PDA

Zobacz pełną wersję : Mam 200 mb ogrodzenia do obsadzenia



agnikkrol
03-08-2006, 08:29
Mam 200 mb ogrodzenia do obsadzenia.Chciałabym zasadzić raz i nie przycinac za czesto.Brabanty mi sie nie podobaja czy są jakieś inne tuje szybkorosnące? Smaragdy juz mam wiec odpadaja.

acca5
03-08-2006, 08:59
Ja mam 300m do obsadzenia- sadzę tuje szmaragdy, miedzy nimi ale w drugim rzędzie kolorowe lisciaste- żółtei bordowe, okresowo jakas jodła - korenska i inne drzewka Bozonarodzeniowe. Sporo pecherznic i ligustr żółtolistny, cyprysiki. Nie chcę jednobarwych żywopłotów. Sa nudne.
wspaniale wygladażywopłot z pecherznic pomieszany z ligustrem i tylko wymaga pracy. :P

Zuzza
03-08-2006, 09:27
Mam takie pytanko w związku z tematem: Czy macie jakieś namiary na miejsca w których można kupić takie ilości roślin nie bankrutując momentalnie? Zastanwiam się nad tym... Bo koszty moga wyjść naprawdę astronomiczne...

acca5
03-08-2006, 09:52
ja kupuje sporo na allegro ale wczesniej orientuje sie jakie sa ceny wokół mnie- szkółki ogrodnicze, kupuje rosliny 3-letnie- bo te maja najwiekszy ped aby rosnąc, tuje zakupiłam rok temu i dwa lata temu- przezimowały w szklarni u znajomych w ogrodku. Niestety nie da sie tego zrobic jednorazowo ale powoli cos bedzie widać - mam nadzieję. Mam doste p do fajnej szkółki niedaleko mnie i tam tez sporo kupuje ale powoli po kilka sztuk bez szaleństw , inaczej sie nie da a ogrod kosztuje niestety nie małe pieniądze. w bloku na balkonie- a mam spory, praktycznie nie ma miejsca do chodzenia- do jesieni to wszystko wysadzę pod ogrodzenie. :)