PDA

Zobacz pełną wersję : WYLEWKI



EBU
27-07-2006, 07:42
Mam pytanie

jaki materiał potrzebny jest do wykonania wylewek , u nas mistrz-u zażyczył sobie piasek , cement oraz żwirek, ten żwirek mnie niepokoi bo jak do tej pory nigdzie na forum nikt nie pisał że zamawiał żwirek do wykonania wylewek. Proszę napiszcie czy taki jest skład. :oops:

lackyluk
27-07-2006, 07:52
Proponuję zamówić "suche" wylewki. Koń to przeżytek.

EBU
27-07-2006, 07:53
można jaśniej ?

tzn. że jest to stary sposób na wylewki

Andrew77
27-07-2006, 08:01
Teoretycznie stary sposób, ale sporo tańszy od gotowych wylewek w workach po 25 kg i jak trafisz dobry materiał ze żwirowni to wcale nie musi być gorszy. Sam piasek jest za drobny i dlatego dodaje się do wylewek betonowych drobny żwirek (ale o frakcji bodajże do 2 mm), no chybaże wylewasz schody to wtedy trochę grubszy jest wskazany.

lackyluk
27-07-2006, 08:03
Zamiast tradycyjnych "kręconych" w betoniarce gdzie każdy zarób jest inny zamówiłem "suche " z automatu (chyba mixokret to się zwało). Koszt 10 PLN/m2. Materiały to mój wybór oprócz piachu płukanego, którego zamawiała firma wykonująca wylewki. Ilości materiałów oszacował master z firmy - zero odpadu, dwie taczki resztek.Jakość wylewek jest porażająca "0" idealne. Czas wykonania 130 m2 to były dwa dni.

EBU
27-07-2006, 08:16
czyli mistrz-u chce wcisnąć mi wylewki z betoniarki a nie mixokreta (nie zadaliśmy mu tego pytania wychodząc z założenia że wyszcy leją z mixokreta) za tę usługę woła sobie 12 zł za m2 inny zawołał 14 zł i ma na pewno z mixokreta, czyli różnica żadna jeżeli mam 200 m2 do wylania
Możecie podać jeszcze różnice w wykonaniu

Z góry wielkie dzięki
_________________

yama
27-07-2006, 19:56
niedługo i ja będe na etapie wylewek i z tego co sie orientuje to wylewki z betoniarki przechodzą do lamusa , chyba ze ktos sam sobie robi a nie ma tego miksera, tu liczy sie czas a i jakosc jest nieporównywalna

krisga
27-07-2006, 21:10
z agregatu sa o wiele lepszej jakosci niz sam ukrecisz sobie w betoniarze .... u mnie cena od10- 14zl o grubosci od 4-6cm [14zl ...wskazujesz miejsce -oni wszystko robia :ocieplenie folia, itp :lol:


jezeli sam bedziesz to robil i masz pietro ...."samo" to sie nie "wniesie" na to pietro
:lol:

pasco
28-07-2006, 12:18
Zamiast tradycyjnych "kręconych" w betoniarce gdzie każdy zarób jest inny zamówiłem "suche " z automatu (chyba mixokret to się zwało). Koszt 10 PLN/m2. Materiały to mój wybór oprócz piachu płukanego, którego zamawiała firma wykonująca wylewki. Ilości materiałów oszacował master z firmy - zero odpadu, dwie taczki resztek.Jakość wylewek jest porażająca "0" idealne. Czas wykonania 130 m2 to były dwa dni.

Ja też początkowo chciałem kręcić ręcznie, ale w końcu zdecydowałem się na maszynowe, i nie żałuję. U mnie 150 m2 zrobili w 8 godzin :o
A powierzchnia głaciutka, równa jak szkło, a do tego beton był o połowę bardziej suchy niż z betoniarki.