłodniejsza pogodę.