PDA

Zobacz pełną wersję : PAMIĘTAJMY O WODZIE DLA PTAKÓW W OGRODACH



dusia2006
26-07-2006, 18:11
ten upał nie tylko nas może wykończyć.........

Tedii
27-07-2006, 00:05
Ale również pszczółki.Mam niedaleko pasiekę.Jak jest gorąco ,to latają na okrągło do wody (w starej wannie).Moczą się w niej i lecą do ula, podobno chłodzić jego wnętrze.

roman2
27-07-2006, 19:22
tak, zdecydowanie wystawiajmy pojniki z wodą (codziennie świeżą) przynajmniej w kilku różnych miejscach ogrodu, najlepiej w takich, gdzie najdłużej panuje cień.

Teska
27-07-2006, 19:44
dzis zaobserwowalam jak w poidelku stojacym na tarasie ptaszek urzadzil sobie kąpiel.... :lol:

kalia
28-07-2006, 20:20
Ja mam w kącie ogródka wannę blaszaną 50 litrową i cały czas jest woda , zauważyłam przez okno jak ptaszki przylatuja i siadają ma krwędzi a potem piją

Mirek_Lewandowski
29-07-2006, 12:59
No, zas... mi całą ławkę stojącą przy oczku mimo codziennego mycia :D
Ale za to film przyrodniczy można kręcić, w okolicy jest brak jakichkolwiek zbiorników wodnych, las 50 m, przylatuje chyba wszystko latające, ignorując kompletnie moją skromną osobę. Siedziałem spokojnie, więc mysikrólik usiadł mi na głowie! Zresztą akurat toto wcale nie jest płochliwe. Zaobserwowałem, że mają chyba wbudowane zegarki- o określonej godzinie przylatują te same gatunki!

abromba
30-07-2006, 09:25
No, zas... mi całą ławkę stojącą przy oczku mimo codziennego mycia :D
Ale za to film przyrodniczy można kręcić, w okolicy jest brak jakichkolwiek zbiorników wodnych, las 50 m, przylatuje chyba wszystko latające, ignorując kompletnie moją skromną osobę. Siedziałem spokojnie, więc mysikrólik usiadł mi na głowie! Zresztą akurat toto wcale nie jest płochliwe. Zaobserwowałem, że mają chyba wbudowane zegarki- o określonej godzinie przylatują te same gatunki!
Może sobie jakiś grafik ułożyły... :wink: