PDA

Zobacz pełną wersję : dom Zelaznego



zelazny
21-03-2003, 22:33
mam wielką przyjemność przedstawić państwu mój dom. Możecie go zobaczyć klikając na podany niżej adres:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=6414&grupa=0&kat=2&a=zelazny1

Jest to dom według projektu z pracowni Archipelag, dostosowany do naszych potrzeb. Zbudowany z betonu komórkowego 36,5 cm bez dociepleń pokryty dachówką celtycką Braasa...
a zresztą co ja tu będę wypisywał jakieś "techniczności". Chociaż wiem, że ten dom nie jest doskonały, to dla mnie jest najpiękniejszy, bo to mój dom. I jesli wszystko dobrze pójdzie to na Wielkanoc zasiądę na swoim fotelu, przed swoim kominkiem i pomaluje sobie jajka... kurze oczywiście.

jajusio
21-03-2003, 23:06
Brak mi slow. Jestem pod wrazeniem! Suuuuuper! Zycze ci tylko samych milych chwil w twoim domku!

Jaga35
22-03-2003, 09:26
Dom jest superek, bardzo fajny efekt daje to zewnętrzne wykończenie (z kamienia?), a fotki zimowe są szczególnie ładne, no i strażnik niczego sobie :smile:
Życzę Ci, żeby żadne przeszkody nie zaistniały i żebyś mógł sobie te jajka malować już we własnym domu.
Pozdrawiam, miłych Świąt :smile:

Majka
22-03-2003, 09:46
Ciekawy projekt. Obłożenie świetne. Czy przypadkiem nie podnosiłeś ścianki kolankowej? Wydaje mi się, że dom stracił proporcję pomiędzy wysokością ścian a wystawaniem okapu dachu. A może tak mi się wydaje :razz:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Majka dnia 2003-03-22 10:47 ]</font>

Teska
22-03-2003, 13:19
Ładny domek...i te kamienne obłozenie ...czy to moze piaskowiec?

Bela
22-03-2003, 18:22
Zelazny - a ta ściana przy kominku zostanie z cegły (bez tynku). Pytam, bo też mam taki plan...
B

zelazny
22-03-2003, 21:03
dziękuje wszystkim za miłe słowa, to miłe słyszeć te ciepłe słowa o swoim domku.

Majka - jesteś bardzo spostrzegawcza, tak to prawda, że doszła ścianka kolankowa z 3 bloczków i zgadzam się z Tobą,że zachwiało to proporcję bryły budynku. Ale w ramach przeróbek dołożyliśmy użytkowe poddasze i trzeba to było zrobić. gdybym to teraz robił jeszcze raz to ścianka kolankowa byłaby o jeden bloczek niższa.
Mamy zamiar jakoś te dysproporcje zniwelować dodając coś na elewacji nad oknami, chociaż jeszcze nie wymyśliliśmy co. Może macie jakieś sugestie?

Bela - ta cegła przy kominku już tak zostanie, w domu mamy jeszcze kilka miejsc z odsłoniętą nieotynkowaną cegłą i to murowaną normalnie bez fugowania.

Teska - wykończenie na zewnątrz to zwykły piaskowiec kupiony bezpośrednio w kamieniołomie

pzodrawiam
zelazny

Teska
22-03-2003, 21:14
ja w projekcie ( archipelag) tez mam oblozenie z piaskowca..i widze ze ok wyglada:smile:

22-03-2003, 22:03
Zelazny
może pomysłem jest to,co zrobiła Anula
Spójrz w jej album
onet-fotoalbumy
kategoria chatka puchatka
dom anuli i pawła

spójrz w komentarze do jej dziennika
ona zrobiła ciemniejszy pas pod okapem

:smile:

Grzegorz63
24-03-2003, 00:03
Tak można szybciej rzucić okiem na dom Zeleznego

http://foto.onet.pl/upload/41/29/_95896_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/2/45/_95897_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/4/29/_95898_n.jpg

zelazny
24-03-2003, 16:42
dzięki Grzegorz, sam chciałem to zrobić, ale nie wiedziałem jak. Dobrze, że są życzliwi ludzie, którzy znają się na tych sprawach.

zelazny
24-03-2003, 16:44
opal - dzięki za radę, wygląda to dobrze, ale to jeszcze nie "to"

Luśka
24-03-2003, 21:38
Z dwóch ostatnich zdjęć wynika, że powinieneś wybrać raczej nick "Śnieżny" :smile: Ale domek śliczny! Co będzie w okrąglaku?

Karolina
25-03-2003, 08:16
Zelazny,

Jaki tynk dałeś na sciany zewnętrzne?

zelazny
25-03-2003, 23:03
Luśka - w okrąglaku będzie jadalnia, połączona z kuchnią i jadalnią. Stanie tam wielki, solidny drewniany stół, który, mam nadzieję stanie się "sercem" tego domu. swojego "nicka" dostałem w prezencie, już nie pamiętam od kogo. "Śnieżny" też mi się podoba, choć jeszce bardziej wolałbym "Słoneczny".

Karolina - Silikatynk "baranek" firmy Kreisel, jest to gotowy tynk, kładzie się go szybko i łatwo, niedrogi

zelazny
13-06-2003, 09:41
z radoscia wszystkim donosze, ze juz od 1,5 miesiaca mieszkam w swoim domu. ach jaka to piękna sprawa... choć nie wszystko jest jeszcze wykończone, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. w miom albumie (adres podany w pierwszej wiadomości) możecie obejrzeć kilka zdjęć wnętrz. pozdrawiam i wszystkich zachęcam budujmy i mieszkajmy u siebie...

13-06-2003, 14:21
Cudnie. :D
Nastrojowo,stylowo.Bardzo oryginalnie i nietuzinkowo.
Napisz coś więcej o :
-cegłach w kuchni i salonie
-przecierkach na meblach
-i podłodze-czy to dechy przecierane?

Pozdrawiam
i gratuluję :D

jolana
13-06-2003, 18:19
Jestem pod wrażeniem, świetne rozwiązanie w kuchni.
Powiedz co dokładnie położyłeś na podłodze w salonie i gdize to kupiłeś, jeśli nie tajemnica.
Pozdrawiam

zelazny
13-06-2003, 23:03
dzięki za miłe słowa, też jestem zauroczony, aż nie chce mi się rano wychodzić z domu, ale niestety trzeba, bo kredyt w banku sam się nie spłaci.
w salonie na podłodze są panele z Castoramy, nie pamiętam teraz firmy, ale mogę to sprawdzić kosztowały 31 zł. za m2. zdecydowalismy się na panele bo mamy w salonie ogrzewanie podłogowe, no i bardzo nam się spodobał ten wzór pociętej, starej dechy

cegły w salonie i kuchni to najzwyklejsze i najtańsze cegły. są dwukrotnie zaimpregnowane "Delfinem", więc nie brudzą nas i same się nie brudzą. ściana jest wymurowana w sposób mało staranny, żeby nadać jej wygląd jeszcze bardziej rustykalny

meble w kuchni zostały zamówione w zakładzie stolarskim, który produkuje je już takie przetarte. można też zamówić drzwiczki do szafek kuchennych, zakład mieści sie w Tomaszowie Mazowieckim, dla chetnych służę numerem telefonu. jest naprawdę nie drogi. kuchnia bez AGD wyniosła nas poniżej 3000 złotych

pozdrawiam wszystkich wykończających swoje domy

jolana
14-06-2003, 13:43
No to mnie zaskoczyłeś, podłoga wygląda jak jakieś super deski, przynajmniej na zdjęciach. Czy tak samo dobrze prezenyują się w naturze?

zelazny
14-06-2003, 20:27
moim zdaniem w naturze wyglądają bardzo dobrze. moi robotnicy, którzy układali mi panele o mało nie wyrzucili całej paczki myśląc, że panele są jakieś trefne takie brudne i pocięte

14-06-2003, 22:22
Coś mi się wydaje,że widziałam takie dechy.Są postarzane i nawet mają dziurki od korników. :wink:

W-waBiker
16-06-2003, 11:29
zelazny masz zajebisty domek, w super stylu i otoczenie też chyba fajne (ze zdjęć tak można wnioskować) Cóż moge więcej powiedzieć...GRATULACJE!!! i powodzenia!!!
Ps.Pieska też masz fajnego :)

rekmedia
20-06-2003, 21:46
fajniasty ;)) z iskrą

mbz
22-06-2003, 10:35
Piekny, piekny, piekny :)
Kuchnia super, bardzo mi sie podoba, nie dziwie sie, ze jest sercem domu :P

Klaudia
26-06-2003, 07:07
Przepiękny. Gratulacje.
Super wykończony i mimo, że preferuję jasne kuchnie - to ta ma serce.
Mam pytanie - co jest na podłodze w salonie? bo u córki są panele prawda?

ostry
26-06-2003, 14:52
Klaudia,
Nie uwazalas... przewin do gory... :roll:

Klaudia
27-06-2003, 07:59
Aleś ty ostry Ostry!
Przepraszam, pytania nie było! Przyznam się szczerze, że nie czytałam po prostu tekstów, szybko obejrzałam zdjęcia i stąd to pytanie.
W takim razie też uważam, że te panele w salonie wyglądają super - jak deski!

Jagna
27-06-2003, 09:18
Fantastyczny. Gratuluję.
Też tak chcę. Bardzo mnie zainteresowały te meble w kuchni. Mam nadzieję, Żelazny, że nie uciekniesz szybko z forum i zdążę dostać telefon, zanim powstanie moja kuchnia?
Pies - odjazd.

lewek
27-06-2003, 13:07
Piękny dom i okolica też wspaniała. Gratuluję i trochę zazdroszczę. Mam nadzieję, że niedługo będę miała własny. :)

maag
08-07-2003, 13:17
Ładny???

Mam wrażenie, że sporo osób wypowiadających się na forum albo jest nadmiernie miła albo nieuczciwa. Jak można mówić, że dom żelaznego jest "śliczny" ?

Co do wnętrz to zgoda, bardzo ciekawe i oryginalne, również przestronne, myślę, że ogrzanie będzie kosztować niemało.

Natomiast z zewnątrz moim zdaniem ten dom wygląda jak jakaś samowolna radosna twórczość- proporcje, piaskowiec, mini wieżyczka/ ze zdjęć nie wiem co tam się może mieścić/ po prostu brzydki.

Może warto było zrobić projekt indywidualny a nie przerabiać katalogowy.

pozdrawiam
Maag

Jagna
26-07-2003, 09:22
Ładny???

Mam wrażenie, że sporo osób wypowiadających się na forum albo jest nadmiernie miła albo nieuczciwa. Jak można mówić, że dom żelaznego jest "śliczny" ?....
....Natomiast z zewnątrz moim zdaniem ten dom wygląda jak jakaś samowolna radosna twórczość- proporcje, piaskowiec, mini wieżyczka/ ze zdjęć nie wiem co tam się może mieścić/ po prostu brzydki.....
pozdrawiam
Maag

maag, rozumiem, że jesteś światowym ekspertem od budownictwa, wybitnym, uznanym estetą i guru architektrury? :evil:
Powiem Ci dlaczego wszyscy się zachwycają: bo są mili i uprzejmi. To forum to nie konkurs na projekt dnia. Nie muszą Ci się podobać, to jasne, mnie też nie wszystkie się podobają, ale wiesz doskonale, że wyrażając negatywną opinię robisz dużą przykrość właścicielowi domu. O to Ci chodzi?
I dodam jeszcze, że mnie się dom Żelaznego NAPRAWDĘ BARDZO PODOBA. maag - spal mnie za to na stosie :evil: :evil:

maag
23-09-2003, 00:39
ok, przepraszam,
może rzeczywiście trochę mnie poniosło, tylko dalej nierozumiem dlaczego w środku jest taki fajny /zwłaszcza cegła/ a z zewnątrz jakby mniej...

pozdrawiam

Józia S.
23-03-2004, 10:47
Wygląd domu i jego wnętrza jest piękny.
Jeszcze raz przekonuję się dzięki tobie, że nie zasobność portfela a pomysłowość nadaje domowi charakter i urok. :D

I jeszcze jedno. Rustykalne wnętrza nadają klimat, ale wymagają odwagi inwestora. I tego ci gratuluję.

Kasiorek
23-03-2004, 11:01
Jestem pod dużym wrażeniem wnętrz.Szczególnie w kuchni czuje się dobre klimaty .DUŻE BRAWA :wink:

zelazny
21-04-2004, 15:02
Józia i Kasiorek, dzieki serdecznie za miłe słowa, zwłaszcza od kogoś kto się na tym zna, bo wnętrza Kasiorka jest zawodowe - mistrzostwo świata!
gratuluję Kasiorek!

zelazny

magdowka
05-05-2004, 09:42
Rewelacyjne wnetrze, jestem oczarowana tymi ceglanymi scianami i kuchnia, kredens corci prezentucje sie rowniez niesamowicie. Mam nadzieje, ze bedzie wam sie szczesliwie mieszkalo w waszym domku :)

Honorata
11-05-2004, 14:36
Wykończenie z zewnątrz naprawdę bardzo pasuje do starannego, przemyślanego wnętrza, w dodatku piękne, relaksujące otoczenie, naprawdę taki dom może być azylem. Lubię natomaist projekty proste (mój projekt w galerii-Tina), w stylu ascetycznym, i dom byłby taki, gdyby nie wieżyczka, trochę mi tu nie pasuje do całości, może lepszy byłby poprostu wykusz=prostopadłościan, bo poza wieżą, nie widzę tu żadnych innych okrągłości?
Wróciłam własnie z Beskidu Niskiego, gdzie wzdłuż trasy przejazdu, począwszy do Buska Zdroju, a na Krośnie skończywszy, jest mnóstwo nowych domów z podobnymi wieżami, może to wizja miejscowego architekta?

Ale i tak gratuluję udanej realizacji i tego że już jesteś u siebie!

Olasa
13-05-2004, 14:51
Domek w środku rzeczywiście piękny, stylowy i naprawdę miło popatrzeć. :lol:
Z zewnątrz wykończenie też super, ale bryła mi osobiście nie przypadła do gustu, a na wszelkiego rodzaju wieżyczki mam po prostu alergię. Jednak jest to kwestia gustu i jeśli Tobie się podoba to ok.

zelazny
15-05-2004, 19:42
wieżyczka nie była zamierzona, ale po podniesieniu ścianki kolankowej, ten sześciokatny wykusz rzeczywiście zmienił się w basztę, nie byliśmy tym zachwyceni, ale już się przyzwyczailiśmy i jest OK.
dzięki za miłe słowa na temat wnętrz, styl ten wynikł po części z oszczędności, czy raczej małych możliwości na koniec budowy. ale w sumie efekt nam się podoba.

Neska
28-09-2004, 11:05
Widze Zelazny że mamy takiego samego strażnika
Już myślałam że to mój Briardzio,

28-09-2004, 14:01
Zelazny
A ja już myślałam, że mam najpiękniejszą działkę, ale jak zobaczyłam Wasze podwórko, to mi szczena opadła z zachwytu, a tak naprawdę to się zawsze cieszę, że można mieszkać w tak pięknych miejscach, bo myśle, że od takiej cudownej przyrody to ludzie łagodnieją.I u Was tę łagodność widać nawet we wnętrzach - pięknie dopasowanych do otoczenia.
Pozwolisz Żelazny, że pokażę Wasze okienka mojemu murarzowi, bo zaprojektowałam sobie coś bardzo podobnego w moim domku na ścianie pomiędzy salonem a kuchnią z jadalnią, tylko że u mnie będzie jaśniuteńka cegła klinkierowa tzw.ręcznie formowana, z rwegularnie ułożonymi pustymi miejscami na postawienie świeczek herbacianych (nie lubię halogenów).Dzięki Waszemu domkowi utwierdziłam się w przekonaniu, ze będzie super, tylko u mnie bardziej nowocześnie.
powiem Wam szczerze, że nie przepadam za wieżyczkami, ale w Waszym domku ona pasuje i to super, bo zachowaliście konsekwentny wystrój wnętrza, z kominkiem i postarzonymi meblami.
Tak na pierwszy rzut oka kuchnia wydała mi się ciemna, ale wiem, że zdjęcia nigdy nie oddają faktycznego wyglądu.poza tym moi znajomi mają cały parter domu w ciemnych, intensywnych kolorach (brązy złamane fioletami, czerwieniami itp.), do tego stare meble po renowacji i dużo szlachetnej stali i to wygląda obłędnie.Gdyby zrobili tam majtkowe kolory, takie jak ja chcę zrobić (ale do innych mebli)to nie miało by to efektu..Macie taki dom z atmosferką i mnie się szczerze podobaA na te paskowce na elewacji rzuciłabym pnącza - bluszcze i winorośl.
Pozdrowionka i miłego mieszkanka.

katarzyna Slawińska
30-09-2004, 12:18
obejrzalam zdjęcia brdzo ladne najbardziej podobal mi się salon oraz kuchnia i to jak odnowiliście kredens do pokoju córki. mam tylko wrażenie że dom nie mial wyglądać tak jak teraz to coś co jest dostawione przy tarasie takie mini wieża bezsen przepraszam że to napiszę ale piękna oloica pięknę wykończenie a bryla jakaś nie ta.

katarzyna Slawińska
30-09-2004, 12:19
obejrzalam zdjęcia brdzo ladne najbardziej podobal mi się salon oraz kuchnia i to jak odnowiliście kredens do pokoju córki. mam tylko wrażenie że dom nie mial wyglądać tak jak teraz to coś co jest dostawione przy tarasie takie mini wieża bezsen przepraszam że to napiszę ale piękna oloica pięknę wykończenie a bryla jakaś nie ta.

ara
30-09-2004, 13:19
Oczu nie mogę oderwać od STRAŻNIKA ( zjawiskowo piekny)!! :D

Oprawa domu również w moim stylu- prawdziwe, urocze podwórko.

Życzę słodkiego życia
pozdrawiam