PDA

Zobacz pełną wersję : W temacie "Wiata ogrodowa"



MARKOG
31-07-2006, 20:26
Taką wiatkę dziś właśnie wymodziłem koszta:
35mb kantówki 7,5cm - 210 zł
okucia, gwożdzie, wkręty- 50 zł
impregnat malowane 2 razy - 30 zł
rurka jako nogi :) 4 mb - 24 zł (normale nogi do belek ogrodowych są po 20 zł sztuka co daje 120 zł)
zostaje mi jeszcze dokupić daszek- pokrycia Ondulina - sztuka po 28 zł castorama
- Zaraz dokleje zdjecie

http://www.karaokeshow.com.pl/wiata.jpg

Krashan2
31-07-2006, 21:04
Tak żeby się troszkę przyczepić - jak się spojrzy na ten pionowy element na pierwszym planie i ten w tle obok niego - to któryś z nich z poziomicą się nie widział :wink:.

MARKOG
01-08-2006, 05:00
Tak żeby się troszkę przyczepić - jak się spojrzy na ten pionowy element na pierwszym planie i ten w tle obok niego - to któryś z nich z poziomicą się nie widział :wink:.

Poziomicy nawet nie próbowałem przykładać bo drzewo mokre i krzywe jak pierun - kto znajdzie w srodku lata prostą i suchą kantówkę :) (może gdzieś są ale nie szukałem - tartak tnie na bieżąco z mokrych drzew podleży to tydzień na takim skwarze i już krzywo). Jak ktoś chce proste to niech zamówi u stolarza kantówki z drewna klejone - ale one już na pewno nie kosztują 6 zł za metr. Po drugie pokoślawione bo jeszcze nie wypoziomowane, będę poziomował wkopując i zalewająć nogi (niektóre nogi wiszą w powierzu, krzywy grunt - wiata nie stoi jeszcze w miejscu docelowym. W rzeczywistości nie wygląda tak fatalnie :)
A propo kto zna jakiegoś stolarza w okolicach Wrocławia.

JackD
01-08-2006, 08:48
jakie to są wymiary??

Marek30022
01-08-2006, 09:25
W sierpniu mam zamiar postawić "domek na narzędzia ogrodowe - czytaj wszelkiego rodzaju rupiecie. Taki z 10 m kw. Kombinuję, ćzy kupić gotowy czy robić samemu. Robić mi się bardzo nie chcę ale te z Praktikera czy Castoramy jakoś nędznie wyglądają. Może ktoś ma jakiś projekt takiego domku.

MARKOG
01-08-2006, 10:13
jakie to są wymiary??

3m długie
1,40 m szerokie
1,7 m wysokie od niżsej strony :)
2 m wysokie od wyższej strony :)
czyli 3x1,7x1,4=7m3 co najmniej
ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobic większe :) (sąsiad ma z boku taką samą tylko na 12 m drzewa

Mozna jeszcze dodać zastrzały itp ale to juz teraz jest stabilne
w sobote zalewam.

MARKOG
01-08-2006, 10:14
W sierpniu mam zamiar postawić "domek na narzędzia ogrodowe - czytaj wszelkiego rodzaju rupiecie. Taki z 10 m kw. Kombinuję, ćzy kupić gotowy czy robić samemu. Robić mi się bardzo nie chcę ale te z Praktikera czy Castoramy jakoś nędznie wyglądają. Może ktoś ma jakiś projekt takiego domku.

Robić samemu!!!!!
Większa satysfakcja
a projektów pełno na amerykańskich stronach o drzewie jak znajde linka to ci wysle.


Juz mam
http://www.buildeazy.com/chicken_coop_1.html - to jest kurnik :) - ale wygląda jak domek
http://www.buildeazy.com/newplans/playhouse_6x6_1.html - a to juz jest domek
http://www.absolutelyfreeplans.com/OUTDOOR%20PROJECTS/outdoor_projects.htm - i tu jest dużo projektów

adi_
07-08-2006, 19:09
mi sie tez kiedys mazyl domek na rupiecie i jakas maly pokoik na odpoczynek ale takie cudo kosztuje ponad 4000 a sam zrobie pewnie za prawie polowe ceny no moze przesadzam ale przynajmniej bede wiedzial dlaczego tu i tam troszke odstaje a jak wszystko pujdzie po mojej mysli to bedzie super plan narysuj sam przemysl wszystkie obciazenia snieg najwazniejszy co by sie po zimie nie zawalilo ale bedziesz mial zabawy przy robieniu tylko czasem potrzeba pomocnika lub duzo sciskow albo wielki stol pozdrawiam

JoShi
07-08-2006, 22:01
A jak te nogi z rurek sa polaczone z reszta ?

MARKOG
07-08-2006, 22:32
A jak te nogi z rurek sa polaczone z reszta ?

Wywiercone wiertłem do drewna fi 22 - wlac do środka klej ( ja nie wlałem:)) - wbić rurke młotkiem , jak już rurka na miejscu przewierciłem sie na przelot wiertarką i sklinowałem gwożdziem troszkę grubszym gwoździem. Podobnie jak "zastrzały" z dużych gwożdzi które wejdą w beton.

JoShi
08-08-2006, 10:19
Dzieki za podpowiedz. Sadze, ze skorzystam. Musze zrobic podpory pod winogron.

MARKOG
08-08-2006, 10:47
Dzieki za podpowiedz. Sadze, ze skorzystam. Musze zrobic podpory pod winogron.
Jeszce tylko dobrze zaizolowac dóły drewna - może jakąś smoła albo folią w płynie - chociaż i tak juz nie stoją na gołej ziemi - a rurka to zwykła rurka hydrauliczna ocynk.

rafałek
09-08-2006, 13:56
Ro ja sie może pochwalę swoją:

http://img225.imageshack.us/img225/8492/2006080902bj0.jpg
Tak wyglądała przed obiciem deskami (ażurowo by był przewiew, przód otwarty).
Wonstrukcja wykonana z tego co zostało plus kilka elementów "zdobycznych".
Wymiary to 8x3m, wysokość z przodu 2,4m, z tyłu 2m. Koszt dokupionych materiałów ok 700 zł w tym 22l drewnochromu. Najbardziej byłem zaszokowany iloscia tego ostatniego. 11l poszło na konstrukcję i tyle samo na obicie (nie mam niestety fotki z wersji ostatecznej).
całość ustawiona na papie na emkach. Cała konstrukcja za wyjątkiem mocowania krokwi wykonana bez jednego elementu metalowego :D . Gwoździe użyte dopiero do mocowania krokwi i desek. Wybrałem deski zamiast łat gdyz pokrycie stanowi ondulina i obawiałem się, że przy takim nachyleniu mogła by się ugiąć, a deski dają zawsze większe pole podparcia.
Drewno ustawiam na paletach jakie pozostały po budowie, a niezostały przezornie spalone.

MARKOG
09-08-2006, 20:13
No to juz jest niezłe "wiacisko" - troche roboty pewnie było. Ja takiej dużej nie potrzebuję. Ta co zrobiłem jest 2x przewymiarowana - palę 2-3 kubików drzewa w kominku i tyle. Ale całkiem ładna. Jak stawiałeś na tych bloczkach - bo może też bym tak osadził

rafałek
10-08-2006, 07:06
Moja przewymiarowana nie jest... pale drewnem i ma się tu zmiesciś 2x tyle drewna ile spaliłem ubiegłej zimy. Do emek słupy sa przytwierdzone za pomocą profili - to tak na wypadek gdyby mogły się z nich zsunąć, a tak śpię spokojnie. Co najwyzej wiata mi odleci jak będzie tornado :wink:
Szkielet wykonany w dwie osoby przez upalny tydzień.

MARKOG
10-08-2006, 07:45
Co to są te Mki wytłumacz mi jasno i opisowo :)

rafałek
10-08-2006, 08:01
Bloczki betonowe na fundamenty. Kilka mi zostało i nagle znalazły swoje przeznaczenie. mam jeszcze kilka postaków PH. Też szukam dla nich zastosowania.

acca5
11-08-2006, 18:29
Rafałku jestem ciemna. Co to takiego te emki???Rozumiem ,że krokwie te pionowe bele stoja na bloczkach i widac nawet papę ale emki??Powiedz bardziej łopatologicznie , zlece te wiatę gosciwi od dachu ale musze wiedzieć o czym bede gadac. Bo on napewno bedzie wiedział. Tyle,że ja tez muszę .

rafałek
12-08-2006, 14:10
Zobacz moją odpowiedź przed ostatnim Twoim pytaniem.

acca5
14-08-2006, 09:16
No tak , rozumiem.

jea
19-08-2006, 18:03
Czy te wasze wiatki stoją w granicy bo chyba tak. Ja też chciałem postawić taką o wymiarach 4mx12m i sąsiad się nie zgodził. Czy jest na to jakaś rada?

rafałek
20-08-2006, 11:44
Czy te wasze wiatki stoją w granicy bo chyba tak. Ja też chciałem postawić taką o wymiarach 4mx12m i sąsiad się nie zgodził. Czy jest na to jakaś rada?

Moja nie stoi w granicy, ale do 3m też jej brakuje 8)

MARKOG
20-08-2006, 20:37
moja stoi 20 cm od płotu ale przed zalaniem słupków betonem padło pytanie "sąsiad dzibnij okiem może byc"? i padła odpowiedz: "no wiatka jak się patrzy - zalewaj" - zresztą jego wiata też stoi jakiś 1-2m od płota.

jea
20-08-2006, 22:49
A może ktoś wie jak wygląda ta sprawa od strony prawnej? Nie jest ona trwale związana z gruntem. Niestety sąsiadów się nie wybiera a poza tym nie mam zamiaru budować "wiatki" :lol: 5x12 centralnie na środku działki żeby nie mieć przestrzeni zresztą w ten sposób odseparuję się od niego.

rafałek
23-08-2006, 18:03
Powinna być minimum 3m od granicy.

jea
23-08-2006, 18:32
A jak to jest zwykły blaszak to też musi być 3m?

Bentul
29-08-2006, 20:12
Ten problem też mnie bardzo interesuje.. Znalazłem w internecie taką interpretację:
"Zgodnie ze zmianami w prawie budowlanym, ( Dz. U. 163, z 2005 r., poz.
1364 ), nowe brzmienie art. 29, ust. 1, pkt. 2, zwalnia nas z obowiazku
uzyskiwania pozwolenia na budowę "wolno stojących parterowych
budynków gospodarczych, wiat i altan (....) o pow do 25 mkw (...)",
nie zwalnia nas jednak z obowiazku zgłoszenia budowy przed jej
rozpoczeciem.
Jednocześnie definicja budynku zapisana w art. 3 ustawy p.b.wskazuje
na to, że wiata nie może być zaliczona do budynku, a więc nie
podlega rygorom rozporzadzenia " o warunkach technicznych jakim powinny
odpowiadać budynki i ich usytuowanie". Stąd można wnioskować, że
zapis o odległości 3 lub 4m od granicy działki też nie obowiązuje.
Na pewno obowiązuje zakaz odprowadzania wód opadowych na działkę
sąsiada."
Co o tym sądzicie?

jea
30-08-2006, 13:19
Witam :lol:
Bentul dobrze pisze ale mi chodzi o to czy w świetle prawa potrzebna jest zgoda sąsiada (uciążliwego) i czy jak będzie protestował w urzędzie nie zablokuje mi inwestycji (chodzi mi o zmnieszenie podatku) :wink:

adi_
07-09-2006, 09:37
Cesc moge tylko dodac ze posiadam dzialke pracownicza niby kolejowa ale nie jestem pracownikiem kolei i na dzialce pozamiejskiej mozna postawic altanke o powieszchcni uzytkowej 35mkw i do 5 metrow przy dachu dwu spadowym i jeszcze pare innych mozliwosci ale musi ona stac minimum 3 metry od granicy nie wolno jej postawic w granicy a dokumety jakie sa wymagane projekt zrobiony przez iwestora i podanie do prezesa dzialek i mozna stawiac bez geodety pozwolen na budowe nadzrou budowlanego i odbioru koncowego i kominiaza i to sie nazywa altanka a jak zakombinujesz to bedzie ponad 100m kw haupa pozdrawiam

jea
11-09-2006, 16:33
:D Dzięki wszystkim za info. bedę się starał walczyć... z sasiadem...zakała gminy 8) Pozdrowienia.pa

AWIk
20-09-2006, 09:35
Bodajrze we wrzeœniowym murtorze jest szczegółowa odpowiedŸ z tym zwišzana, z której wynika że jeœli wiata będzie ażurowa, i nie wyższa niż ileœ tam i nie będzie zacieniała budynku to sobie może stać przy granicy.

Piotrek1
21-09-2006, 12:02
A ja mam taka i nie zwiazaną z gruntem 8) :P (deski przybite do dolnej kantówki i wbite w ziemię) na ok. 20m3
będzie jeszcze ażurowa obłozona deskami na przemian

http://foto.onet.pl/upload/6/22/_628786_n.jpg

a tak gotowa

http://foto.m.onet.pl/_m/ef2c5a8815c6835a527bb63540721358,5,19,0.jpg

JoShi
21-09-2006, 12:41
pitbull chyba masz stare informacje. Od tamtego czasu conieco sie zmienilo i juz o tym na forum pisalismy... Nie strasz ludzi.

pitbull
21-09-2006, 13:20
Piotr nie martw sie JoShi ma racje. Kasuje ten post - jak sie uda :roll:

Piotrek1
21-09-2006, 13:37
Joshi, dzieki

oby tych zmian było wiecej. Z innej beczki, nie wiedziałem,ze na zrobienie wjazdu do garazu ( z kostki, betonu itp.) trzeba pozwolenie :o :evil: :x Tak mnie uswiadomiła Pani w architekturze w kochanym naszym miescie, gdy składałem zgłoszenie na ogrodzenie z bramka i bramą wjazdowa)

To jest chore!!!! Powiedziałem jej, ze ja mam piasek i trawę i tak zostanie. Chore te przepisy!!!!!

JoShi
21-09-2006, 13:48
Joshi, dzieki

oby tych zmian było wiecej. Z innej beczki, nie wiedziałem,ze na zrobienie wjazdu do garazu ( z kostki, betonu itp.) trzeba pozwolenie :o :evil: :x Tak mnie uswiadomiła Pani w architekturze w kochanym naszym miescie, gdy składałem zgłoszenie na ogrodzenie z bramka i bramą wjazdowa)

To jest chore!!!! Powiedziałem jej, ze ja mam piasek i trawę i tak zostanie. Chore te przepisy!!!!!
Zapytaj jeszcze raz i na pismie z prosba o uzasadnienie. Prawdopodobnie bedzie spiewac inaczej ;)

Piotrek1
21-09-2006, 14:00
Joshi,
mam to na pismie jako informacje przy postanowieniu o uzupełnienie dokumentów do zgłoszenia ogrodzenia (zażadali opinii z Wydz. Gosp. Komunalnej i Och Środ. - oczywiscie jak sie pytałem co trzeba złożyc, to nic nie mówili o tym) :evil: :o :roll: To cosię dzieje od lat w Architekturze w K-kowie to jeden skandal !!!!!!

JoShi
21-09-2006, 14:15
Joshi,
mam to na pismie jako informacje przy postanowieniu o uzupełnienie dokumentów do zgłoszenia ogrodzenia (zażadali opinii z Wydz. Gosp. Komunalnej i Och Środ. - oczywiscie jak sie pytałem co trzeba złożyc, to nic nie mówili o tym) :evil: :o :roll: To cosię dzieje od lat w Architekturze w K-kowie to jeden skandal !!!!!!
Trzeba bylo sie odwolac i poprosic o podstawe prawna.

Piotrek1
21-09-2006, 14:28
Joshi,
w uzasadnieniu postanowienia o uzupełnieniu dokumentów na końcu napisali taka informacje:
"Ponadto informuje się, że projektowany wjazd na działkę wymaga uzyskania pozwolenia na budowe w formie decyzji administracyjnej"

JoShi
21-09-2006, 14:51
Joshi,
w uzasadnieniu postanowienia o uzupełnieniu dokumentów na końcu napisali taka informacje:
"Ponadto informuje się, że projektowany wjazd na działkę wymaga uzyskania pozwolenia na budowe w formie decyzji administracyjnej"
Więc poproś o podstawy prawne. Konkretne przepisy z numerami paragrafów. Z doświadczenia wiem, że często po czymś takim irzędnicy zmieniają zdanie ;)

pitbull
23-09-2006, 13:07
Moze chodzi o projektowany wjazd z drogi czyli podlaczenie dzialki do drogi a nie o projektowanie nawierzchni utwardzonej czy podjazdu do domu. :roll:

JoShi
23-09-2006, 13:22
Jeśli chodzi o wjazd na działkę to faktycznie wymaga to uzyskania pozwolenia, tak samo jak ewentualne zrobienie chodnikow wzdłuż ulicy.

Piotrek1
25-09-2006, 08:51
Pitt,
mam tzw." podłączenie" do drogi , to jeszcze do pozwolenia na budowe domu , mam opinie o tym, i ze przy budowie nowego domu ( stary zburzyłem ) zostaje stary wjazd itp. Tez tak myślałem, ale kobita tłumaczyła co innego, tak wygląda informacja w WA w Krakowe. Dzisiaj ide odebrać z poczty pismo od nich to, zobaczymy co "wysmażyli" :evil: :x

pitbull
25-09-2006, 09:00
To napisz czego oni chca. Bo to co poisujesz to jakies dziwum :roll:

Piotrek1
27-09-2006, 12:01
Pitt,
sorry ale zapomniałem Pani zapytac, bo się spieszyłem do pracy. Wniosek złozyłem ponowny i mam odczekac 30 dni. Oby była pogoda w listopadzie i bez przymrozków :roll: 8) :) To co przyszło, to był "sprzeciw:", bo podania o uwzglednienie przedłużenia terminu nie uwzglednili. Pani mnie przepraszała, ze ktoś mnie zle poinformował, ale moje ogrodzenie to skomlikowanas sprawa :o ( bo otoczona z dwóch stron ulicami ( jedna ZDiK-u, druga ZGK) :lol: :lol: ) i opinia jest b. wazna z WGKiOŚ

pitbull
29-09-2006, 08:10
Czyli jednaj inna inszosc :P. Pogode bedziesz mial ... chyba zeby nie :roll:

Piotrek1
29-09-2006, 08:58
Pitt,
no licze na pogodę... :roll: zwłaszcza brak przymrozków w nocy , coby betonu nie poniszczyło ( albo dodam specjalne dodatki)
:wink:

tom soyer
20-11-2006, 13:31
...
Jednocześnie definicja budynku zapisana w art. 3 ustawy p.b.wskazuje
na to, że wiata nie może być zaliczona do budynku, a więc nie
podlega rygorom rozporzadzenia " o warunkach technicznych jakim powinny
odpowiadać budynki i ich usytuowanie". Stąd można wnioskować, że
zapis o odległości 3 lub 4m od granicy działki też nie obowiązuje.
Na pewno obowiązuje zakaz odprowadzania wód opadowych na działkę
sąsiada."
Co o tym sądzicie?

Bentul
A możesz podac dokładnie źródło gdzie znalazłeś definicję?
Jestem też zainteresowany tym jak wygląda sprawa budowy np pergoli i przepierzeń w strefie <3m

tom soyer
20-11-2006, 13:33
Powinna być minimum 3m od granicy.


Rafalek ma tu sprzeczną informację ale tez nie podaje dokładnie źródła

NOTO
28-12-2006, 10:49
A ja mam taka i nie zwiazaną z gruntem 8) :P (deski przybite do dolnej kantówki i wbite w ziemię) na ok. 20m3
będzie jeszcze ażurowa obłozona deskami na przemian

tu były te 2 zdjęcia :)


Fajne. Robiłeś to według jakiegoś projektu ?
Ile Ci materiału na to poszło ?

A i czym masz wysypana ziemie wokół tej drewutni ?

Piotrek1
29-12-2006, 09:28
projekt to był zbiorowy żony i tescia 8) :wink:

Wokół drewutni żwirek . Materiału troche poszło. Podam wymiary. dł. 10 m , szer 1,0 m; wys. do belki 1,9 m max do kalenicy ok.2,6 m. Dach na 2 i 3 dachowki (Brassa)

NOTO
29-12-2006, 09:55
projekt to był zbiorowy żony i tescia 8) :wink:

Wokół drewutni żwirek . Materiału troche poszło. Podam wymiary. dł. 10 m , szer 1,0 m; wys. do belki 1,9 m max do kalenicy ok.2,6 m. Dach na 2 i 3 dachowki (Brassa)

Tym większe gratulacje że to własne rozwiązanie.
Ja mam zamiar je podpatrzeć. Tylko zastanawiam się czy nie zrobić 2 m szerokości, na dwie pełne metrówki.

Piotrek1
29-12-2006, 10:54
Noto,
oczywiście, mnie ograniczała odległość do granicy.
Chociaz wtedy będziesz miał drzewo w 4 rzędach (porąbane), trochę mnie przewiewnie i potrzeba trochę mocniejszy dach (konstrukcja)

Piotrek1
29-12-2006, 10:56
Noto
jeszcze 2 zdjęcia mam w albumie :P

NOTO
29-12-2006, 11:12
Noto
jeszcze 2 zdjęcia mam w albumie :P
Zapodaj proszę linka :)

Piotrek1
29-12-2006, 11:46
Noto :o
poniżej postu jest ikonka domek z www kliknij tam

Piotrek1
29-12-2006, 11:52
Jak chcesz to parę (konstrukcyjnych ) fotek moge przesłac na priva 8)

NOTO
22-01-2007, 08:08
Jak chcesz to parę (konstrukcyjnych ) fotek moge przesłac na priva 8)

Poproszę.

retrofood
22-01-2007, 09:49
Moja przewymiarowana nie jest... pale drewnem i ma się tu zmiesciś 2x tyle drewna ile spaliłem ubiegłej zimy. Do emek słupy sa przytwierdzone za pomocą profili - to tak na wypadek gdyby mogły się z nich zsunąć, a tak śpię spokojnie. Co najwyzej wiata mi odleci jak będzie tornado :wink:
Szkielet wykonany w dwie osoby przez upalny tydzień.
No i ciekawe, czy po ostatnich podmuchach nie odleciała.

retrofood
22-01-2007, 09:59
...
Jednocześnie definicja budynku zapisana w art. 3 ustawy p.b.wskazuje
na to, że wiata nie może być zaliczona do budynku, a więc nie
podlega rygorom rozporzadzenia " o warunkach technicznych jakim powinny
odpowiadać budynki i ich usytuowanie". Stąd można wnioskować, że
zapis o odległości 3 lub 4m od granicy działki też nie obowiązuje.
Na pewno obowiązuje zakaz odprowadzania wód opadowych na działkę
sąsiada."
Co o tym sądzicie?

Bentul
A możesz podac dokładnie źródło gdzie znalazłeś definicję?
Jestem też zainteresowany tym jak wygląda sprawa budowy np pergoli i przepierzeń w strefie <3m

Nie należy zapominać, że w Prawie Budowlanym jest jeszcze to:
tymczasowy obiekt budowlany – należy przez to rozumieć obiekt budowlany
przeznaczony do czasowego użytkowania w okresie krótszym od jego
trwałości technicznej, przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub
rozbiórki, a także obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem, jak:
strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia
namiotowe i powłoki pneumatyczne, urządzenia rozrywkowe, barakowozy,
obiekty kontenerowe;

Piotrek1
22-01-2007, 13:55
Noto - poszło

retrofood
23-01-2007, 08:58
To jak, stoją jeszcze te wasze wiaty, czy już nie ma tematu?

Piotrek1
23-01-2007, 09:14
RETROFOOD

Oczywiście, ze moja stoi - pełna drewna ok. 17 m3 to jak ją miało porwać i do tego dach z dachówki :lol: 8) :roll: :wink:

retrofood
23-01-2007, 11:20
RETROFOOD

Oczywiście, ze moja stoi - pełna drewna ok. 17 m3 to jak ją miało porwać i do tego dach z dachówki :lol: 8) :roll: :wink:

Ale numer, byłem na wsi i moja też stoi !!!!!!

mobby
22-03-2007, 13:35
Zapraszam inne osoby do pokazania swoich wiat , bądź innych niekoniecznie własnych.
Muszę coś postawić i szukam natchnienia.

Pozdrawiam

Mobby

MARKOG
22-03-2007, 13:48
moja nie odleciała tylko daszek ale juz dokręciłem i obniżyłem troszkę ten daszek - za wysoko był z jednej strony i deszcz zaciągał

paula_mario
12-09-2008, 20:07
podobne tematy tu:

http://forum.muratordom.pl/gdzie-skladujecie-drewno-do-kominka,t114283.htm?highlight=składować%20drewno %20kominkowe

http://forum.muratordom.pl/drewutnia-szukam-pomyslow,t96059.htm?highlight=drewutnia

http://forum.muratordom.pl/drewutnia,t123077.htm?highlight=drewutnia