PDA

Zobacz pełną wersję : Winda na I piętro - koszty



NOTO
26-07-2006, 14:01
Ile kosztuje winda która musiałaby jeżdzić na parte-I pętro (2 osoby w tym jedna na wózku) ?

Bigbeat
26-07-2006, 14:11
Znajomy się właśnie buduje i on ma taką samą sytuację. Z tego co wiem, on już taką windę gdzieś wyczaił i zamówił.
Jutro-pojutrze będę się z nim widział, to zapytam, i napiszę.

NOTO
26-07-2006, 14:36
Byłoby świetnie. Będę czekał.

aru
26-07-2006, 14:37
http://proreha.com.pl

ania
26-07-2006, 14:53
Ja już to sprawdzałam.
Najtańsza polska winda na I piętro kosztuje 60 tys zł.
Na moje pytanie dlaczego tak drogo - "proszę pani, tu się płaci za bezpieczeństwo!"

NOTO
26-07-2006, 15:23
Ja już to sprawdzałam.
Najtańsza polska winda na I piętro kosztuje 60 tys zł.
Na moje pytanie dlaczego tak drogo - "proszę pani, tu się płaci za bezpieczeństwo!"

Bezpieczeństwo jest ważne. Ale 60 tys to sporo. Dużo taniej kosztuje bezpieczny i bardziej użyteczny samochód !
Czy nie taniej byłoby wstawić podnośnik samochodowy o udzwigu 1,5 tony ?

sSiwy12
26-07-2006, 15:28
Podnosnik samochodowy o skoku około 3m? No chyba, że chodzi o warsztatowy, ale one tez mają ograniczoną do 2m wysokość podnoszenia, a koszt zakupu porównywalny z dźwigiem osobowym.

Bigbeat
26-07-2006, 15:33
To nie takie proste jak podnośnik - musi mieć atest, i musi być odpowiednio ergonomiczne.
Człowiek to nie samochód (ale to chyba dobrze, nie?)

ania
26-07-2006, 15:39
Czy nie taniej byłoby wstawić podnośnik samochodowy o udzwigu 1,5 tony ?

Dokładnie na to samo wpadliśmy. :lol: Są takie podnośniki do ramp wyładowczych. Po małych przeróbkach mogłoby to działać. Ale podnośników już nie szukałam. Na razie zostawiliśmy sobie tylko "techniczną możliwość podłączenia". :wink:

NOTO
26-07-2006, 16:04
Ten podnośnik to taka rama podnoszona jednym silnikiem. Wolno idzie do góry. Np. jak w Norauto. Tam na 2 m idzie autko z człowiekiem do góry !
Gdyby zrobić tylko dłuższe prowadnice to i na 3 m by poszło.
Koszt tego to kilkanaście tys zł.

SNCF
26-07-2006, 17:39
Wrocław, Dworzec Główny PLK windy na 1 piętro (perony) na siłownikach

mozna zobaczyc jesli ich obywatele jeszcze nie zdewastowali

Pawson
26-07-2006, 19:48
u mnie w pracy w obiekcie rekreacyjnym jest taka platforma podnoszona hydrualicznie wlasnie do wjezdzania na pietro osob niepelnosprawnych. Z tego co wiem dobrze spelnia swoje zadanie. jutro postaram sie dopytac oc to i napisac

27-07-2006, 06:46
Ja już to sprawdzałam.
Najtańsza polska winda na I piętro kosztuje 60 tys zł.
Na moje pytanie dlaczego tak drogo - "proszę pani, tu się płaci za bezpieczeństwo!"

Witam,

Może postaraj się o jakieś dofinansowanie?
Ostatnio widziałem w swoim mieście wielu niepełnosprawnych na wózkach elektrycznych - z tego co się kiedyś orientowałem to te wózki są dość drogie - może rzeczywiście jakiś fundusz (może PFRON) to dofinansowuje...
Kiedyś mój kolega na wózku miał z takiego funduszu ogromne dofinansowanie (kilkadziesiąt procent) na zakup nowego samochodu...

To tylko kilka takich luźnych sugestii...

27-07-2006, 08:26
Zapytaj jakiegoœ œlusarza za ile Ci pospawa kabinę - a sam podnoœnik linowy o udŸwigu ze 200kg to można kupić w OBI.
Jeżeli masz już szyb to wystarczy pospawać szeœcian z kštowników (wypełnienie z MDF), dospawać uchwyty na linę (po rogach), dokręcić kółka żeby po œcianie nie szurało, do szybu zamontować drzwiczki z wyłšcznikami rozwiernymi na odpowiedni pršd (tak aby nie trzeba było stosować styczników), dodać 1 wyłšcznik krańcowy (na górze bo na dole nie potrzeba) i połšczyć ze sterowaniem od takiego podnoœnika linowego.
Podnoœnik linowy zamontowałbym w piwnycy pod szybem windy - szyb na wysokoœci blatu roboczego a pod nim (w tym samym szybie) podnoœnik - przy takim rozwišzaniu potrzebne będš jeszcze 3 prowadnice rolkowe - na górze na œrodku, na górze przy œcianie, na dole przy œcianie i dalej już podnoœnik może być położony na boku)

gb987t
29-05-2013, 08:20
Koszt wybudowania windy to jedno, a opłata miesięczna to drugie.
Czy są jakieś metody, aby nie płacić 300zł co miesiąc (do końca życia naszego lub windy) za serwis?

Elfir
29-05-2013, 12:15
znaleźć tańszy serwis.

W domkach jednorodzinnych nie obowiązują przepisy o budynkach wielorodzinnych i publicznych.
Jedyne co wymagane jest przy windach to coroczne badanie UDT.

Nie łatwiej wybudowac dom parterowy?

dwiemuchy
29-05-2013, 15:51
znaleźć tańszy serwis.

W domkach jednorodzinnych nie obowiązują przepisy o budynkach wielorodzinnych i publicznych.
Jedyne co wymagane jest przy windach to coroczne badanie UDT.

Nie łatwiej wybudowac dom parterowy?

Ale nie wiem czy przy badaniu UDT nie będzie wymagał książki konserwacji itp. Tyle że fakt - 300 zł za serwis miesięcznie to trochę zdzierstwo. Ale generalnie tak działają np. u nas duże koncerny - winda z czasem życia obliczonym na ~10 lat, dumpingowa cena montażu natomiast potem odbicie sobie tego na kosztach konserwacji. I potem wspólnota mieszkaniowa pyta, czemu winda kosztuje 15 tysięcy rocznie (sic!)

eniu
29-05-2013, 16:05
Aleście kotleta odgrzali...Fajnie, może i ja coś skubnę. Mam piwniczkę z klapą w podłodze. Zejście po drabinie:(. Coś bym wykombinował. Przepisy mam w ....
Tam jest tylko moje wino i dalie na zimę.

Elfir
29-05-2013, 18:33
Ale nie wiem czy przy badaniu UDT nie będzie wymagał książki konserwacji itp. Tyle że fakt - 300 zł za serwis miesięcznie to trochę zdzierstwo.

Nigdy nie prosili przy dużym bloku wielorodzinnym (10 pięter), kórym zarządzałam.
Serwis 24h był opłacony tylko z powodu wygody mieszkanców, nie jest obligatoryjny.

dwiemuchy
30-05-2013, 10:21
Nigdy nie prosili przy dużym bloku wielorodzinnym (10 pięter), kórym zarządzałam.
Serwis 24h był opłacony tylko z powodu wygody mieszkanców, nie jest obligatoryjny.

Hmm, ciekawe - musiałbym ojca spytać, bo on siedzi w branży. Ale z tego co pamiętam to wymagali przy odbiorach od konserwatora (swoją drogą to ciężko raczej odbiór bez konserwatora przeprowadzić choćby ze względu na konieczność sprawdzenia chwytaczy itp. rzeczy).

Ale to rzeczywiście odgrzany kotlet ;)

Elfir
30-05-2013, 12:21
jakiego konserawatora? Badania UDT robi niezalezna firma.

gb987t
30-05-2013, 20:24
znaleźć tańszy serwis.

W domkach jednorodzinnych nie obowiązują przepisy o budynkach wielorodzinnych i publicznych.
Jedyne co wymagane jest przy windach to coroczne badanie UDT.

Nie łatwiej wybudowac dom parterowy?

A co to dokładniej za przepisy o budynkach wielorodzinnych i publicznych? Może jakiś numer dziennika ustaw?
Z tego co się orientuje, to wymóg przeglądu co 30 dni wynika z ustawy o UDT...

Ja to bym się zgodził na przegląd dwa razy do roku, ale nie za 3600 rocznie.
No i do tego trzeba jeszcze linie telefoniczna pociągnąć... chyba kartę do komórki sobie kupie i zamiast płacić za serwis 24h może lepiej zaprogramować windę na dzwonienie do mnie lub do mego brata, zawsze ktoś odbierze...

dowiedzcie się, proszę, czy podczas kontroli UDT wymagana jest ksiazka serwisowa...

gb987t
30-05-2013, 20:25
Aleście kotleta odgrzali...Fajnie, może i ja coś skubnę. Mam piwniczkę z klapą w podłodze. Zejście po drabinie:(. Coś bym wykombinował. Przepisy mam w ....
Tam jest tylko moje wino i dalie na zimę.

Może takie cos: http://allegro.pl/nowa-winda-inwalidzka-winda-dla-inwalidy-i3257335817.html?item=3257335817

Elfir
31-05-2013, 11:59
A co to dokładniej za przepisy o budynkach wielorodzinnych i publicznych? Może jakiś numer dziennika ustaw?
Z tego co się orientuje, to wymóg przeglądu co 30 dni wynika z ustawy o UDT...

Przegląd konserwacyjny co 30 dni kosztuje mniej niż 200 zł dla windy dla wieżowca 10 pięter i nośności 500 kg. Taką planujesz w domku?
Od czapy te ceny masz.
Przykładowo:
"Dźwig-Service" 99,19 zł miesięcznie (Łódź) - dotyczy budynku 6 pięter
Schindler - ok. 60 zł/przystanek (Warszawa)
Ceny sprzed kilku lat, bo już nie zajmuję sie ta tematyką.
Sa to ceny na windy do domów wielopiętrowych i dużej nośności.

Ja pisałam, że miałam serwis 24 h w budynkach, ale on nie jest wymagany.

Natomiast niepełnosprawni mogą byc zwolnieni z opłat:
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=6407

BTW.
Jak nie zgłosisz windy do UDT to co będzie? Sam siebie zaskarżysz? :D

gb987t
31-05-2013, 20:15
Dzięki, czyli musze zacząć szukać taniej.

Druga sprawa: znalazłem w ustawie, że serwis co 30 dni jest,... o ile Wykonawca nie określi inaczej. Wiec teraz muszę przepytać wszystkich wykonawców, co ile przewidują serwis przy tak małym użytkowaniu jak w prywatnym domu. Choć sądzę, że będą się umierać, że co 30 dni.

Elfir
31-05-2013, 20:49
każdy wykonawca będzie się przy tym upierał z oczywistego powodu - jest kryty jak się coś stanie.

gb987t
01-06-2013, 20:58
Sprostowanie: w ustawie jest napisane, że to "wytwórca" określa jak często mają być przeprowadzane przeglądy konserwacyjne.
Wytwórca to chyba nie to samo co wykonawca?
Dla wind używanych rzadko robienie przeglądów co 30 dni to bezsens.

Nie zna ktoś osoby konserwującej windy w okolicach Warki, Grójca lub Góry Kalwarii?

archivi
25-03-2015, 17:04
Teraz ja odgrzeje kotleta...

Potrzebuję windy... Dwóch wind... Jedna do piwniczki do której teraz jest bardzo ciężki dostęp z zewnątrz budynku - wymiar piwniczki to ok 2,5x4m więc schody odpadają.
Druga myślę o budynku gospodarczym/garażu - są schody "strychowe", ale np. wrzucenie na piętro opon po tych schodach dla 1 osoby to naprawdę wyzwanie... W obu przypadkach jest to ok 2,30m wysokości.

Ceny gotowych "bezpiecznych" rozwiązań przyprawiają o zawrót głowy... Myślałem o jakimś "chałupniczym" sposobie... Ceny z początku wątku rzędu 60tyś, 20tyś - w tych cenach to wykonuje się podnośniki nożycowe towarowe do hal i to na ok 3 m2 powierzchni i 1500kg udźwigu (60tyś).

Nie musi to być szybkie, nie musi być nowe. Pierwsza myśl poszła w kierunku podnośników samochodowych - te na allegro są już po ok 5.000 zł.

adi899
28-03-2015, 14:40
Witam wszystkich posiadam taka winde jaka Panstwo szukacie mianowicie jest to winda platformowa w idealnym stanie posiadam do niej wszelkie papiery cena jaka mnie interesuje to 30 tysiecy jesli ktos z Panstwa bylby zainteresowany prosze o kontakt mailowy [email protected]
pozdrawiam.

archivi
28-03-2015, 16:05
Jest jeszcze opcja zakupu masztu do widlaka - cena 1200 zł na allegro, tylko z tego co widzę, dochodzi koszt pompy i jakiejś elektroniki... Dla chcącego myślę że w 2000zł się zmieści... Będę temat badał, jak coś będę miał, podrzucę pomysły...

Adam626
28-03-2015, 21:03
MOżna też zamontować wyciągarkę budowlaną i łapać się za ubranie;)

archivi
29-03-2015, 10:58
hehe jest też taka opcja i to dość tania, ale przypinanie opon czy szafki żeby wyciągnąć na górę będzie kłopotliwe ;) ale myślałem o czymś takim + stelaż/klatka. Tylko w moich przypadkach dość problematyczne jest mocowanie na górze (strop).

Windy2013
02-04-2015, 18:07
60 tys zł to przesada, bo normalna winda co bloku jest za ok 120 tys zł. No i 300 zł miesięcznie - serwis - też za drogo.. No i nie polecam wind marek typu OTIS czy Schindler, bo koszty serwisu będą wysokie. Jeśli ktoś ma prywatny domek, nie potrzebuje nic więcej niż windy ''chałupniczej'' i nie będzie wpuszczał tam UDT, to może samodzielnie stworzyć windę, ja tez bym mógł taką komusz zbudować z cenie 15-20- tys zł, [email protected], Może nawet udałoby się zrobić za ok 12 tys zł jeśli oszczędzi się na wykończeniu, wystroju itd. ;) i jeśli są już mocowania na wciągarkę... Winda bezpieczna, ale jest pewien minus, guzik do jazdy byłby tylko w kabinie, bo winda działałaby z udziałem wciągarki elektrycznej, budowlanej, wiec nie ma guzika przywołania na piętrach, jak ktoś wjedzie z 0 na 1 to winda stoi na poziomie 1 i na parterze już nikt nie przywoła, trzeba zjechać z 1 piętra. Innych minusów nie ma, bo winda nawet może być nieco szybsza od hydraulika oferowanego za... 60 tys zł. Drzwi szybowe podłączona pod obwód prądu za pomocą przedłużaczy, winda staje przy otwartych drzwiach, ryglowanie drzwi za pomocą klamek sprężynowych, krzywka nieruchoma najeżdża na klamkę, drzwi się odblokowują, po ruszeniu stopniowo blokują się (krzywka trzema się kabiny). Po zjechaniu poniżej parteru lub powyżej 1 piętra winda staje - przerwany obwód - przedłużacz, więc jest zabezpieczenie i do tego samemu się steruje guzkiem aby winda równo stanęła na przystanku. Na wypadek zerwania kabiny, raczej niemożliwe, chwytacze za pomocą pasów bezpieczeństwa - samochodowe. Do tego dach otwierany aby samodzielnie wyjść w razie awarii. Obsługa i konserwacja takiej windy bardzo prosta, mało podzespołów i łatwo odstępne na rynku, praktycznie winda niezawodna, nie ma się co psuć, ew. tylko po latach wymiana jakiś elementów.

keso18
02-04-2015, 21:24
Teraz ja odgrzeje kotleta...

Potrzebuję windy... Dwóch wind... Jedna do piwniczki do której teraz jest bardzo ciężki dostęp z zewnątrz budynku - wymiar piwniczki to ok 2,5x4m więc schody odpadają.
Druga myślę o budynku gospodarczym/garażu - są schody "strychowe", ale np. wrzucenie na piętro opon po tych schodach dla 1 osoby to naprawdę wyzwanie... W obu przypadkach jest to ok 2,30m wysokości.

Ceny gotowych "bezpiecznych" rozwiązań przyprawiają o zawrót głowy... Myślałem o jakimś "chałupniczym" sposobie... Ceny z początku wątku rzędu 60tyś, 20tyś - w tych cenach to wykonuje się podnośniki nożycowe towarowe do hal i to na ok 3 m2 powierzchni i 1500kg udźwigu (60tyś).

Nie musi to być szybkie, nie musi być nowe. Pierwsza myśl poszła w kierunku podnośników samochodowych - te na allegro są już po ok 5.000 zł.



Po co platformy czy podnośniki, dla pasjonata prawdziwa winda musi być linowa, ale rozumiem, ze ty nie pasjonat ;) NATOMIAST taniej wyjdzie stworzenie linowca, bez 2 zdań :)
na allegro..
Tu masz wciągarkę linową za 438 zł - 800 kg udźwigu, więc kilka osób wejdzie i jeszcze zapas :)
http://allegro.pl/wciagarka-wyciagarka-elektryczna-warsztatowa-800kg-i5135414982.html

Tu masz za 405 zł 600 kg
http://allegro.pl/wciagarka-wyciagarka-elektryczna-warsztatowa-600kg-i5135414947.html

a takie minimum masz tu, dla jednej osoby + lekka kabina 249 zł i 250 kg
http://allegro.pl/wciagarka-elektryczna-linowa-kraftdele-125-250kg-i5202270471.html

Tu masz przykład takiej windy:
https://www.youtube.com/watch?v=QOFzJekd-PE

Koszt takiej prostej windy z drewna to ok 1500 zł. Wiadomo, że jak chcesz normalne drzwi szybowe jak w meblach, np rozsuwane, kabinę prysznicową lub jakiś mebel jako kabinę, albo szafkę metalową jako kabinę itd. to koszty rosną i można sie bawić w dodatkowe tys złotych. warto jednak zadbać o bezpieczeństwo, aby dziecko czy pies nie wszedł do szybu w czasie jazdy,

Windy2013
02-04-2015, 21:37
Po co platformy czy podnośniki, dla pasjonata prawdziwa winda musi być linowa, ale rozumiem, ze ty nie pasjonat ;) NATOMIAST taniej wyjdzie stworzenie linowca, bez 2 zdań :)
na allegro..
Tu masz wciągarkę linową za 438 zł - 800 kg udźwigu, więc kilka osób wejdzie i jeszcze zapas :)
http://allegro.pl/wciagarka-wyciagarka-elektryczna-warsztatowa-800kg-i5135414982.html

Tu masz za 405 zł 600 kg
http://allegro.pl/wciagarka-wyciagarka-elektryczna-warsztatowa-600kg-i5135414947.html

a takie minimum masz tu, dla jednej osoby + lekka kabina 249 zł i 250 kg
http://allegro.pl/wciagarka-elektryczna-linowa-kraftdele-125-250kg-i5202270471.html

Tu masz przykład takiej windy:
https://www.youtube.com/watch?v=QOFzJekd-PE

Koszt takiej prostej windy z drewna to ok 1500 zł. Wiadomo, że jak chcesz normalne drzwi szybowe jak w meblach, np rozsuwane, kabinę prysznicową lub jakiś mebel jako kabinę, albo szafkę metalową jako kabinę itd. to koszty rosną i można sie bawić w dodatkowe tys złotych. warto jednak zadbać o bezpieczeństwo, aby dziecko czy pies nie wszedł do szybu w czasie jazdy,


Nie tak prędko, po pierwsze przy jednym haku udźwig chyba o połowę mniejszy, jest tak na allegro podane w danych technicznych, wiec zalecam tylko tą pierwszą. Po drugie kabel do kasety z guzkami (jazda góra - dół) jest chyba zbyt krótki, musi kaseta być w kabinie.. chyba że wciągarkę zamontuje się do kabiny, a sam hak do górnej części szybu, to wtedy ok.

grend
05-04-2015, 19:45
zanim zaczniecie pisać takie "porady" to się 10 razy zastanówcie bo o wypadek nie trudno a WY nawet nie macie pojeci o czym piszecie. Można robić takie samorobki ale nie dla LUDZI :mad:

adi899
15-02-2016, 04:18
Witam czytam Panski post odnosnie windy i tak sie sklada ze mam taka winde uzywana w [pelni sprtawna cena nowej tak jak pan napisal to 60 tys zlotych cena jaka mnie interesuje to 22 tysiace do malej negocjacji podaje model MIDLIFT SL jesli bylby ktos zainteresowany prosze o kontakt na nr 603854437 badz na email [email protected] posiadam pelna dokumentacje pozdrawiam.

jupiterek96
29-04-2016, 21:47
Nie rozumiem jak można być tak nierozważnym i chcieć zbudować samemu windę. Przecież one muszą przejść atest bezpieczeństwa. Bałbym się nawet brać za konstrukcję takiego czegoś. Już lepiej się wykosztować i kupić porządną windę z pewnym jej bezpieczeństwem. Może to być chociażby taka winda dla niepełnosprawnych. Nie są zbyt duże, wyglądają zgrabnie. Widziałem takie w urzędach. Zerknijcie sobie na [ [SPAM]tam są różne takie windy, zarówno wewnętrzne jak zewnętrzne.