PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M12 MÓJ ŚWIAT



uwkm
26-07-2006, 21:08
Jaka jest wasza opinia o funkcjonalności tego domu, co zmieniliście? Czy parterowy dom to dobry pomysł?

katrin22
22-10-2006, 00:31
Witam,

Budujemy M12 od wrzeœnia tego roku.

Jego największš zaletš według nas jest jego funkcjonalnoœć: osobna częœć nocna, 2 garderoby, duży zadaszony taras, osłonięty z dwóch stron stanowišcy dodatkowy pokój na powietrzu, duże pomieszczenie gospodarcze..itd. Wczeœniej myœleliœmy o M09, ale M12 jest jego ulepszonš werjš uwzględniajšcš częœć zmian o jakich pisali na forum inwestorzy budujšcy M09. Widać Pani architekt uważnie czyta forum :) .
Jedynym minusem jest ciut za wšski salon, w M09 jest lepszy z bardzo ładnym wykuszem, ale nie można mieć wszystkiego :( , plusów jest znacznie więcej.

Odpowiadajšc na pytanie, czy dom parterowy jest dobrym rozwišzaniem-my uważamy, że najlepszym. Wszystko na jednym poziomie, nie trzeba wchodzić po schodach, oszczędza się na metrach powierzchni, które zajmujš schody. Poza tym żyje się bliżej natury, z każdego pokoju ma się bliski kontakt z ogrodem - a przecież chęć obcowania z przyrodš jest najczęstszym powodem dla którego buduje się dom jednorodzinny. No i taki dom buduje się szybciej.

Zmiany jakich dokonaliœmy w naszym projekcie wymienię następnym razem, bo teraz muszę już spać.

Pozdrawiam,

uwkm
22-10-2006, 15:36
Nadal jestesmy zaineresowani tym projektem, podobają nam się parterówki jak i klasyczne domy ze spadzistym dachem. Mój Świat jest połączeniem obu tych stylów jest parterowy i ma elementy spadziste czyli połączył nasze oczekiwania.Zastanawiamy sie nad częściowym podpiwniczeniem. My będziemy zaczynać budowę dopiero na wiosnę tak że chętnie będziemy Wam kibicować . Cieszymy sie że sie nareszcie ktoś odzywa w związku z tym domkiem, bo jak narazie zainteresowanie było małe. My zrezygnowalibyśmy z okien z widokiem na taras. Zostawilibyśmy tylko te balkonowe . Większa ściana będzie do wykorzystania. Pozdrawiamy

katrin22
23-10-2006, 22:54
http://img289.imageshack.us/img289/4963/dommjwiatrzutxs7.png

Witam,

Oto, zmiany, jakie wprowadziliœmy do projektu M12:

1. Zmiana kšta nachylenia dachu na 30*, wymuszona miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - sšdzšc po rysunku wykonanym przez adaptujšcego architekta- będzie wyglšdać całkiem dobrze

2. Dachówka Euronit - przy 30* jest to już możliwe

3. Zamiana miejscami pomieszczenia gosp.13 z 14. Pomieszczenie gospodarcze (13) zyskało okno, które będzie normalnej wielkoœci. Wejœcie do gospodarczego wypadło w przedsionku.

4. Likwidacja przejœcia z domu do garażu. Pomieszczenie nr 14 podzielimy na pół œciankš uzyskujšc 2 schowki: 1 od strony garażu i 1 od strony holu.

5. Rezygnacja z tarasu przy bocznej elewacji.

6. Potrójne drzwi na bocznej elewacji zastšpi potrójne okno tej samej szerokoœci- będzie więcej powierzchni ustawnej np. na komplet wypoczynkowy.

7. Zamiast potrójnych drzwi wychodzšcych na taras (elewacja ogrodowa) -drzwi podwójne

8. Każdš parę pojedynczych okien zastšpi jedno podwójne- więcej œwiatła i taniej

9. Œcianka działowa między salonem i kuchniš, zamykane drzwi do kuchni ((może przesuwane?) -mniej elegancko ale praktyczniej: dodatkowa ustawna œciana w salonie (będzie gdzie ustawić kredens lub komodę), mniejszy hałas pracujšcej zmywarki, goœcie nie muszš oglšdać kuchennego bałaganu...

10. W garderobie (12) wyjœcie na strych- na wszelki wypadek

I to już wszystkie nasze zmiany.

Nie radzę Wam rezygnować z okien na jednej œcianie w salonie. Może okazać się zbyt ponuro. A zresztš boczna elewacja- bo jš chyba macie na myœli, jest najładniejsza w tym projekcie. Właœciwie w oryginale wyglšda najlepiej- u nas przeważył jednak aspekt praktyczny.
Oglšdaliœmy właœnie nasz budujšcy się dom, w którym œciany urosły już gdzieœ do 1,30m i stwierdziliœmy, że salon z takimi oknami wyglšda przestronnie i wcale nie jest taki wšski jak się pierwotnie obawialiœmy. Jest całkiem OK.

PS. Moja 11 letnia córeczka, prosi abym napisała, że to ona wkleiła mi obrazek- zdolna bestia :) - sama bym nie umiała. Z jej pomocš uda mi się pewnie w przyszłoœci, kiedy to co budujemy zacznie już przypominać dom wkleić też zdjęcia.

Pozdrawiam,

uwkm
26-10-2006, 20:44
Witaj. Dzięki za szybką odpowiedź. Wiele zmian zrobiliście w projekcie.Interseuje nas to samo odbicie projektu co Wy macie. My planujemy następujące zmiany:
- częściowe podpiwnieczenie (ale tylko w części nocnej)
- obniżenie salonu i kuchni o dwa schodki w dół - salon będzie wyższy i bardziej przestronny
- ściankę w kuchni też chcemy przesunąć aby zyskać miejsce na kredens w salonie ale zostawilibyśmy wejście na 1,5 m ( zawsze podobały nam się otwarte kuchnie)
- okna w salonie będą dwa dłużdze na ścianie po prawej stronie i jedno balkonowe podwójne na wprost na taras do części ogrodowej
- rezygnujemy z tarasu na ścianie elewacyjnej
- planujemy podwyższyć dach na 25 st. (boimy sie więcej aby nie zachwiała się bryła budynku - zobaczymy jak Wam to wyjdzie na te 30 st.)
może w przszłości uda się na poddaszu wygospodarować jakieś jedno pomieszczenie
- chcemy zrobić podwójny garaż ( będzie piwnica i pomieszczenie gospodarcze tam sie przeniesie)
Czy myśleliście już o rodzaju elewacji na ściany zewnętrzne Klinkier czy może jakieś płytki? Wykończenie też jest bardzo ważne bo od tego zależy cały efekt. Pozdrowienia.

uwkm
28-10-2006, 12:39
Zapmnieliśmy pozdrowić córeczkę. Wielkie dzięki za wklejenie obrazka. Naprawdę zdolne są te nasze dzieci to już niestety inne pokolenie. Pozdrowienia

katrin22
04-11-2006, 23:50
Czeœć,
Nasze dziecko dziękuje za pozdrowienia :)

Moim zdaniem nie zrobiliœmy dużo zmian w projekcie- tylko mój opis był doœć szczegółowy. Waszych jest mniej ale za to sš konkretniejsze- np. podpiwniczenie - może być całkiem OK, tym bardziej, że zyskacie podwójny garaż. Mój samochód niestety będzie musiał stać pod wiatš (będzie przyklejona z lewej strony domu, obok garażu).
My nie kusimy się ani na piwnice ani na poddasze użytkowe, ponieważ po 12 latach mieszkania na 4 piętrze bez windy mamy serdecznie doœć wszelkich schodów. W mieszkaniu też mamy schody na zaadaptowany stryszek gdzie mamy garderobę. Znajšc uroki cišgłego biegania po schodach, uderzania się głowš w skosy (np. w kuchni), bębnienia deszczu o okna połaciowe (w naszej sypialni) czy mroku jaki daje zalegajšcy na nich w zimie œnieg- podjęliœmy decyzję że nasz dom musi być tylko PARTEROWY. Trochę się rozpisałam ale to a`propos zadanego wczeœniej pytania "czy dom parterowy to dobry pomysł?". Rozumiem jednak entuzjazm innych forumowiczów budujšcych domy z poddaszem użytkowym - ja też byłam kiedyœ zachwycona moim mieszkaniem. Kuchnię też mamy otwartš na salon, oddziela jš tylko barek i dlatego w domu robimy zamkniętš. Zgadzam się jednak z Wami, że otwarta kuchnia wyglšda lepiej, jest to jednak rozwišzanie dla osób potrafišcych na bieżšco utrzymywać w niej porzšdek, więc nie dla mnie :wink:

Pytacie o klinkier na elewacji. Nam też podoba się jego wyglšd w tym projekcie. Niestety w chwili obecnej nie planujemy klinkieru. Firma budujšca nasz dom odradziła to nam mówišc, że na klinkierze często pojawiajš się wykwity. Czytałam też o tym w muratorze. Daliœmy się przekonać, tym bardziej, że na czymœ trzeba zaoszczędzić i tak koszty budowy w rejonie W-wy sš niestety znacznie większe niż orientacyjne koszty podawane przez Muratora. Zastanawiamy się nad pewnego rodzaju boniowaniem jakie jest na elewacji M09. Kolorystykę domu zostawiamy jednak zgodnš z projektem.

To tyle, sorry za przydługi post. Ciekawa jestem w którym rejonie kraju zamierzacie się pobudować i czy kupiliœcie już ten projekt?

Pozdrawiam

uwkm
05-11-2006, 09:15
Witaj. My mieszakmy na połuniu a konkretnie na Śląsku. Ale kupiliśmy ładną działkę na wsi na skraju lasu. Mój Świat napewno będzie tam świetnie pasował. Jesteśmy tego już pewni że to będzie ten domek ale projektu jeszcze nie kupilśmy. Narazie sami robimy takie przymiarki i planujemy zmiany tak że Twoje uwagi są bardzo cenne. Chętnie coś podpatrzymy. Z tym klinkierem może masz rację , można jeszcze kolorami i odcieniami na elewacji coś pokombinować bo dom będziem miał dużą powierzchnię ścian i może sie wydać za monotonny. Oglądamy jeszcze inne projekty ale tylko pod kątem podpatrzenia np. elewacji lub kolorystyki. Podobny projekt znaleźliśmy w biurze agrobisp WB 3414. Mój Świat jest oczywiście lepszy i funkcjonalnieszy ale tam ten dom też ma kat nachylenia dachu 30 st. i wygląda ok. Wasz też ma 30 st. i myśle że napewno dobrze będzie się prezentował. My pozostajemy na 25 st. Mamy nadzieję że domy które sie obok nas wybudują nie przytłoczą "Naszego - Mojego świata".
Pozdrowienia.

przemipio
19-11-2006, 19:32
Witam.

Ja jestem szczęśliwcem, który załatwił wszystkie formalności związane z rozpoczęciem budowy własnego domu projekt m12a. Mam nadzieję, że roboty ruszą wraz z początkiem wiosny i do jesieni uda mi się dojść do stanu surowego zamkniętego. Narazie nie zamierzam dokonywać zmian (chociaż mój kierownik budowy mówi, że jeszcze takiej budowy nie miał). Zastanawiam się nad zmianą kąta nachylenia dachu aby można było zamienić blachodachówkę na blachę i może nad salonem zrobić wolną przestrzeń ale to jeszcze zobaczymy. Pozdrawiam
http://foto.onet.pl/eyrsg,i3d2s3es6mis,7y1tt,u.html

przemipio
19-11-2006, 19:34
oczywiście chodziło o zamianę blachodachówki na dachówkę. Wkradł się mały błąd

uwkm
25-11-2006, 13:04
Witaj przemipio
Fajnie że dołączyłeś do nas.Zawsze można coś nowego sie dowiedzieć o coś zapytać. Ty jesteś zainteresowny tym większym projektem , ale w sumie całość wygląda prawie tak samo oprócz elewacji ogrodowej. Jesteś jednym z niewielu który nie zrobił zmian w projekcie . Każdy coś modzi po swojemu i coś przerabia. Najbardziej zaawansowaną budowę ma katrin 22 i czekamy z niecierpliwością na jakieś fotki. Ale napewno nie ma czasu na razie.
Pozdrowienia

uwkm
25-11-2006, 15:05
przemipio, co znaczy że twój kierownik budowy jeszcze takiej budowy nie miał czy to znaczy że ten dom jest taki skomplikowany?

przemipio
25-11-2006, 15:59
Kierownik budowy mówi, że nie miał jeszcze takiej budowy gdzie w trakcie nie były robione zmiany w projekcie.

katrin22
26-11-2006, 11:15
Witam wszystkich,

Uwkm, sorry, że długo nie odpisywałam ale ostatnio jestem naprawdę bardzo zapracowana. My też budujemy się na wsi, na nowo powstajšcym osiedlu położonym na polanie pod lasem. Okolica jest bardzo ładna i ''mój œwiat" idealnie tam pasuje, jednak prawie wszystkie powstajšce tam domy majš poddasze użytkowe lub nawet piętro, tak, że liczymy się z tym, że napewno go przytłoczš. Na szczęœcie działki sš duże po 1500m, więc odległoœć od innych domów będzie spora. Kilka działek dalej zbudowano już jeden dom parterowy "dom na 102", szkoda, ze tylko jeden i nie obok. Cóż- moda na parterowe domy dopiero do nas idzie.

Zdjęć na razie nie wklejam, bo nasza budowa się niestety œlimaczy i wcišż jeszcze nie przypomina domu. W œrodku mamy las drzew - bo właœnie zalano nam stropy - tak, że trudno tam zobaczyć układ pomieszczeń. Z zewnštrz natomiast jest połatany styropian co też wyglšda mało estetycznie.

Przemipio, jeżeli budujesz swój dom dokładnie według projektu, co jest naprawdę rzadkoœciš to możesz pochwalić się tym wydawnictwu Murator.
Może kiedyœ przeczytamy o Twoim domu w gazetce "Zbuduj dom" lub w wštku "oni już zbudowali" w "Mutatorze", :wink: zwłaszcza, że projekt jest nowy i pewnie jesteœ jednym z nielicznych, który zabierajš się za jego budowę. To tak pół żartem, ale ja lubię czytać takie historie. :D

Pozdrawiam

uwkm
27-11-2006, 17:31
Widać katrin 22 że też masz taką zalesioną działkę jak my. My wycięliśmy własnie 80 drzew i mamy sporo drewna do kominka. Teraz mamy problem z korzeniami.(może coś nam poradzicie) Troche dzrzew też zostawiliśmy. Zawsze marzyliśmy o domku wśród drzew.

przemipio już na dach 22 st można dobrać dachówkę
Pozdrawiamy

elmani
28-11-2006, 10:59
uwkm to chyba nie o takie drzewa chodziło :) ale mam pytanie właśnie o wycinanie drzew jak to z tym jest? Właśnie kupuję działkę, polana w lesie i brzozy co rosną tu jak trawy. Właściciel mówil o samosiejkach, ja jak je zobaczyłem to pomyślałem o gaju bambusowym. Nie są może grube, ale już dość wysokie... na wycinkę ich potrzebuje pozwolenia? Granicze z lasem i nie wiem czy jest mozliwe aby mi się las na działke przesunął? :)

przemipio
28-11-2006, 18:06
Czy ktoś robił może wycenę tego projektu? Interesuje mnie koszt jaki wam wyszedł?
Pozdrawiam

krys21
05-12-2006, 09:54
Witamy budujących M12
start naszej budowy to październik 2006 a budujemy M12 wariant I z frontem M12 tj. jednym garażem. W tym roku zrobiliśmy tylko prace w ziemi dalej chcemy na wisnę.
Postaram się umieścić fotki gdy się dowiem jak;
a jak macie swoje pokażcie. bardzo jesteśmy ciekawi jak dom wygląda w rzeczywistości.
Pozdrowienia :P

przemipio
07-12-2006, 05:28
Ja ruszam pełną parą na wiosnę. Jak tylko czas pozwoli postaram się na bieżąco prowadzić dziennik budowy. Teraz walczę z zakładem energetycznym i wodno-kanalizacyjnym o realizację przyłączy. Pozdrawiam

krys21
08-12-2006, 09:20
Witam oto kilka zdjęć z naszej budowy :D
http://foto.onet.pl/1xlbf,8zsgzegb84zb,u.html?V=1

duszii
12-12-2006, 20:28
No witam, przez nieuwage zarzuciełem nowy temat dotyczacy M12 a widze , że już jest...... :), "Sprawdź zanim napiszesz" hehehe
Jestem szczęśliwy bo zakupiłęm z żonką ten projekt i wykonaliśmy adaptecję ze zmianami. W przyszłym roku planujemy start. Jak czytam katrin22 to jakbyśmy raze zastanawiali się na zmianami. Mamy prawie IDENTYCZNE. Z małymi wyjątkami. Oto nasze:
1 - wejście zlicowane ze ścianą kuchni,
2 - likwidacja balkonu w elewacji bocznej na okno tej samej szerokości,
3- - zmikana balkonu 3 - skrz. na drzwi przesuwne 2 - skrz (bezprogowe) POLECAM wymiar 3 m daje przejście prawie 1,5 m :)
4 - zwiększenie mniejszej łazienki kosztem garderoby,
5 - przesunięcie ściany konstrukcyjnej (zmniejszenie pokoi od ogrodu o 60 cm., daje to wydłużony korytarz rodzinny i zwieksza łazienkę do ponad 7 m2 - 4 m2 to STANOWCZO ZA MAŁO
6 - podział sypialni 12 na 2 pokoiki - wejscie do nowego przez dawną garderobę przy holu. Stworzyliśmy pokoik - gabinet, który może też być gościnnym i gośnie nie włążą :) do części rodzinnej.
7 - likwidacja okna z sypialni 10 na taras
8 - postawienie ścianki miedzy kuchnią a salonem z przejściem 150 cm
9 - kąt nachylenia dachu 26 st.
10 - w garażu będzie takie samo okno jak w warsztacie
Na chwile obecną to tyle choć ciągle myślę o przerobieniu pralni i warsztatu - coś mi tam nie gra. Ale to tylko działówki wiec można prawie w każdym momencie.
Czekam na komentarze....

ania6
10-01-2007, 19:52
Witamy i pozdrawiamy budujących M12

Początek naszej budowy planujemy na wiosne tego roku. Bardzo uważnie śledzimy wszystkie zmiany, których dokonaliście w swoich projektach. Chcemy budować M12 wariant pierwszy (z jednym garażem). Oto kilka zmian które chcemy wprowadzić w tym projekcie.

1. Pomieszczenie o numerze 14 zrobić wieksze o powierzni 7,5 metra2 i usytuować tam kotłownię, a pomieszczenie o numerze 13 zrobić o powierzni 5 metrów2.

2. W pomieszczeniu o numerze 15 pomimo bramy garazowej, rezygnacja z jednego okna, a w miejscu drugiego okna drugie drzwi wyjsciowe z boku domu.

3. Usytuowanie pomieszczenia o numerze 11 w sposób identyczny co pomieszczenie o numerze 8 usytuowując jego dłuższy bok na ścianie garażu i ścianie pomieszczenia o numerze 13. Oczywiście zmniejszając powierzchnie pokoju 11 do powierzni pokoju o numerze 8 dokładniej pisząc 15,5 metra2 a wiec będą identyczne.

4. Pomiędzy pokojem 8 a 11 umieszczamy łazienkę 10. Dzięki tej zmianie zyskujemy większą łazienkę 6 metrów2 i okno dające naturalne światło w łazience.

5. Rezygnujemy z garderoby 12.

6. Dzięki obróceniu pokoju 11 i usytuowaniu go w sposób równoległy co pokój 8 (pokój 11 ma te same wymiary co zyskujemy szerszy hol. Na krótszej ścianie pokoju 11 chcemy usytuować normalne schody betonowe na strych o szerokości 90 cm. Schody będą wzrastały w kierunku głównego wyjścia domu. Pewnie będą z drewna i barierką z boku żeby ten hol był przestonniejszy. W przyszłości można pomyśleć o dodatkowym pomieszczniu na strychu.

7. Kuchnię chcemy zamknięta i chcemy ją odgrodzić od salonu dlatego musimy zmniejszyć pomieszczenie 1 przedsionek tak aby zmiesciły sie drzwi do kuchni podobnie jak do salonu.

8. Zmiana kontu nachylenia dachu na 30 stopni.

Ciekawi bardzo jesteśmy waszych opinii. Z góry serdecznie dziękujemy za odpowieć. Pozdrawiamy was oczywiscie bardzo serdecznie.

ania6
10-01-2007, 19:56
Witamy i pozdrawiamy budujących M12

Początek naszej budowy planujemy na wiosne tego roku. Bardzo uważnie śledzimy wszystkie zmiany, których dokonaliście w swoich projektach. Chcemy budować M12 wariant pierwszy (z jednym garażem). Oto kilka zmian które chcemy wprowadzić w tym projekcie.

1. Pomieszczenie o numerze 14 zrobić wieksze o powierzni 7,5 metra2 i usytuować tam kotłownię, a pomieszczenie o numerze 13 zrobić o powierzni 5 metrów2.

2. W pomieszczeniu o numerze 15 pomimo bramy garazowej, rezygnacja z jednego okna, a w miejscu drugiego okna drugie drzwi wyjsciowe z boku domu.

3. Usytuowanie pomieszczenia o numerze 11 w sposób identyczny co pomieszczenie o numerze 8 usytuowując jego dłuższy bok na ścianie garażu i ścianie pomieszczenia o numerze 13. Oczywiście zmniejszając powierzchnie pokoju 11 do powierzni pokoju o numerze 8 dokładniej pisząc 15,5 metra2 a wiec będą identyczne.

4. Pomiędzy pokojem 8 a 11 umieszczamy łazienkę 10. Dzięki tej zmianie zyskujemy większą łazienkę 6 metrów2 i okno dające naturalne światło w łazience.

5. Rezygnujemy z garderoby 12.

6. Dzięki obróceniu pokoju 11 i usytuowaniu go w sposób równoległy co pokój 8 (pokój 11 ma te same wymiary co zyskujemy szerszy hol. Na krótszej ścianie pokoju 11 chcemy usytuować normalne schody betonowe na strych o szerokości 90 cm. Schody będą wzrastały w kierunku głównego wyjścia domu. Pewnie będą z drewna i barierką z boku żeby ten hol był przestonniejszy. W przyszłości można pomyśleć o dodatkowym pomieszczniu na strychu.

7. Kuchnię chcemy zamknięta i chcemy ją odgrodzić od salonu dlatego musimy zmniejszyć pomieszczenie 1 przedsionek tak aby zmiesciły sie drzwi do kuchni podobnie jak do salonu.

8. Zmiana kontu nachylenia dachu na 30 stopni.

Ciekawi bardzo jesteśmy waszych opinii. Z góry serdecznie dziękujemy za odpowieć. Pozdrawiamy was oczywiscie bardzo serdecznie.

katrin22
04-02-2007, 20:52
Witam wszystkich zwolenników M12, cieszę się, że jest nas już więcej.

Opisujecie całkiem ciekawe zmiany. Gdybym jeszcze była na etapie adaptacji projektu, to rozważyłabym zmiany opisane przez Anię w punkcie nr 3 i 4. Fajnie byłoby mieć okno w łazience, chociaż przyznam, że żal by mi też było stracić garderobę nr 12.

Od momentu, kiedy opisywałam zmiany dokonane przez nas w projekcie zmieniliśmy zdanie w dwóch kwestiach. Otóż powróciliśmy do koncepcji drzwi z domu do garażu- u nas będą one w ściance dzielącej na pół pomieszczenie nr 14 ( nadal tak jak pisałam jest ono zamienione miejscem z pomieszczeniem gospodarczym nr 13). A we wnęce, która powstanie w ten sposób w garażu (utworzonej przez drugą połowę pomieszczenia nr 14) będą rozkładane schody prowadzące na strych. Okazało się, że po podniesieniu kąta nachylenia dachu do 30', uzyskaliśmy całkiem ładne, duże pomieszczenie pod dachem, więc zdecydowaliśmy się na użytkowy strych. W związku z tym od strony południowej (od ogrodu) wstawimy dwa okna połaciowe.

Mimo, że nasza budowa bardzo się ślimaczy, to jednak wyłania się z niej już przyszły kształt domu, więc spróbuję wstawić kilka fotografii. Ponieważ jednak nigdy tego nie robiłam i nie jestem pewna rezultatu, a dziecko mi w tym nie pomoże, bo jest na nartach, spróbuję w osobnym poście -może się uda. :wink:

Tymczasem pozdrawiam,
Kasia

katrin22
04-02-2007, 21:54
Cześć,
Zachęcona zdjęciami Krys (ładne sarenki :D ) postanowiłam wreszcie wkleić swoje zdjęcia. Może się uda :-?
Na początek historyczne:
http://img177.imageshack.us/img177/187/200608260068oa7.jpg
nasza działka w stanie nienaruszonym

http://img107.imageshack.us/img107/7172/20060927001bw5.jpg
"poduszka" z keramzytu

http://img107.imageshack.us/img107/6154/20060930003id3.jpg

katrin22
04-02-2007, 22:37
Witam ponownie,
skoro się udało to dodam jeszcze kilka zdjęć aktualnych. Co prawda obecny stan domu odbiega jeszcze od oczekiwanego ideału ale czytałam, że czekacie na zdjęcia więc wysyłam - może się nie przestraszycie :D
Dom zaczyna już nabierać kształtu i można sobie wyrobić pogląd jak będzie wyglądać 30' dach.

technologia: bloczki keramzytowe+styropian; str. ogrodowa -taras

str. ogrodowa

http://img360.imageshack.us/img360/5323/kopiadscf1059oy9.jpg
front- spadł śnieg i udaje dach :)

http://img181.imageshack.us/img181/8233/kopiadscf1043am8.jpg
od str. salonu
http://img107.imageshack.us/img107/7102/kopiadscf1044qk4.jpg
od str. ogrodu

Pozdrawiam

duszii
08-02-2007, 20:28
No witam,
Od dłuższego czasu czekaliśmy na jakieś zdjęcia M12-stki w trakcie budowy.
My chcemy ruszyć w tym roku.....
Ciekawy jestem jak wygląda różnica w cenie budowy między gazobetonem, a keramzytem. Jeżeli masz porównianie to miło będzie usłyszeć (przeczytać)
Pozdrawiamy :) i powodzonka

ania6
11-02-2007, 15:16
Witamy wszystkich budujących M12.
Bardzo dziękujemy Katrin za zdjęcia. Widząc realizację tego projektu, jesteśmy już pewni, że dobrze wybraliśmy.javascript:emoticon(':D')
javascript:emoticon(':D')

Uważamy, że zwiększenie kąta nachylenia dachu na 30 stopni nie zaszkodziło bryle domu. Wręcz przeciwnie, według nas wygląda lepiej a dodatkowy plus to użytkowa przestrzeń na poddaszu. A planujemy również dodatkowe pomieszczenie na strychu (w przyszłości może nawet pokój).

Naszym zdaniem dobrze też wygląda zamiana okien z dwóch mniejszych na jedno większe.

Mamy jeszcze kilka pytań do Katrin, ponieważ ona jest na najdalszym etapie budowy. Ciekawi jesteśmy jak zamierzasz rozwiązać kwestię wentylacji w kuchni, w projekcie nie ma tam komina. My zastanawiamy się nad wybudowaniem tam dodatkowego dwukanałowego komina.

Chcielibyśmy się także dowiedzieć o jaką wysokość podnieśliście domek z poziomu zerowego a także czy kotłownia jest na jednym poziomie z resztą domu, czy jest zaniżona.

I jeszcze jedno pytanie, z czego są wymurowane kominy ponad powierzchnią dachu.

Zamieszczone zdjęcia bardzo nam pomogły i jeżeli to możliwe prosilibyśmy jeszcze o kilka zdjęć z wewnątrz domku.
Pozdrawiamy, życzymy szybkich postępów w budowie i liczymy na odpowiedź.

uwkm
04-03-2007, 18:42
Witaj Katrin
Mielismy problemy z komputerem i nie zagladalismy jakis czas do internetu a tu patrzymy bardzo mila niespodzianka. Naprawde piekny dom wybudowaliscie Po prostu super tak jak sobie wszystko wyobrazalismy. Przy 30 st. bryla wcale sie nie zachwiala. A ta czesc elewacji bocznej z salonem jest sliczna.Jednak te spadziste daszki nad garazem i salonem to jest to co dodaje calego uroku.
Dziekujemy za piekne zdjecia.Prosimy o wiecej. Trzymamy kciuki za Wasza realizacje. Pozdrawimy

katrin22
24-03-2007, 22:42
Witam,
Cieszę się, że się Wam podoba nasz domek.

Na pytania Ani mieliśmy okazję odpowiedzieć osobiście :) . Natomiast co do pytania duszlii, to naprawdę nie mam pojęcia jaka jest różnica w cenie keramzytu i gazobetonu, ponieważ my podpisywaliśmy umowę na budowę "pod klucz" i w kosztorysie nie dostaliśmy szczegółowego wyliczenia kosztów poszczególnych materiałów budowlanych.

Co do zdjęć z wnętrza domu, o które prosicie- to na obecnym etapie budowy (tynkowanie, rusztowania) trudno zobaczyć w nich przyszłe pomieszczenia. Mogę załączyć kilka ciut wcześniejszych, na których coś niecoś widać:

wejście do domu

z holu na strefę nocną

kawałek salonu

drugi kawałek salonu

widok z salonu na hol i przejście do garażu; po lewo drzwi do kuchni

http://img254.imageshack.us/img254/2691/dscf1052yw0.jpgfragment strychu

Nie wiem czy w czymkolwiek pomogą Wam te zdjęcia. Zdecydowanie lepiej wychodzi mi fotografowanie domu z zewnątrz :)

pozdrawiam,

katrin22
24-03-2007, 23:36
Witam ponownie,
A teraz zdjęcia z dzisiejszej wizyty na budowie. Nasz dom w nowych odsłonach:

http://img127.imageshack.us/img127/1952/dscf1407oq9.jpg
front - jak bungalow :)

http://img295.imageshack.us/img295/8069/dscf1388ul6.jpg
str. "salonowa" - najładniejsza, choć okrągłe okienko wstawiono za wysoko, a okna salonu, choć już poprawiane, nadal nie są idealnie pośrodku :( (radzę z centymetrem w ręku sprawdzać budowlańców, my niestety zauważyliśmy to za późno)

http://img254.imageshack.us/img254/1291/dscf1395kt5.jpg
str. ogrodowa- jak wiejska chata :)

http://img254.imageshack.us/img254/8492/dscf1405dx5.jpg
str. "garażowa" - najbrzydsza

Ciekawa jestem co Wam się podoba a co nie,
pozdrawiam,

zemka
29-03-2007, 09:55
Witam grono budujących M12.

Razem z mężem również przymierzamy się do zakupu tego projektu. Wniesiemy zmiany w większości przez Was wymienione.
Czy buduje się może ktoś w okolicy Szczecina??

Pozdrawiam
zemka

duszii
09-04-2007, 12:15
Witamy po przerwie....
No i się zaczyna.. zaraz po Świętach Wielkiejnocy ruszamy z budową. Troszkę jesteśmy podeskcytowani i zagubieni ale ufam, że to minie jak tylko budowa nabierze tempa. W chwili obecnej pomimo kilku miesięcy przemyśleń na różne tematy związane z wyglądem naszego domu ciągle w wielu kwestiach się zastanawiamy. Ale to chyba jest standard. Wklejamy zdjecia dzialki, ktora az 9 lat czekała na budowe i w końcu sie doczekała. Pozdrawiamy i obiecujemy wklejać zdjecia z postępów prac.
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/8/
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/0/
[/img][/list]

duszii
09-04-2007, 12:42
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/0

duszii
09-04-2007, 13:00
no i chyba nie wkleje tych zdjec, czy ktos mi moze podpowiedzieć co robie źle?????
katrin - twoja córka jest w tym podobno dobra :)

multi-car
12-04-2007, 22:49
Witam Wszystkich. My zdecydowaliśmy się na proj. M12AL (ta sama rodzina proj co m12) budowę rozpoczynamy 23 kwietnia . Czy ktoś wybrał może też ten projekt ? http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=359&IdKolekcji=# Jeśli tak to proszę o opinie . pozdr. Tomek i Dorota

tomasheq
27-04-2007, 22:37
Witam serdecznie.

Tez przymierzamy sie do tego projektu(M12a - podwojny garaz) i zdecydujemy sie tak jak katrin22 na modyfikacje nachylenia dachu.

Mamy jedynie watpliwosci co do kosztu wybudowania tego domku.
Wg muratora jest to 281 100 zł(netto) - czy jest to kwota realna?
Zwlaszcza pytanie do Katrin22 - czy liczyliscie ile moze Was wszystko orientacyjnie kosztowac?

Nie chcialbym wziac kredytu a na koncu, zeby braklo funduszy na dokonczenie:(

No i co sadzicie o zrobieniu dokladnego kosztorysu?
Czy jest sens?

Co do projektu domku to jest on super, wersja z dwoma garazami pasuje do naszej koncepcji w 100%.

Mamy tylko troche mala dzialke(praktycznie ze wszystkich stron po kilka metrow od ogrodzenia) ale zaden inny projekt z gotowcow nie przypadl nam do gustu tak jak "Mój świat".

Życzę powodzenia wszystkim budującym ten domek oraz z niecierpliwością czekamy na kolejne zdjęcia z pola bitwy(tfu - budowy).

Pozdrawiam,
Tomek

margareta
01-05-2007, 23:30
Z przykrością obejrzałam zdjęcia z budowy Katrin22 :( .
Zmiana kąta nachylenia dachu spowodowała drastyczną zmianę proporcji budynku. Przykro mi, że koledzy architekci robiący adaptacje tego nie zauważają lub jest im obojętne (bo przecież nie oni są autorami projektu) - niestety się już z tym spotkałam, że ważniejsze jest zarabianie pieniędzy niż dbałość o wygląd adaptowanych budynków.
Pozdrawiam i zniechęcam wszystkich do zmiany kątą nachylenia dachu lub (co jest niezwykle popularne) podnoszenia ścianki kolankowej.
autorka projektu
Małgorzata Cybulska-Marks

katrin22
04-05-2007, 13:00
Z przykrością obejrzałam zdjęcia z budowy Katrin22 :( .

:evil: A my się nimi zachwycamy i bardzo się nam podobają.


Zmiana kąta nachylenia dachu spowodowała drastyczną zmianę proporcji budynku. Przykro mi, że koledzy architekci robiący adaptacje tego nie zauważają lub jest im obojętne (bo przecież nie oni są autorami projektu) - niestety się już z tym spotkałam, że ważniejsze jest zarabianie pieniędzy niż dbałość o wygląd adaptowanych budynków.
Pozdrawiam i zniechęcam wszystkich do zmiany kątą nachylenia dachu lub (co jest niezwykle popularne) podnoszenia ścianki kolankowej.
autorka projektu
Małgorzata Cybulska-Marks

Zmiana kąta nachylenia dachu nie była naszą fanaberią lecz wymogiem urzędników, którzy na Mazowszu nakazali w warunkach zabydowy kąt nachylenia dachu od 30 do 45 stopni. :wink: Ale nie ma tego złego co by nie dało się przekuć na dobre. Zwiększenie kąta nachylenia dachu dało nam sporych rozmiarów pomieszczenie gospodarcze a dla chcących może być i mieszkalne.

pozdr. mąż katrin

katrin22
04-05-2007, 13:27
Witam serdecznie.

Tez przymierzamy sie do tego projektu(M12a - podwojny garaz) i zdecydujemy sie tak jak katrin22 na modyfikacje nachylenia dachu.

Nie było to naszym zamiarem, po prostu tak wyszło.


Mamy jedynie watpliwosci co do kosztu wybudowania tego domku.
Wg muratora jest to 281 100 zł(netto) - czy jest to kwota realna?
Zwlaszcza pytanie do Katrin22 - czy liczyliscie ile moze Was wszystko orientacyjnie kosztowac? Nie chcialbym wziac kredytu a na koncu, zeby braklo funduszy na dokonczenie:(


W/g nas jest to mało realna kwota wyssana z palca,którą fajnie się czyta na stronach muratora tym bardziej, że również nie uwzględnia elementów których na początku budowy nie bierze się pod uwagę t.j. ogrodzenia, bramy, podjazdu, chodników, szamba, zagospodarowania terenu itd. I te wszystkie rzeczy o których się nie pisze musisz wziąć pod uwagę, a także zabezpieczenie ok 20% na nieprzewidziane wydatki.


No i co sadzicie o zrobieniu dokladnego kosztorysu?
Czy jest sens?


Jak najbardziej, wszystko co przewidzisz wcześniej będzie cię kosztowało taniej później.
pzdr. mąż katrin

tomasheq
04-05-2007, 14:25
Katrin22, dzieki za odpowiedz.

Kosztorys bedziemy robic tylko ze przy dzisiejszych cenach to pewnie w momencie gdy kosztorys powstaje to ceny sie juz zmienia kilka procent ;(

Ale cos - trzeba budowac a nie narzekac.

Pozdrowienia,
Tomek

multi-car
10-06-2007, 21:18
Witam Wszystkich.

do Tomasheq. mam pytanie czy zrobiliście ten kosztorys bo jestem ciekawy jak dalece będzie inny od mojego , ale napewno kwoty podawane w muratorze są drastycznie niskie (nie wykonalne w tych cenach nawet syst. gospodarczym) pozdr Tomek

tomasheq
10-06-2007, 22:38
Witam,

nie zrobilismy niestety.
Utknelismy na etapie papierologii w urzedach i na razie czekamy z wyborem docelowego projektu(nie wiadomo co bedzie w warunkach zabudowy).

Pozdrawiam,
Tomek

berberys30
25-06-2007, 07:20
Witam wszystkich,
Właśnie zdecydowaliśmy się z żoną na wybór projektu M12a.
Oczywiście jak wszyscy bedziemy robić zmiany w projekcie, choć raczej kosmetyczne.
Najbardziej dręczy mnie sprawa dachu. Nie chciałbym zmieniać kata nachylenia ponieważ uważam że moze to zburzyć bryłę budynku, oglądając zamieszczone zdjęcia boję się że mam rację - ale nie wiem, musiałbym zobaczyć to "na żywo". My w wrunkach zabudowy mamy kąt nachylenia 25-55, 5 stopni to niewielka roznica, po rozrysowaniu tego na projekcie tak sie wydaje no i wtedy można (teoretycznie) położyc na dach dachówkę i tutaj moje pytanie, czym kryliście dach ? Fachowiec od dachów odradza mi połozenie dachówki nawet przy spadzie 30, twierdzi ze minimum to 35-40 stopni ponieważ przy większych zimach (np dwa lata temu) gdy na dachu zalega wiecej śniegu podczas roztopów woda czasami sie cofa szukając ujścia i wtedy jest duże prawdopodobieństwo przecieków.
Zastanawiam sie również nad stropem drewnianym (celem obiżenia kosztów) ponieważ nie planujemy poddasza użytkowego a jedynie strych na "graty". Czy ktoś z Was zastanawiał sie nad takim rozwiązaniem ?

berberys30
25-06-2007, 07:35
A może ktoś z Was buduje lub zbudował ten domek gdzieś na południu polski, z chęcią zboczylibyśmy go "na żywo".

rafalinii
12-09-2007, 08:42
Witam wszystkich Maniaków 12a!

Korzystając z uprzejmości Multi-Cara zostałem zaproszony do Tarnowskich Gór na Jego plac budowy.Interesowało mnie zastosowanie dachówki na pokrycie dachu,wiadomo że to się wiąże ze zmianą kąta nachylenia dachu.Właśnie kolega zastosował Braasa przy min.wymaganym kącie 22 stopnie i stwierdzam że świetnie mu to wyszło.Bryła chaty nic nie straciła na proporcjach w przeciwieństwie do Katrin22,gdzie zastosowanie 30 stopni jest porażką.Moim zdaniem jak ktoś planuje w tym projekcie zagospodarować poddasze podnosząc kąt nachylenia dachu i dźwigając ściankę kolankową to lepiej niech szuka sobie innego projektu z bardziej stromym dachem.Naprawdę to jest "prawdziwa parterówka" i te zmiany powodują to,że domek traci swój urok.Multi-car wybudował Mój świat prawie bez żadnych zmian w projekcie,za wyjątkiem tych 2 stopni i muszę przyznać,że chata jest piękna i funkcjonalna(troszkę salon jest za mały).Katrin22 zrobiła wielki błąd przy zmianach z tymi oknami.Cały "Mój świat"pozbawiła uroku.Oczywiście to są moje sugestie.
Bardzo się cieszę że miałem możliwość zobaczenia na własne oczy tak daleko zaawansowanej budowy,dało mi to 100%pewnośći co do decyzji wyboru tego projektu.Teraz jestem na etapie zezwoleń i itp.pierduł,ale wiosną ruszam z robotami.
Chciałem namówić nie zdecydowanych na Mój świat-Naprawdę warto.Domek jest świetny!!!

SERDECZNE PODZIęKOWANIA DLA MULTI-CARA!!!

katrin22
17-09-2007, 19:00
kolega zastosował Braasa przy min.wymaganym kącie 22 stopnie i stwierdzam że świetnie mu to wyszło.Bryła chaty nic nie straciła na proporcjach w przeciwieństwie do Katrin22,gdzie zastosowanie 30 stopni jest porażką.

Witaj Rafalinii,
Myślę, że słowo "porażka" w odniesieniu do estetyki budynku jest za mocne. Wygląd domu jest ważny ale nie wpływa na komfort mieszkania w nim, więc trudno mówić o porażce. Obawiam się, że porażką, może okazać się przeciekający przy 22 stopniach nachylenia dach pokryty Brassem (patrz post napisany powyżej przez Berberys 30) a to może już przysporzyć problemów właścicielom (czego im oczywiście nie życzę).




Moim zdaniem jak ktoś planuje w tym projekcie zagospodarować poddasze podnosząc kąt nachylenia dachu i dźwigając ściankę kolankową to lepiej niech szuka sobie innego projektu z bardziej stromym dachem..

Dzięki za rady. Posługując się analogiczną do Twojej logiką możnaby też radzić, że: "jak ktoś planuje" dachówkę a nie chce zwiększać stopnia nachylenia dachu to "lepiej niech szuka sobie innego projektu z bardziej stromym dachem". Lub odwrotnie: jak ktoś zdecydował się na projekt M12 to jest już skazany na blachodachówkę. Ty jednak chcesz i Brass i M12 choć pewnie wiesz, że albo rybki, albo akwarium., i co?
Przyponę jeszcze, że nie podnosiliśmy wcale ścianki kolankowej, a zwiększenie stopnia nachylenia dachu było niezbędnym warunkiem otrzymania pozwolenia na budowę.



Katrin22 zrobiła wielki błąd przy zmianach z tymi oknami.Cały "Mój świat"pozbawiła uroku.Oczywiście to są moje sugestie.

Dziękuję za Twoje sugestie. Musisz wziąć pod uwagę, że gust jest sprawą bardzo indywidualną. Nam dużo bardziej podobają się pojedyncze szerokie okna a nie dwa wąskie. Miałam możliwość zwiedzania domu z takimi oknami jak w projekcie i przekonałam się, że wpada przez nie znacznie mniej światła, niż przez typowe szersze. Widok ogrodu przez takie okna też jest zubożony o ściankę je dzielącą.

Aby móc stwierdzić, czy "pozbawiłam uroku" M12, musiałbyś zobaczyć go w rzeczywistości. Zgadzam się , że nasz dom nie ma tak idealnych proporcji jak w projekcie, jednak dla nas ważniejsza jest jego funkcjonalność. Budowaliśmy go nie na pokaz, tylko dla siebie. Jak widać mamy inne priorytety.

Pozdrawiam,
Katrin

Ps. Pochwal się zdjęciami jak już zbudujesz dom o właściwych proporcjach, wtedy będę mogła ocenić ile straciłam przez nasze modyfikacje dachu.

katrin22
17-09-2007, 20:26
Witam wszystkich budujących M12!

Cieszę się, że jest nas już coraz więcej.

Dawno tu nie zaglądałam, gdyż jak zwykle mam zbyt dużo pracy w pracy i jeszcze więcej po pracy :wink:

Nasz domek się już kończy w środku i mamy już pewność, że wybraliśmy właściwy projekt. Mam nadzieję, że równie dobrze będzie się w nim mieszkać, ale na to muszę jeszcze poczekać.

Jest już wrzesień i wielu z Was, którzy rozpoczynali wiosną napewno ma już dosyć zaawansowane budowy. Powklejajcie proszę zdjęcia swoich domów. Jestem bardzo ciekawa na jakich jesteście etapach.

Pozwolę sobie wkleić kilka aktualnych zdjęć mojego domku, aby szczególnie ci, którzy też muszą zwiększyć kąt nachylenia do 30 stopni, mogli się przekonać jak wygląda efekt końcowy. Wiem, że buduje tak kilka osób (m.inn. Ania6, Tomasheg) więc dla Was te zdjęcia będą pewnie przydatne.

http://img248.imageshack.us/img248/3552/front1xl5.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/2478/front2fg0.jpg

http://img107.imageshack.us/img107/7449/salonbc9.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/7774/ogrdsu8.jpg

I jeszcze zdjęcia salonu (nie jest tak mały jak się obawialiśmy)

http://img49.imageshack.us/img49/6233/dscf2121zt9.jpg

http://img50.imageshack.us/img50/1778/dscf2119bu5.jpg

Niestety nie potrafię wklejać małych zdjęć z opcją ich powiększania, dlatego wkleiłam fotki sporych rozmiarów, bo na mniejszych nie wszystko było widoczne.

Pozdrawiam i trzymam za wszystkich kciuki,
Katrin

uwkm
18-09-2007, 17:38
Witaj Katrin22
Od poczatku obserwowalismy Twoja budowe i wiernie Ci kibicowalismy. Nam sie domek w Twoim wykonaniu bardzo podoba. Kazdy moze na forum wyrazic swoje zdanie a nasze jest wlasnie takie.
Katrin wybudowalas naprawde piękny domek.Dziękujemy za fotki
Pozdrawimy.
UWKM

katrin22
18-09-2007, 22:31
Witaj Katrin22
Od poczatku obserwowalismy Twoja budowe i wiernie Ci kibicowalismy. Nam sie domek w Twoim wykonaniu bardzo podoba. Kazdy moze na forum wyrazic swoje zdanie a nasze jest wlasnie takie.
Katrin wybudowalas naprawde piękny domek.Dziękujemy za fotki
Pozdrawimy.
UWKM

Witam,
Dzięki za słowa otuchy :) . Wasz dom będzie pewnie ładniejszy, bo przy 25 stopniach jakie planujecie, będzie bardziej harmonijny niż nasz. Tak prawdę mówiąc to najmniej podoba mi się nasza elewacja boczna od strony salonu. Niestety nie wygląda tak ładnie jak w projekcie, a okrągłe okienko powinno być umieszczone niżej. Dlatego wkleiłam zdjęcia aby inni mogli uniknąć tego błędu. Front natomiast prezentuje się OK.
Ciekawa jestem czy zaczęliście już budowę, a jeśli tak to na jakim jesteście etapie? Wklejajcie śmiało fotki - miło będzie popatrzeć na lepszą wersję M12.
Pozdrawiam,
Katrin

Los MArianos
20-09-2007, 19:42
Witam Wszystkich bardzo serdecznie:)
Jak wszystkim wypowiadajacym sie w tym temacie bardzo podoba mi sie
"Moj Swiat".
Z wielka ciekawoscia przegladnalem posty wczesniejsze, i niektore naprawde sa budujace.
Jednak chcialbym sie odniesc do kilku ostatnich postow, a minowice w pelni zgadzam sie z Uwkm, Katrin22 zbudowala naprawde piekny dom, wpatrywalem sie w owe zdjecia dosc dlugo i nie zauwazylem jekiejs szczegolnie zachwianej badz tez nienaturalnej bryly domu. Wszystko naprawde bardzo przyzwoicie wyglada. A co do wypowiedzi kolegi rafalinii-ego to naprawde jestem ciekaw czy po wybudowaniu swojego domu bedzie mial na tyle odwagi azeby wkleic zdjecia na forum? Miejmy nadzieje, ze je wklei i ze bedziemy mogli okreslic jak wyszedl jego M12:D

pozdrawiam wszystkich :)

ania6
24-09-2007, 20:58
Witamy serdecznie wszystkich budujących M12.

Z powodu różnych zawirowań, związanych z budową i nie tylko, dosyć długo nie pisaliśmy na forum. I właściwie dopiero ostatnie wypowiedzi forumowiczów zmobilizowały nas do tego.
Razem z mężem mieliśmy możliwość zwiedzenia domku Katrin22 na wiosnę i to utwierdziło nas w wyborze projektu. Po obejrzeniu ostatnich zdjęć mamy tylko nadzieję, że nasz domek dorówna, Katrin22, twojemu, który jest naprawdę przepiękny. Może faktycznie nie wygląda jak "typowa parterówka", ale przecież chodzi o efekt końcowy, a ten jest, według nas, świetny.

Każdy ma swój gust i ma prawo do tego. Mam tylko nadzieję, ze forum, którego chyba najważniejszym zadaniem jest wymiana doświadczeń, porad - a sami wiecie, że budując dom nigdy nie wie się wszystkiego, nie stanie się miejscem udowadniania racji jednych, a błędów innych budujących. Bo tak naprawdę, to każdy z nas powinien budować taki dom, w jakim potrafi sobie siebie wyobrazić, w jakim będzie się dobrze czuł.

I jeszcze jedna rzecz. Wszyscy, którzy teraz budują "Mój świat", są w o tyle komfortowej sytuacji, że mogą obejrzeć zdjęcia, a nawet i zwiedzić już wybudowany domek, a to bardzo ułatwia podejmowanie decyzji co do ewentualnych zmian. I podziwiam Katrin i jej męża, że oni wybrali projekt, który znali tylko z rysunku.

Nasza budowa jest obecnie na etapie deskowania dachu. Postaramy się w najbliższym czasie wkleić kilka fotek.
Pozdrawiamy wszystkich, życzymy powodzenia i jeszcze raz gratulujemy Katrin :)

katrin22
28-09-2007, 19:41
Los MArianos,

Witamy Cię serdecznie w Klubie budowniczych M12 i M12a :-)

Aniu6,

Miło, że się odezwałaś. Już od dawna zastanawiałam co u Was słychać. Fajnie, że jesteście już tak zaawansowani. My też przeżywaliśmy różne perturbacje z budową a dokładnie z wykonawcą, co na pewien czas zupełnie odebrało mi ochotę na pisanie na forum. Teraz rozstaliśmy się już i czujemy się zdecydowanie lepiej sami kierując ostatnimi pracami wykończeniowymi. Bogatsza o to doświadczenie, odradzam budowanie z jedną firmą "pod klucz", chyba, że jest to firma naprawdę już sprawdzona i polecona. Budowanie systemem gospodarczym jest znacznie lepszym i tańszym rozwiązaniem.

Wracając do tematu zdjęć, to właśnie dlatego, że pamiętam jak bardzo na początku budowy brakowało mi jakichkolwiek zdjęć M12 (tak to jest kiedy wybiera się nowości) teraz wklejam swoje aby choć trochę pomóc innym, mimo, że mój małżonek sugerował mi, że niepotrzebnie narażam się na krytykę.
Cieszę się, że jest jednak trochę osób którym nasz domek się podoba.
Przy następnej wizycie w domu, postaram się zrobić trochę zdjęć pozostałych pomieszczeń i je wkleić. Teraz jesteśmy na etapie układania deski barlineckiej w części sypialnej.

Pozdrawiam,
Katrin

multi-car
30-10-2007, 21:36
witam Wszystkich . Pochwaliłbym się naszą budową M12a ale powiedzcie jak się dodaje zdjęcia . Tomek

multi-car
03-02-2008, 21:55
http://picasaweb.google.pl/multicar1/BUDOWA

remek666
29-03-2008, 12:22
Witam!

Jestem tu pierwszy raz i cieszę się że znalazłem miejscem w którym mogę się podzielić swoimi doświadczeniami z przygotowań i samej budowy mojego i żony wymarzonego domku.

Przymierzamy się do budowy M12a z podwójnym garażem w wersji lustrzanej.
Jesteśmy na etapie adaptacji projektu.

Zrobiliśmy kilka zmian w projekcie takich jak:

1. Zmiana stropu na drewniany, ponieważ nikt na górze nie będzie ani mieszkał,
ani tam chodził, co najwyżej do belek stropowych przybijemy kilka płyt OSB,
ponieważ chcemy tam umieścić jedynie turbinkę wraz z rurami do
rozprowadzenia po domu ciepła z kominka

2. Nad salonem zostawiamy pustkę bez stropu po sam dach i montujemy dwa
okna dachowe - idealnie się wpasują na dwuspadowym dachu, który jest
akurat nad salonem, po jednym na każdej powierzchni

3. Rezygnujemy również ze stropu w garażu

4. W salonie 3 skrzydłowe okno będzie nie otwierane (zastanawiamy się czy
można można je wykonać jako jedną wielką szybę)

5. Dwa okna w kuchni zastępujemy jednym - 1,80 szerokości

6. Drzwi wychodzące z garażu na hol przestawiamy aby wejście było w
wiatrołapie

Kat dachu zostaje taki sam, chyba że będzie problem z pozwoleniem na budowę, ale w warunkach zabudowy nie ma mowy o min. kącie nachylenia.

Na dzień dzisiejszy to tyle, w miarę możliwości będę pisał i zamieszczał zdjęcia z kolejnych etapów realizacji.

Pozdrawiam
:)

multi-car
29-03-2008, 22:06
Witam .

Do remek666 , z mojego doświadczenia z budowy M12A poropnuję
wprowadzić jeszcze 2 zmiany : komin w salonie musi być z cegły [gotowy np. z schiedla , jest za duży i w efekcie sam kominek wystaje zbyt mocno na salon] , a do komina w kuchni należy dostawić jeszcze jeden kanał bo niema do czgo podłączyć wyciągu z okapu nad kuchenką.

Tomek

remek666
30-03-2008, 12:26
Witam

Dzięki multi-car za te wskazówki, na pewno wezmę je pod uwagę. Jeśli jeszcze coś sobie przypomnisz to napisz, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Remek

remek666
30-03-2008, 19:36
Witam

Mam prośbę do wszystkich, którzy już szczęśliwie wybudowali M12a, czy moglibyście zamieścić kilka zdjęć z wnętrza domku, ponieważ jesteśmy ciekawi z żoną jak to tak naprawdę będzie wyglądało na koniec. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Remek

multi-car
19-06-2008, 21:53
Witam Wszystkich . Temat co prawda " odgrzewany " ale :

Do "margareta" chętnie bym Panią zaprosił na swoją budowę żeby wyjaśniła mi Pani "CO AUTOR MIAŁ NA MYŚLI" .

jesteśmy na etapie wykończeniowym i dopiero teraz zaczynają wychodzić
felery , chociaż były od początku Począwszy od zbyt niskiego nadproża w garażu (konieczność zastosowania droższego napędu do bramy ) poprzez np.
strop terriva (liość betonu 36m3) , a kończąc na totalnym braku "ustawności" salonu

jako architekt powinna Pani mieć większe wyobrażenie przestrzenne niż
przysłowiowy Kowalski który projekt kupuje "oczami" a rzeczywistość jest
zupełnie inna

proszę mi powiedzieć jakich rozmiarów powinny być meble w tym salonie żeby
weszły tam komplet wypoczynkowy i stół do jadalni i żeby można swobodnie
się ponim poruszać

zapraszam Panią do dyskusji

jesteśmy z żoną załamani

Tomek i Dorota

berberys30
11-07-2008, 12:23
Witam Panie Tomku,
Niestety ma Pan rację :-(
Nam jeszcze trochę do tego etapu budowy brakuje (czekamy na cieślę, aktualnie zamawiamy okna i bramę garażową).
Poszedłem za Pana radą i uniknąłem zbyt niskiego nadproża w garażu, tak że z tym nie będzie problemu, najprawdopodobniej będę również minimalnie zmniejszał szerokość bramy, jest 5250 a chyba zmniejszymy do 5000, różnica w cenie 1100 zł.
Strop przeprojektowaliśmy na zwykły monolit, wyszedłem z założenia, że po co nam Terriva, jesli poddasze bedzie i tak służyło tylko jako strych, wyszło trochę stali (kilka dodatkowych podciągów) i 25m3 betonu.
Jesli chodzi o salon to jako, ze jestem zwolennikiem tradycyjnych kominów, kominy zostały wymurowane z zwykłej cegły i "wpuszczone" nieco w scianę co pozwoli nam zaoszczedzić troche miejsca, pozatym okno tarasowe, potrójne, będzie zamawiane jako dzielone na dwa z jedną cześci stałą, drugą uchylno-przesuwną, stwierdziliśmy, że jesli i tak mniejsze drzwi tarasowe beda służyły jako "główne" to te wieksze bedziemy traktowali bardziej jako oszkloną ściane i przy nich bedzie ustawiony stół jadalny, najprawdopodobniej pozostawimy również kuchnię jako otwartą co da większe wrażenie przestrzeni.
Faktem jest, że znalezienie takich drzwi tarasowych było problemem, ale podobno dadzą radę je zrobic w oknoplaście.

Podzrawiam
Sławek

remek666
11-07-2008, 17:13
Witam

Jestem na etapie ław fundamentowych, więc można powiedzieć że to sam początek. Chciałbym się jednak już teraz dowiedzieć o ile wyżej musi być nadproże w garażu, żeby nie było problemu z doborem bramy garażowej?
Co do komina to jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja czy będzie z cegły czy gotowy.
Jeśli chodzi o duże okno w salonie to u mnie będzie to jako element nie otwierany, więc myślę że wszystko w salonie zmieści się tak jak należy.

Pozdrawiam
Remek

berberys30
13-07-2008, 19:52
Witam

Jestem na etapie ław fundamentowych, więc można powiedzieć że to sam początek. Chciałbym się jednak już teraz dowiedzieć o ile wyżej musi być nadproże w garażu, żeby nie było problemu z doborem bramy garażowej?
Co do komina to jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja czy będzie z cegły czy gotowy.
Jeśli chodzi o duże okno w salonie to u mnie będzie to jako element nie otwierany, więc myślę że wszystko w salonie zmieści się tak jak należy.

Pozdrawiam
Remek

Ja obniżyłem bramę garażową do wymiaru 2250 (w projekcie jest 2570), nadproże ma jesli się nie mylę ok 40 cm.

Prośba do forumowiczów którzy juz wybudowali i urządzili swój M12a, wstawcie jakieś zdjęcia waszych wnętrz, może macie (mieliście) jakieś ciekawe pomysły na "rozsądne" rozplanowanie pomieszczeń.

Pozdrawiam
S

calafiorek
01-08-2008, 11:01
Witam wszystkich budujących i już zamieszkujących M12 :)
Chciałbym Was prosić o kilka rad i uwag związanych z tym projektem i mieszkaniem w domu wybudowanym na tym projekcie. Co o nim myślicie i co byście zmienili?
Ja z żoną przymierzamy się do kupna tego projektu i bardzo zależy nam na wszystkich uwagach dotyczących dobrych i złych stron tego projektu :)

Z góry dzięki i pozdrowionka dla wszystkich :)
Piotrek

Debora
11-08-2008, 15:45
Witam wszystkich.
Wątek o M12 czytałam już kilka razy i pilnie roważam wszystkie wprowadzone przez Was zmiany do projektu.
Mnie nurtuje jeszcze jedna sprawa. Okna wychodzące na południe z 2 sypialni są bardzo blisko siebie i wewnątrz wychodzą w rogach. Jak to wygląda od środka? Wydaje mi się to niepraktyczne, bo nawet trodno jest karnisz zamontować... Planuję rozstawienie tych okien bardziej na boki. A Wy co sądzicie?

Jakie koszta ponieśliście by wybudować M12a?
Stan surowy zamknięty lub otwarty - jaki koszt w przybliżeniu?
A do tych którzy już w środku porobili instalacje mam pytanie o dalsze koszta.
Bardzo podoba mi się ten projekt, ale przed zakupem chciałabym ocenić czy stać mnie na jego realizację.

Pozdrawiam

delavega
17-08-2008, 10:23
Witam jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę tego domku. Początkowo rozważałem zakup projektu M09, ale ten jest o wiele ładniejszy i bardziej funkcjonalny (lepsze rozplanowanie wnętrza). Przychylam się do prośby Debora do osób, które juz wybudowały lub budują dom wg tego projektu o podanie cenych rad dla rozpoczynających budowę, rozwiązań funkcjonalnych itp. Na jaką kwotę wyceniali Wam wykonawcy robociznę do stanu surowego otwartego/zamkniętego? Czy ktoś zmieniał wysokość pomieszczeń w domu ponieważ w projekcie jest 2,7m. Jak wygląda u Was sprawa z cegłą klinkierową? Ktoś zdecydował się na jej zrobienie czy raczej rezygnacja z tego rozwiązania?
Pozdrawiam

remek666
17-08-2008, 13:09
Witam
Jestem na etapie ścian fundamentowych. Co do kosztów to stan surowy otwarty, czyli ściany i pokryty dach firma wyceniła na 35 tys. , to jak na aktualne ceny mało. Na temat zmian w projekcie pisałem wcześniej, ale chyba wezmę pod uwagę jeszcze jedną zmianę o której przeczytałem u Debora, a dokładniej rozsunięcie okien w 2 sypialniach, bo naprawdę są za blisko ściany. Na obecną chwilę wydałem około 40 tys. , ale w tej kwocie mam zakupioną całą cegłę na ściany zewnętrzne i działowe, lecz nie mam opłaconych wszystkich przyłączy. Zaraz postaram się załączyć troszkę zdjęć z budowy.
Pozdrawiam
Remek

delavega
17-08-2008, 15:33
Mi firma wyceniła stan surowy otwarty na troszkę wiecęj 36 tys. Jeśli chodzi o garaż to problem jest z brama uchylną czy segmentową? Z istotniejszych zmian to zlikwidowałem okno dodatkowe w kuchni oraz okno z pokoju, które wychodziło na taras. Teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem z tym oknem w kuchni czy nie będzie za mało światła. Co do kominka w salonie to komin systemowy da się chyba wsunąć w ścianę, żeby zajmował mniej miejsca?

Debora
17-08-2008, 17:08
Z istotniejszych zmian to zlikwidowałem okno dodatkowe w kuchni oraz okno z pokoju, które wychodziło na taras. Teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem z tym oknem w kuchni czy nie będzie za mało światła.

Witaj

Z tego co piszesz wnioskuję, że budujesz m12. W zmodyfikowanym i troszkę większym m12a nie ma już tego trzeciego okna w kuchni, tylko 2 od frontu, a w sypialni nie ma bocznego okna na taras. Porównaj sobie 2 projekty. Wydaje mi się że nie będziesz miał za ciemno, a pomieszczenia będą bardziej ustawne.


Mi firma wyceniła stan surowy otwarty na troszkę wiecęj 36 tys.

Skąd się bierze takie ekipy?
Z jakiego rejonu kraju pochodzisz?
Mi firma wyceniła stan surowy bez dachu, ze ścianami działowymi na 46 tys...

delavega
17-08-2008, 17:51
Tak, dom wg projektu M12. Ekipa pochodzi z Rzeszowa woj. podkarpackie i w tym rejonie powstanie mój domek:-) Wydawało mi się, że ta cena i tak jest za wysoka, ale po rozmowach z kierownikim budowy powiedział, że ta cena nie jest wygórowana. Z kolei inna ekipa wyceniła mi ten projekt na 25 tys., ale po tych rozpoznaniach w cenach wydała mi się podejrzana.

remek666
17-08-2008, 22:44
Witam
W albumie zamieściłem kilka fotek z pierwszego etapu budowy
http://picasaweb.google.pl/remek666/MJWiatM12a

calafiorek
18-08-2008, 11:25
Witam wszystkich ponownie :)

Mam pytanie: czy ktoś z Was budował albo buduje M12 w Wielkopolsce? Jeśli tak to gdzie?
Natomiast jeśli chodzi o ściany zewnętrzne to trzymaliście się projektu i budowaliście ściany dwuwarstwowe (cegła 24 cm + styropian) czy zmieniliscie na np.Porotherm 44 Si?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Piotrek

remek666
18-08-2008, 18:54
Witam
Z tego co wiem ściany jednowarstwowe nie są najlepszym rozwiązaniem. Kilka osób wybudowało tak dom i po pierwszej zimie docieplali ściany od zewnątrz. Ja buduje według projektu, ale nie jestem ekspertem i może ktoś inny jest zadowolony ze ścian jednowarstwowych.
Pozdrawiam
Remek

calafiorek
19-08-2008, 17:41
Dzięki Remek :)

A co myślicie o ścianach trójwarstwowych? Pytam, bo trochę obawiam się ściany dwuwarstwowej ze wzgędu na to, że wierzchnią warstwę stanowi styropian, który już po otynkowaniu, nawet przypadkowo można uszkodzić i pozostaje niezły feler. Dlatego chciałbym "uciec" trochę od projektu i zmienić konstrukcję ścian. Jeśli jednak to bez sensu lub strasznie podraża koszty, to nie. Lepiej zostać przy tym co jest w projekcie.

Pozdrowionka :)

remek666
19-08-2008, 19:28
Jeśli chodzi o ściany trój warstwowe, to takie ma mój dobry kolega u siebie i bardzo sobie chwali. Twierdzi, że dzięki temu dom jest cieplejszy, a rachunki za ogrzewanie gazowe są jak w domu o połowę mniejszym. On budował tak: cegła 36,5 cm, następnie 8 cm styropian i na wierzch cegła 11,5 cm, na wszystko z zewnątrz siatka z klejem i tynk ozdobny. Szerokość ściany robi naprawdę wrażenie i pewnie koszt także, ale jak kogoś stać i chce w późniejszym czasie oszczędzać na kosztach ogrzewania, to na pewno warto. Mimo tego ja zostaje przy 24 cm cegły i zastanawiam się jeszcze nad grubością styropianu, bądź wełny 10 czy 12 cm. Ludzie którzy tak budowali też nie narzekają na zbyt wysokie koszty. Zimą przy styropianie budynek dobrze trzyma ciepło, a latem w środku jest miły chłodzik. Trzeba jeszcze oczywiście nie oszczędzać na dobrych oknach i ściana 24 cm w pełni powinna się sprawdzić.
Pozdrawiam
Remek

remek666
19-08-2008, 19:33
Zapomniałem jeszcze wyrazić swoją opinię na temat kruchości styropianu. Myślę calafiorek, że jeśli nie uderzysz w elewację młotkiem bądź czymś podobnym i nie wpadniesz na ścianę z całą siła to wszystko powinno wytrzymać. Ważne jest aby przy nakładaniu tynku ozdobnego ekipa która będzie to robiła wykonała robotę dokładnie i pokryła cały styropian tynkiem, bo zdarza się, że jeżeli są jakieś ubytki tynku to ptaszki potrafią zrobić sobie w ociepleniu gniazdko. :D

Pozdrawiam
Remek

delavega
20-08-2008, 15:19
Witam co myślicie o wysokości pomieszczeń jakie są w projekcie 2,7m. Czy to nie za dużo?
Pozdrawiam

remek666
20-08-2008, 18:25
Witam
Ostatnio czytałem na ten temat w nowym numerze muratora, a także pytałem kilka osób jak ma być żeby było dobrze. Z tego wszystkiego wynika, że wysokość 2,7 jest idealna - nie za mało ani nie za dużo. Ja zresztą w salonie zrezygnowałem z sufitu i robie pod sam dach, to będzie około 4,5 m w najwyższym punkcie. Wysokość 2,6 m w salonie połączonym z kuchnią, w naszym przypadku to ponad 40 m2, to zdecydowanie za mało. Jeśli chodzi o pokoje to też nie będzie to źle wyglądać, a koszty ogrzewania są nieodczuwalne jeśli zrobilibyśmy 2,6 m.
Pozdrawiam
Remek

delavega
20-08-2008, 20:18
remek666 dzieki za odpowiedz, ja zastanawialem sie nad wysokoscia pomiedzy 2,6 a 2,65. A jak z wymiarami okien czy sa takiej wysokosci jak w projekcie 1,7 m czy mniejsze i na jakiej wysokosci od podłogi?

Debora
21-08-2008, 09:45
Witam
W albumie zamieściłem kilka fotek z pierwszego etapu budowy
http://picasaweb.google.pl/remek666/MJWiatM12a

Super.
Chciałabym żeby mój dom był na takim etapie.
Najgorzej zacząć, potem juz poleci.
Chętnie będę śledzić postępy w budowie. Już sobie zanotowałam że prawie 3 gruszki betonu poszły :)

Fajnie z tym wysokim salonem, mnie tylko przeraża malowania tego później, jakieś drabiny trzeba i wspinać się wysoko....
W takim razie część dachu trzeba będzie też ocieplić...

A co do cegły, orientował się Pan może czy jest duża różnica w cenie między zastosowaniem gazobetonu czy sylikatu ze styropianem a cegłą? Dużo droższa wyjdzie cegła?

Jakie ogrzewanie planujecie?

remek666
21-08-2008, 13:20
Witam

Co do malowania salonu to myślę że nie będzie to aż tak dużym problemem, bo malowanie robi się raz na kilka lat, bardziej zastanawiam się nad myciem tych dwóch okien dachowych, ale mam nadzieję, że dwa razy do roku powinno wystarczyć. Czas pokaże.
Dach trzeba będzie ocieplić, ale i tak czekało mnie ocieplanie stropu, a na takiej powierzchni tak różnica nie jest duża, za to mam nadzieję, że efekt tego salonu będzie naprawdę niezły.
Jeśli chodzi o cegłę to na samym początku zastanawiałem się nad zastosowaniem innego materiału na ściany niż cegła, ale mój budowlaniec przekonał mnie do cegły i koszt m2 ściny wychodzi mi po 64,35 zł (kupowałem cegłę EDER 24 cm - 5,85 zł/szt. zużycie na m2 - 11 szt.). Gazobeton wychodzi podobnie, a silikaty są droższe niż cegła, więc zdecydowałem się na cegłę, chyba jak większość ludzi którzy budują domy. Szczerze mówiąc nie znam nikogo kto buduje z innego materiału niż cegła, a ci co mają już wybudowane z cegły są bardzo zadowoleni. To naturalny i zdrowy materiał, a ściany i tak trzeba ocieplić niezależnie od tego z czego będzie ściana.
Ogrzewanie będzie gazowe + rozprowadzam po całym domu ogrzewanie kominkowe (w każdym pomieszczeniu kratka, a na niezagospodarowanym poddaszu system rur z turbinką powietrzną rozprowadzającą ciepło).
Takie rozwiązanie stosują znajomi i ostatniej zimy koszt ogrzewania gazowego był bardzo znikomy, jedynie do podgrzewania wody, trzeba się tylko nauczyć dobrze rozpalać w kominku. Taki jest mój aktualny plan i na tą chwilę nie zamierzam go zmieniać, ale nie mówię nie na inne rozwiązania.
Pozdrawiam
Remek

P.S. Do Debora: Panowie to są na Wiejskiej w Warszawie ja jestem Remek :D

Debora
21-08-2008, 20:57
P.S. Do Debora: Panowie to są na Wiejskiej w Warszawie ja jestem Remek :D
Miło mi :)

michaell
25-08-2008, 18:47
Witam, planuję zakup projektu M12 jednak mam pytanie do tych z Was którzy budują lub już wybudowali ten domek: mianowicie liczę ile m2 ścian jest w tym domu celem określenie +/- ilości materiału do jego wybudowania i powiem szczerze, że liczona przeze mnie wartość znacznie odbiega od ilości materiałów podanych w kosztorysie... :roll:
Jeśli byłby ktoś uprzejmy i ewentualnie wyprowadził mnie z błędu będę bardzo wdzięczny za pomoc :lol:
P.S. katrin22 piękny Wam wyszedł ten domek, gratuluję!!

delavega
31-08-2008, 09:05
Witam
w projekcie M12 jest podane, że ścian zewnętrznych i wewnętrznych konstrukcyjnych jest 156m2, a ścian działowych jest 79m2.

michaell
31-08-2008, 17:15
Dzięki wielkie delavega, pytałem bo jeszcze nie zakupiłem projektu (narazie wpadła mi działeczka dopiero), a opierałem sie na kosztorysie na stronie www tegoż projektu. Pozdrawiam.

delavega
02-09-2008, 16:05
michaell nie ma za co:-)

delavega
11-09-2008, 18:49
Witam ktoś zamieniał w tym projekcie strop z Teriva na monolityczny? Jak to wyszło z materiałami ilościowo i kosztowo co sie bardziej opłaca?

Debora
12-09-2008, 13:04
Witam ktoś zamieniał w tym projekcie strop z Teriva na monolityczny? Jak to wyszło z materiałami ilościowo i kosztowo co sie bardziej opłaca?

Na 1 stronie wątku napisał o monolicie berberys30...

delavega
12-09-2008, 18:54
Debora czytałem czytałem, ale chciałem uzyskac jakieś dodatkowe informacje na ten temat bo zastanawia mnie, że w projekcie na Terive jest 23m3 betonu a na monolityczny poszło 25m3 więc coś tu chyba nie gra?

Debora
12-09-2008, 19:11
Debora czytałem czytałem, ale chciałem uzyskac jakieś dodatkowe informacje na ten temat bo zastanawia mnie, że w projekcie na Terive jest 23m3 betonu a na monolityczny poszło 25m3 więc coś tu chyba nie gra?

Multi-Car napisał że poszło mu na Terrive 36m3 betonu.
Mi się wydaje (i mojemu bratu budowlańcowi) że najlepszy byłby strop drewniany. Ale szczegółów i kosztów nie znam.

Polecam napisać na priva do berberys30 i Multi-Car

delavega
12-09-2008, 20:32
Debora strop drewniany raczej odpada zastanawiam sie nad Teriva lub monolitycznym. Nie wiem który byłby lepszy i tańszy. Jaka wysokość pomieszczeń będzie w Twoim domu (tak jak jest w projekcie 2,7m)?

Debora
13-09-2008, 12:48
Debora strop drewniany raczej odpada zastanawiam sie nad Teriva lub monolitycznym. Nie wiem który byłby lepszy i tańszy. Jaka wysokość pomieszczeń będzie w Twoim domu (tak jak jest w projekcie 2,7m)?

My nie jesteśmy jeszcze tak zaawansowani, więc nie podjęliśmy decyzji i nie mamy pełnego rozeznania na temat tego, jaka wysokość jest lepsza.
Narazie jesteśmy na etapie zaplanowanego wstępnie obejrzenia już wybudowanego M12a. Dla nas to bardzo istotne by wejść do takiego domu i zobaczyć na własne oczy tą przestrzeń.

A czemu wykluczasz strop derwaniny, checie miec poddasze użytkowe? Czy jest droższy?

Debora
13-09-2008, 12:55
Witam
W albumie zamieściłem kilka fotek z pierwszego etapu budowy
http://picasaweb.google.pl/remek666/MJWiatM12a

I jak tam postepy w budowie?
Pną się już ściany do góry?
Czy chwilowy przestój?

A co myślicie o zrobieniu w 1 roku fundamentów, a dopiero w 2 roku budowanie reszty?
Moja ciotka tak zrobiła, ale nie wiem czy warunki atmosferyczne nie szkodzą tym fundamentom...

Pozdrawiam

remek666
13-09-2008, 18:37
Witam Debora

Aktualnie stoimy ze wszystkimi robotami. Budowlaniec kończy inną robotę.
Po wylaniu fundamentów stoi już około 3/4 ścian fundamentowych, ale jakoś nie zdążyłem zrobić jeszcze fotek. Jeszcze w tym miesiącu ruszamy dalej, więc będę relacjonował roboty na bieżąco.
Jeśli chodzi o rozkład robót budowlanych na dwa lata, to najlepiej wybudować stan surowy otwarty, ewentualnie wstawić okna, a w następnym roku robić wykończeniówkę. Same ściany fundamentowe nie dają jeszcze takiego obciążenia. dom zaczyna pracować konkretnie jak stoją już ściany i jest pokryty dach. Mimo tego, że nawet rozłoży się roboty na 2 lata niestety nie da rady uniknąć późniejszego pękania tynków czy rigipsów, coś tam zawsze wyjdzie. Tak naprawdę to domek pracuje tak z 3 latka, czasami nawet troszkę dłużej, ale spokojnie, trzeba pomieszkać tak z 5 do 6 lat i wtedy zrobić delikatny remont tzn. wyrównać wszystkie pęknięcia na ścianach i zrobić szybkie malowanie.
Podobno w pierwszym roku mieszkania bardzo ładnie w nocy gdy jest cichutko słychać jak ładnie strzela więźba:)
Do zobaczenia przy następnej wiadomości.
Pozdrawiam :D

Debora
14-09-2008, 09:22
Witam Debora

Aktualnie stoimy ze wszystkimi robotami. Budowlaniec kończy inną robotę.
Po wylaniu fundamentów stoi już około 3/4 ścian fundamentowych, ale jakoś nie zdążyłem zrobić jeszcze fotek. Jeszcze w tym miesiącu ruszamy dalej, więc będę relacjonował roboty na bieżąco.
Jeśli chodzi o rozkład robót budowlanych na dwa lata, to najlepiej wybudować stan surowy otwarty, ewentualnie wstawić okna, a w następnym roku robić wykończeniówkę. Same ściany fundamentowe nie dają jeszcze takiego obciążenia. dom zaczyna pracować konkretnie jak stoją już ściany i jest pokryty dach. Mimo tego, że nawet rozłoży się roboty na 2 lata niestety nie da rady uniknąć późniejszego pękania tynków czy rigipsów, coś tam zawsze wyjdzie. Tak naprawdę to domek pracuje tak z 3 latka, czasami nawet troszkę dłużej, ale spokojnie, trzeba pomieszkać tak z 5 do 6 lat i wtedy zrobić delikatny remont tzn. wyrównać wszystkie pęknięcia na ścianach i zrobić szybkie malowanie.
Podobno w pierwszym roku mieszkania bardzo ładnie w nocy gdy jest cichutko słychać jak ładnie strzela więźba:)
Do zobaczenia przy następnej wiadomości.
Pozdrawiam :D

W takim razie czekam cierpliwie na postęp prac :)

remek666
14-09-2008, 11:52
Witam Debora
Mam pytanie dokąd wybierasz się na oglądanie wybudowanego M12a?
Też chętnie bym zobaczył taki domek jeśli jest gdzieś w pobliżu:)
Pozdrawiam

delavega
14-09-2008, 14:22
My nie jesteśmy jeszcze tak zaawansowani, więc nie podjęliśmy decyzji i nie mamy pełnego rozeznania na temat tego, jaka wysokość jest lepsza.
Narazie jesteśmy na etapie zaplanowanego wstępnie obejrzenia już wybudowanego M12a. Dla nas to bardzo istotne by wejść do takiego domu i zobaczyć na własne oczy tą przestrzeń.

A czemu wykluczasz strop derwaniny, checie miec poddasze użytkowe? Czy jest droższy?

Ja jestem dopiero na etapie fundamentów, ale staram się planować wszystko do przodu. Nie planujemy poddasza użytkowego ewentualnie tylko strych. Co do stropu drewnianego to jest najtańszy, ale wole coś stabilniejszego dlatego myśle o Terivie lub monolitycznym. Nie chce mieć płyt g-k na suficie.

delavega
14-09-2008, 16:35
W projekcie nie zauważyłem przewodu nawiewnego do kominka czy ktoś wykonywał doprowadzenie powietrza do kominka z zewnątrz? I w jaki sposób?

berberys30
16-09-2008, 21:49
Witam wszystkich.
Dawno mnie tutaj nie było a widzę, że wątek sie rozwija ;-) .
Może kilka słów na temat kosztów stropu, przed budową wyceniałem stropy i najtańszy wyszedł drewniany ale zrezygnowałem z niego ze względów praktycznych, w drugiej kolejnosci wypadł monolit i taki też zrobiłem, strop ma grubość 12 cm, na cały strop razem z wieńcem, nadprożem w garażu oraz drzwiach tarasowych wyszło ok 2,5 t stali, 25 m3 betonu, 350 stempli, desek nie pamiętam ponieważ kupowałem je bez faktury i były dowozone partiami w trakcie wykonywania szalunków, gdzieś ok 4 m3.
Błąd jaki popełniłem, wyszedł dopiero po zrobieniu więźby, zaplanowałem sobie wejście na strych centralnie pośrodku garażu, otwór przylega do ściany z kominem, no i wypadło tak, że po wejściu na strych "wpada się" prosto na słupek, a pozatym dopiero teraz pomyślałem, że jesli przyjdzie mi wejść na strych gdy w garażu będa stały dwa samochody to aby spuścić schody będę musiał wyprowadzić obydwa z garażu, wystarczyłoby przesunąć otwór przynajmniej 1m w prawo ... no ale cóż ... po fakcie ...
Jesli chodzi o etapy budowania to każdy ma swoje teorie na ten temat, my jesienią ubiegłego roku wylaliśmy ławy a wiosną zaczęła się "prawdziwa" budowa, uważam, że zrobiliśmy dobrze, ziemię mamy piaszczystą i przynajmniej troszkę sobie poleżało choć i tak myślę, że swoje dom musi postać i po jakimś czasi powychodzą jeszcze drobne pęknięcia.
Następny temat - przewód doprowadzający powietrze do kominka, zastanawiałem sie nad tym i też mam problem ale stwierdziłem, że w zasadzie niech sie tym martwi ekipa od co, pewno cos wymyślą :lol:
Pozdrawiam

delavega
17-09-2008, 13:35
Witam
berberys30 budowałeś wg projektu M12 czy M12a? Architekt robił Ci rysunek zamienny na strop czy po prostu w trakcie budowy murarze Ci zrobili taki strop?

berberys30
18-09-2008, 06:58
Witam
berberys30 budowałeś wg projektu M12 czy M12a? Architekt robił Ci rysunek zamienny na strop czy po prostu w trakcie budowy murarze Ci zrobili taki strop?

Buduję wg projektu M12a wersja lustrzana. Miałem projekt stropu zrobiony przez projektanta ale w trakcie budowlańcy w porozumieniu z projektantem zrobili go trochę inaczej.

delavega
18-09-2008, 10:55
berberys30 mógłbyś udostępnić jakiś skan tego stropu monolitycznego (rzut)? robiłeś na elewacji cegłę klinkierową takj jak jest w projekcie czy jakiś inny materiał? kominy są murowane z cegły czy systemowe? wsuwałeś komin w scianę w salonie?

Debora
30-09-2008, 17:20
Witam Debora
Mam pytanie dokąd wybierasz się na oglądanie wybudowanego M12a?
Też chętnie bym zobaczył taki domek jeśli jest gdzieś w pobliżu:)
Pozdrawiam

Nie chciałabym nadużywać gościnności osób które pozwoliły mi obejrzeć swoją budowę, ale proszę uważnie przyczytać cały wątek, nie trudno wyłonić osoby które maja już zadaszony M12a :) Można napisać na priva (tak zrobiłam) i zapytać o możliwość obejrzenia.

Pozdrawiam

remek666
04-10-2008, 17:35
Ok. Dzięki:)

remek666
29-10-2008, 19:04
Witam
Miałem chwilkę przestoju, ale jakieś 2 tygodnie temu ruszyliśmy dalej.
Dokończono ściany fundamentowe, następnie je ocieplono styropianem i założono folie. Później położyliśmy kanalizację w budynku, wjechaliśmy wodą do budynku, zrobiliśmy zasypkę w środku ścian fundamentowych
( wyszło 13 ciężarówek po 20 ton ) ubiliśmy zagęszczarką i zalaliśmy chudziak.
Aktualnie od poniedziałku firma muruje ściany.
W galerii dołączyłem kilka aktualnych zdjęc.

http://picasaweb.google.pl/remek666/MJWiatM12a

Pozdrawiam:)

justa1511
30-10-2008, 10:19
Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć ile instalacja wod-kan w m12 może kosztować? Czy 7000zł jest ceną realną? Pozdrawiam wszystkich :D

remek666
30-10-2008, 13:00
Witaj justa1511

Ja od siebie mogę powiedzieć, że wycena robót wodno-kanalizacyjnych na zewnątrz i z wjechaniem do budynku, bez instalacji w środku, wyniosła ze wszystkim na gotowo około 8000zł. Co do środka to mogę ci powiedzieć dopiero na wiosnę.

Pozdrawiam:)

justa1511
30-10-2008, 19:17
Dzięki wielkie za odpowiedz. Pozdrawiam

justa1511
15-11-2008, 18:37
Witam wszystkich!
Z przykrością stwierdzam, że mało osób ostatnio odwiedza to forum. Ale może się to jeszcze zmieni. Mam pytanko do osób które już wybudowały ten domek. U mnie rosną właśnie ścianki i z przerażeniem stwierdzam, że pomieszczenia są mniejsze niż mi się wydawało przy oglądaniu projektu. To tylko wrażenie czy moge zapomnieć o ogromnym narożniku w salonie i wyspie w kuchni?
Pozdrawiam

remek666
16-11-2008, 10:13
Hej justa1511

U mnie już prawie wszystkie ściany są na swoim miejscu, zostały jeszcze tylko dwie działówki przy pomieszczeniu gospodarczym i małej łazience.
Jeśli chodzi o wielkość pomieszczeń to w salonie spokojnie zmieścisz duży narożnik, natomiast z tą wyspą w kuchni tez się zastanawiałem i zrezygnowałem z niej na rzecz baru z blatem bo wyspa raczej nie wejdzie, albo całkowicie zagraci kuchnie. Jestem niezadowolony z wielkości większej łazienki, byłem pewny że będzie o wiele większa, ale mam nadzieje że wszystko się zmieści.

Pozdrawiam

justa1511
16-11-2008, 19:18
Cześć.
Dzięki za odpowiedz. My rezygnujemy z garderoby na rzecz łazienki a w mniejszej nie będzie prysznica tylko większa garderoba za nią. W kuchni tej wyspy nie zrobimy to strata miejsca. Niestety wszystko na obrazku było przestronniejsze a teraz trzeba liczyć każdy metr. Jak masz jeszcze jakieś rady albo pomysły to poproszę:)
Pozdrawiam.

Debora
10-12-2008, 11:10
Witam
Miałem chwilkę przestoju, ale jakieś 2 tygodnie temu ruszyliśmy dalej.
Dokończono ściany fundamentowe, następnie je ocieplono styropianem i założono folie. Później położyliśmy kanalizację w budynku, wjechaliśmy wodą do budynku, zrobiliśmy zasypkę w środku ścian fundamentowych
( wyszło 13 ciężarówek po 20 ton ) ubiliśmy zagęszczarką i zalaliśmy chudziak.
Aktualnie od poniedziałku firma muruje ściany.
W galerii dołączyłem kilka aktualnych zdjęc.

http://picasaweb.google.pl/remek666/MJWiatM12a

Pozdrawiam:)

Cieszę się że prace postępują. Może uda mi się wprosić do Bolesławca jak już będzie widać te pomieszczenia po szyt (garaż i salon) :)

Ale liczba 13 ciężarówek to mnie przeraża. Ile to kosztuje. Nie myślałam że tyle ziemi trzeba by zasypać grunt miedzy ścianami fundamntowymi...

Jak idą prace przy tej pogodzie? Uda się zdaszyć przed końcem roku?, czy tylko ściany postawić?


Hej justa1511

Jestem niezadowolony z wielkości większej łazienki, byłem pewny że będzie o wiele większa, ale mam nadzieje że wszystko się zmieści.


A co planujesz w tej dużej łazience? Bo ja się zastanawiam na rezygnacją z 1 umywalki i bidetu. Za to chcę tam wstawić pralkę. Ale wanna narożna to sie raczej nie zmieści, chyba że u justa1511...

Pozdrawiam

Debora
10-12-2008, 11:18
Witam wszystkich!
Z przykrością stwierdzam, że mało osób ostatnio odwiedza to forum. Ale może się to jeszcze zmieni. Mam pytanko do osób które już wybudowały ten domek. U mnie rosną właśnie ścianki i z przerażeniem stwierdzam, że pomieszczenia są mniejsze niż mi się wydawało przy oglądaniu projektu. To tylko wrażenie czy moge zapomnieć o ogromnym narożniku w salonie i wyspie w kuchni?
Pozdrawiam

Witaj

Miło że pojawił się ktoś nowy kto buduje M12a, czy może M12?

Co do wielkości to słyszłam już o tym, że jak są tylko fundamenty, to pomieszczenia wydają się być malutkie. Ale widziałam ten projekt na żywo i wyspa w kuchni nie ma szans istnienia. Ja planuję jeszcze zrezygnować ze spiżarki w kuchni i przenieść ją do hollu, jako przedłużenie ściany małej łazienki. Widziałam takie rozwiązanie i bardzo mi odpowiada.
Muszę przyznać że mała łazienka jest na tyle mała że żeby nie wciskać tam prysznica, chyba z niego zrezygnujemy. Chociaż da się go tam zrobić wg mnie, ale jest ciasno i tylko malutka umywalka wejdzie i wogóle wszystko dość małe musi być....

Wogóle ten budynek nie ma wielkich przestrzeni, ale mi to odpowiada.
Przeczytaj wcześniejsze wypowiedzi, jest tam wiele cennych uwag na temat rozwiązań tego budynku: drzwi do garażu, kominek itp

Pozdrawiam

Debora
10-12-2008, 11:37
Moje pomysły

Mi marzy się, by poziom budynku był prawie taki jak poziom gruntu/trawnika/bruku

I myśle o tym by zrezygnować z wylewania kupy betonu pod taras który potem trzeba obłożyć płytkami (koszt i obawiam sie ślizgania, a także szorowania tych kafelek które się przecież na podwórku mocno brudza i kurzą), ale za to chciałabym zrobić bruk wokół domu, coś jak ścieżka, także taras wybrukować.

Nie trawię tego, że zejścia z tarasu są często gdzieś z boku po schodkach, a od tarasu opada skarpa ze skalniakiem. Ogranicza to możliwości zejścia z tarasu w którym miejscu mi sie poodba. Chodzi mi też o dzieci...

Dodatkowo nie musiałabym robić tarasu z boku domu, a bruk wokół domu pozwoliłby mi na swobodne wychodzenie przez duże okno potrójne w salonie. Chciałabym żeby jego 1 część była przesuwna (drzwi). Planuję przy nim ustawić duży stół.

Co o tym myślicie?

Justa, a gdzie wejście na strych planujecie?

remek666
10-12-2008, 15:13
Hej Debora

Wiem, że 13 ciężarówek to wydaje się strasznie dużo, ale taka była potrzeba. Jeśli ktoś ściany fundamentowe wymuruje jeszcze wyższe niż ja to liczba ton drastycznie wzrośnie. Co do ceny to ja płaciłem 270 zł za ciężarówkę bez faktury.

Pogoda jak na grudzień jest bardzo dobra, więc nie robimy żadnych przestojów. Muszę zamieścić kilka nowych fotek, bo aktualnie ściany już są skończone, a jutro kończymy lać wieniec. Zostaną tylko jakieś małe poprawki przy ścianach, podciągi do wieńca i szczyty. Chciałem jeszcze powiedzieć, że zamurowałem jedno okno w garażu, to przy wejściu frontowym. Do końca roku kończymy całość, jeśli chodzi o murowanie a od stycznia planujemy ostro zacząć z dachem.

W dużej łazience planuje wannę, dwie umywalki i muszlę, chociaż sam nie wiem jak to będzie wyglądało bo naprawdę jej wielkość strasznie mi nie odpowiada. teraz się zastanawiam czy nie było lepiej przesunąć tą ściankę działową w holu do przodu i zrezygnować z szafy wnękowej, ale to już po zawodach i zostawiam tak jak jest. Pralkę wstawiam do pomieszczenia gospodarczego. Zastanawiam się jeszcze nad tym wejściem na strych. Żona zabroniła mi je zrobić w holu, więc chyba zrobię je w garażu.

Co do tarasu jestem na etapie zastanawiania się czy słup będzie kwadratowy czy okrągły.

Jak tylko skończymy te ściany to oczywiście zapraszam:)

Pozdrawiam

justa1511
10-12-2008, 16:09
Witam! :D
Cieszę się, że znów jest ruch na forum.
My budujemy wersję z jednym garażem. Teraz zabieramy się za strop. Jak ściany stoją to już troszkę lepiej z tymi wielkościami pomieszczeń.Wejście na strych będziemy robić w pomieszczeniu gospodarczym. Ja też zabroniłam mężowi robić go w holu. W większej łazience chcemy mieć wannę narożną, prysznic, dwie umywalki i kibelek. Powinno się zmieścić. Pralkę wstawimy do pomieszczenia gospodarczego. Jeśli chodzi o pytanie Debora to fajny pomysł niestety na mojej działce jest to nierealne. Muśieliśmy podnieść domek bo mamy dużo wody na działce ale taras chcemy też robić z kostki. A nad zejściem z tarasu jeszcze myślimy. Będzie napewno na obie strony ale czy tylko po kawałku czy dokoła tarasu to zobaczymy. W salonie zostawiliśmy tylko podwójne drzwi balkonowe na taras a te drugie zastąpi potrójne okno. Mam jeszcze pytanie odnośnie stropu. Jaki robicie? Teriva czy inny?
Pozdrawiam wszystkich

remek666
10-12-2008, 18:06
Hej justa1511

Jeśli chodzi o strop to ja zrezygnowałem z terivy albo lanego, ponieważ góra nie będzie częścią mieszkalną tylko składzikiem na jakieś różne rzeczy więc strop będzie tzw. drewniany czyli belki a do nich przykręcony stelaż i podwieszone płyty gipsowo-kartonowe. Na górze tych belek nabije jedynie płyty OSB, żeby można było po nich chodzić i coś tam położyć. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzę naprawdę sporą sumę pieniędzy.

Pozdrawiam

Debora
11-12-2008, 11:38
Zastanawiam się jeszcze nad tym wejściem na strych. Żona zabroniła mi je zrobić w holu, więc chyba zrobię je w garażu.

Co do tarasu jestem na etapie zastanawiania się czy słup będzie kwadratowy czy okrągły.

Jak tylko skończymy te ściany to oczywiście zapraszam:)

Pozdrawiam

Dziekuję za zaproszenie :)

Na poddaszu jest tak ładnie (ładne skosy) że aż chce się tam zagospodarować, zrobić jakiś kącik, a nie graciarnię. A zwłaszcza u Was ten strych bedzie nieduży, bo nie będzie go ani nad salonem ani nad garażem, więc może być czysto i nie będzie się kurzyć z góry. Pewnie tego sie obawia żona...

Rzeczywiście masz problem z tym wejściem na strych, bo nie masz stropu w garażu by dać tam opuszczane schody. Przystawiać drabinę w garażu? :)

Jeszcze jedną rzecz trzeba wziąć pod uwagę, konstrukcję dachu. Tam są takie belki pionowe które podtrzymują dach. Berberysowi wypadła taka belka akurat przy samym wejściu na strych które sobie zrobił w garażu.... Gorzej jak wypadnie na dziurę/wejście w stropie....


Hej justa1511

Jeśli chodzi o strop to ja zrezygnowałem z terivy albo lanego, ponieważ góra nie będzie częścią mieszkalną tylko składzikiem na jakieś różne rzeczy więc strop będzie tzw. drewniany czyli belki a do nich przykręcony stelaż i podwieszone płyty gipsowo-kartonowe. Na górze tych belek nabije jedynie płyty OSB, żeby można było po nich chodzić i coś tam położyć. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzę naprawdę sporą sumę pieniędzy.


Chyba będziesz się musiał liczyć z tym, że strop będzie pracował a przy płytach będą powstawać pęknięcia. Trzeba to będzie za jakiś czas zakleić czy też zaszpachlować i pomalować. Słyszałam że tak się dzieje ze stropem drewnianym. Kusi mnie by też taki zrobić, ale obawiam się że brzydko będą wyglądać te "kreski" w nowo wybudowanym domu...

remek666
11-12-2008, 13:50
Hej Debora

Cały czas się zastanawiam nad tym wejściem, ale na pewno coś wymyślę.
To że strop będzie pracował to normalne, zresztą cały dom będzie pracował i pęknięcia na ścianach w pierwszych latach to będzie normalka, ale widziałem już takie stropy i nie jest aż tak tragicznie. Będzie dobrze i co najważniejsze tanio, a za zaoszczędzone pieniążki będzie kuchnia:)

Pozdrawiam

michaell
20-12-2008, 13:26
Witam, a może się ktoś orientuje czy w projekcie M12 trzeba będzie zmieniać konstrukcję więźby dachowej przy zmianie stropu z żelbetu na drewniany??

remek666
22-12-2008, 14:39
Hej michaell

Nie trzeba zmieniać konstrukcji więźby, trzeba tylko zachować w tych samych miejscach podpory dachu, stosując lane podciągi czyli belki, w miejscach gdzie są potrzebne. Ja przeliczałem tylko więźbę aby wytrzymała ciężar dachówki, a nie blachy.

Pozdrawiam

michaell
24-12-2008, 09:48
remek666, a jeśli bym chciał zrezygnować z tych podpór dachu a tym samym podciągów....to jakie jest wyjście w takim wypadku...? Bo mówiąc szczerze nie uśmiecha mi się robić jakiś mega podciągów betonowych. A gdyby te podpory dachu umieścić na belkach stropowych, które będą drewniane... Nie chcę stropu żelbetowego bo za dużo kosztuje - bez sensu.

remek666
27-12-2008, 18:13
michaell

Powiem ci szczerze, że te podciągi nie są w cale jakieś mega duże. Z rozmowy z projektantem który przeprojektowywał mi strop na drewniany wynikło, że raczej nie da się uniknąć tych podciągów. Jedyny podciąg z którego mogę być niezadowolony, ale nie wiem czy tak będzie to ten w salonie nad kominkiem.
Ja też po przeliczeniu kosztów stropu żelbetowego a drewnianego bez zastanowienia zdecydowałem się na drewniany, bo w tym domku ma on sens.

Pozdrawiam

michaell
31-12-2008, 12:17
Remek666, przy okazji się Ciebie zapytam ile % więcej wyszła Ci więźba dachowa po przeliczeniu pod dachówkę?

remek666
02-01-2009, 14:41
Powiem ci szczerze ze nie porównywałem tego. Zdaje mi się że nie tak dużo, ale i tak nie mam dla mnie to żadnego znaczenia bo chcę dachówkę, która okazała się nawet tańsza od dobrej blachy.

radis77
20-01-2009, 20:03
Witamy i pozdrawiamy wszystkich budujących domek M12.
My po załatwieniu wszystkich papierów, zdążyliśmy tylko zalać fundamenty przed zimą, na stan zerowy zabrakło już czasu. Budujemy wersję z jednym garażem. Dokonaliśmy też kilku zmian.
Zastanawiamy się jeszcze nad kuchnią, zamiast dwóch pojedynczych okien robimy jedno większe. Chcemy też zlikwidować okno na drugiej ścianie, nie wiemy tylko czy kuchnia nie będzie za ciemna. Nie mamy jeszcze projektu kuchni i trochę trudno jest ją rozplanować.
pozdrawiamy :)

Debora
21-01-2009, 07:53
Witamy i pozdrawiamy wszystkich budujących domek M12.
My po załatwieniu wszystkich papierów, zdążyliśmy tylko zalać fundamenty przed zimą, na stan zerowy zabrakło już czasu. Budujemy wersję z jednym garażem. Dokonaliśmy też kilku zmian.
Zastanawiamy się jeszcze nad kuchnią, zamiast dwóch pojedynczych okien robimy jedno większe. Chcemy też zlikwidować okno na drugiej ścianie, nie wiemy tylko czy kuchnia nie będzie za ciemna. Nie mamy jeszcze projektu kuchni i trochę trudno jest ją rozplanować.
pozdrawiamy :)

Witajcie.
Co do tego bocznego okna w kuchni, to porównajcie sobie wasz projekt M12 z kolejną jego wersją M12a (z podwójnym garażem). Tam nie ma juz tego okna i wg mnie jest ok. Coprawda kuchnia jest też 3 metry mniejsza.
Ja bym też zlikwidowała to okno...

Pozdrawiam

ANIUSZA
14-02-2009, 21:25
Witam,
mam pytanie do wszystkich, którzy już wybudowali M12: jakiej wysokości macie okna, w projekcie jest 170 cm , mi wydaje się ,że są za duże i na dodatek drogie bo nietypowe.
Ze zdjęć Katrin wnioskuję, że też nie mają 170 cm wysokości. Pytanie do Katrin: Jestestem z Ozarowa Maz to niedaleko Warszawy a widzę, że też pewnie pobudowałaś domek (bardzo śliczny )w okolicach Warszawy, czy nie mogłabym zobaczyć z bliska???:))

delavega
16-02-2009, 18:43
Witam mam pytanie do osob ktore juz wybudowaly domek M12 gdzie robiliscie wejscie na strych przy stropie Teriva? Rozstaw osiowy belek jest 60 cm a od krawedzi belki do nastepnej belki jest niecale 50 cm a najwezsze skrzynie maja szerokosc 58 cm jak sobie z tym poradziliscie?
pozdrawiam

ANIUSZA ja robilem okna na 150 moim zdaniem wystarczajace:-)

ANIUSZA
16-02-2009, 22:12
dzięki delavega, widzę, że problem okien Ciebie też nurtował,:))
mam jeszcze kilka pytań: na jakiej wysokości od podłogi masz okna ?(w projekcie jest 0,85cm widziałam, że też swego czasu o to pytałeś ale nie znalazłam odpowiedzi:)); czy okno tarasowe masz wysokie na 255cm i jak wysokie drzwi garażowe? Jak duże masz okno w kuchni? chcę zrezygnować z dwóch na rzecz jednego (buduję M12a a w tym projekcie są dwa obok siebie wysokie 170 na 104 szerokie)

remek666
16-02-2009, 22:27
Hej Aniusza

Od siebie mogę powiedzieć, że ja mam okna na takiej wysokości jak w projekcie, okno w salonie będę miał od samej podłogi do takiej wysokości jak reszta okien. Drzwi garażowe zmniejszyłem do szerokości 5 m i wysokości 2,55 m, ponieważ takie są standardowe wymiary bramy,ewentualnie można jeszcze zejść z wysokości, albo zwiększyć szerokość do 5,5 m , inne wymiary jeśli chodzi o bramy szerokie są niestandardowe i kosztują dużo więcej. W kuchni zrezygnowałem z dwóch okien na jedno o szerokości 1,8 m i wygląda to naprawdę super.

Pozdrawiam

Remek

ANIUSZA
18-02-2009, 09:36
WITAM dzięki za odpowiedzi co do okien to zastanawiam się jak wys. od podłogi 0.85 będzie grać z szafkami w kuchni pod oknem, wypadnie to chyba na równi, muszę przemierzyć, bo mi osobiście podoba się jak okno jest nieco powyżej wówczas nie koliduje z baterią od zlewu(można swobodnie otwierać)
Ciekawa jestem jeszcze z czego budujecie, mój mąż nakręcił się na cegłę max, bo tańsza od betonu komórkowego a jedno i drugie i tak trzeba docieplić:)

remek666
18-02-2009, 14:25
Hej Aniusza

My budujemy z cegły ceramicznej EDER o grubości 24 cm. Naprawdę polecam, świetna cegła, dobrze wypalona i prosta, o wiele lepsza od porotonu i innych z tego gatunku.

Pozdrawiam

Remek

ANIUSZA
21-02-2009, 21:45
Hej remek!

zamieściłbyś kilka fotek tego swojego domku, chętnie bym obejrzała:)
Na jakim etapie budowy jesteś?

pozdrawiam

remek666
24-02-2009, 09:48
Hej Aniusza

Mam wybudowane już ściany i zalany wieniec. Jak tylko stopnieje troszkę śnieg zrobię parę fotek i zamieszczę, bo teraz nie mogę nawet dojść do domku bo śniegu po kolana.

Pozdrawiam

Remek

calafiorek
24-02-2009, 23:26
Witam wszystkich ponownie :)

Mam prośbę do tych, którzy już mają pobudowany domek m12 o zamieszczenie kilku zdjęć wnętrza, w szczególności salonu. Zastanawia mnie pewna rzecz i chciałbym to zobaczyć chciaż na zdjęciach.

Z góry dzięki i pozdrawiam

berberys30
26-02-2009, 06:45
Witam,
Niech mi ktoś podpowie jak wstawiać zdjęcia.

remek666
26-02-2009, 10:31
Hej berberys30

Ja zrobiłem sobie własną galerię, jest bezpłatna i tam dodaje zdjęcia.
Możesz ja sobie utworzyć na tej stronce
http://picasaweb.google.pl/
Wszytko jest tam opisane i nie powinno być problemu, a potem tylko wstawisz link do swojej galerii i zrobione.

Pozdrawiam

Remek

ANIUSZA
26-02-2009, 22:18
witam,
ile płacicie za wybudowanie stanu surowego z dachem?
pierwsza z ekip wyceniła mi na 100 tys.
szukam dalej:))

michaell
27-02-2009, 09:20
Witam, ja miałbym z kolei dość nietypową prośbę, mianowicie czy mógłby ktoś mi przesłaś na PW lub na maila [email protected] skany stron projektu M12 na których są rzuty szczegółowe budynku z wymiarami oraz oraz przekrojami? Byłbym bardzo wdzięczny, gdyż zanim kupię projekt chciałbym poradzić się architekta co do moich niektórych pomysłów, a bez wiedzy jakie są pierwotne rozwiązania konstrukcyjne tego projektu jest to niemożliwe :roll: .
Serdecznie pozdrawiam sympatyków tego projektu :D

delavega
27-02-2009, 18:01
witam
aniusza ja otwor na okno w kuchni zrobilem 150x150 powinno wystarczyc:-), brama garazowa jakies 240x240 wychodzi mi tak ze gorny poziom bramy i okien bede mial na jednej wysokosci, drzwi tarasowe zmienione tez na standardowy rozmiar wysokosc otworu 235wysokosc parapetu od gotowej podlogi wyjdzie mi jakies 87-88 cm
100 tys to cena za sama robocizne?? w jakich rejonach budujesz?

ANIUSZA
27-02-2009, 20:30
Witam, my zdecydowaliśmy się jednak na okna 170 wys. na 150 szerokie, od podłogi 85; jedynie w kuchni będzie jedno okno na wysokości 105 od podłogi awysokie 150 na 180 szerokie ; górny poziom wypada na tej samej wysokości 2.55, bramę chcemy mieć też na tej wysokości tyle, że 5 metrów szeroką.
Inne zmiany wprowadzone do projektu to:
- zmiana kąta nachylenia dachu na 30 stopni (pani architekt nie bedzie zadowolona:)
-okna w garażu 60 wys. na 120,
-w kotłowni też okno tej samej wielkości oraz drzwi na zewnątrz
-szerokie drzwi tarasowe 314 zastąpi okno tej samej szerokości ale 170 wysokie pod oknem umieścimy grzejnik
-rezygnujemy też ze spiżarni i zmieniamy układ komina
-w dachu chcemy mieć dwa okna dachowe i tu pytanie: jeśli macie to jakiej wielkości? i gdzie najlepiej umieścić właz na strych?
Kolejne pytanie czy drzwi tarasowe też macie na poziomie 2.55, ponoć standard robią do 2.35 i na takie dają gwarancje (info zasłyszane na forach) a odpowiadając na pytanie to mieszkam w Ozarowie Maz. wylotówka z Warszawy na Poznań 8 km od Warszawy i tu też bedę budować.
za postawienie domu w stanie surowym tj. roboty ziemne podłącza w budynku, fundamenty, ściany,dach z pokryciem blachodachówką i orynnowanie (towar oczywiście nasz).

remek666
28-02-2009, 08:47
Hej Aniusza

Ja za wybudowanie domu w stanie surowym otwartym, czyli ławy fundamentowe, ściany fundamentowe, zasypka i ubicie a potem zalanie chudziaka, ściany, wieniec i dach z pokryciem 35 tys.

Pozdrawiam

Remek

ANIUSZA
01-03-2009, 14:41
Remku, dawaj mi tych murarzy!

remek666
01-03-2009, 20:53
Nie ma problemu Aniusza tylko niech skończą u mnie robotę:)

grazi
16-03-2009, 15:09
Mam prośbę, napiszcie jak ten domek wygląda w rzeczywistości. Mały (jak pisze część osób) czy normalny tzn mały wydawał się tylko na etapie fundamentów? Zastanawiam się czy nikt nie powiększył trochę salonu, bo wydaje mi się, ze to nietrudne (jestem Laikiem) Ciągle mam dylemat Moj Świat czy Oliwka Pozdr
OLGa

grazi
17-03-2009, 11:28
I jeszcze jedno pytanie, jak zmieniliście dach , aby połozyć dachówkę. Czytałam, że 30 stopni, a czy są jeszcze inne wersje? Widziałam dwa takie domy zbudowane obok siebie , chyba na trasie koło Brodnicy , naprawdę przepiękne. Pozdr

remek666
17-03-2009, 13:54
Hej grazi

Jeśli chodzi o wielkość domku to raczej jest w sam raz. Salon na etapie samych ścian bez zabudowanego kominka wydaje się wystarczający, choć oczywiście przestrzeni nigdy nie jest za dużo, więc można by mu dodać jakieś 10 m2. Dla mnie teraz jako jedyna wada to brak prawdziwej jadalnie. Stołu nie wstawiam również do salonu bo nie chcę go zagracić.

Co do kąta dachu to ja nie zmieniałem i będę kładł dachówkę ceramiczną. W hurtowni powiedzieli mi że muszę mieć min. 22 stopnie nachylenia, ale producenci podają min. 16 stopniu, ale przy zastosowaniu folii paro przepuszczalnej, którą zresztą teraz stosują wszyscy którzy nie robią deskowania na więźbie.

Pozdrawiam

grazi
17-03-2009, 18:15
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Bardzo mnie satysfakcjonuje Pozdr

remek666
31-03-2009, 18:42
Witam

Dodałem kilka nowych fotek prosto z placu budowy mojego M12a

http://picasaweb.google.pl/remek666/MJWiatM12a

Pozdrawiam

berberys30
11-04-2009, 21:46
Witam,
Dawno mnie tutaj nie było, ale juz jestem ;-)
Za to pochwale sie co zostało zrobione :

http://picasaweb.google.pl/berberys30/NowyFolder?authkey=Gv1sRgCJGXzfThh8OGYQ&feat=directlink

Pozdrawiam Wszystkich !
Zdrowych i Wesołych życzę ...

remek666
12-04-2009, 10:40
Hej berbery30

Naprawdę fajnie wyszedł ci ten domek:)

Chciałem cię zapytać jakie tynki dawałeś na ściany i czy kładłeś na nie dodatkowo gładź.

Interesuje też mnie czy zmieniałeś kąt dachu czy został tak jak w projekcie 20 stopni i jeśli możesz to napisz jeszcze jakiej firmy masz bramę garażową i jak się sprawuje jeśli chodzi o głośność przy otwieraniu i zamykaniu.

Pozdrawiam

berberys30
12-04-2009, 20:28
Dziekuję Remek 666 :-)
Kat nachylenia dachu musieliśmy dostosować do ogólnych warunków zabudowy i wynosi 25 st..
Tynku jako takiego na ściany nie dawaliśmy, ściany są z Ytonga, na to siatka zaciagana klejem i zacierana gładzią gipsową.
Brama Hormann z napedem przemysłowym, co do "głosności" to nie bardzo moge sie wypowiedziec ponieważ nie mialem nigdy bramy z napedem więc nie wiem jaka to "głośna" a jaka "cicha", w kazdym bądź razie jestem zadowolony.

remek666
13-04-2009, 09:19
Dzięki berberys30 za szybką odpowiedź.
Jestem na etapie wybierania bramy i okien i mam dylemat ponieważ jak pewnie wiesz każdy zachwala to co chce sprzedać.
Mam do wyboru trzy różne bramy, ale i tak chyba zdecyduje się na Hormana bo większość ludzi poleca właśnie tą bramę i wcale nie jest dużo droższa niż inne.
Tynki to też już niedługa przyszłość, ale ja budowałem dom z cegły EDER więc tynk musi byś i sam nie wiem czy gipsowy czy cementowo wapienny a potem na to gładź.
Dużo pytań, a mało odpowiedzi, ale coś trzeba będzie zdecydować.
W każdym razie gonie cię z robotą żeby jak najszybciej być przynajmniej w tym miejscu co ty teraz:)
Pozdrawiam
Remek

ANIUSZA
18-04-2009, 23:03
Hej, Berberys 30 ładny domek Ci wyszedł, aż miło popatrzeć jak domek powstaje, chciałabym być juz na takim etapie:)
dach grafitowy bardzo ładnie wygląda a
jaką planujesz elewację?

justa1511
02-05-2009, 10:34
Witam wszystkich:)
Dawno nie zaglądałam na forum a tu już domki rosną aż miło:)
U nas właśnie kończą więźbę i wszystko nabiera wyglądu. Teraz domek już nie wydaje mi się mały. Bez tego całego bałaganu w środku sprawia wrażenie przestronnego i wygodnego. Zdecydowaliśmy się zamknąć kuchnie i salon będzie bardziej ustawny. Kilka błędów niestety zrobiłam. Teraz brakuje tego drugiego okna w kuchni bo to od frontu zrobiłam 150 na 120 i trochę mało światła. Ale może jeszcze coś z tym zrobimy:) Szkoda tylko, że nie wybraliśmy większej wersji tego projektu. W miarę jedzenia apetyt rośnie:)
Pozdrawiam

remek666
02-05-2009, 10:37
Hej justa1511

Opis bardzo fajny, ale czekamy na zdjęcia:)

Pozdrawiam

justa1511
02-05-2009, 11:53
Kilka starszych zdjęć możecie już zobaczyć a nowsze już niedługo dołączę:)

http://picasaweb.google.pl/justa1511/Budowa?feat=directlink

TripleX
09-05-2009, 14:17
Witam wszystkich - dolaczam do wielbicieli m12a. Trzymam kciuki za wszystkie Wasze realizacje. Ja jestem na etapie prewstepnym czyli zakup projektu;) Dzieki za rzeczowe uwagi, ktore mozna wykorzystac, zeby nie uczyc sie na wlasnych bledach. Jesli zaraz dowiem sie, ze ktorys z Forumowiczow buduje sie w okolicach Lublina to juz wogole z zachwytu z krzesla spadne! Oczekujcie na moje pytania...juz wkrotce :D Pozdrawiam

remek666
06-07-2009, 21:30
Witam

Byłem przez chwilkę nieobecny, ale już to nadrabiam.
Zrobiłem kilka nowych fotek domku, żebyście mogli zobaczyć, że mimo złej pogody coś cały czas się dzieje:)

http://picasaweb.google.pl/remek666/MJWiatM12a#

Pozdrawiam

rafał_mirowski
24-07-2009, 13:02
Witam wszystkich serdecznie :D
Mi również podoba się projekt M12, ale w wersji A

Mam pytanie do tych, którzy zapoznali się już z kosztorysem budowy tego domu,
jaki jest koszt wybudowania pod klucz ? (chodzi mi chociaż o jakąś przybliżoną kwotę)

Mam też zamiar przykryć dom dachówką,
orientowałem sie jakie dachówki są na rynku i okazuje się, że można kupić takie, które według producenta nadają się na dach pochylony pod kątem od 10 stopni do 90,
więc myśle, że nie ma sensu zmieniać pochylenia ...

pozdrawiam

remek666
24-07-2009, 15:38
hej Rafał

Z mojego doświadczenia mogę ci powiedzieć że koszt wybudowania tego domku pod klucz to około 350-400 tys. złotych.

Jeszcze troszkę roboty mi zostało ale szacuje że taka kwota powinna mi wystarczyć na całkowite wykończenie łącznie z ogrodzeniem na zewnątrz.

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało.

Pozdrawiam

rafał_mirowski
24-07-2009, 20:23
o fajnie remek, dzięki za info...
i od razu mam do Ciebie pytanie,
czym będzie miał pokryty dach, jeżeli dachówką to czy zmieniałeś kąt nachylenia połaci dachu ?

edit: ok już znalazłem odpowiedź

remek666
26-07-2009, 12:07
Tak jest, pokryłem dachówką cementową Brass w kolorze kasztanowym.
Dach w porządku nic nie przecieka i prezentuje się naprawdę fajnie.

Pozdrawiam

judyta i artur
17-08-2009, 19:43
Witam! Budujemy dom M12L jesteśmy na etapie ścian i chcielibyśmy zmienić strop betonowy na lekki drewniany. Czy ktoś z Was zmieniał strop na lekki i mógłby nam doradzić coś w tej kwestii. Pozdrawiamy!

judyta i artur
18-08-2009, 22:03
Witam! Budujemy dom M12L jesteśmy na etapie ścian i chcielibyśmy zmienić strop betonowy na lekki drewniany. Czy ktoś z Was zmieniał strop na lekki i mógłby nam doradzić coś w tej kwestii. Pozdrawiamy :)

judyta i artur
18-08-2009, 22:03
Witam! Budujemy dom M12L jesteśmy na etapie ścian i chcielibyśmy zmienić strop betonowy na lekki drewniany. Czy ktoś z Was zmieniał strop na lekki i mógłby nam doradzić coś w tej kwestii. Pozdrawiamy :)

remek666
19-08-2009, 23:23
Witajcie

Zmieniłem strop na drewniany. Ze swojej strony mogę powiedzieć że jest z nim więcej roboty niż z lanym. W pierwszych wyliczeniach wydawał się o wiele tańszy, ale teraz już sam nie wiem czy jest tak na pewno. Jeśli nie chcecie robić nic na stryszku to wyjdzie na pewno taniej od lanego. Ja po założeniu dachówki stwierdziłem jednak, że na górze zrobię schowek, ale okazało się że wyszło tam spore pomieszczenie (byłem pewny że przy nachyleniu 20 stopni dachu będzie tam strasznie nisko) w którym bez problemu stoję, więc postanowiłem zrobić tam pokoik taki na wszelki wypadek gdybym miał kiedyś większą liczbę gości i nie miałbym gdzie ich położyć. Na strop nabiłem płytę OSB 22 mm a pomieszczenie ociepliłem. Chcę je również obłożyć płytami gipsowym-kartonowymi.

Trzeba oczywiście podwiesić cały sufit płytami gipsowo-kartonowymi, ale z drugiej strony jeśli byłby lany strop i tak trzeba go otynkować. Na pewno pójdzie wam mniej wełny na ocieplenie płaskiego sufitu niż całych połaci dachowych. U mnie tego stropu było mniej, ponieważ w salonie nie mam stropu tylko zrobiłem go pod sam dach i to samo w garażu, gdzie zostawiłem sobie kawałek stropu jako schowek. Musicie to sobie dokładnie przeliczyć: drewno, łączniki do belek, gwoździe, ewentualne nabicie czegoś na strop, ocieplenie i wykończenie od wewnątrz sufitu w pomieszczeniach.

To tyle z mojej strony. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to śmiało jak będę mógł pomóc to bardzo chętnie wam coś doradzę.

Powodzenia i pozdrawiam

Remek

judyta i artur
21-08-2009, 19:57
Cześć!

Dzięki za poradę. Ale mielibyśmy jeszcze jedno pytanie a mianowicie: jak wygląda zmiana stropu od strony ,,papierkowej''? Tzn czy wystarczy zmienić projekt u architekta czy trzeba dodatkowo załatwiać jakieś inne formalności?

Pozdrawiamy

Judyta i Artur

remek666
22-08-2009, 17:22
Hej

Wystarczy zmiana u architekta.

Pozdrawiam

judyta i artur
23-08-2009, 17:45
Dzięki za informacje remek

Pozdrawiamy

monika i dariusz
25-08-2009, 07:49
Witamy wszystkich którzy budują lub będą budować M12.
My budujemy nasz domek od kwietnia i jesteśmy teraz na etapie dachu.
Nasz dom jest prawie taki sam jak w oryginale nie wnosiliśmy w nim zbyt wiele zmian. Oczewiscie tak jak już sie spotkałam z wypowiedziami zrezygnowaliśmy z garderoby po to aby miec większą łazienke i zdecydowaliśmy się na prawie całkowicie otwartą kuchnie. I pisze do Was ponieważ mam dylemat co zrobic z oknami w salonie zrobilismy taki wymiar jak w projekcie ale teraz chcemy zmniejszyc to wyjsciowe na taras bo wydaja nam sie za duże. I tu moja prośba czy ktos ma może zdjęcia jak ten salon wygląda po otynkowaniu. A może ktos ma pomysł jak go umeblować przy takim rozmieszczeniu. Nie chce robic małego okienka bo zmieni to całkowicie wyglad domu z zewnątrz.

bagusia
30-08-2009, 21:12
Witam! Ja również jestem zainteresowana tym projektem, czy moglibyście mi podać wymiary (długość i szerokość):
- salonu(4),
-wszystkich 3 sypialni (7,8,11)
- oraz kuchni(3)?
Przed zakupem chciałabym sobie jakoś wyobrazić wielkość pomieszczeń. Zastanawiam się nad przeniesieniem kominka w inne miejsce a na całej tej ścianie zrobić kącik RTV. A właśnie, jeśli to nie problem to poprosze również długość tej ścianki na której w pierwotnej wersji jest kominek. Z góry dzięki :)
Pozdrawiam i czekam na fotki z wnętrza domku -głownie salonu i kuchni.

judyta i artur
31-08-2009, 20:44
Hej Remek!

Mamy jeszcze jedną prośbę do Ciebie odnośnie stropu, a mianowicie czy mógłbyś nam przesłać na meila stronę z Twojego projektu na której jest zrobiona zmiana stropu na lekki. Chcielibyśmy zobaczyć jak to technicznie wygląda. Z góry dzięki za pomoc.
Nasz meil: [email protected]

Pozdrawiamy :)

calafiorek
01-09-2009, 02:14
Witam wszystkich ponownie!

Chciałbym się dołączyć do prośby Bagusii o zdjęcia wnętrza m12. Głównie chodzi mi o salon. Chciałbym się również dowiedzieć, czy rzeczywiście jest on tak bardzo mały i bardzo "nieustawny".

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Piotr

remek666
01-09-2009, 14:34
Witam

W czwartek zalewam u siebie posadzki, więc postaram się zrobić zdjęcia wnętrza w piątek i umieścić w moim albumie, więc będziecie sobie mogli zobaczyć jak to wygląda.

Pozdrawiam

bagusia
01-09-2009, 20:16
Witam wszystkich ponownie!

Chciałbym się również dowiedzieć, czy rzeczywiście jest on tak bardzo mały i bardzo "nieustawny".



Wydaje mi się, że mogę chociaż w części Ci pomóc. Napisałam wczoraj wieczorem do muratora, maila z prośbą o rysunek szczegółowy (żeby sprawdzić wymiary) i dziś dostałam- tu należą się PODZIĘKOWANIA za błyskawiczne zrealizowanie mojej prośby:)
No więc tak- salon wcale nie jest taki nieustawny jak się wydaje. Jego wymiary to 576x486 (obecnie mam bardzo podobny). Ścianka z kominkiem ma wymiar ok 406cm (czyli dł 576- otwór na wejście 170cm). Kominek potrzebuje wł projektu 153cm. Zostaje Ci 253cm na kącik RTV. Wydaje mi się, że to jest wystarczające, np TV 37'' ma niecały metr długości :D
Dodam jeszcze, że wg projektu jest jeszcze 60cm przerwy i dopiero jest kominek, wtedy wychodzi 193cm na kącik RTV. Ale ja już mam pomysł, nawet 2:) Jeden z nich to zmniejszyć wejście bo jest 170, ja obecnie mam 150 (albo i nawet ciutke mniej) i to w zupełności wystarcza, a drugi pomysł to przenieś kominek w róg przy wyjściu na taras i zrobić go narożnym
:) Oczywiście zlikwidować te duże 3 okna (na przeciw kominka) i zrobić je normalnymi i tam ustawić wymarzone mebelki do siedzonka
Jeśłi chciałbym, żebym Ci przesłała ten rzut odezwij się na PRV- najlepiej jak byś sam sobie to zobaczył :) :P

Ps czekam z niecierpliwością na zdjęcia z wnętrza

dodam jeszcze- że ja jeśli zdecyduje się na ten projekt to nie będę robiła stropu nad salonem- wtedy będzie on wydawał się olbrzymi!! :wink:

monika i dariusz
06-09-2009, 13:21
Witam a oto kilka naszych zdjęć z budowy:
http://iv.pl/images/9etw91gsa69qzg7v0fo.jpg
http://iv.pl/images/yp24k46u9aeu73xjqc.jpg
http://iv.pl/images/vru4cl6ucu4lf2f24qh.jpg
http://iv.pl/images/grqhioc8qi94fue02y3a.jpg

u&k
10-09-2009, 15:15
Witam Wszystkich m12
Jesteśmy na etapie załatwiania formalności do ruszenia z budową projektu Mój świat (z podwójnym garażem). Projekt NIECO ;-) został zmodyfikowany, ale to i tak gotowy projekt niemalże jeden z niewielu który nam pasował. Bardzo podoba nam się jego bryła oraz funkcjonalność. Wiadomo, zmiany dostosowywaliśmy pod swoje potrzeby:
-kuchnia: jedno okno, nie zamknięta,

-salon: troszkę wysuniemy-zyskamy parę m2
wystający kąt: czyli ściany między kominkiem a tarasem zostaną połączone (czyli salon będzie miał 5 ścian nie 4) zyskamy dodatkowa ścianę na rtv - co pozwoli z każdego miejsca (również kuchni) oglądać tv

-pokoje 8 i 9 zostaną połączone i tam zostanie urządzone miejsce dla nas ;) garderoba + łazienka

-łazienka 13 zostanie przerobiona na pralnie-ciut powiększona dzięki pomieszczeniu gospodarczemu (12)


zastanawiamy sie jeszcze czy nie podnieść troszkę budynku tj. zrobić wyższe pomieszczenia np 2,90 lub 3 m - tylko jak to się sprawdzi pod względem ogrzewania? czy ktoś z Was podwyższał pomieszczenia? widzieliśmy zastosowanie takiego rozwiązania w domku C109 (z naprzeciwka) na prawdę dawała efekt przestronności przy tak małym domku.

Pozdrawiamy :D

timel
27-01-2010, 20:25
Witam

W lipcu zaczynamy budowę M12a, mam pytanie odnośnie stropu do osób z drewnianym stropem, czy ze względu na duże wymiary budynku zwracano wam uwagę na to iż powinno zrobić się strop betonowy, gdyż wiąże on ściany w przeciwieństwie do drewnianego?
Pytam ponieważ nie jesteśmy nadal zdecydowani jaki strop wybrać.
Proszę o odpowiedź wszystkich, którzy mieli z takim dylematem do czynienia.

Jeszcze jedno, czy ktoś w województwie małopolskim buduje ten dom?

Pozdrawiam

monika i dariusz
30-01-2010, 15:06
Witam wszystkich forumowiczów. Oto kilka zdjęć z naszego M12

http://www.iv.pl/images/wvnt9i87n1684e2k54bj.jpg

http://www.iv.pl/images/a1cd72ids6qzk0rky0vg.jpg

http://www.iv.pl/images/8m98ny8yrbsf1rzny2xm.jpg

http://www.iv.pl/images/8iiit5q2qltbtwzdnu.jpg

http://www.iv.pl/images/0iobl1q1u4hb1vt3v.jpg

I to na razie wszystko na ten sezon.[/img]

multi-car
10-02-2010, 20:49
Witam wszystkich budujacych oto kilka fotek z naszej realizacji

http://picasaweb.google.pl/multicar1/DOM?authkey=Gv1sRgCP31u_aOp-jNRA#


pozdrawiam Tomek

fuczak
25-02-2010, 10:20
Witam wszystkich,

Czy ktoś z obecnych na forum osób, budujących "Mój świat", jest z woj. Kujawsko-Pomorskiego? Jesteśmy już w 99% zdecydowani na projekt, chcielibyśmy jednak jeszcze przed zakupem zobaczyć dom w "realu", aby rozwiać wszelkie wątpliwości ;)


Pozdrawiam

Mariusz

u&k
25-02-2010, 19:16
Wow, Multi-car jestem pod ogromnym wrażeniem wykończenia domku, jak oglądam zdj.z wykończenia "Twojego Świata", to utwierdzam się co do dobrego wyboru projektu ;) GRATULACJE

calafiorek
05-04-2010, 19:33
Witam wszystkich :)

Chciałbym Was zapytać jakiego rozmiaru cegły lub pustaków użyliście na ścianki wewnętrzne i czy łączą się one ze ścianami konstrukcyjnymi?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Piotr

mmonter
15-04-2010, 19:45
Hey! W naszym domku użylismy maxa 23x19x29 to na ścianki zewnętrzne a na wewnętrzne pustak pianowy 24x 24x60 oraz 24x12x60, mielismy problem ze ścianą w kuchni gdyż w projekcie byla ściana 24 a ja użyłem maxa 29 i musiałem obcinać wszystkie maxy na ścianie w kuchni aby mogły się one licować ze ścianą w salonie a tak to tylko problem z łączeniem maxa z piniakiem gdyz są inne wysokości i to na tyle. Powodzenia...

ŻABI
24-04-2010, 10:43
Witam Wszystkich ,przeprasza że może nie na temat ale mam zamiar wybudować M12A i chciałabym go zobaczyć , ktoś kto wybudował chociaż w stanie zero m12 lub m 12a a jest z ŚWIĘTOKRZYSKIEGO lub MAZOWIECKIEGO i pozwoli go obejrzeć a jeszcze może coś podpowie -proszę o kontakt [email protected] Chętnym pomocy z góry dziękuję

jacek-1109
11-06-2010, 19:50
Witam,

Dołączam do sympatyków projektu M12AL. My ruszamy w tym roku z budową w okolicach Bydgoszczy (Maksymilianowo). Na początek robimy tylko ławy i ściany fundamentowe bez płyty podłogowej. Zrobimy izolacje fundamentów i zasypiemy wszystko piaskiem. Dalej temat będziemy ciągnąć w 2011. Chyba podonie jak zrobił "berberys30 ". Ten etap R+M wychodzi mi w kalkulacjach na 30 tyś - oby w realu wyszło mniej. Ciekaw jestem jak to u Was wyszło na tym etapie.

Pozdrawiam

calafiorek
04-07-2010, 16:26
Witam ponownie wszystkich!

Mam pytanie do tych z Was, którzy robili strop gęstożebrowy czym go ciepliliście i czy wygłuszaliście blachodachówkę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Piotr

u&k
10-08-2010, 07:16
Witam

W lipcu zaczynamy budowę M12a, mam pytanie odnośnie stropu do osób z drewnianym stropem, czy ze względu na duże wymiary budynku zwracano wam uwagę na to iż powinno zrobić się strop betonowy, gdyż wiąże on ściany w przeciwieństwie do drewnianego?
Pytam ponieważ nie jesteśmy nadal zdecydowani jaki strop wybrać.
Proszę o odpowiedź wszystkich, którzy mieli z takim dylematem do czynienia.

Jeszcze jedno, czy ktoś w województwie małopolskim buduje ten dom?

Pozdrawiam


Timel, może przy późno odpowiadam ale my robimy strop betonowy, tradycyjna metodą

timel
12-08-2010, 14:15
Witam
Dzięki za odpowiedź, też zdecydowaliśmy się na strop betonowy, tradycyjny.
Pozdrawiam

timel
12-08-2010, 14:19
Witam,

Dołączam do sympatyków projektu M12AL. My ruszamy w tym roku z budową w okolicach Bydgoszczy (Maksymilianowo). Na początek robimy tylko ławy i ściany fundamentowe bez płyty podłogowej. Zrobimy izolacje fundamentów i zasypiemy wszystko piaskiem. Dalej temat będziemy ciągnąć w 2011. Chyba podonie jak zrobił "berberys30 ". Ten etap R+M wychodzi mi w kalkulacjach na 30 tyś - oby w realu wyszło mniej. Ciekaw jestem jak to u Was wyszło na tym etapie.

Pozdrawiam

Witam
30 tys to realny koszt wykonania fundamentu z izolacją, dużo zależy od ceny betonu ponieważ dużo pochłania tak duży fundament.
U nas jeszcze bez izolacji zewnętrznej to ok 20tys.
Pozdrawiam

timel
17-08-2010, 13:25
Witam
Mam pytanie czy ktoś zamontował u w swoim M12aL niższe niż 2,55 drzwi garażowe?
Interesuje mnie jak to wygląda w stosunku do okien które są na wysokości 2,55m.
Mam również pytanie jakie kominy stosowaliście czy gotowe systemy kominowe czy może tradycyjnie murowane z cegły?
Jeszcze jedno pytanko, czy w systemowe kominy do kotła gazowego kondensacyjnego należy jeszcze wkładać wkład z nierdzewnej stali?

u&k
17-08-2010, 22:03
Timel, odpowiedź co do okien poszła na priv, a co do drzwi garażowych zostajemy przy 2,55, kominy tradycyjne, a co do systemowych kominów niezbędny wkład ze stali nierdzewnej.

timel
18-08-2010, 12:36
Timel, odpowiedź co do okien poszła na priv, a co do drzwi garażowych zostajemy przy 2,55, kominy tradycyjne, a co do systemowych kominów niezbędny wkład ze stali nierdzewnej.

Dziękuje u&k Postanowiłem wymurować kominy z cegły. Jak na razie będzie to rozwiązanie uniwersalne,narazie bez konkretnej decyzji jaki kocioł zastosuję w domu, drzwi garażowe wysokie na 2,40. Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam

rafalinii
27-08-2010, 17:30
Domek stoi w Oświęcimiu.

rafalinii
27-08-2010, 17:39
Kolejne fotki

u&k
31-08-2010, 18:40
Ciekawa i odważna elewacja. Mimo że kolor niebieski/błękitny to nie mój kolor, ale wykończenie domku i otoczenia w każdym calu dopracowane na tip-top. Fajnie popatrzeć na gotowy Mój świat ;-)

stiopek
19-09-2010, 16:12
Witam wszystkich zwolenników tego projektu.Mam pytanie czy ktoś robił łazienki w oryginalnych rozmiarach i czy są one wystarczające jesli to możliwe proszę o fotki łazienek.Dodam że jestem dopiero na etapie papierków.Pozdrawiam

u&k
26-09-2010, 10:21
czy ktoś z budujących ma okrągłe okienka nad garażem, salonem i wie jaka jest jego średnica (wraz z ramami) ? w naszym projekcie ma ono 30 cm i wydaje mi się ze jest za małe.

mmonter
15-10-2010, 19:12
Cześć. My mamy okienka okrągłe. Z nimi był największy kłopot, gdyż okna z PVC można wygiąć do średnicy 80 cm., a my mieliśmy 60 cm i niestety zrobiliśmy okna drewniane a z nimi nie ma kłopotu. Koszt takich okien to około 1600 zeta za 2 sztuki, ale robią robotę. Pa

mmonter
15-10-2010, 19:38
Oto nasz domek:)

u&k
17-10-2010, 11:00
mmonter dzięki piękna za informacje, w takim razie tez robimy 60 cm :-) to okienko ma fajny efekt, i nie chce z niego zrezygnować, co z reszta widać jest w Twoim domku, a domek wyszedł piękny!!

mmonter
17-10-2010, 20:31
Dziekuję bardzo za pozytywną opinię i życzę powodzenia.
Kilka miesięcy temu było tak:

u&k
18-10-2010, 20:22
wow, dach jest dodatkową ozdobą domu
my na razie jesteśmy na etapie stropu, a do tej pory domek wygląda tak:

mmonter
18-10-2010, 21:00
Mury są to już cieszy, ale jak już będzie dach to chce się więcej i wiecej... Trzymam kciuki powodzenia :)

mmonter
23-02-2011, 15:12
Witam po dłuższej przerwie. Zima na całego a u nas powoli prace postępują do przodu wstawiliśmy drzwi wejściowe, boczne oraz bramę garażową, no i doczekaliśmy się kominka. Dodatkowo nasze ściany powoli stają się gładkie po szpachlowaniu, także domek powoli nabiera wyglądu

dara.aga
03-04-2011, 20:53
:rolleyes:

mskoni
04-04-2011, 21:28
Witam
Mam pytanie do osób które wykorzystują poddasze w tym domu czy to na strych czy na jakiś mały pokój.
Według projektu ocieplony jest strop. I teraz czy ocieplenie przenosiliście na dach - wełna między krokwie
czy może wełna zostawała na stopie a na to płyty na jakiś belkach

Matdar
20-04-2011, 21:43
Witam,
Przymierzam się do budowy domu według projektu M12 w Radomiu. Nic tak nie oddaje rzeczywistości jak obejrzenie budowli w realu. Niestety budujących według tego projektu nie jest zbyt wielu, dlatego zwracam się z gorącą prośbą o umożliwienie obejrzenia takiego domu. Byłbym niezmiernie wdzięczny. A oto zmiany do których się przymierzam(w załączniku), komentarze mile widziane.

cickin
27-11-2011, 16:45
Witam serdecznie Szanownych Forumowiczów. Czy ktos z Was budował dom Mój świat - Murator M12 w województwie lubelskim??

LUKASZ GOSKA
26-05-2012, 18:08
Witam!!!

Od dowóch lat buduje dom "mój świat m12" który znajduje sie w woj.Wielkopolskim a dokładnie nie daleko Gniezna...
Jak by Państwo miało ochote obejrzec dom w rzeczywistośći to ZAPRASZAM!!!.

fuczak
05-11-2012, 20:55
Witam,

Czy ktoś z budujących ma może pokryty dach dachówką ceramiczną lub betonową? Chciałbym położyć Creatona Domino lub Nelskamp'a G10, ale zastanawiam się czy nie będzie za dużego obciążenia od pokrycia dachówką i czy konstrukcja to wytrzyma? Kąt nachylenia zwiększony do 23 stopni + krokwie 8x18. Proszę o informację ewentualne zdjęcia.