PDA

Zobacz pełną wersję : Panele podłogowe. Panele ścienne ze szkła



ShadowWinter
30-07-2006, 13:10
Witam wszystkich!!

Właśnie jestem na etapie zmiany wykładzin na panele, moja wiedza o nich jest dość szczątkowa :-? prosiłbym Was o wszelkie rady w związku z tematem tzn nie jak je kłaść a jakie panele wybrać, jakiego producenta i jaki rodzaj? Panele ścienne ze szkła kolorowego - czy warto? Ważna rzecza jest, iz mam w domu psa i czy panele w tym wypadku nie ulegna szybkiemu zniszczeniu??

Za wszelkie rady dziekuje:) Pozdrawiam!!

HVPS
30-07-2006, 16:33
kwestia podstawowa jest okreslenie srodkow na m2. ceny paneli wahaja sie od 18zl-140zl. jedno jest pewne przy piesku AC4 i raczej ulozone nie na piance czy papierze tylko plyty wyciszajace bo od stukotu psich pazorkow oszalejesz. w klasie sredniej lub sredniej niskiej proponuje wyroby classena sa naprawde bardzo dobre cena 30-40zl

Carlos1
30-07-2006, 17:48
Ja też kupiłem Classena i takie (lub lepsze) doradzam. Udało mi się załatwić AC3, 8 mm. (bardzo ładny dąb deska) po 26 zł.
Jeśli chodzi o podkład to także popieram mojego przedmówcę. Położyłem moje panele na płytach 5mm (Arbitron).

Pozdrowienia.;)

Mikazuu
09-08-2006, 18:06
A ja odradzam panele jezeli masz zwierzaka.
Moje wyglądaja ... nieciekawie :(
Dlatego nigdy więcej paneli!

HVPS
10-08-2006, 22:26
oczywiscie ze jesli kogos stac to najlepiej naturalne drewno np. jotoba i zaolejowane ale co jesli ktos ma do dyspozycji np. 50zl/m2?
panele wspomnianego classena spokojnie znosza chodzenie w butach i psa. sprawa kolejna jest podklad nalezy unikac kladzenia tylko na piance bo podloga bedzie sie uginac co z czasem skutkuje szczepieniem sie brzegow paneli i latwiejsza penetracja wody a to oznacza koniec zywota dla nich

spayder
11-08-2006, 12:16
A co najlepiej położyć pod panele mając na względzie aby były jak najcieplejsze?

AniaS79
23-08-2006, 10:13
Położyłam panele równo rok temu (KRONOPOL). Miały być super wytrzymałe, ale.... już widzę, że w kilku miejscach są miniaturowe "odłupane" cząsteczki...

Do tego to przyciąganie kurzu i "koty" co drugi dzień
:roll:

Gdybym mogła cofnąć czas - wolałabym zapłacić kilka razy więcej i położyć parkiet !!!!!!