PDA

Zobacz pełną wersję : Pilne!Rosjanie, Ukraińcy



agnieszkakusi
28-07-2006, 13:16
Poszukuję ludzi z Rosji lub Ukrainy do malowania klatek schodowych. Ma ktos kogoś takiego? U nas ludzie nie chcą pracować....a niby takie bezrobocie..

yozka1
28-07-2006, 21:00
Hehehe ja jestem z Rosji 8) ale mieszkam już w polsce parę latek i wcale tak nie jest. Ludzie chcą pracować tyle, że za ile? Wiadomo ludzie ze wzchodu pracują za mniejsze pieniądze tak samo jak polacy pracują np. w Niemczech, Anglii itd., zależy kto i gdzie wydaje swoje zarobione pieniądze.

agnieszkakusi
31-07-2006, 07:06
praca w godzinach 7-15 za 1200 zł miesięcznie...to chyba nie są aż tak małe pieniądze na początek

brzydlak
31-07-2006, 09:45
a gdzie ta praca.moze zatrudnisz bezdomnego z poznania bo dzis laska szukala dla niego jakiejs roboty

Charlie
31-07-2006, 16:44
Poszukuję ludzi z Rosji lub Ukrainy do malowania klatek schodowych. Ma ktos kogoś takiego? U nas ludzie nie chcą pracować....a niby takie bezrobocie..

Pan Marek Polkowski CHARKóW

+380 978912398
+380 675724834

To mój znajomy - mieszka cały czas na Ukrainie. Załatwiał mi opiekunkę do dziecka. Ale...na dzień dzisiejszy zarobki na Ukrainie poszły w górę - ok. 250 - 300 USD dla fachowców oczywiście.

Pzdr..

agnieszkakusi
01-08-2006, 07:00
a powiedzcie mi jeszcze jak to wygląda ze spaniem i wyżywianiem ludzi "stamtąd"? Nigdy nie korzystaliśmy z pracy ludzi z zagranicy.

agnieszkakusi
01-08-2006, 07:00
Praca w Toruniu

brzydlak
01-08-2006, 10:15
znam duzo ukraincow i zapewniam cie jedza to samo co ty.co do spania to musisz zapewnic takie warunki w jakich sam bylbys w stanie pracowac.moja ekipa bedzie miszkac w barakowozie lub przyczepie kamp.nie rob wloskich czy angielskich obozow pracy.i nie przesadzaj z oszczednoscia na wyplatach,bo za malo oplacony pracownik zawsze moze opuscic budowe i znalezc sobie lepsza.wiem cos o tym.wiara opisuje jak cale ekipy uciekaly z budowy.pamietaj ze ptzy okreslonychj temperaturach musisz zapewnic wode do picia nawet ta najtansza tesco.zycze ci powodzenia w szukaniu pracownikow.a czy przez tzw urzad posrednictwa pracy( bo i tak nie szukaja) nie udalo ci siwe nikogo znalezc? za zatrudnienie bezrobotnego masz pol roku zwrot zus a za zatrudnienie kogos po 50-ce jeszcze wieksze ulgi.

marcin714
01-08-2006, 15:10
Z braćmi ze wschodu jest problem przez utrudnienia wizowe.
Nawet na wschodzie kraju jest brak rąk do pracy szczególnie w rolnictwie. Co bystrzejśi jadą dalej na zachód mijając polskę i zarabiają E zamiast PLN. Za chwile może się nam odbić czkawką rozwijająca się szybko gospodarka bo nie będzie komu pracować. W polsce długotrwali bezrobotni to raczej nierobotni , którzy na słowo jest robota mówią nie robim bo się trza uje....ać.

brzydlak
01-08-2006, 15:14
z tymi nierobotnymi to prawda.mieszkam w poznaniu praca jest.jak ktos chce bo mu na chleb brakuje to znajdzie.a ja nie raz slyszalakm jak bezrobotni mowia ze im sie nie oplaca pracowac bo zarobia 900 a tu bilety i czas trzeba tracic,wiec oni wola 400zl zasilku i kilka stow z opieki albo 1000z opieki.znam takich co tyle z opieki dostajka.nieroby zasrane.tak to juz jest w tym kraju,ze ci co naprawde chcieliby pracowac to mieszkaja w regionach gdzie nawet dorywczej robotyu nie ma ,a ci co maja mozliwosc znalezienia roboty to im sie nie chce