PDA

Zobacz pełną wersję : Rezygnacja z darowziny



Roma*
25-07-2006, 23:35
Dwa lata temu mam przepisała na mnie mieszkanie. Czy po 2 latach mogę zrezygnować z darowizny tak aby mama mogła od razu sprzedać mieszkanie?

gaga2
26-07-2006, 08:53
witam,
Niestety nie możesz "zrezygnować" z darowizny. W polskim prawie nie dopuszcza się możliwości odstąpienia od umowy darowizny, zwłaszcza jeśli dotyczy ona nieruchomości. Co najwyższej możesz zrezygnowac z ulgi podatkowej od podatku od darowizny, ale rozumiem, że nie o to chodzi...
pozdrawiam,
gaga2

MaPa
26-07-2006, 09:09
W jaki sposób odbyło się to przepisanie mieszkania?

M@riusz_Radom
26-07-2006, 11:33
Przecież można cofnąć darowiznę ?

ania
26-07-2006, 17:30
Ale tylko w wypadku "rażącej niewdzięczności obdarowanego". W praktyce ciężka sprawa do przeprowadzenia.

M@riusz_Radom
26-07-2006, 17:47
Niech sobie mama załatwi ze dwie- trzy obdukcje i wskaże na obdarowanego, jako sprawcę ;) "Obrażenia" muszą być takie, aby osoba pokrzywdzona nie wymagala hospitalizacji bo wtedy prorok nie może ruszyć sprawy z urzędu. Mama nie składa zawiadomienia o popełnieniu przestepstwa tylko stara się o cofnięcie darowizny ;) Mam kombinować dalej ? :)

Do tego wszystkiego potrzebny jest zaprzyjaźniony lekarz i nic więcej.

Roma*
26-07-2006, 21:05
Dzięki, dowiadywałam się dziś i faktycznie można cofnąć ale w sądzie więc sprawa kosztowna więc sobie odpuszczę :(

ania
26-07-2006, 21:20
Mam kombinować dalej ? :).

Lepiej nie, bo doprowadzisz Romę prosto do pierdla.
Takie sprawy są ścigane z urzędu i nawet gdy babcia oświadczy, że jej to nie przeszkadza, że trochę oberwała to prokurator musi podjąć czynności... :wink: