PDA

Zobacz pełną wersję : może tu ktoś doradzi ?



22-03-2003, 12:06
Witam. Mam w planie w przedpokoju położyć panele na ścianie i na suficie (kolor buk naturalny)jak rownież szafe z drzwiami suwanymi w tym że kolorze z jednym lustrem i podłoge z jasnych kafli. W suficie chciałbym umieścić halogeny i moje 1 pytanie ile sztuk mam założyć 3 czy 4 jakiej mocy żarówki zastosować aby nie było za ciemno ? Doszukałem się na forum wątków i chce zastosować halogeny na 24 V + transformator (chyba dam rade to podłączyć ) i na szafe z Komandor-a. (skoro tak radzicie to ja z tego skorzystam ) Dowiedziałem sie też ze sufit musze obniżyć o 5 cm - nie można mniej ? czy halogeny meblowe do sufitów sie nie nadają? Czy nie uwazacie że bukowy sufit, ściana i szafa bedą sie "zlewały" tworząc nieciekawy efekt? (powierzchnia przedpokoju po zabudowie szafy 3,5 x 1 m)
Poradźcie coś Pozdrawiam
Slaw
ewentualne odp. please na priv . .. . [email protected]

ma
26-03-2003, 22:03
zdecydowanie nie lubiłabym drewna z każdej możliwej strony, ale w końcu o gustach sie nie dyskutuje... Ponieważ buk jest jasny, może unikniesz efektu "walenia sie wszystkiego na głowę" :smile: I daj koniecznie dużo światła.

skobelka
30-12-2005, 09:26
Osobiście też jestem zdania że nie powinno sie zabudowywać wszystkich ścian panelami pomieszczenie staje się wtedy zatłoczone i co najwazniejsze sciany nie oddychają zastanów się dobrze bo jeśli ściany mają skłonności do mokniecia, czuć wilgoć to automatycznie panele nie nadaja sie zupełnie. Co do oświetlenia to zainstaluj 4 światla powiększy to optycznie pomieszczenie. I prosze was zastanówcie sie jeszcze raz słyszałam że ludzie narzekają na panele a co maja powiedzieć ściany?

Alina Lozowska
30-12-2005, 09:44
Nie ułożyłabym paneli na ścianach i suficie. Mimo jasnego koloru będzie sprawiało moim zdaniem wrażenie przytłaczające.
wejście do domu jest jednym z ważniejszych elementów, rzutuje na "odbiór"dalszej częsci mieszkalnej.
Alina

krzysztofh
30-12-2005, 10:49
Również mam podobne odczucia jeżeli chodzi o panele na suficie, ale to jak wiadomo kwestia gustu.
Natomiast obawiam się czy można do paneli montowac halogeny. Ich temperatura może być jeżeli nie niebezpieczna ze względu na pożar to przynajmniej szybko ulegna zmianom panele wokół haogenów co nie będzie ładnie wyglądało.
Może da się zastosować halogeny montowane do mebli (mała moc i mało ciepła) ale będzie trzeba zastosować ich sporą ilośc.

Sonika
30-12-2005, 21:30
Osobiście też jestem zdania że nie powinno sie zabudowywać wszystkich ścian panelami pomieszczenie staje się wtedy zatłoczone i co najwazniejsze sciany nie oddychają zastanów się dobrze bo jeśli ściany mają skłonności do mokniecia, czuć wilgoć to automatycznie panele nie nadaja sie zupełnie. Co do oświetlenia to zainstaluj 4 światla powiększy to optycznie pomieszczenie. I prosze was zastanówcie sie jeszcze raz słyszałam że ludzie narzekają na panele a co maja powiedzieć ściany?


Jaki niby ma sens odpowiadanie na post w dwa lata póżniej :o :o :o ?
Chyba tylko dla autoreklamy.

Aszka
31-12-2005, 16:04
Sonika, Ty to strasznie spostrzegawcza jesteś :D Rozbawiła mnie Twoja wypowiedź ... i świetnie, bo mi jakoś ponuro do tej pory było :wink:
I niech Cię ta świeżość umysłu nie opuszcza przez cały nastepny rok!!!
DO SIEGO ROKU !!!
Pozdrawiam aszka.

Sonika
01-01-2006, 15:40
Aszko, ale powiedz sama - wyciągać stare wątki lub zakładać nowe z 1500 wykrzykników i ofiarować pomoc tylko po to, żeby jak wreszcie ktoś rzeczywiście zapyta i chce tej pomocy, napisać o braku czasu:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61327

Teraz będę śledzić co dalej z tego wyniknie.


Tobie też życzę wspaniałego Nowego Roku :D
pozdrawiam
S.