PDA

Zobacz pełną wersję : ZAKUP DZIAŁKI bez planu zagospodarowania



Marepel
02-08-2006, 13:37
Witam
Zamierzam kupić działkę - już ją wybrałam i mam środki finansowe :D ale...
gmina nie ma planu zagospodarowania przestrzennego więc muszę /chyba/ mieć WZiZT ale co mam gdzie złożyć żeby to dostać.
POMOCY
zaczynam mysleć o budowie i będę Was często o wszystko pytać

niktspecjalny
05-08-2006, 07:46
zaczynam mysleć o budowie i będę Was często o wszystko pytać tylko pamietaj co masz napisane pod autorem.






przeczytaj to.... może Ci pomoże i rozwieje wszelkie watpliwości.
http://www.monter.pl/artykul.php?dzial=1&id_artykulu=835


horror w mojej gminie przezylam jak za nie bedacą w planie zagospodarowania przestrzennego działke chcieli 15000 tyś zyla.
Chyba czasami trzeba trafić na dobry humor wójta...ale może sie myle.


pozdrawiam :D

pencil
03-09-2006, 14:54
Oprócz uwarunkowań planistycznych dobrze jest sprawdzić także warunki gruntowe i wodne działki (wywiad u sąsiadów, obserwacja roślinności, w razie wątpliwości wskazane wstępne odwierty). Obędzie sie wtedy bez nieprzyjemnych (i kosztownych) niespodzianek...

Agnieszka1
14-09-2006, 14:25
Witam
Zamierzam kupić działkę - już ją wybrałam i mam środki finansowe :D ale...
gmina nie ma planu zagospodarowania przestrzennego więc muszę /chyba/ mieć WZiZT ale co mam gdzie złożyć żeby to dostać.
POMOCY
zaczynam mysleć o budowie i będę Was często o wszystko pytać

nie dadza warunkow jesli nie ma planu :lol: albo bedziesz czekac jak my - rok :-?

oskar0259
14-09-2006, 21:37
Marepel
O warunki zabudowy występujesz do wójta/burmistrza/prezydenta. Nie musisz być właścicielem działki. Pamiętaj, że musisz spełnić wszystkie warunki wymienione w art. 61 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Co musisz dołączyć do wniosku dowiesz się w gminie lub z innych wątków na forum - było to wałkowane wielokrotnie.
Wójt/burmistrz/prezydent może zawiesić postepowanie max ma rok, ale potem musi juz wydać WZ.

Marepel
22-01-2007, 20:20
To znowu ja. Dziękuję za odpowiedzi. ALE JAJA ;-))) gmina zdążyła uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego i mam już moją działkę !!!!!!! HUUURA