PDA

Zobacz pełną wersję : Które mieszkanie wybrać? - decyzja do jutra! (1.08.2006)



PaulSoiree
31-07-2006, 17:04
Witam.
Mamy zarezerwowane mieszkanie z antresolą, dzisiaj - po tygodniowym urlopie - oglądaliśmy je raz jeszcze. Pojawił się jednak dylemat, więcej niepewności w związku z 'ustawiennictwem' tegoż mieszkanka.
Jest jednak jeszcze jedno, które by nas zadowalało. Dylemat jednak jest spory - które wybrać.
Decyzję musimy podjąć do środy, jutro jednak musimy potwierdzić które dokładnie rezerwujemy, jak narazie mamy zarezerwowane to z antresolą.

Oto dwa projekty:
1 - http://www.bracco.pl/formatki/87_47.pdf
2 - http://www.bracco.pl/formatki/87_2.pdf

Ad.1
Zaletą pierwszego mieszkania jest duża antresola, w dodatku jest podłóżna i bardzo dobrze ustawna, a miejsce na garderobę jest dużym plusem. Przeciwności to niestety malutka łazienka z tą jakby ścianką na środku (wentylacja bodajże). Wbrew temu co pokazuje projekt, nie jest tam tak dużo miejsca. Balkon również nie jest atutem, mogą tam co najwyżej stanąć dwie osoby bądź można tam postawić jeden fotel do siedzenia tudzież suszarkę na ubrania. Mieszkanie ma 42m a nie 50 :)

Ad.2
Tutaj niewątpliwie spodobał nam się duży salon, dobrze wkomponowana kuchnia i bardzo fajny duży balkon. Łazienka również jest sporo większa niż w pierwszym mieszkaniu i bardziej ustawna. Minusy to napewno ten jeden pokój, który jest długi, ale nie szeroki przez co w sumie jest dość mały. Brakuje tutaj również miejsca na garderobę.

Dylemat dość niemały. Z mojej strony jestem za mieszkaniem z antresolą. Czekam na Wasze opinie, komentarze i rady - z pewnością ogromnie nam się przydadzą.

Edit: Tak przeglądam projekty na archipelagu prowadzony zdaniem któregoś z forumowiczów, że to podobno dom 300m2 stan surowy zamknięty wybudował za 50tys i zauważyłem, że w każdym projekcie jest podana jako taka cena stanu surowego otwartego - interesuje mnie czy jest ona faktycznie adekwatna do rzeczywistości czy to należy jednak na nią patrzeć z przymrużeniem oka?

renjul
31-07-2006, 22:00
Pierwsze jest na pewno ciekawe, ale strasznie klaustrofobiczne. Ja osobiście wolę mniej pomieszczeń z oddechem, niz duzo kiltek. W pierwszym salon jest malusienienki, a tam przeciez trzeba zmiescic jeszcze kuchnie

Dorota szymczak
31-07-2006, 22:16
Popieram zdanie renjul. Ja bym wybrała drugie mieszkanie, bo w pierwszym, kuchnia z pokojem gdzie jest mało miejsca a do tego jeszcze schody/, balkon to nie balkon tylko kicha / sama mam taką kichę/. Optycznie drugie mieszkanie dużo bardziej przypadło mi do gustu.

efilo
31-07-2006, 22:24
Też jestem za drugim. Widziałam kilkakrotnie takie mieszkania na poddaszu - są bardzo nieustawne. A poza tym te schody... Mam takie w moim pokoju w domku letniskowym. Jak w nocy trzeba zejść hm na momencik to się okazuje że jest problem. A jak ktoś jest trunkowy to już w ogóle sobie nie wyobrażam powrotu po imprezie.

Poza tym zastanówcie się gdzie zostawicie ubrania i buty po wejściu do mieszkania. I gdzie "rozpłaszczą" się goście? W tym drugim drzwi są tak rozplanowane że spokojnie można coś za nimi zmieścić.

W porównaniu z tym pierwszym - drugiemu nie ma co zarzucić. Przemyślcie tą antresole raz jeszcze. To nie jest dobry pomysł.

fiksacja
31-07-2006, 23:05
Jestem za drugim mieszkaniem ponieważ:
- zdecydowanie przyjemniej mieszka się na parterze (mieszkałam zarówno na parterze jak i na trzecim piętrze), z opisu na stronie nie wynika aby była winda
- latem na antresoli może być gorąco od nagrzanego dachu (przemawiają przeze mnie aktualne upały)
- wejście do małego pokoju można zrobić z salonu a wtedy wspólna ściana z łazienką jest dobrym miejscem na szafę
- łatwiejszy do urządzenia salon z kuchnią
- schody kręcone :( - może i faktycznie są ozdobą ale popieram efilo co do ich użytkowania
- popatrzcie na strony świata aby potem nie okazało się iż jest zbyt mało albo zbyt dużo słońca w mieszkaniu

Tomek23
01-08-2006, 07:57
Mieszkanie zdecydowanie to drugie. Co do 50 kpln za 300m2 w stanie surowym to bajka. Ja na razie jestem na etapie początku stawiania ścian. Na stan zero dla domku 120m2 z użytkowym poddaszem i garażem, przy bardzo dobrych warunkach gruntowych (piasek) wydałem 30kpln w tym robocizna 6kpln. W kwocie tej nie ma kosztu mediów, projektu i innych papirologii, które wyniosły 9,2 kpln (czyli bardzo mało)

ESKIMOS
01-08-2006, 08:04
Drugie.
Pierwsze jest oryginalnie rozwiazane, ale raczej niepraktycznie.
Na takie różne ekstrawagancje możesz sobie pozwalać budując dom, ale póki co zdaje sie potrzebujesz mieszkania (funkcjonalnego z racji powierzchni), a przypomina go raczej to drugie.

Powodzenia.

PaulSoiree
01-08-2006, 08:39
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)
W budynkach są windy, gdyż budynek jest całkowicie odnowiony, nowiusieńki, nowoczesny i takie tam duperele.
Po przemyśleniach faktycznie chyba wybierzemy drugie. Miejsce na garderobę w drugim jest zaraz za drzwiami wejściowymi, ale prawdę mówiąc denerwuje mnie ono - da się tam postawić jedynie szafę i pasuje to bardziej na szafę biurową. Wymodziłem co prawda gdzie by można zrobić garderobę, kłopot w tym, że wszystkie przyłącza są porobione tak, jak jest to wskazane na planie, więc niestety łazienka musi zostać tutaj gdzie jest obecnie.

Myślę, czy by nie wysłać tego planu mieszkania do muratora tudzież Czterech Kątów, aby wygospodarowali gdzieś miejsce na garderobę.

Co do pierwszego mieszkania - jest one dobre dla młodego człowieka, jakim ja jestem, gdyż młody zawsze się dostosuje do niewygodnych warunków, jednak mieszkać ze mną będzie również moja rodzicielka, a jako, że ja i tak niedługo wyjadę, więc mieszkanie pozostanie praktycznie jej - dlatego to wolę patrzeć na jej wygodę niż na swoją. Po za tym myślimy o budowie domu za trzy lata...

Naprawdę dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

ESKIMOS
01-08-2006, 09:04
Po za tym myślimy o budowie domu za trzy lata...

O widzisz.....
Masz całe 3 lata na obmyślenie sobie takiego rozkładu domu, abyś miał wszystko tak jak chcesz. I to jest podstawowa zaleta budowania domu pod swoje potrzeby.
Powodzenia.