PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W MORELACH pracownia ARCHON



gzajac
24-07-2006, 18:50
Jest to jeden z najnowszych projektów Archonu. Zakupiliśmy go i teraz "znęca" się nad nim architekt prowadzący adaptację :lol: A zmian jest kilka - najważniejsze to wielki pokój kąpielowy nad garażem i poszerzenie garażu.

Jeśli ktoś chce się podzielić swoimi uwagami na jego temat, lub uzyskać jakieś informacje ode mnie proszę o kontakt :D

Poniżej link do strony projektu:
http://archon.pl/index.php?act=32&sid=m446ad0873f682

pyzia79
19-01-2007, 19:57
witam wszystkich
Czy ktoś budował ten domek albo jest w trakcie budowy i może coś o nim powiedzieć to chętnie posłucham(przeczytam) bo jestem przed dylematem czy to właśnie ten domek bedzie tym moim wymarzonym chciałabym go zobaczyć e realu albo chociaż zdjęcia i wogule posłuchac opinii na jego temat.

ania i grześ
09-02-2007, 19:09
droga koleżanko!
jest kilka osób które chcą budować dom w morelach (np my :lol: ), niestety wszyscy zaczynają na wiosne ( my w sierpniu). projekt jest w sprzedaży dopiero od lata zeszłego roku dlatego ciężko jest znaleść kogoś kto miałby choć stan surowy nad czym i my ubolewamy...

zapraszam także na strone

http://www.archon.pl/index.php?act=17&fact=2&fid=m446ad0873f682&wid=44b125c43ef9a&PHPSESSID=ff36ae2bcc64823d0b5e600b20e74d23&crc=ec30fb641dec17d37e83d3116139cf79&lang=pl

pozdrawiam!

pyzia79
09-02-2007, 21:02
witam serdecznie
Ja też zaczynam budowe morelek w sierpniu jestem na etapie załatwiania dokumentów i castingu na ekipe budowlaną .Mam pytanie bo jutro mam sie spotkać z jedną z takich ekip powiedzieli mi (tak wstępnie 25-27-tys.zobaczymy na czym stanie) wydaje mi sie ze ta cena jest dość przystępna co myślicie?Ja bede budować koło Krakowa(Kaszów) pisałam na stronie archonu tylko pod nickiem "gosia i krzyś" pozdrawiam :)

ania i grześ
10-02-2007, 11:09
to dosyc dobra cena,ale za co dokładnie?
ceny strasznie idą w górę,my budujemy w wielkopolsce a tu ceny bardzo wysokie :o
np;jedna firma zaproponowała nam stan surowy otwarty z dachem (suporex i dachówka cementowa i reszte tanich materiałów) materiał + robocizna za 120 tys. ale było to w listopadzie 2006 , a do dzisiaj ceny dużo podskoczyły :roll:

inna za stan zerowy (fundamenty tj;geodeta, materiał+robocizna,ocieplenie fundam. i posadzki w fundamentach) zażyczyła sobie pod koniec grudnia az; 42 tys. +vat , :roll: szok no nie?

i postanowilismy ze zaczynamy fundamenty w lato z ekipą w składzie;
-grzes i pomocnicy (1-2)
inspektor;
-ania :)

z moich obliczeń to materiał na stan zerowy wyniesie jakies 14-16 tyś.
no to ruszamy w swoim składzie :D

życzymy powodzenia :D

pyzia79
10-02-2007, 20:50
witam
Byli dziś fachowcy od budowy (mam nadzieje ze fachowcy :) ) cena została taka jaką pisałam jeszcze nie spisaliśmy umowy ale zamierzam to zrobic w marcu zeby było pewne wszystko .Ta cena to za stan surowy otwarty czyli od fundamentów po dach myśle ze dobra cena bo inni do których dzwoniłam mówili różnie od 30-45tys.Trzeba poprostu szukac dzonić ,pytac bo ceny krzyczą sobie różne .Umówiłam sie z nimi ze fundamenty zaczynamy jak tylko bedą papiery wstępnie na czerwiec a reszta w sierpniu i do przodu na ile pieniędzy wystarczy :-? My bedziemy budować z maxa +steropian 10 podniesienie o jeden pustak ścianke kolankową a tak to nie robiłam dużych zmian tylko powiększenie łazienki na poddaszu kosztem garderoby i zlikwidowałam jednego okna w salonie i łazience.To narazie tyle chyba ze coś mi jeszcze przyjdzie do głowy w trakcie budowy :lol: .Już nie moge się doczekac kiedy zaczną pewnie bede nie raz przekilnac ten dzień ale i tak sie ciesze :wink: pozdrawiam :D

ania i grześ
11-02-2007, 09:13
mi też sie wydaje ze utargowałaś dobrą cenę :D . jak nam się uda być może też zaczniemy już w czerwcu, ale na ten rok planujemy zrobić tylko fundamenty (jak czas pozwoli to może jeszcze zalejemy pierwszą posadzke 8) ). czyli rozumiem że budujecie bez kredytu ze środków własnych tak jak my? my planujemy beton komorkowy najprawdopodobniej ytong. może drogo ale chcemy sciane jednowarstwowa bez ocieplenia ze względu na oszczednosc czasu i pracy :wink: , chociaż jak to będzie z tą oszczednością pracy to się okaże hihi. być może czytałas już jakie zmianki wprowadziliśmy ale dla przypomnienia napisze jeszcze raz :D :
1. likwidujemy dwa male okna w wykuszu bo stwierdzilismy ze bedzie za malo miejsca na meble kuchenne
2. likwidujemy male okno w toalecie tak na wszelki wypadek żeby sąsiad za dużo nie widzial :lol:
3. do gabinetu ktorego nie potrzebujemy ciagniemy rurki z woda i robimy pralnie, spiżarke i pomieszczenie techniczne w jednym :) (tak na prawde to pewnie za kilka lat okaze sie co na pewno tam bedzie :roll: )
4. nad garażem planujemy zostawić ten pokoj nie wykonczony i zrobić z niego strych czyli tzw graciarnie gdyż uważamy że takie pomieszczenie w domu tez powinno byc :wink:
5. najważniejsze to chyba zmiana pieca z gazowego na paliwo stałe. jeszcze dokładnie nie wiemy na jakie (najprawdopodobnie będzie to zboże z racji tego że teście bezpłatnie udostępnią nam miejsce uprawy :lol: ). dlatego chyba będziemy musieli powiększyć komin :-? . ale za to rura gazowa nie będzie szła pod całym domem tylko prosto do kuchni z zewnątrz.
6. aha i likwidujemy wszystkie okna dachowe. chodzi przedewszystkim o to żeby nie uciekało przez nie ciepło itd.
póżniej po wybudowaniu chyba dostawimy sobie wiatę do garażu na drugie auto. no i zastanawiam się też nad tarasem, czy zrobić tak jak jest w projekcie czy tylko z tyłu domu trochę miejszy?
mam jeszcze pytanie jaką dużą macie działke? my mamy 840m2, starczy na ładny ogródek jeszcze:).

pyzia79
11-02-2007, 17:58
Z ceny jestem zadowolona ciekawe czy z fachowców też bede :D wszystko się okaze w trakcie budowy.Mam nadzieje,ze się sprawdzą pozytywnie jeżeli tak to dam Ci namiary na nich ogłaszają sie ze budują w całej Polce a ty zamiezasz dalsze prace robić w przyszłym roku to kto wie może sie przydać .Nasza działka ma 20m szer. i 80m.dł. tylko że już jeden dom stoi ten w którym mieszkamy .Po przeprowadzeniu sie do "morelki"zamierzam go dac do rozbiórki ale kiedy to bedzie to nie mam pojęcia bo nie chcemy brać kredytu tylko wkład własny a z tym jest różnie ale jestem dobrej myśli :) My już ogródek zaczeliśmy zagospodarowywać mąż ma swój sadzik z drzewkami owocowymi +jakieś tam krzaczki a ja kombinuje ze skalniakami :D .Acha zapomniałam my postanowiliśmy zrobić piec na węgiel i gaz poszeżamy komin :-? Dobry pomysł ze zmiana gabinetu na pralnie=graciarnie bo gdzieś trzeba chowac mopa :D ale mój mąż się uparł ze chce mieć tam pokoik komputerowca(nie potrzebne mu to wcale)i nie moge go do tego przekonać ale jeszcze dużo czasu :wink:

ania i grześ
12-02-2007, 16:58
fajnie że budujecie tuż pod nosem:). my mamy troszke gorzej, grześ pochodzi spod leszna a ja spod bydgoszczy, budujemy na połowie drogi :D czyli stąd i stąd daleko :roll: . rozumiem twojego męża że chce pokoik komputerowca bo to fajny pomysł ale w naszym wypadku mało praktyczny. nie mamy jeszcze dzieci, jestesmy sami wiec nie wyobrażam sobie żebym sama siedziala w gabinecie surfując w internecie a grzes w salanie ogladajac telewizje :wink: . wiec w naszym wypadku komputer i telewizor musi byc w jednym pomieszczeniu :D . tez sie zastanawialam na poczatku bo najlepiej byloby gdyby pralka stała na górze, ale nie chce jej w łazience a do pokoju nad garażem trzebaby było specjalnie ciagnac wode :-? .
pozdrawiam