PDA

Zobacz pełną wersję : Przejście rury kanalizacyjnej przez ścianę fundamentową



Jakub Wilkoński
02-08-2006, 08:29
Jak zabezpieczyć przejście [otwór] rury kanalizacyjnej w ścianie fundamentowej.
Ściana to bloczki, styropian i folia.
Myślałem o jakiejś piance montażowej - ale czy są specjalne pianki do takich warunków ???
ewentualnie jakaś inna metoda

Qba

pattaya
02-08-2006, 08:39
Wsadzić rurę.

niedzio
02-08-2006, 08:47
Rozumiem, że przepust masz zrobiony i rura kanalizacyjna jest wystawiona.
Wg mnie pianka powinna wystarczyć (ja też mam ścianę z bloczka ocieploną styropianem, na to siatka i podwójnie dysperbit) i właśnie w taki sposób zrobię.

Jakub Wilkoński
02-08-2006, 08:58
to może uściśle
rura jest wystawiona i nawet podłączona do studzienki
majstry szalują schody pod którymi wychodzi rura
tak więc chce to teraz zabezpieczyć bo potem już nie będzie jak

Qba

pattaya
02-08-2006, 09:05
Pianka -klej-siatka-klej-dysperbit

Inwestor128
02-08-2006, 15:06
Najlepiej wsadzic w sciane betonowa na etapie wylewania przejscie szczelne - kawalek rury z uszczelka w srodku, ktore szczelnie przeprowadzi rure o dowolnej srednicy przez mur. Na priva moge podac namiary na firmy, ktore takie cos produkuja.

Tomek23
02-08-2006, 16:17
Jest to tego celu specjalna pianka. Nie wiem czy jest dostępna w Polsce, ja dostałem taką od znajomego pracujacego w Niemczech. Ma niebieski kolor. Same zakończenie zabezpieczyłem auto-kitem (takim trwale elastycznym)

brachol
02-08-2006, 19:33
a na jakiej glebokosci macie wyjscia kanalizy??

krisga
02-08-2006, 19:50
zrob przepust o wiekszej srednicy niz rura kanalizacyjna [ przypuszczam ze rure kan. dasz 110] uszczelnij pianką i obsmaruj np dysperbitem ....


a na jakiej glebokosci macie wyjscia kanalizy??
sugeruje nie wkopywac sie za gleboko ...zalezy jak daleko bedziesz mial szambo/kanalizacje ...na kazdy metr min 2% spadku rury [2cm] ...wiec jesli grunt masz "bogaty w wode " szambo bedziesz musial miec SZCZELNE i dosyć płytko ....inaczej zamiast fekali bedziesz wybierać wode nachodzącą z gruntu :evil:

chyba ze dasz zbiornik plastik :lol: