PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka - rock gotycki, industrial, 4AD, EBM itd.



Heath
28-07-2006, 12:40
Witam, pozwalam sobie założyć wątek dla miłośników ciut mroczniejszej muzyki.
Lubisz Clan of Xymox, Sisters of Mercy, Cocteau Twins, Fields of the Nephilim, Love like blood, Depeche Mode, Front 242, Nitzer Ebb, Nine Inch Nails itp? Lub po prostu słuchałeś za starych dobrych czasów audycji Beksińskiego? Zapraszam tutaj!
Ciekawy jestem czego słuchacie teraz - większość z największych już się rozpadła lub nic nowego nie tworzy.

Z miłosiernym pozdrowieniem

Heath

pattaya
28-07-2006, 13:30
Z tego co wymieniłeś ,lubiłem Sisters of Mercy.
A The Mission ?
To jeszcze te okolice?

Heath
28-07-2006, 13:33
A jakże! The Mission powstało po pierwszym rozpadzie SOM i klimaty na pierwszych płytach były podobne. Moja ulubiona płyta to "The first chapter". Polecam

pattaya
28-07-2006, 13:34
Ja sam udałem się bardziej w stronę metalu,hard-rocka.
A lubisz The Cult?

Maxtorka
28-07-2006, 14:06
Witam muzycznych Braci :D

Chwała Tomkowi Beksińskiemu za jego " Wieczór z płytą kompaktową " .
To dzięki niemu odkryliśmy 4AD .
Ze swej strony dodam Dead Can Dance , Lush , Colourbox , Xymox .
Mamy jeszcze przepiękną płytkę " Sleeps with the Fishes " Pietera Nootena i Michaela Brooksa .
Nieco później urzekł nas Radiohead a także Cranberries , ale tylko ich trzy pierwsze płyty , reszta to juz konfekcja .

Heath
28-07-2006, 19:45
Ja sam udałem się bardziej w stronę metalu,hard-rocka.
A lubisz The Cult?
tak sobie. Fajny wokal i mieli parę fajnych kawałków, ale jakoś mnie nie porwało.
Co do hard rocka to czemu nie? Clawfinger, Body count, Rage against the machine i Rammstein - to moje ulubione kapele z dawnych lat.

Heath
28-07-2006, 19:49
Witam muzycznych Braci :D

Chwała Tomkowi Beksińskiemu za jego " Wieczór z płytą kompaktową " .
To dzięki niemu odkryliśmy 4AD .
Ze swej strony dodam Dead Can Dance , Lush , Colourbox , Xymox .
Mamy jeszcze przepiękną płytkę " Sleeps with the Fishes " Pietera Nootena i Michaela Brooksa .
Nieco później urzekł nas Radiohead a także Cranberries , ale tylko ich trzy pierwsze płyty , reszta to juz konfekcja .

Z 4AD słucham ostatnio Cocteau Twins - Blue bell knoll - utwor tytulowy rozwala mnie na atomy i taką kapelę His name is alive - płyta "livonia" - najlepsze klimaty 4AD, polecam. Niedawno odkurzyłem też składankę Lonely is an eyesore zawierającą niepublikowane na plytach kawalki flagowych kapel z 4ad - tez super smaczek :D[/b]

Maxtorka
29-07-2006, 08:30
O tak , Cocteau Twins słucha się wyśmienicie .
Jeśli lubisz głosy podobne do E. Fraser powinien Ci się spodobać zespół Mandalay . To duet - Saul Freeman i Nicola Hitchcock . Mam ich jedną płytę - " Instinct " , polecam . Utwór 1 i 4 w szczególności , choć reszta jest również godna słuchania . W podobnym klimacie gra zespół Cranes , zwłaszcza ich płyta " Loved " ."
No i kompletnie zapomniałam o This Mortal Coil . Mam ich trzy płyty , moja ulubiona to " Filigree&Shadow . A utwór " My Father " to jak najlepsza nagroda :D

A płyty polecone przez Ciebie już zaczynam szukać :D

Heath
29-07-2006, 09:00
A płyty polecone przez Ciebie już zaczynam szukać :D
I po to właśnie jest ten wątek :D Napisz później jakie wrażenia.

This mortal coil - oczywiście znane i lubiane :D The Cranes - rany zupełnie zapomniałem o tej kapeli!! Dzieki za przypomnienie. Od paru miesięcy kolekcjonuję to co miałem na kasetach, teraz szukam na mp3. Jak coś mi się przypomni napiszę.

Maxtorka
29-07-2006, 19:40
Mnie się właśnie przypomniał zespół Bel Canto . Mam ich jedną płytę " Shimmering , Warm & Bright . Dawno jej nie słuchałam a jest naprawdę przyjemna . Tomek Beksiński w Krypcie podawał swoją Top 10 lat 90-tych i stwierdził że ze wszystkich zawodzących panienek tej dekady Anneli M. Drecker przekonała go najbardziej :D . Polecał także ich inną płytę " Birds of Passage " , wiec mam już następną pozycję do szukania :D . Z tej dziesiątki Tomka mam jeszcze Lacrimosa - " Elodia " , sklasyfikowaną przez niego na miejscu pierwszym i opisaną jako najpiękniejszą chyba dla niego płytę dekady .
Zresztą polecam tę stronę www.krypta.whad.pl
Do poczytania i powspominania :)

Bryku
29-07-2006, 23:51
Dzięki Heath za ten wątek! Z przyjemnością dorzucam kilku wybranych wykonawców z mojej płytoteki. Niektórych z nich poznałem właśnie po audycjach nieodżałowanego TB...:

The Cassandra Complex
Deine Lakien
Peter Murphy
Joy Division
Rubicon
Nick Cave&The Bad Seeds
Devil Doll
Moonlight
XIII Stoleti
Closterkeller

z cięższych brzmień:
Tool i A Perfect Circle
Paradise Lost
Type-O-Negative
Ministry
Queensryche
Anathema
Dream Theater
Moonspell
Soundgarden
Alice in Chains
Smashing Pumpkins
Faith No More

teraz trochę progresji:
Collage
Porcupine Tree
Variete
Riverside
Marillion

Na koniec dorzucę jeszcze Mari Boine.

Pozdrawiam
Bryku

Heath
30-07-2006, 09:27
Mnie się właśnie przypomniał zespół Bel Canto . Mam ich jedną płytę " Shimmering , Warm & Bright . Dawno jej nie słuchałam a jest naprawdę przyjemna . Tomek Beksiński w Krypcie podawał swoją Top 10 lat 90-tych i stwierdził że ze wszystkich zawodzących panienek tej dekady Anneli M. Drecker przekonała go najbardziej :D . Polecał także ich inną płytę " Birds of Passage " , wiec mam już następną pozycję do szukania :D . Z tej dziesiątki Tomka mam jeszcze Lacrimosa - " Elodia " , sklasyfikowaną przez niego na miejscu pierwszym i opisaną jako najpiękniejszą chyba dla niego płytę dekady .
Zresztą polecam tę stronę www.krypta.whad.pl
Do poczytania i powspominania :)

Ha! Bel Canto - piękna muzyka. Mam obydwie wspomniane przez Ciebie płyty. Słuchałem ich już w szkole średniej :D Shimmering... jest bardzo melanholijny i wysmakowany a Birds of passage bardziej przebojowy, ale też nieco mroczny, z klimatami muzyki świata - wspaniała rzecz dla początkujących :wink:
Co do Lacrimosy, muszę sobie posłuchać, słyszałem o nich ale nie miałem jakoś styczności z muzyką.

Przypomniała mi się jeszcze Anne Clark - śpiewająca poetka, chociaż niedawno wyszła płyta z danceowymi przeróbkami jej kawałków :o
Jej muza to klimaty 4AD - SPV. Polecam szczególnie płytę "Hopeless Cases" a numery do zapoznania to : Hope Road, Now, Empty me, This be the verse.[/i]

Maxtorka
30-07-2006, 10:30
[
Ha! Bel Canto - piękna muzyka. Mam obydwie wspomniane przez Ciebie płyty. Słuchałem ich już w szkole średniej :D Shimmering... jest bardzo melanholijny i wysmakowany a Birds of passage bardziej przebojowy, ale też nieco mroczny, z klimatami muzyki świata - wspaniała rzecz dla początkujących :wink:
Co do Lacrimosy, muszę sobie posłuchać, słyszałem o nich ale nie miałem jakoś styczności z muzyką.

Przypomniała mi się jeszcze Anne Clark - śpiewająca poetka, chociaż niedawno wyszła płyta z danceowymi przeróbkami jej kawałków :o
Jej muza to klimaty 4AD - SPV. Polecam szczególnie płytę "Hopeless Cases" a numery do zapoznania to : Hope Road, Now, Empty me, This be the verse.[/i]

A to się osiołek ucieszy :D :wink:

I jeszcze coś ze Szwecji - Arcana ( ale pewnie znasz )
Mnie się kojarzą z Dead Can Dance , właśnie ich sobie przypominam :D

Heath
30-07-2006, 11:24
Bryku - co do Cassandra complex - nie słyszałem rzadnej całej płyty, ale ma kilka kawałków ze starych czasów, dla ciekawych polecam: One milionth happy customer (bardzo zalatujące Sisters of mercy) i Defcon One.
Closterkeller - słuchało się kiedyś - Blue, Violet i Scarlet - uwielbiam, potem jakoś już mnie pociągało :-?

Joy Division - jakoś nie słuchałem jeszcze chociaż wiele osób mi polecało. Mam rewelacyjną przeróbkę "love will tear us apart" w wykonaniu The Swans (4AD).

Mój osiołek już jęczy z wysiłku :P

Maxtorka
30-07-2006, 11:49
Ha , Swans mam jedną płytę " The Great Annihilator " . Wyciągając ją natrafiłam obok na Switchblade Symphony - " Serpentine Gallery " . Też niezła no i ten kobiecy wokal :D

Joy Division obowiązkowo . Mam ich dwie płyty " Unknown Pleasure " i " Closer " .
U mnie było tak że najpierw słuchałam Joy Division ( początek lat 80-tych ) a naturalną kontynuacją były zespoły ze stajni 4AD .

Bryku
30-07-2006, 20:51
Bryku - co do Cassandra complex - nie słyszałem rzadnej całej płyty, ale ma kilka kawałków ze starych czasów, dla ciekawych polecam: One milionth happy customer (bardzo zalatujące Sisters of mercy) i Defcon One.
Closterkeller - słuchało się kiedyś - Blue, Violet i Scarlet - uwielbiam, potem jakoś już mnie pociągało :-?

Joy Division - jakoś nie słuchałem jeszcze chociaż wiele osób mi polecało. Mam rewelacyjną przeróbkę "love will tear us apart" w wykonaniu The Swans (4AD).

Mój osiołek już jęczy z wysiłku :P

Hej,
Fakt, te dwa kawałki Cassandry są świetne, ba cały album "Theomania" jest znakomity. Z tej pierwszej grupki którą wymieniłem polcełabym jescze chyba już zapomniany Ribicon i płytę "What starts, ends". Powinieneś znać tych Panów - to FOTN bez Mc'Coya. Płytę nagrali gdy drogi tego ostatnego i reszty się rozeszły. Dalej warto posłuchać XIII Stoleti - czescy goci śpiewający tylko w ojczystym języku. Następnie tajemnicza włosko-słoweńska formacja Devil Doll - wampiryczne dźwięki i rewelacyjnie budowany nastrój jak z klasycznego horroru na płytach "Eliogabalus" i "Dies Irae".
Maxtorka - zaciekawiło mnie Switchblade Symphony. Cóż to takiego? Co do Joy Division to Closer znam prawie na pamięć, aczkolwiek muzyka spod 4AD później jakoś nie specjalnie mnie zainteresowała... Wolałem cięższe brzmienia.

Heath
30-07-2006, 21:13
Rubicon znam, a jakże. Co do cięższego brzmienia słyszałeś solowy projekt McCoya - Nephilim? Płytka Zoon urywa dupsko - oj dają ognia chłopaki, dają :lol: .
Ps. Fields of the Nephilim zagrają w W-wie 30 października. Na koncert chyba dotrę na klęczkach :D :D

Maxtorka
30-07-2006, 21:15
Bryku , te wszystkie zespoły o ktorych piszesz polecał nieodżałowany Tomek Beksiński . Dla mnie to wystarczająca rekomendacja i na pewno je sobie ściągnę 8)
A Switchblade Symphony - trudno tak jednoznacznie określić . Kobiecy wokal miejscami jak E. Fraser z Cocteau Twins , miejscami jak Suzy z Siouxie &The Banshees , muzycznie też duże zróżnicowanie , usłyszeć można echo Dead Can Dance ale i Clan of Xymox czy nawet Sióstr Miłosierdzia . Jeżeli 4AD Cię nie porwało może Ci sie nie podobać ale myślę że przesłuchać warto :D

A w ogóle to chyba na dniach rozpoczyna się w Bolkowie jakaś czadowa impreza dla miłośników gatunku :D

Maxtorka
30-07-2006, 21:30
Własnie w Trójce Piotr Kaczkowski puścił Clan of Xymox , zagrali w tym roku w Bolkowie :D

Bryku
30-07-2006, 22:05
Heath
Nephilim znam oczywiście. Zoon jest faktycznie przytłaczający. McCoy musiał być ostro wkurzony... Na koncert FOTN też się wybieram. Ich pierwszego show w Polsce nie przepuszczę. Może się spotkamy? Z koncertów to na dniach zaliczyłem super koncert the Cult w Proximie. A co do FOTN to ostatnio na talerzu mam ich świeże bardzo dobre dzieło Mourning Sun. Tylko dlaczego tak kiepsko nagrane?
Maxtorka
Switchblade Symphony poszukam. Generalnie ciągle szukam jakichś ciekawych dźwięków, do tego bardzo lubię kobiece wokale.

Hubik_1975
01-08-2006, 09:45
Witajcie i dziękuję za zaproszenie do wątku! Niewątpliwie dzięki Beksińskiemu i jego wspaniałych wieczorach możemy czuć tę muzykę i niepowtarzalne gotyckie brzmienia. Jeśli chodzi o mnie to jestem pasjonatą brzmienia The Sisters of Mercy i arcy-boskiego A Clan of Xymox. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich,
H.

Heath
08-08-2006, 08:45
Można już zamawiać bilety na Fields of the nephilim! Sczegóły na www.shortcut.pl .
Dla niezdecydowanych lub nieznających polecam teledyski na Youtube.com a sczególnie Blue water, Moonchild i Sumerland .

boorg
15-08-2006, 11:43
...Ciekawy jestem czego słuchacie teraz - większość z największych już się rozpadła lub nic nowego nie tworzy...
Melduje się podstarzały heavy-metalowiec. :wink: :lol:
Chociaż młodzieńcem będąc słuchałem głównie Metalliki, Slayera, Over Kill a zachwycał mnie Mercyful Fate z Kingiem Diamondem, to również w mojej płytotece jednym z ulubieńców było Sisters of Mercy. Dlatego zgłaszam swoją obecność na pokładzie mrocznego wątka. :wink:

A czego teraz słucham??? "Fallen" Evanescence. Ale jam korzenie metalowe skażone Kingiem Diamondem - więc vocal Amy Lee zachwyca mnie za każdym razem. :wink: :P

Bryku
15-08-2006, 19:27
Można już zamawiać bilety na Fields of the nephilim! Sczegóły na www.shortcut.pl .
Dla niezdecydowanych lub nieznających polecam teledyski na Youtube.com a sczególnie Blue water, Moonchild i Sumerland .

Kurczę, impreza odwołana :cry: A już się nastawiłem na fajny koncert :x

Heath
16-08-2006, 06:29
Taa, całą ich trasę szlag trafił. 2 dni się nacieszyłem biletem :cry: :evil:

Heath
16-08-2006, 06:40
"Fallen" Evanescence. Ale jam korzenie metalowe skażone Kingiem Diamondem - więc vocal Amy Lee zachwyca mnie za każdym razem. :wink: :P
Ha! Boorg ty też w tych kliamtach? Super!
Co do "Fallen" - kilka kawałków bardzo mi się podoba, ale bardzo się zdziwiłem kiedy przeczytałem że oni grają "goth - cośtam" :o :o . To samo się tyczy bardzo popularnej w Niemczech kapeli Within Temptation (znany kawałek Ice queen http://youtube.com/watch?v=w5_B7j-rG8c ) która jest też uznawana za jedną z najlepszych grup grających rock gotycki :o

Ps. Czego słuchasz przy lakierowaniu? :wink: :lol: Ja zauważyłem że na moje nadszarpnięte wizytą dekarzy nerwy wspaniale działa Cocteau Twins - Treasure. To zresztą jedna z najwspanialszych płyt w historii.

Maxtorka
16-08-2006, 10:16
[

Przypomniała mi się jeszcze Anne Clark - śpiewająca poetka, chociaż niedawno wyszła płyta z danceowymi przeróbkami jej kawałków :o
Jej muza to klimaty 4AD - SPV. Polecam szczególnie płytę "Hopeless Cases" a numery do zapoznania to : Hope Road, Now, Empty me, This be the verse.[/i]

Właśnie włączyłam Anne Clark - Hopeless Cases :D :D :D
Z gatunku tych lżejszych i bardziej melodyjnych brzmień 4AD ale słucha się przyjemnie :D

Heath
16-08-2006, 10:26
Właśnie włączyłam Anne Clark - Hopeless Cases :D :D :D
Z gatunku tych lżejszych i bardziej melodyjnych brzmień 4AD ale słucha się przyjemnie :D

Ja mam szczególny sentyment do tej płyty były to moje poczatki zapoznawania się z tym rodzajem muzyki. Mój kolega z klasy ze szkoły sredniej miał brata który miał setki kaset z taką muzyka. Miał mi przegrać Clannad - Legend, ale sobie zapomniał co to miał nagrać i wrzucił mi kilka kawałków z Hopeless Cases i "Livonii" His name is alive, no i tak się zaczęło :D. Potem już poszło wartko - clan of xymox, front 242, cocteau twins, cassandra complex itd itp.
Moje ulubione numery z tej płyty to This be the verse, Now i Theme without words 2 - ten ostatni numer jest przepiekny.

Ja też już zdobyłem to co polecałaś, zacznę od dziś przsłuchiwać. :D

Maxtorka
16-08-2006, 10:43
Szukam właśnie polecanych przez Ciebie His name is alive - Livonia i tej składanki Lonely is an eyesore ale na mp3 jest z nimi problem . Nic to , nikt nie mówił że będzie łatwo 8)

Heath
23-08-2006, 19:33
Szukam właśnie polecanych przez Ciebie His name is alive - Livonia i tej składanki Lonely is an eyesore ale na mp3 jest z nimi problem . Nic to , nikt nie mówił że będzie łatwo 8)

jest, jest, sam ściągałem :oops: 8)

właśnie znalazłem na osiołku swoje 2 ulubione kawałki The Cure - "A forest" i "Just like heaven".

Maxtorka
24-08-2006, 07:06
Szukam właśnie polecanych przez Ciebie His name is alive - Livonia i tej składanki Lonely is an eyesore ale na mp3 jest z nimi problem . Nic to , nikt nie mówił że będzie łatwo 8)

jest, jest, sam ściągałem :oops: 8)

właśnie znalazłem na osiołku swoje 2 ulubione kawałki The Cure - "A forest" i "Just like heaven".

No to zaraz zapuszczam osiołka i niech mi nie jęczy że ciężko :wink: bo go wymienię na inny model 8) :wink:

Heath
09-09-2006, 10:07
A tak przy okazji zapytam czy ktoś był na koncercie Sisters of Mercy w czerwcu w Krakowie??

Heath
10-09-2006, 19:40
Szukam właśnie polecanych przez Ciebie His name is alive - Livonia i tej składanki Lonely is an eyesore ale na mp3 jest z nimi problem . Nic to , nikt nie mówił że będzie łatwo 8)

jest, jest, sam ściągałem :oops: 8)

właśnie znalazłem na osiołku swoje 2 ulubione kawałki The Cure - "A forest" i "Just like heaven".

No to zaraz zapuszczam osiołka i niech mi nie jęczy że ciężko :wink: bo go wymienię na inny model 8) :wink:

i co? znalazłaś? jakby co to mam zaprzyjaźniony serwer FTP 8)

Maxtorka
10-09-2006, 20:00
Cześć Heath :D

Przez wakacje trochę odpuściiśmy ale teraz wracamy do gry 8) :wink:
Jak byśmy mieli jakiś problem to pozwolisz , że się ładnie do Ciebie uśmiechnę ? :D

A koncert Sisters of Mercy przegapiłam :-?

jarkotowa
17-09-2006, 13:38
teraz trochę progresji:
Collage
Porcupine Tree
Variete
Riverside
Marillion

Jak milo slyszec, ze ktos slucha mojego zaprzyjaznionego zespolu Riverside :D
A Progresje w Warszawie znasz?

Acidtea
18-09-2006, 09:44
Co słucham, albo słuchałem, bo nie ma czasu :cry:
Samael, Tiamat, My Dying Bride, Crematory, Bathory, Paradise Lost,
Anathema, Rammstein, In Flames, Fear Factory.
To na razie tyle. Jak przejrzę swoją płytotekę i mi się przypomni, to dopiszę :wink:

Bryku
19-09-2006, 19:16
teraz trochę progresji:
Collage
Porcupine Tree
Variete
Riverside
Marillion

Jak milo slyszec, ze ktos slucha mojego zaprzyjaznionego zespolu Riverside :D
A Progresje w Warszawie znasz?

Słucham Riverside, słucham z wielką przyjemnością :D Out of Myself jak na debiut to dla mnie bomba. Wczoraj (lepiej późno niż wcale) dorwałem płytę Indukti S.U.S.A.R, gdzie w jednym z kawałków Mariusz się udziela. Nie mogłem się oderwać od słuchania... Załogę Riverside znasz osobiście?
Co do Progresji to znam ze słyszenia, niestety nie miałem przyjemności tam się wybrać.

jarkotowa
19-09-2006, 20:45
Bryku, jasne, że znam osobiście. Progresja to klub, do którego mój mąż powinien sobie polówkę wstawić :lol: Ja nie bo musialabym wstawić jeszcze dwa dodatkowe (dla dwóch naszych synów).
Na drugiej plycie Riversidów "Second life syndrome" mój mąż ma podziękowania.

isztar
24-03-2007, 15:18
taki zajefajny wątek umarł :cry:

Heath
26-03-2007, 14:19
to poleć coś
posłuchamy, pogadamy... :wink:

Acidtea
26-03-2007, 18:03
Ja ostatnio jestem zachwycony Disturbed "Ten Thousand Fists".

isztar
27-03-2007, 17:33
.

Maxtorka
28-03-2007, 18:55
Polecam 4AD Compilation - Lonely Is An Eyesore :D
Znani i lubiani ze stajni 4AD - Dead Can Dance , Cocteau Twins , Colourbox , This Mortal Coil i inni . Miłe wspomniena :D

Heath
29-03-2007, 14:10
Polecam 4AD Compilation - Lonely Is An Eyesore :D
Znani i lubiani ze stajni 4AD - Dead Can Dance , Cocteau Twins , Colourbox , This Mortal Coil i inni . Miłe wspomniena :D

a jednak udało się :D
niedawno w trójce leciał kawałek Wolfgang Press-a z tej płyty . miodzio

Peteros
02-04-2007, 20:13
A słyszeliście nową Lisę Gerrard - "The Silver Tree"? I jak?

jarkotowa
09-04-2007, 21:12
A co powiecie o Ten Years After?
Byliście w Warszawie na koncercie?

oorbus
14-04-2007, 20:16
Witam,
przytaczacie tu brzmienia daaawno przeze mnie nie słyszane...cóż żona raczej łagodniejsze :lol: klimaty a 3 letnia córka wwierca mi ostatnio Agugu...

ale, czy ktoś wspomniał Theriona? szczególnie Theli mnie powaliło ( a słuchać trza głośno na dobrym piecu )

o Moonspel chyba ktoś pisał - jak dla mnie świetni.

a Leibach? - to z klasyki - nie wiem czemu, ale wczesny Ramstain mi się z nimi kojarzy...

a wogóle to KAT, KAT,KAT...

a, ostatnio mnie powaliła COMA.
jak wydawali ostatnią płyt e, pamiętam jechałem trase autem wieczorem i słuchałem Kaczke na trójce. i on to puścił dobre paręnaście minut, po prostu zajeb.. muzyki - "zaprzepaszczone..." mnie rzuciła na kolana. fantastyczne teksty. musiałem się zatzrymać we Wrocku na shellu :lol: i wysłuchać do końca.

pozdrawiam

mocca
27-04-2007, 19:35
ooo... nie wiedziałam, ze tu taki wyborny watek mamy :roll: :D
skusił mnie tytuł 4AD i się nie pomyliłam :)
sporo sie tego nasłuchałam i wciąż słucham... dead can dance, clan of xymox, this mortal coil (przepiekne) cocteau twins, sama lisa gerard...
Samego Beksinskiego tez pamiętam z czasów studenckich...
Teraz czasami słucham audycji Kaczkowskiego aczkolwiek to ostatnio nie moja pora :(

Moim największym przezyciem z powyższej listy był "niedawny"koncert DCD w Kongresowej, do tej pory mam ciarki jak o nim myslę. Mam też limitowaną płytę z tego turne, szkoda ze nie nagrywali nic w Warszawie...

A żeby nadrobic polecanie: polecam od jakiegoś czasu promowany w trójce zespół Archive. Dzięki "Niedzwiedziowi" ich usłyszałam, zebrałam całą dyskografię i naprawdę szczerze polecam wszystkim lubiacym podobne klimaty.... kawałek "again" to już sztandar dla mnie :D

Maxtorka
29-04-2007, 07:04
ooo... nie wiedziałam, ze tu taki wyborny watek mamy :roll: :D
skusił mnie tytuł 4AD i się nie pomyliłam :)
sporo sie tego nasłuchałam i wciąż słucham... dead can dance, clan of xymox, this mortal coil (przepiekne) cocteau twins, sama lisa gerard...
Samego Beksinskiego tez pamiętam z czasów studenckich...
Teraz czasami słucham audycji Kaczkowskiego aczkolwiek to ostatnio nie moja pora :(

Moim największym przezyciem z powyższej listy był "niedawny"koncert DCD w Kongresowej, do tej pory mam ciarki jak o nim myslę. Mam też limitowaną płytę z tego turne, szkoda ze nie nagrywali nic w Warszawie...

A żeby nadrobic polecanie: polecam od jakiegoś czasu promowany w trójce zespół Archive. Dzięki "Niedzwiedziowi" ich usłyszałam, zebrałam całą dyskografię i naprawdę szczerze polecam wszystkim lubiacym podobne klimaty.... kawałek "again" to już sztandar dla mnie :D

Archive ......bardzo bardzo :D :D
"Again" to jeden z najlepszych ich kawałków . Z tej płyty lubię jeszcze "Goodbye " :D . Za to płytę "Noise" biorę z całym dobrodziejstwem inwentarza . "Sleep" , "Conscience" , "Fuck U" , "Get Out"......mogłabym tak bez końca wymieniać . Ta płyta to moja ulubiona . Najlepiej smakuje w aucie , kiedy wieczorkiem wracam z pracy :D
Za to ich "Lights" trochę mnie rozczarowała . Ni znalazłam tam ani jednego kawałka który by mnie chwycił za serce tak jak wcześniej wymieniane .

A był ktoś na ostatnim koncercie Lisy Gerard w Warszawie ?

boorg
04-06-2007, 06:37
Boże czemu nikt mi nie powiedział!!! :evil: :wink:
Uwielbiam Evanescence z obłędnym głosem Amy Lee. Ale czemu dopiero teraz wpadłem na ich LP Origin. :o Przecież kawałek WHERE WILL YOU GO jest tak inny od znanego mi dotąd materiału, że aż... ...nie mogę od niego oderwać ucha!!! :D :D :D

OSIN
31-07-2007, 23:35
Chciałem się przywitać z Wami. Cieszy mnie, że ktoś pamięta Beksińskiego i jego audycje (Romantycy Muzyki rockowej, na ten przykład), no i 4AD...
Od siebie dodam, że mój faworyt to DCD,

SweetStarx3
13-12-2009, 19:47
Witam wszystkich. :)
Cieszę się, że wreszcie trafiłam na ludzi z podobnymi upodobaniami w muzyce. :D Dla mnie najlepszymi zespołami grającymi trochę cięższe nuty są Lordi, Disturbed (od niedawna), Metallica, Rammstein, Slipknot. Wszystkie podawane wcześniej oczywiście za chwilę sobie sprawdzę. :D
Pozdawiam ! :)

piterazim
14-12-2009, 10:17
no to i ja się dopiszę do wontka :)

ciekawy zespół - Van Canto - grają/śpiewają covery A cappella

trochę sie dziwię że nie padły tu nazwy zespołów typu Lacuna Coil czy Cradle of Filth

ostatnio znalazłem ciekawą stronkę last.fm Wklepuje się nazwę zespołu a wyszukiwarka znajduje zespoły grające podobny typ muzyki :)

AgaJeżyk
09-01-2010, 19:45
52 wpisy ... niemal cztery lata ...

Szkooooda

Czytam te wpisy i zastanawiam się ... "wychylić" się czy nie.
Nie zdradzę swojego dzieciństwa - będę tu zaglądać. Wszak też wychowałam się na Beksińskim, którego tłumaczenia do dziś znam na pamięć. Nikt już nie przetłumaczył tekstów Marillionu jak Tomek.Na niedzielne Wieczory Płytowe Kaczkowskiego polowałam z magnetofonem. Maaatko - mieliśmy naprawdę trudne dzieciństwo :wink:

A dzisiaj - płyty za grosze, MP3 w necie za free ... za wcześnie sie urodziłam...za wcześnie...

Czego słucham? Może inaczej - nie słucham Zetki , RMF i takich tam
Staram się wracać do płyt z dzieciństwa i nadążać za tym co dzieje sie dzisiaj.
Na czym się wychowałam ? Zasadniczo na progresywnym rocku ale słucham wszystkiego co mnie "ścisnie" za gardło.

Marillion
Pink Floyd
The Cure
Dead Can Dance
Depeche Mode - a jakże :lol:

Aaaale było też

Black Sabath
Deep Purple
Led Zeppelin

A dzisiaj ... hmmm dużo pisania
Wyrywkowo:

Anathema
AirBag
Archive
Marillion a bardziej Fish (pozostałam "przy nim)
Porcupine Tree


Śledzę z lubością poczynania naszych kapel (warto ! )

After
Believe
Quidam
Riverside
Votum

Co mogę wam polecić a czym żyję w tej chwili

AirBag - zagadka marketingu. Wszystkie utwory można ściągnąć z ich strony-w bardzo dobrej jakości. Muzyką "zajmują" się jakby dla przyjemności. Może są "dobrze ustwieni" finansowo ?

http://www.airbagsound.com/

i kawałek który wciąga mnie bez reszty
(gdzieś w czwartej minucie zaczyna się poezja ...)

http://www.youtube.com/watch?v=UVNVH68UjPo

A dla odmiany - coś cięższego - Votum.
Moje ostatnie,porażające odkrycie - gatun :progmetal
Wydali w ubiegłym roku drugą płytę -Metafiction, która powaliła mnie na kolana i nie podniosłam sie jeszcze.
Na koncercie się poryczałam i wałkuję ich do dziś.

Polecam Falling Dream - jest na myspace

http://www.myspace.com/votumband

Z pierwszej płyty - Away

http://www.youtube.com/watch?v=uqdwlmdpOGE

A tu można im pogratulować. Trzecie miejsce ...i pokonali nawet Porcupine Tree

http://www.ekr.net/?p=&s=Top%20100

Hmmm ...sie nagadałam...chyba miałam potrzebę.
Ubolewam, że jest na forum tak mało ludzi słuchających muzyki "dla węższego grona" ...

Czuję się jak dziwaczka niemal.

Pozdrowionka.
Napiszcie jakie wrażenia

Aga

monah
22-01-2010, 02:34
ojaciepierdziele, jaki WONTEK! :o
a ja właśnie nadal pławię się w pokoncertowych wrażeniach po Archive i katuję na nowo i w kółko i od nowa Controlling Crowds.
a za 3 tygodnie po raz- który to?- koncert DM i zbiorowa orgia przy "Stripped".
a Dead Can Dance w Kongresowej to był mój najważniejszy koncert w życiu. i chyba żaden go nie przebije. choć widziałam ich kilkadziesiąt i jeszcze dużo przede mną.
a w aucie bez wyjątku Reznor, katuję "Downward Spiral" i "The Fragile". NIN to osobna kategoria.
a Maynard mógłby już nową płytę Toola zapodać, bo ile można czekać...
a... a... a...

musiałabym znaleźć więcej czasu, żeby to wszystko wymienić, co u mnie w duszy gra. dużo gra. zawsze gra. od zawsze i na zawsze.

tymczasem bardzo Was serdecznie pozdrawiam!

Heath
23-03-2010, 18:28
Ooo, chciałoby się powiedzieć "jeszcze wątek nie umarł póki my żyjemy" :D nawet nie widziałem ze ktoś tu zagląda.
Mnie napadło po latach znowu na DCD. Co rusz poznaję kogoś kto był na koncercie w Wawie (ja nie byłem :cry: ). Ech, usłyszeć to na żywo:
http://www.youtube.com/watch?v=itwL5y0He-k

No, ale za to nie odpuściłem koncertu Fields of the Nephilim w lutym. Ogólnie świetny koncert, tylko bardzo krótki, no i zabrakło kilku numerów na które czekałem.

Cóż tam jeszcze... Ostatnio polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=Xph2gTfs0pw - pan wyciągnięty nie wiadomo skąd

http://www.youtube.com/watch?v=zwfCjYv7gVQ i Pani której płyty słucham na okrągło.

A Wy co polecicie?

monah - też mi się przypomniało i katuję "Downward Spiral" i "Pretty hate machine"
:D

monah
23-03-2010, 19:12
Mnie napadło po latach znowu na DCD. Co rusz poznaję kogoś kto był na koncercie w Wawie (ja nie byłem :cry: ). Ech, usłyszeć to na żywo:
http://www.youtube.com/watch?v=itwL5y0He-k
:D

witam ojca-założyciela wątku ;) kłaniam się!
nooooo ;) to były bardzo wzruszające 2 godziny. se łezkę puściłam ze dwa razy ;)

a skoro Cię napadło na DCD, to się podzielę radością, że za 2 dni widzę Brendana Perry, a za 4 dni Lisę Gerrard :D na dodatek Mark Lanegan, którego uwielbiam, i John Cale.
to te dwa wydarzenia we Wrocławiu w ramach PPA:
http://www.teatr-muzyczny.home.pl/31ppa/index.php?option=com_content&view=article&id=117%3Abrendan-perry&catid=46&Itemid=168&lang=pl
http://www.teatr-muzyczny.home.pl/31ppa/index.php?option=com_content&view=article&id=120%3Alife-along-the-borderline-tribute-to-nico&catid=46&Itemid=168&lang=pl


bardzo się cieszę, choc jednocześnie dziwnie będzie zobaczyć Brendana i Lisę osobno na dwóch różnych koncertach - Oni zawsze będą dwiema półkulami DCD dla mnie...

Heath
24-03-2010, 07:04
nooooo ;) to były bardzo wzruszające 2 godziny. se łezkę puściłam ze dwa razy ;)

Musiało coś w tym być, bo ponoć nie tylko Ty. Przy "Sanvean" i "Severance" też bym ryczał jak bóbr :)

Zresztą ten koncert z Wawy można znaleźć w necie, nawet niezła jakość.

Pozdrawiam i życzę więcej wzruszeń na "osobnych" koncertach.

monah
24-03-2010, 12:06
Musiało coś w tym być, bo ponoć nie tylko Ty. Przy "Sanvean" i "Severance" też bym ryczał jak bóbr :)

Zresztą ten koncert z Wawy można znaleźć w necie, nawet niezła jakość.

no i w tych momentach ja ryczałam na pewno ;) i nie tylko w tych, bo ja taka płaczliwa jakaś jestem :D :D :D :D
tak, to było przeżycie wyjątkowe.

płytę z bootlegiem z Warszawy dostałam 3 dni po koncercie od kolegi - pięknie wydaną, z obwolutą, setlistą, wkomponowanym biletem i zadrukowaną płytą. piękna pamiątka, a jakoś bootlegu jest rzeczywiście niezła, a moim zdaniem nawet BARDZO dobra.

jutro Brendan przedstawi swoje nowe wydawnictwo - ARK. płyty niestety nadal nie ma w sprzedaży, znam więc tylko kilka utworów z utube, ale mam przeczucie, że nie będę żałować ;) poza tym Brendan gra również utwory DCD - w tym takie łzywyciskacze jak Spirit, Severance czy the Carnival is Over.. :) do tego kilka bardzo starych utworów z pierwszych płyt...

a na płycie Brendana mają znaleźć się utwory napisane podczas ostatniej trasy - miały być to nowe utwory DCD, ale jak wiemy do trwałego reunion nie doszło i raczej nie dojdzie... cieszę się więc, że takie cudo jak "Crescent" znajdzie się na oficjalnym wydawnictwie Brendana:

http://www.youtube.com/watch?v=2EquAeS49N4&feature=related

relację zdam ;)
pozdrawiam zwrotnie!

Heath
25-03-2010, 17:54
Ech, zapomniałem zupełnie o moim ukochanym Beirucie:

http://www.youtube.com/watch?v=N-mqhkuOF7s
http://www.youtube.com/watch?v=PCkT4K-hppE
http://www.youtube.com/watch?v=RjzVbXeD_8E

i o płycie White Lies która mnie "trzymała" cały poprzedni rok

http://www.youtube.com/watch?v=LTh9IuSTOY0
http://www.youtube.com/watch?v=GGEjz12YLiM

Polecam!!!