PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NORFOLK LMP03 pracownia LIPIŃSCY



Docent - Gdańsk
15-11-2002, 15:21
Zamierzam kupić projekt z katalogu ciepłe domy pracowni Lipińscy nr LMP 03 - czy ktoś zbudował ten piękny i zarazem prosty domek - jeśli tak to pochwalcie się jak wyglądały koszty budowy i czy rzeczywiście jest to bardzo tani projekt do realizacji?

mićka
05-02-2005, 13:04
jeszcze nie budujemy :cry: ale chcemy wybudować LMP03. Na razie czas tracilismy na wybór projektu, taraz formalności, urzedy :cry: i mam nadzueję żę wybudujemy szybko ten piękny dom :)

asz
06-02-2005, 02:57
Zamierzam kupić projekt z katalogu ciepłe domy pracowni Lipińscy nr LMP 03 - czy ktoś zbudował ten piękny i zarazem prosty domek - jeśli tak to pochwalcie się jak wyglądały koszty budowy i czy rzeczywiście jest to bardzo tani projekt do realizacji?

Witam
O ile dobrze zapamiętałem przeglądając forum, taki domek buduje (a raczej kończy już) GrzegorzS
Pozdrówka

metrys
27-07-2006, 08:46
Witam wszystkich. Proszę o kontakt z osobami, które buduja dom LMP03 biura Lipińskich z Wrocławia. Ja już prawie skończyłem chciał bym podzielić się uwagami na ten temat z innymi osoboami. :D

mdyjor
29-07-2006, 19:37
Witam...

pierwszy raz piszę tutaj, zabieram sie niedługo do budowy własnego domu... zaczynam od projektu

będzie indywidualny bo nie moge nic ciekawego znaleźć w typowcach.

Założenia:
parterowy jasny dom, z atrium, ustawiony plecami do drogi.

wytyczne do wykonania i projektu: kompromis miedzy ceną i szybkością wykonania

technologia:
zero: prawdopodobnie płyta Legallet chyba że ktoś mnie przekona do czegoś innego

jeden: sciany z bloczków chyba technologia 2W bo pozwala przerzucić część kosztów na później.

dwa: dach dwuspadowy kryty blachodachówką, bez poddasza czy strychu, wysunięty nad częścią ogrodową o ok 1m

linki do rysunków:

http://www.dyjor.com/Mojdom/Dom_MD.jpg
http://www.dyjor.com/Mojdom/Dom_MD_elewacje.jpg
http://www.dyjor.com/Mojdom/Dom_MD_lokal.jpg

mdyjor
30-07-2006, 10:49
hm może ktoœ coœ napisze na temat tej koncepcji...

to już jest trzecia wersja "projektu" i powoli zbieram sie do architekta...


Marek Dyjor

jajmar
30-07-2006, 21:22
Moze ja cos tu napiszę ale pochlebne to nie będzie,
Dach w tej wersji jest nie do wykonania, zeby kalenica przecinajacych sie dachów się zgrała musiałbyś zgrać szerokosci oparcia dachu, niby mozna to jeszcze troche kątem "wyregulować" ale to by na frontowej elewacji źle wygladało (przy tak dużej jak u Ciebie różnicy)
Poza tym piszesz ze dach dwuspadowy a rysujesz kopertowy.....
Układ wewnątrz tez nie bardzo. Bardzo małe pokoje po 11m2 w domku to za mało, to połaczenie salonu i kuchni no nie wiem, mam kuchnie otarta na salon ale jest z boku a nie na środku..... mi cos w tym by nie grało, i jeszcze jedno salon to holl, temat był wałkowany na tym forum raczej nie mial zwolenników.

mdyjor
30-07-2006, 23:06
fakt że to dach kopertowy ale wydaje mi sie że do zgrania...

cały czas jeszcze pracuję nad tym projektem i zrobiłem wariant iv w którym pokoje sa większe i zmienia się układ...

http://www.dyjor.com/Mojdom/Dom_MD_iv.jpg

zrezygnowałem też z kłopotliwego do zrobienia niesymetrycznego wysuwania dachu nad atrium. Dach powinien się zgrać tylko że spadki nad wystajšcymi pomieszczeniami muszš być ostrzejsze niż poprzeczna częœć na centrum domu.

co do funkcji salonu... mam doœć negatywny stosunek do tradycji korytarzowej, oddzielny hall i korytarze sš bardzo fajne w wielkich domach gdy staramy się zrobić mniejszy dom to zaczynajš się schody bo tracimy przestrzeń użytkowš na bezużytecznš komunikację. ponadto ciężko jest zrobić dom zwrócony pokojami i salonem na ogród chyba że zrobimy bardzo długa kichę z korytarzem na œrodku.

Ten dom jest jakby obudowany wokół centrum życia domowego jakim jest "salon" kuchnia i atrium w okresie letnim. Zwrócony jest strefš życiowš na południowy zachód w kierunku ogrodu a tyłkiem do drogi (NE)…

Dodam jeszcze, że celem projektu jest powstanie tego atrium...

WM 08
06-08-2006, 11:35
Ja widzę tu jeden "mankament", do łazienki z sypialni trzeba iœć przez salon. Nie da się łazienki zrobić po tej stronie co sypialnia i pokój dziecinny?

mdyjor
06-08-2006, 21:25
hm... może masz rację...

może dać pokój dziecinny zamiast garderoby zmniejszyc trochę sypialnię i nie wstawić łazienki pomiędzy nie... a garderobę wyalić na druga stronę!

chyba dobra uwaga! dziękuję bardzo :)

zielonooka
06-08-2006, 23:22
jedna rzecz - na pierwszy rzut oka- totalnie niefunkcjonalny "wiatrołap"- nie ma absolutnie miejsca na jakakolwiek szafe - cokolwiek (*to malenkie cos z prawej strony to wystarczy na szafke na 3 pary butów) :wink:
pomijam juz ze współczuje osobie ktora bedzie w przedsionku stac gdy nagle sie otworza dwie pary drzwi -zew i te na pokoje (bo chyba nic z niej nie zostanie :lol: )

z kolei z drudgiej strony (przy garderobie) przestrzen totalnie "martwa" nie do wykorzystania - bo ...z boku wlasnie przy garderobie - i niejako w "ciagu komunikacyjnym" do garderoby - nic tam nie bedzie a tylko "zabiera metry"
przesunelabym to wszystko zeby przedsionek nadawal sie do czegokolwiek :wink:

uklad salonu -ok ale co ze slupami? tam jest ponad 6 m (tradyc. wiezba musi miec podpory na takiej rozpietosci...a tam 0 scian zeby mozna to bylo oprzec ) trzeba przewidziec gdzie beda slupy czy jakies scianki dzialowe (chyba ze Mitek zastosujecie wtedy wiksze rozpietosci bez podpor

- 1 łazienka - kiepawo na rodzine z dziecmi :-? (+ ew, gosci - beda ci wlazili w sfere prywatna i wycierali sie o twoje wlasne reczniki :wink: )

- garderoba wieksza od kotłowni (pom gosp) hmmmm :-? :lol:

- brak jakiegokolwiek schowka (pom gospodarczego ) czegos na mopy z wiadrami , scierki i deske do prasowania itp. - takiej malej "graciarni" ktora co jak co ale jest niezbedna w kazdyym domu) :wink:

- brzydko otwierajace sie drzwi do sypialni i pracowni (tuz przy scianie - nie ma tam chyba nawet miejsca na futryne czy cokolwiek co by zabezp. sciane przed walnieciem w nia drzwiami :wink:

- generalnie moim zdaniem niefortunnie usytuowany pokoj dziecinny - w samym centrum narazony na halasy z salonu krzatanie sie przy kominku itp (raczej zamienilabym pracownie z pok. dziecinnym miejscami) - chyba ze dzieci nie sa malutkie i im to nie przeszkadza

- o polaci dachowej juz glos był :wink:


reszta ok :wink:

metrys
07-08-2006, 13:56
Ja już prawie mieszkam w LMP03 wg LIPIŃSKICH. Jeżeli budujecie też ten dom to prosze o kontakt
e-mail: [email protected]

mdyjor
07-08-2006, 17:23
Jest zawsze problemem wyważenie miedzy wielkoœciš domu którš jest wstanie udŸwignšć budżet a potrzebami.

Wiem że najlepiej było by zrobić dom 160 m2 a nie 100 m2 ale... te 60 m2 kosztuje i to sporo...

Budżet mam ograniczony ale chce mieć dom zaspokajajšcy moje potrzeby i wizje. Czyli musze cišć po powierzchni.

Kilka uwag jest słusznych i prawdopodobnie opracuję kolejnš wersję projektu, z przerzuceniem łazienki na lewš stronę a garderoby na prawš. i zrobieniem przejœcia do łazienki z sypialni.

co do rozpiętoœci to 6m nie jest problemem dla dachu choć może wymagać położenia belki.

Acha kotłownia to raczej pokoik gospodarczy bo tam będzie tylko bojler elektryczny (ogrzewanie płytš grzewczš)


Generalnie dom ma być dla nas nie dla ludzi...

Dziękuje za cenne uwagi…

serenithy
12-02-2009, 11:10
HEJ PODOBNO BUDUJESZ LMP 03. ja się przymierzam. widziałam że koszt to:Stan zamknięty: 149800 zł
Stan wykończony: 275600 zł
czy to są rzeczywiste kaszty?
oto mój nr.gg 12213151 chciałabym popisać z tobą!
dowiedzieć się wszystkiego!
proszę odezwij się pozdrawiam! :D