PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktos z Was mieszka na 8a?



Piotr-Krk
27-07-2006, 23:38
Mam na oku taką działeczkę i nie mogę się zdecydowac , chciałbym postawic dom ok 110 m więc nieduzy.Czy załujecie wyboru tak małej działki czy moze jest to trafna decyzja?

Pozdrawiam
Piotr

ESKIMOS
28-07-2006, 08:41
Rozumiem że 8a to 8 arów, czyli 800 m.kw.
To jest ostatnio całkiem typowa wielkośc działki budowlanej.
Ostatnio byłem u znajomych którzy maja dom o pow. 180 m. na działce 340 m. kw.
I mają jeszcze kawałek ładnego trawnika i inne ogrodowe atrakcje jak hustawka itp.
Na 800 m. mozna normalnie budować, mieszkać i żyć.

prosciu
28-07-2006, 10:02
budować i mieszkać - zgoda
ale czy żyć -no tu mam wątpliwości

ja na pewno bym sie nie zdecydował
chyba ze działka miałaby inne walory np ściana lasu na 3 bokach a 4 dojazd

odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz od domu i działki
czy chcesz mieś duzy ogród , miejsce na grila (nie takiego działkowego tylko prawdziwego), oczyszczalnie ścieków, miejsca do parkowania , miejsce na rozstawienia jakiegoś basenu na lato albo zrobienie stałego?

czy chcesz mieć jak na pracowniczych ogródkach ze nie wychodząc z domu słyszysz o czym sąsiedzi rozmawiają i czuć co jedzą nba obiad ?

tak naprawdę to na te pytania sobie odpowiedz i z nich wyjdzie jaka działka ci jest potrzebna

e.kala
04-08-2006, 21:42
800 m2 i dom 110 m2 zupełnie wystarczy, chyba, że uwielbiasz ciagle podlewać trawnik, zajmować sie kwiatkami lub masz pieniadze na automatyczne podlewanie i ogrodnika.

A tak naprawdę duże działki są świetne ale dużo pracy przy nich, no i ile kosztuje ogrodzenie :D .
Ważne też gdzie jest ta działka i na czym wam zależy. Ja wolę 800m2 i mieć blisko do pracy, szkoły itp. niż hektary i problemy z dojazdem zimą.

Mohag
05-08-2006, 12:52
budować i mieszkać - zgoda
ale czy żyć -no tu mam wątpliwości

zalezy jak kto lubi, ja mam szeregowca i 360 m2 ogrodka... dla mnie wystarczajaco 8) a jeszcze chyba zrobie ogromny taras z plytek zamiast trawy do polowy ogrodu :wink: dla mnie jest wazne zebym miala stol krzesla i mozliwosc wylozenia sie na lezaku przy kawie :lol:
A ze nie mam zaciecia do zieleniny, to bedzie jej jak najmniej.

satina
07-08-2006, 11:25
Uważam że działka 800 m2 jest ok. Ja mam 750 m2 , dom 150m2 i pracujac zawodowo jest co robić przy takim ogrodzie aby wygladał ładnie a co dopiero gdybym miała jeszcze więcej? Chyba pozastałoby tylko wynajmowanie ogrodnika, ale kogo na to stać.

renjul
07-08-2006, 15:41
Ja nie mieszkam, ale mam kilku znajomych, ktorzy postawili domy nawet na mniejszych dzialkach i sa zadowoleni. Mysle, ze sporo zalezy od otoczenia. jesli w okolicy to srednia wielkosc dzialek, dzialka jest w miescie, nie masz jakis wybujalych aspiracji odnosnie ogrodu to jak najbardziej OK. Jesli to na wsi i sasiedzi maja dzialki po 2, 3 tysiace metrow to byc moze mozesz czuc sie na niej nieco klaustrofobicznie. I jeszcze jedna niemniej od wielkosci wazna - ksztalt dzialki. Ile ta dzialka ma szerokosci? Jak daleko bedziesz miec do sasiada?

M@riusz_Radom
14-08-2006, 08:50
Ja ostatnio kosiłem 7.5a i miałem dosyć. Czasem chciałbym mieć większą (ciut szerszą) działkę ale jak muszę pokosić trawę to mi przechodzi..

kze
14-08-2006, 15:45
A ja stawiam dom 170-180mkw na działce 6,2ara Jakos wszytsko zmiesciło się..

Lucia
30-08-2006, 22:28
Nasza też nie przekracza 800 m kw, ale za to w centrum miasta, 5 minut pieszo do parku, 5 minut do przedszkola, szkoły podstawowej, i liceum. Bliziutko przychodnia, stadion. 10 minut piechotą do Urzędu Miasta.
Coś za coś. Zależy co komu pasuje. Ze względu na odległości i ewentualne problemy komunikacyjne, ja wolałam małą działkę w centrum niż dużą na przedmiesiu.

prosciu
04-09-2006, 19:44
Nasza też nie przekracza 800 m kw, ale za to w centrum miasta, 5 minut pieszo do parku, 5 minut do przedszkola, szkoły podstawowej, i liceum. Bliziutko przychodnia, stadion. 10 minut piechotą do Urzędu Miasta.
Coś za coś. Zależy co komu pasuje. Ze względu na odległości i ewentualne problemy komunikacyjne, ja wolałam małą działkę w centrum niż dużą na przedmiesiu.


o i to są argumenty ...........
bo jak widzę działki kupione u mnie na wsi po 1000 m2 to nie rozumiem właścicieli
albo wieś i duza działka albo miasto z wygodami i wtedy pójscie na kompromis na małą działkę

tylko prosze mnie nie atakować za ta wypowiedz
akceptuję to że są inne podejścia do zycia ja przedstawiam swoje