PDA

Zobacz pełną wersję : ręce opadają



hemars
27-07-2006, 19:22
mieszkam w małej miejscowości między mną a sąsiadem jest droga należąca do gminy, sąsiad ma zakład fryzjerski (zarejestrowany) i cały problem tkwi w tym że jego klienci przyjeżdżając samochodami robią sobie parking od mojej strony przy podmurówce na której będzie stało ogrodzenie wszelkie próby rozmowy spełzły na niczym ( facet jest z tzw. krzykaczy, jak tylko otworzę usta żeby coś powiedzieć żeby rozwiązać problem zostaje przekrzyczany), wszystko ma miejsce od strony ogrodu gdzie wprawdzie będzie brama ale używana raz na kwartał do wywozu nieczystości i w sumie mi nie przeszkadzają stojące tam samochody ale... no właśnie podmurówka została tak wypchnieta od ciężaru aut ( tam jest skarpa) że muszę ją rozebrać a zużyłem na nią 2 tony cementu nie licząc żwiru i mojej pracy. Boję sie że gdy postawię ogrodzenie ono poprosu sie przewróci. a pytanie moje jest takie czy za podmurówką od strony jezdni mogę wkopać cokolwiek (kamienie, krawężniki itp.) naprzykaład 1m od płotu (lub inną jeżeli to możliwe) . To wystarczy bo ta odległość nie będzie powodowała przechylanie sie płotu. rodzina i znajomi radzą rozsypać torbę gwoździ alę sie boję bo to myśliwy

dominikams
28-07-2006, 19:42
Ja bym porobiła zdjęcia i wysłała skargę do kogo się da. A pomysł z gwoździami bym zastosowała. 8)

KasiH
29-07-2006, 11:35
ja bym posadziła cos zielonego zamiast kamieni, zdjecia bym porobila faktycznie, a o gwozdziach zapomnij!

Majka
29-07-2006, 12:50
wszystko zależy do kogo należy ziemia za podmurówką. Jak do gminnej drogi, to nic nie zrobisz. Jak do Ciebie to ustaw przed planowanym ogrodzeniem np, duże głazy.

Dzobo
09-08-2006, 03:11
Moze postaw znak "teren prywatny-nie parkowac" i zakontraktuj laweciarza, zeby sobie odholowal pare autek :))...

wari
09-08-2006, 11:11
Jest to droga gminna, nalezy wiec do gminy i każdy ma prawo się tam zatrzymać. Niestety trzeba pomyśleć o takiej podmurówce, aby wytrzymała. O gwoździach, które uszkodzą niewinnych klientów fryzjera bym zapomniał, bo koszty takiego działania przekroczą koszty podmurówki. Ja bym postawił przy swojej posesji tuż przy podmurówce takie betonowe, ciężkie gazony z kwiatami.