PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe pod parkietem z drewna????



Bigbeat
25-07-2006, 17:37
Wiem, że temat wałkowany pewnie ze 100x, ale chodzi mi o opinie osób, które to mają: działa czy nie?
Myślę o parkiecie z desek bambusowych (dość cienkie, bodaj 7mm, trzywarstwowe klejone "na krzyż"). Ogrzewanie całego parteru (ok. 70m2) tylko podłogowe - bez żadnych kaloryferów.
Działa to u Was dobrze? Nie rozsycha się? Jest ciepło?

przemekk74
25-07-2006, 18:53
Wiem, że temat wałkowany pewnie ze 100x, ale chodzi mi o opinie osób, które to mają: działa czy nie?
Myślę o parkiecie z desek bambusowych (dość cienkie, bodaj 7mm, trzywarstwowe klejone "na krzyż"). Ogrzewanie całego parteru (ok. 70m2) tylko podłogowe - bez żadnych kaloryferów.
Działa to u Was dobrze? Nie rozsycha się? Jest ciepło?
1) nie napisales czy to ogrzewanie wodne (pewnie tak) bo o ile pamietam na 90% paneli hdf pisze producent ze do wodnego ok a do elektrycznego beee
2) Sprawdz co pisze producent w ulotkach reklamowých..przy wodnym z tego co wiem temp podlogi jest do 29stopni i do takiej temp cieglej pracy powinien byc przystosowany panel
3) 7mm to raczej g..a warstwa izolacyjna w porownaniu do np 10cm styropianu.. a to ile ciepla pojdzie w dol a ile w gore (do pokoju) wynika ze stosunku 'izolacyjnosci' ocieplenia posadzki i tego Twojego panela (cieplo gdzie wyjsc musi)
4) Powierznia partetu to 70m2.. z tego pewnie czesc jest zastawiona wiec grzeje slabiej (tak jakbyc grzejnik zaslonil fotelem)... wiec realnie m2 grzejacych 100% jest mniej. Zego co gdzie wyczytalem to m2 podlogi grzejacej liczy sie na okolo 70W .. natomiast w innym zrodle wycyztalem ze jak ktos chce liczyc 'na pale' potrzeby grzejne powinien przyjac 80W na m2 powirzchni (pewnie ze sporym zapasem przy ocieplonym domu).. to wrozenie z fuoiw ale jak widzisz wydajnosc samej podlogowkie napewno nie jest ze sporym zapasem do rzeczywistego zapotrzebowania.. jak masz wysoki parter, kupe duzych okien itp i przyjdzie sroga zima to moze bac zimno.. no ale na te awaryjne dni po -20 najwyzej wytargasz elektryczny grzejnik i dasz rade albo pobawisz sie w lesniczowke jak masz kominek
- zerknij w projekt i sprawdz co w nim za grzejnik przewidziano..jezeli byla podlogowka w projekcie to raczej powinno byc ok - 7mm panela bambusowego pewnie podobnie izoluje jak panel hdf
Przemek

Bigbeat
25-07-2006, 18:58
Oczywiście mowa o ogrzewaniu wodnym.
W projekcie ogrzewanie obliczone jest na grzejniki.
Wstępne wyliczenia właśnie zaniepokoiły mnie, bo z zapotrzebowań na moc grzewczą wyliczonych dla pomieszczeń w projekcie domu wychodzi ciut więcej, niż może dać podłogówka (jakieś 10...15% zabraknie).
Ale - w internecie trąbią, że przy ogrzewaniu podłogowym można przyjąć nieco mniejszą wymaganą moc, bo subiektywne odczucie komfortu przy ciepłej podłodze pozwala utrzymywać niższą średnią temperaturę w pomieszczeniach, niż przy grzejnikach - tak więc zapotrzebowanie na ciepło jest de facto mniejsze.
No i zgłupiałem. Prawda to, czy fałsz? Chyba muszę nagrać temat chłopakom z Discovery Channel ;)

JANK
25-07-2006, 19:03
Poczytaj sobie tutaj :http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73593&highlight=

Bigbeat
26-07-2006, 00:17
Link niestety nie jest kompletny :( :(

wicekK
26-07-2006, 20:24
A ja pytałem sprzedawców i byli tacy co powiedzieli że bambus to tylko sprasowana trawa i na podłogówkę zdecydowanie się nie nadaje .

Bigbeat
27-07-2006, 19:15
No właśnie w jakimś sklepie z parkietami itp. sprzedawczyni pokazała mojej żonie deskę bambusową, która całą zimę stała przy gorącym kaloryferze. Podobno szczeliny były takie, że zapałki można było wtykać :(
Z drugiej strony to była zwykła deska - ciekawe, jak zachowywały by się deski trójwarstwowe klejone krzyżowo?
Zaczynam się coraz bardziej zastanawiać, czy to dobry pomysł :-? :-? :-?

JANK
27-07-2006, 22:34
Link niestety nie jest kompletny :( :(
Kompletny, kompletny : jeśli nie chcesz skorzystać z linku to użyj opcji szukaj 8)

Bigbeat
27-07-2006, 23:42
Rzeczywiście kompletny :o
Zmylił mnie ten "niezrównoważony" znak równości na końcu :)
Dzięki - biorę się za czytanie (każda pora dobra).