PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M02a KONKURSOWY wariant 1



Ulkaszpulka
03-08-2006, 15:44
Witam. Mam zamiar wybudować M02a za 250 tys, bez wykańczania piętra, standard przyzwoity, ale będę liczyć każdy "grosz", a raczej "tysiąc" w forumowej skali :) Proszę o uwagi i ostrą krytykę :) Czy ktoś przymierza się do tego projektu? A może zdjęcia z realizacji gdzieś można obejrzeć? [/img]

Seba z Gniezna
03-08-2006, 22:04
Witaj Ulkaszpulka .
Duża dyskusja dot. M02 toczy się na forum M02 - konkursowy - o ile dobrze to wskazałem , gdyż to moje początki
Pozdrawiam
Seba z Gniezna

Ulkaszpulka
04-08-2006, 12:30
Tak wiem, dziękuje za info. Tam jednak wszystko dotyczy mniejszej wersji tego projektu, która sporo się różni. Właściwie to inny dom :)

B.Art
04-08-2006, 20:44
Masz racje UlkaSzpulka ten dom jest nieco inny, tez zastanawiamy sie nad M02a lub powiekszonym z dwoch stron M02. Jednak coraz bardziej przekonani jestesmy do M02a. Chcemy budowac pod Warszawa - przed Pruszkowem.
Jedyne co nas martwi to szerokosc salonu - wydaje sie przyciasny. Dlatego tez z checia zobaczylibysmy taki dom na zywo.
Ze zmian chcielibysmy powiekszyc nieco pokoj na dole oraz kotlownie likwidujac mniejszy pokoj oraz zlikwidowac balkon na pietrze powiekszajac lazienke i wciskajac kabine prysznicowa za komin.

pzdr

Ulkaszpulka
05-08-2006, 11:20
Hmm przyglądam się i przyglądam. Likwidacja tego pokoju to świetny pomysł, zyska też łazienka na dole. Tylko czy można przesunąć tę ścianę od kotłowni? Mam na myśli schody - one zakręcają i opierają się właśnie o ścianę między kotłownią a małym pokojem. Moja wiedza budownicza = 0 :) więc mam nadzieję, że bzdury opowiadam :)
A'propos wielkości salonu - mam tu link do wesołego programu komputerowego, gdzie można podać wymiary pomieszczenia, powstawiać okna, stoły i fotele i sprawdzić ile jest miejsca. Polecam serdecznie. Cały wczorajszy wieczór się bawiłam jak dziecko!
www.roomarranger.com

kaprysek
05-08-2006, 12:37
witam wszystkich którzy przymierzają się do budowy konkursowego w większej wersji
też swego czasu brałam go pod uwagę, ale jako parterowy - odpowiadał mi układ domu w L, dom jest super, ale musiałam zrezygnować, bo w warunkach zabudowy mam zapis, że dom musi być ustawiony równolegle do drogi główną kalenicą, trzeba byłoby go obrócić i tym samym zmieniać w środku cały układ
szkoda, bo ciekawie wygląda a dwuspadowy dach o nachyleniu 40 stopniowym odpowiada narzuconym mi warunkom zabudowy

niestety musiałam szukać dalej, niby coś znalazłam, ale i tak mam dylemat co do wyglądu parterówki z dachem 40stopni
dużo łatwiej mają ci którzy dostają warunki zabudowy pod wybrany projekt

UlkaSzpulka dzięki za informację o tym programiku komputerowym, właśnie go sobie pobrałam
jutro wyjeżdżam na urlop, więc po powrocie czeka mnie świetna zabawa

pozdrowionka dla wszystkim odwiedzających to form
:P [/url]

Seba z Gniezna
06-08-2006, 18:37
Ściągeliśmy egzemplarze pokazowe prokektu M02a z Muratora - przekrój budnku, parter , piętro i rzut więźby.
Będziemy wydłużać salon o 1,8 m i pokój ( nr. 9) o 0,9 m.
Likwidujemy pokój 10. na rzecz pokoju 9 i kotłowni - będziemy opalać peeletem ( albo peletem i groszkiem ) .
Zlikiwdujemy też 2 kominy z pralni 14 , a komin z kotłowni przesuniemy do kalenicy - będzie kominem wentylacyjnym dla dwóch łazienek - na parterze i na piętrze.
Chcemy dodać 3 okno w salonie od strony tarasu , a z jadalni zrobimy także balkonowe - dodatkowe wyjście na taras.
Trochę obawaimy się kosztów ogrzewania.
Pozdrawiam Wszystkich.
Seba

Ulkaszpulka
07-08-2006, 01:02
Czesc Seba z Gniezna :)
To widać juz jesteście na 100% zdecydowani :)

danielox
12-08-2006, 00:41
Przyłączam się do pytania Ulkiszpulki odnosnie kosztów budowy: 250 tys. do etapu: wprowadzamy się i mieszkamy na parterze, góra w pozniejszym okresie

Seba z Gniezna
13-08-2006, 19:51
Zaczęły się problemy - nie wydłużamy salonu o1,8 , lecz o 1,2 m - zrobiłby się tzw. tramwaj .
Bardzo mała kuchnia 8 m - w stronę holu nie da się jej raczej powiększyć, gdyż są ściany nośne. Trzena będzie pobawić się w dobrą aranżację kuchni.
Urząd nie wydał nam jeszcze mapek - bo wszyscy są na urlopach. Działke kupilismy od gminy - bez uzbrojenia , ale w warunkach przetargu był prąd i woda w drodze. Nadto w planie zagospodarowania przewidywali uzbrojenie wodą już w 2005 roku. Kolejna batalia przed nami - wstepnie jesienią 2007 będzie woda w działce. Fachowcy będą musieli sobie jakoś poradzić .
Pzdr.
seba

Ulkaszpulka
15-08-2006, 16:31
Seba niestety Cię opuszczam, bo nie budujemy Konkursowego. Stwierdzilismy, że chcemy bardziej stylowy dom i zdecydowaliśmy się na projekt Alicja z biura www.arkis.com.pl
Powierzchnia podobna, a architektura akurat na Dolny Śląsk i sąsiedztwo poniemieckich budynków.
Pozdrawiam i życzę powodzenia! :wink:

2kondi
16-08-2006, 21:46
Witajcie wielbiciele M02a!!!


Jesteśmy na etapie papierkowym - działka kupiona ale rolna, trzeba więc ją przkwalifikować a także przesunąć słup średniego napięcia (szpeci i ogranicza zabudowę). Na szczęście tym zajmie się mój mąż.

Ja siedziałam od 2 miesięcy w różnych gazetach z projektami, przeszukiwałam internet i ...nic! :evil: Nic nie spełnia moich wymagań:
- dom do 200mk
- z użytkowym poddaszem
- 3 sypialnie na górze w tym jedna z osobną łazienką i garderobą
- na parterze: kuchnia otwarta połączona z jadalnią ale niewidoczna z salonu
- dodatkowo możliwość wydzielenia osobnego mieszkania (salonik z kuchenką i sypialnia) z osobnym wejściem (nad którym jeszcze myślimy!)
dla taty
- duże pomieszczenie na pralnię z suszarnią, spiżarnia, pomieszczenie gospodarcze

Sami widzicie że nie łatwo było coś znaleźć aż w końcu... :lol:
kupiłam Muratora z pięknym domem na okładce, a w środku plan który w 90% spełnia moje wymagania (brakuje spiżarni przy kuchni a resztę da się dopasować np. zamiana garażu na pralnię i pom.gosp))

Też chciałabym najpierw zobaczyć ten dom gotowy - kiepską mam wyobraźnię przestrzenną ,ale jakoś nikt nie chce budować w okolicach BB. :(

Kolejny etap to dorwanie architekta i dopasowanie domu do działki http://kondi.galerie.superfoto.pl i wnętrz do naszych potrzeb!
Piszcie koniecznie jak Wasze postępy i jakie zmiany wprowadzacie!
No i może jakieś fotki!
Pozdrawiam, Ania

Ulkaszpulka
17-08-2006, 14:13
Ja już nie moooogę! Szukam projektu trzeci tydzień :o :o :o Z tego co wiem, zmieniają szeroość salonu i powiększają kotłownię. Pozdrawiam BB :D

Ya
17-08-2006, 14:30
Witam
Też zastanawiamy się nad M02a lub nad M02. Domek podoba mi się "od zawsze" i w jakiś 80% mi pasuje. Chcemy troszkę go przerobić - uznaliśmy, że wystarczy nam 1 łazienka na górze, trochę chcemy przerobić dużą sypialnie, zmienić wielkość i kształt okien, z gabinetu na dole zrobić drzwi na taras. Ale to na razie przyszłość - jesteśmy na etapie kupowania działki. :roll:
Myślę, że koszt budowy będzie uzależniony m. in. od miejscowości (my jesteśmy z Łodzi, gdzie chyba ceny nie są najwyższe) i mam nadzieję, że te 250 tys. wystarczy.
Pozdrawiam :)
Ya

anka67
17-08-2006, 19:27
2kondiMam pytanie odnosnie dzialki -chcemy kupic ziemie ,ale stoja na nij slupy15v i mamy dylemat czy ja kupic czy nie ,dlatego zaciekawilo mnie ,ze napisalas o ich przesunieciu .czy u was nie ma z tym problemu?Zaklad energetyczny u nas twierdzi ,ze to nie mozliwe,a moze jest na nich jakas sila ,jak to jest u was???????Moze jest na to jakas ustawa czy coś co by ich zmuszalo do '"skablowania w ziemi''
'






'

2kondi
18-08-2006, 08:19
2kondiMam pytanie odnosnie dzialki -chcemy kupic ziemie ,ale stoja na nij slupy15v i mamy dylemat czy ja kupic czy nie ,dlatego zaciekawilo mnie ,ze napisalas o ich przesunieciu .czy u was nie ma z tym problemu?Zaklad energetyczny u nas twierdzi ,ze to nie mozliwe,a moze jest na nich jakas sila ,jak to jest u was???????Moze jest na to jakas ustawa czy coś co by ich zmuszalo do '"skablowania w ziemi''
'






'

Witaj
Niestety nic nie wiem na temat jakiejś ustawy która by to jakoś regulowała. Wszystko zależy od sytuacji na działce. My chcemy nasz słup przesunąc do rogu bo obecnie stoi w 1/3 szerokości a kable ciągną się wzdłuż całej działki :cry:
Z tego czego już - nieoficjalnie - dowiedzieliśmy się to jest kilka sposobów na słup. Pytanie tylko czy w Waszym przypadku osoby od których kupowalibyście działkę nie podpisywali jakiejś umowy z Energetyką- np. zgoda na postawienie słupa + odszkodowanie - jeśli tak było to chyba nic się nie da zrobić :cry:
Jeśli nie to trzeba być upartym i pisać pisma ale najczęściej energetyka chce obciążyć kosztami przsunięcia właściciela działki. U nas ma to podobno kosztować ok 20tys. Ostatecznie można się sądzić stawiając zarzut "ograniczania war. zabudowy" - podobno w 100% wygrywa się ale wiadomo że to trwa i też kosztuje.Jeśli chodzi o puszczenie kabla ziemią to to raczej niemożliwe bo wiąże się z wymianą całej lini = KOSZTY!!!

Ale tak jak wcześniej pisałam to inf nieoficjalne, jak na razie będziemy się starać załatwić to na koszt energetyki.
Jak będę tylko coś wiedzieć to napiszę na forum!
Pozdrawiam, Ania

Ulkaszpulka
25-08-2006, 11:50
Nie Konkursowy, nie Alicja, na dziś - Paulina II z Arkisu! :o :o :o
Projekt z Archetonu Opoka baaardzo przypomina moją Paulinkę II, hmm 8)

danielox
25-08-2006, 22:59
2kondi -> jak zobaczysz gdzieś jakąś budowe albo juz gotowy m02 lub m02a to daj proszę znać.
P.S. Czy zna ktoś dobrego geodetę z okolic Bielska (chodzi o konsultacje odnośnie gleby na mojej działce i ewntualnie wykonania nasypu, jak również stwierdzenia czy działkę należy zdrenować)

Pozdrawiam
:roll:

Ulkaszpulka
26-08-2006, 15:24
Ja nie znam 8) :lol:

Seba z Gniezna
02-09-2006, 09:15
Mamy projekt w domu M02a L .Od zamówienia do dostarczenia niecałe 48h.
W zeszłym tygodniu mieliśmy spotkanie z firmą - czekamy na wycenę - co do jakości fachowca - I klasa , kompleksowe wykonastwo , łacznie z nabywaniem towarów i dowozem na budowę.
Jest jednak jeden problem - najwszceśniej może rozpocząc budowę w lipcu 2007 roku. Ale i tak najwszceśniej energetyka zrobi nam przyłącze w maju 2007 - jest to nowe osiedle - i musi być zapotrzebowanie na 100 KW - wcześniej dają warunki - ale wykonanie jest po zebaraniu wniosków na 100 kw.
Jesteśmy też po spotkaniu z architektem - zrezygnowaliśmy z wydłużenia pokoju na dole o 0,9 m - 20 m gabinet wystarczy nam .
Zastanawiamy się czy robić ściany 25 + 15 styropianu , czy też 38 + 12 styropianu. Fachowiec radzi 25+15 , wszyscy znajomi też tak budowali.
Jeszcze jedno robimy odwiert - studnię - wraz z materiałem około 1000 zlotych - i nie musimy oglądać się na Gminę , czy doprpwadzą nam wodę , czy tez nie.
Pozdrawiam . Seba

danielox
02-09-2006, 10:22
Byllibysmy z żoną starsznie wdzieczni gdyby po uzyskaniu wyceny można by uzyskać od Państwa wgląd w te koszty. Nie wiemy czy kwota jaką przeznaczyliśmy na budowę jest wystarczająca. Wycena na stronie muratora to jedno, natomiast realia mogą być zupełnie inne...

Pozdrawiamy

Seba z Gniezna
03-09-2006, 11:13
Na razie czekamy na sygnał od fachowca. Wstępna jego wersja to dom wykończony w średnim standardzie - 260 000 złotych.
My z zagospodarowaniem działki liczymy - około 450 000 złotych. Tak też będziemy wnioskowali w banku.
Martwimy też się rosnącymi cenami materiałów. Więźbe chyba kupimy już tej jesieni , nich leży i się suszy. Zwłaszcza , że przy świeżo ściętych drzewach - a takie teraz są w tartakach - konserwowanie ciśnieniowe niezbyt się sprawdza.
Pozdrawiam . Seba.

danielox
03-09-2006, 23:21
Czy może ktoś z szanownych czytelników wie jaka jest określona elektryczna moc przyłączeniowa w projekcie m02a?

Seba z Gniezna
05-09-2006, 20:44
Niestety projekty daliśmy architektowi do zmian. Została nam tylko tabela, z której wynika , że energia elektryczna ma Pi = 14,0 kw , Ps 39,0 kw a In 21,8 A , aczkowliek nic mi to nie mówi.,
Wiem , że Enea zakłada przyłącze na 16 Kw - około 150 złotych za 1 Kw.
Pozdrawaim . seba

mafin
09-09-2006, 09:06
Witam! Jesteśmy z żoną bardzo zainteresowani tym projektem.
Czy ktoś buduje/zbudował ten dom w okolicach Warszawy ?

basia_z_lasu
27-09-2006, 18:08
Witam wszystkich fanów M02a!
Jest on naszym nr 1, spełnia większość naszych wymagań i ma w sobie to coś. Znalźliśmy już działkę w dalszych okolicach Warszawy 23,5mx45m trochę zalesioną. Niestety media będą jak dobrze pójdzie dopiero za rok. Ale musimy uzyskać w najbliższym czasie pozwolenie na budowę, bo warunki zabudowy się przeterminują.
Planujemy m02a (w lustrze) lub powiększony M02, ale raczej M02A bo i tak chcemy go powiększyć od strony jadalni o jakieś 1.20.
Chcemy też łazienkę na dole powiększyć na tyle, by nie była ciasna, kosztem pokoju i ew. połączyć dwa pokoje w jeden na pracownię ( tego jeszcze nie wiemy). Planujemy drugi mały taras od frontu i drzwi balkonowe w jadalni.
Jak wygląda ta łazienka na dole - czy nie będzie kłopotów z powiększeniem, bo oplatają ją schody? Czy schody są w miarę wygodne?
Czy ktoś z Was może ma przekroje AA M02a? Inne pracownie podają więcej szczegółów o swoich projektach, a my nie chcemy być niemile zaskoczeni np. że trzeba głowę schylać na schodzch, jeśli ktoś ma ponad 190 cm wzrostu, albo ze pokoje mają po wykończeniu 250 cm wysokości( tak się nabraliśmy z mieszkaniem u dewelopera)?
Seba z Gniezna: pisałeś, że ściągnąłeś wersje demo. Jak możesz, to wyślij mi linka na bdabMAŁPAgazetaKROPKApl

Seba z Gniezna
01-10-2006, 21:26
Pozdrawiam wszystkich miłośników M02a .
Basiu_z_lasu wysłałem posiadane materiały , na tyle na ile potrafiłem .
Bez problemu można dostać je z Muratora.
Jesteśmy cały czas na etapie zmian - niekoniecznie będzie dobrze wyglądał domek po przedłużeniu salonu - zrobiłem przed chwila symulację , ale cóż , domu nie buduje się dla sąsaidów !!!!!!!!
Wydłużamy kuchnie z 290 do 330 cm , okno na środku kuchni , a jadalnia ma 415 cm ( przy wydłużeniu salonu o 180 cm) , okno też naśrodku i około150 cm od rogu domu.
Robimy wyjście z jadalni z dojściem na taras, zamisat okna.
Dodaliśmy też trzecie okno w salonieod strony tarasu.
No i najważaniejsze - mamy wodę na działce - studnia ( odiwiert ) za 750 złotych.
Seba.

basia_z_lasu
02-10-2006, 15:46
Witajcie!
Seba:dzięki serdeczne. Piszesz, że kiepsko wygląda po przedłużeniu o 180cm? Rozumiem, że chcecie 3 okna od frontu ( jedno balkonowe) i 3 okna od tarasu. W muratorze 08/2006 jest zdjęcie pierwowzoru M02 z podobnym układem ( bez balkonowego) i wygląda ślicznie. Ale nie wiem jakie tam są wymiary. Może warto spytać autorkę projektu? Jeżeli dom jest proporcjonalnie za długi, to może podwyższyć budynek podnosząc trochę ścianę kolankową albo parter i wydłużyć trochę krokwie - przy okazji trochę metrażu się zyska? Też chcielibyśmy przedłużyć o jakieś 120-150cm, by w jadalni był luz.
Gdzie robicie spiżarnię w M02a? Bo garderobę 05 chyba chcemy przeznaczyć na szatnię - zlikwiduje to wieczny balagan przy wyjściu.

Seba z Gniezna
02-10-2006, 20:18
Pozdrawiam wszystkich miłośników M02a
Basiu z lasu nie robimy trzech okien od frontu , wyłącznie dwa , jak w projekcie. Okno z jadalni( 03) robimy jako dodatkowe wyjście i dojście do tarasu.
Naszym wzorem jest też ten dom z Muratora 08/2006, gdzieś na forum doczytałem się, że kosztuje około 5000 złotych.
Przedłużamu kuchnię o 40 cm w stronę jadalni, zresztą jest już zaprojektowana, jak i jadalnia.
Spiżarnie robimy w pomieszczenu (05).
Garderoby będą na piętrze w (15) i ( 14) .
W pomieszczeniu ( 04) zrobimy szafę ( komandor)
Mamy umowę z enegetyką !!!!!!!!!! Prąd będzie chyba w czerwcu.
Stan zero zrobimy na agregacie.
Pzdr. seba

gaduch
03-10-2006, 16:06
Witam wszystkich entuzjastów projektu M02a, do których ja też się zaliczam :).

Obecnie jestem na etapie zakupu projektu i poszukiwania architekta do jego adaptacji. Dlatego byłbym wdzięczny za polecenie biuro projektowe w Warszawie lub okolicach.
Jeżeli jest to możliwe, prosiłbym o podzielenie się informacją co do kosztów adaptacji projektu M02 lub M02a (wydłużenie skrzydła od strony jadalni oraz podniesienie ścianki kolankowej do 40cm) obejmujących również zagospodarowanie działki.

Z góry dziękuję zainformację.
Pozdrawiam
Michał

Basia i Tomek
15-10-2006, 19:51
Witam,
od jakiegoś czasu śledzę forum w temacie konkursowego m02a. Szczególnie interesuje mnie w wariancie I. Ponieważ mam pewne niemiłe doświadczenia z więźbą z mojego obecnego domu (proj.ARCHIPELAG IRMA II) szukam zdjęć/rys./rzutów więźby KONKURSOWEGO. Czy jest w projekcie płatew ? Na rys i zdjęciach z muratora różnie jest przedstawiane.
Przy okazji nie widziałem na forum propozycji rezygnacji z garażu i wykorzystania go na kuchnię z jadalnią (miałyby ponad 20m2). Tym samym cała połączona przestrzeń pierwotnego pok. dziennego, kuchni i jadalni dałaby ładny pokój gościnny (ponad 30m2). Wg mnie są to idealne powierzchnie dla tych pomieszczeń, szczególnie gdyby ten nowy pokój obniżyć o jakiś jeden stopień, tak żeby uzyskać wys. pomieszczenia ok. 3m. Tyle, że jest to dobre rozwiązanie jeśli ktoś decyduje się na garaż oddzielny.
Tomek

Seba z Gniezna
25-10-2006, 20:48
Czy nikt nie buduje m02a?

Wczoraj odebralismy pozwolenie na budowę - ruszamy może jeszcze w listopadzie.
Nastapiły pewne zmiany , nie zrobiliśmy dodatkowego wyjścia z jadalni, ale zostawiliśmy komin przy pomieszczeniu 14- pralni.

za wszystkie zmiany zapłaciliśmy 2200 złotych - chyba dużo, ale cóż mamy pozwolenie.

seba

basia_z_lasu
26-10-2006, 16:11
Seba, nasze gratulacje. Czekamy na relacje z budowy!
Projekt M02a jest na stronie Muratora w Top 10 - więc pewnie już niedługo więcej ludzi zacznie go budować.

Czy ktoś zastanawiał się nad wentylacją mechaniczną w tym domku? Gdzie dać urządzenia? Wtedy możnaby zrezygnować z 2 kominów wentylacyjnych i dać więcej nieotwieralnych okien, sporo tańszych. Bo okna trzeba chyba termoizolacyjne przy takim przeszkleniu?

Seba z Gniezna
30-10-2006, 20:40
My zostawiliśmy wentylację grawitacyjną z trzema kominami.
Chcemy w przyszłym tygodniu rozenać temat okien , ale wstepnie termo , jak w projekcie.
Na forum dotyczącym M02 giaagi pokazał swój domek , który świetnie wygląda z tymi oknami.
Pzdr.
seba

vxsniffer
12-11-2006, 23:11
Witam Wszystkich sympatyków M02 i M02a.

Projekt M02a podoba mi się praktycznie w 100% - jedyna zmiana to rezygnacja z dwóch łazienek na poddaszu - będzie garderoba.

Mój post dotyczy jednak kosztów M02a - czasowo nie stać mnie na "wkład własny" w budowę, zatem rozglądam się za generalnym wykonawcą. Poniżej przykład wyceny jaką ostatnio dostałem - szacunkowe ceny netto za materiały i robociznę:

stan zero - 40 000 PLN,
stan surowy otwarty - 82 000 PLN,
stan surowy zamknięty - 53 000 PLN,
instalacje sanitarne - 21 000 PLN,
instalacje elektryczne - 6 000 PLN,
wykończenie zewnętrzne - 37 000 PLN,
wykończenie wewnętrzne - 42 000 PLN.

razem 281 000 PLN (netto)

Poszczególne etapy prac należy rozumieć w tej wycenie jak poniżej:

stan zero - roboty ziemne i wytyczenie budynku, ławy i ściany fundamentowe z izolacjami, płyty żelbetowe,

stan surowy otwarty - ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne murowane i kominy, stropy, schody, konstrukcja więźby dachowej,

stan surowy zamknięty - okna, drzwi wejściowe, brama garażowa, pokrycie dachowe,

instalacje elektryczne - instalacje gniazd wtykowych,instalacja oświetlenia bez opraw, instalacje siły, instalacja TV,

instalacje sanitarne - instalacja ciepła i zimna woda, kanalizacja, instalacja c.o., szambo szczelne,

wykończenie zewnętrzne - tynki zewnętrzne, parapety zewnętrzne, płytki klinkierowe na cokole elewacji, podbitka dachu (drewniana lub PCV),

wykończenie wewnętrzne - tynki wewnętrzne, posadzki cementowe z izolacjami, ocieplenie dachu, płyty g-k, parapety wewnętrzne.

Szanowni forumowicze, co o tym sądzicie?
To dopiero początek moich poszukiwań, więc nie mam wielkiego rozeznania w cenach rynkowych - a BTW, budowa o okolicach Warszawy.

pozdrawiam,
vxsniffer

basia_z_lasu
13-11-2006, 11:41
Witajcie,

O tym domku juz toczy się dyskusja
Głowny wątek o wszystkich M02:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=39750

Specyficzny tylko o M02a, ale mniej uczęszczany:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=76980

vxsniffer
18-11-2006, 20:57
Witam Wszystkich sympatyków M02 i M02a!

Odnośnie kosztów M02a - czasowo nie stać mnie na "wkład własny" w budowę, zatem rozglądam się za generalnym wykonawcą. Poniżej przykład wyceny jaką ostatnio dostałem - szacunkowe ceny netto za materiały i robociznę:

stan zero - 40 000 PLN,
stan surowy otwarty - 82 000 PLN,
stan surowy zamknięty - 53 000 PLN,
instalacje sanitarne - 21 000 PLN,
instalacje elektryczne - 6 000 PLN,
wykończenie zewnętrzne - 37 000 PLN,
wykończenie wewnętrzne - 42 000 PLN.

razem 281 000 PLN (netto)

Poszczególne etapy prac należy rozumieć w tej wycenie jak poniżej:

stan zero - roboty ziemne i wytyczenie budynku, ławy i ściany fundamentowe z izolacjami, płyty żelbetowe,
stan surowy otwarty - ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne murowane i kominy, stropy, schody, konstrukcja więźby dachowej,
stan surowy zamknięty - okna, drzwi wejściowe, brama garażowa, pokrycie dachowe,
instalacje elektryczne - instalacje gniazd wtykowych,instalacja oświetlenia bez opraw, instalacje siły, instalacja TV,
instalacje sanitarne - instalacja ciepła i zimna woda, kanalizacja, instalacja c.o., szambo szczelne,
wykończenie zewnętrzne - tynki zewnętrzne, parapety zewnętrzne, płytki klinkierowe na cokole elewacji, podbitka dachu (drewniana lub PCV),
wykończenie wewnętrzne - tynki wewnętrzne, posadzki cementowe z izolacjami, ocieplenie dachu, płyty g-k, parapety wewnętrzne.

Szanowni forumowicze, co o tym sądzicie?
To dopiero początek moich poszukiwań, więc nie mam wielkiego rozeznania w cenach rynkowych (budowa o okolicach Warszawy).

pozdrawiam,
vxsniffer

ongonia
05-12-2006, 12:27
Witam wszystkich wielbicieli M02a!
Ja również planuję budowę tego domu, ale to jeszcze długa, długa droga, dlatego chętnie skorzystam z rad bardziej "zaangażowanych" w budowę. Bardzo chciałbym zobaczyć taki projekt "na żywo", albo przynajmniej zdjęcia, więc jesli ktoś posiada np. foto, to bardzo proszę o przesłanie.

Qciniak
27-12-2006, 14:43
Witam wszystkich budowniczych konkursowego!Jestem na etapie kompletowania papierow potrzebnych do budowy tego domu. Czy ktoś łaskawy mógłby mi pomóc w sporządzeniu choćby wstępnego kosztorysu?Chętnie nawiązałbym kontakt z kimś, kto zmieniał projekt w ten sposob, aby wydzielić część mieszkalną dla starszej osoby (pokoje za garazem) Pozdrawiam RK

salinski
10-01-2007, 23:19
Mam takie same plany :)
pomóżcie!
sz.

salinski
10-01-2007, 23:24
Mam takie same plany :)
pomóżcie!
sz.

salinski
10-01-2007, 23:54
Witam serdecznie,
mam zamiar na wiosnę wystartować z M-02aL,
ale w 2007 narazie same fundamenty.
Nie mam jeszcze projektu.
Czy mógłbym liczyć na aktualny kosztorys?

>Seba/Basia: Moglibyście przesłać mi te egzemplarze pokazowe,
i inne informacje na temat tego projektu :lol:
> [email protected]

>Seba: Kiedy startujesz?

Dziekuję i pozdrawiam.

szymon

Qciniak
11-01-2007, 09:45
myśłe, ze w lutym będę finalizował przeróbki w projekcie. Jak już to bedę miał to się odezwę i powiem co i jak. Generalniw chcemy wybić wejście w ścianie tak aby ze schowka zrobic mały wietrołap a następnie dwa pokoiki zamienić na pokój z kuchnią. Prawdopodobnie trzeba bedzie zwiekszyć salon i skarzydło zeby zmieścić mały kibelek na dole i pom. gosp. jeszcze niewiem co i jak ale pracuje nad koncepcją :)

Seba z Gniezna
11-01-2007, 21:24
Witam .
Mam nadzieję , ze materiały dotarły .
Rozpoczynamy budowę chyba w połowie czerwca, taki jest przynajmniej wstępny termin.
W przyszłym tygodniu mamy mieć wycenę zrobioną przez naszą firmę, ale to i tak nic nie da , gdyż przy tych zmianach cen materiałów trzeba będzie zrobić nową .
Pozdrawiam
Seba

AniaArek
01-02-2007, 13:48
Basia z lasu i Seba czy moglibyście się podzielic materiałami i z nami ? Czy ktoś podnosił ścianki kolankowe i o ile? Co wtedy z zachowaniem pierwotnego poziomu okapów (wymóg z projektu)

Seba z Gniezna
01-02-2007, 19:27
My nie robiliśmy takich zmian.
Jutro mam spotkanie w hurtowni dot. cegieł - wstępna wycena na porotherm 25 , cegły pełne na kominy i stropy terriva około 24 000.
Wybraliśmy też dachówkę rupp sirius 13 - na powiększony o 1,8m od strony salonu M02al - 300 m. Wycena z łatami i kontrłatami 24600. Muszę sprawdzić w innych hurtowaniach, bo chyba nie jest najtaniej.
Budowa rusza w połowie czerwca , zgodnie z umową termin odbioru domu koniec grudnia 2007.
Materiały kupujemy , bo wszystko ma podrożeć w lutym - marcu o 10-20 %.
Chcemy kupić jeszcze cegły elewacyjne ,bruk i cement.
Wycenialiśmy także okna - z roletami i moskitierami śrenia wycena około 34 000 pcv w okleinie drewnopodobnej.
PZDR .
Seba

AniaArek
02-02-2007, 13:57
Czy ktoś zmieniał kształt schodów (spocznik, szerokośc)? Kto może podzielic się wiedzą (np. rysunki)? Będziemy wdzięczni!!!

AniaArek
02-02-2007, 14:09
Proszę o pomoc
[email protected]

basia_z_lasu
02-02-2007, 15:10
AniaArek:
Musicie poświęcić trochę czasu na przeczytanie głównego wątku o M02, wtedy wiele rzeczy stanie się jasne Tytuł wątku: "M-02 konkursowy"
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=39750&postdays=0&postorder=asc&start=0

Wersje demo i pytania - bez problemu przyślą Wam aktualne z Mutarora - taki link "Zapytaj o projekt" na stronie projektu.

Projekt M02a jakoś nie był jeszcze wałkowany na forum, większość wybiera M02 z większymi lub mniejszymi zmianami. ( wkrótce M02 będzie dostępny w wersji energooszczędnej). My także początkowo chcieliśmy budować M02a, teraz się wahamy. Mamy jeszcze czas, bo uzbrojenie działki trochę potrwa.

Co do podnoszenia ściany kolankowej: Wiele osób podnosi o 1 lub 2 pustaki, niektórzy sporo więcej (ale wtedy już nie wklejają zdjęć :wink: ) , zobaczcie na zdjęciach jakie są wyniki. Najładniej jest zgodnie z projektem...
Schody zmieniali w M02 - na różne sposoby. Ale w M02a są inne i w innym miejscu. My tez chcielibyśmy zrezygnować z zabiegowych.

AniaArek
19-02-2007, 21:42
Dziękujemy za dotychczasowe rady. Mamy jeszcze jedną prośbę: czy ktoś może podzielic się kosztorysem dla banku? WIELKA PROŚBA!!! [email protected]

ArtekAsia
19-02-2007, 22:16
Witamy!

Z żonką rozmawiamy o tym projekcie od chwili ujrzenia go w Muratorze. Na razie posiadamy działkę. Czy ktoś może buduje lub wie gdzie można zobaczyć ten domek w rejonie Krakowa? Raczej nic nie będziemy zmieniać. Dobudujemy w ogrodzie mały budynek gospodarczy na drewno, kosiarkę. Na razie marzymy.. to chyba najlepsze chwile.... Planujemy budowę dopiero w 2008 lub najpóźniej 2009.

Gorąco pozdrawiamy.

KASIarek
23-02-2007, 15:25
Witajcie!
Od dłuższego czasu śledzę wątki dotyczące budowy M02/M02a i nareszcie :D przyszedł czas na włączenie sie do dyskusji. Zamierzamy niedługo (czerwiec/lipiec 07) rozpocząć budowę M02a. Chcemy wprowadzić pewne zmiany, m.in. trzecie okno w salonie, byc moze (to już zależy od kosztów) dwa dodatkowa w szczycie - tak jak w oryginalnym projekcie prezentowanym na łamach Muratora 08/2006, a także dwustanowiskowy garaż.
Mamy jeszcze ok tygodnia, może dwóch, na decyzję: wprowadzać zmiany czy kupić za ok 5kPLN oryginalny projekt. Czy ktoś orientuje się w kosztach takich modyfikacji? Może ktoś z Was się zastanawia nad podobnymi zmianami (Seba wstawia okno, a pozostali?)?

Pozdrawiam.

KASIarek
23-02-2007, 17:18
Przygotowujemy się też do rozmów z wykonawcą. Bardzo bylibyśmy wdzięczni, gdybyście zachcieli podzielić się z nami wycenami prac w Waszych domach (tak poszczególnych etapów, jak i całości).

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

basia_z_lasu
23-02-2007, 17:42
Witajcie!
Od dłuższego czasu śledzę wątki dotyczące budowy M02/M02a i nareszcie :D przyszedł czas na włączenie sie do dyskusji. Zamierzamy niedługo (czerwiec/lipiec 07) rozpocząć budowę M02a. Chcemy wprowadzić pewne zmiany, m.in. trzecie okno w salonie, byc moze (to już zależy od kosztów) dwa dodatkowa w szczycie - tak jak w oryginalnym projekcie prezentowanym na łamach Muratora 08/2006, a także dwustanowiskowy garaż.
Mamy jeszcze ok tygodnia, może dwóch, na decyzję: wprowadzać zmiany czy kupić za ok 5kPLN oryginalny projekt. Czy ktoś orientuje się w kosztach takich modyfikacji? Może ktoś z Was się zastanawia nad podobnymi zmianami (Seba wstawia okno, a pozostali?)?

Pozdrawiam.
ZTCW podwójnego garażu w M02/M02a nie uzyskacie bez poszerzenia skrzydła, co w odróżnieniu od wydłużenia skrzydła, jest dużą zmianą, bo ma wpływ na cały projekt. Podwójny garaż ma szerokość conajmniej 580 cm. Dołożenie okien to jest drobiazg.

lidex
23-02-2007, 19:28
Witajcie!
Od dłuższego czasu śledzę wątki dotyczące budowy M02/M02a i nareszcie :D przyszedł czas na włączenie sie do dyskusji. Zamierzamy niedługo (czerwiec/lipiec 07) rozpocząć budowę M02a. Chcemy wprowadzić pewne zmiany, m.in. trzecie okno w salonie, byc moze (to już zależy od kosztów) dwa dodatkowa w szczycie - tak jak w oryginalnym projekcie prezentowanym na łamach Muratora 08/2006, a także dwustanowiskowy garaż.
Mamy jeszcze ok tygodnia, może dwóch, na decyzję: wprowadzać zmiany czy kupić za ok 5kPLN oryginalny projekt. Czy ktoś orientuje się w kosztach takich modyfikacji? Może ktoś z Was się zastanawia nad podobnymi zmianami (Seba wstawia okno, a pozostali?)?

Pozdrawiam.
Witaj,
my własnie za miesiąc zaczynamy budować pierwowzór M02 :lol:. Pozwolenie właśnie się uprawomacnia :lol:
Zależało nam na 2 stanowiskowym garazu, a w projektach z muratora nijak nie dało się tego zrobic bez istotnych zmian. A cena tych zmian wyniosłaby pewnie tyle, co cena pierwowzoru. Ten pierwowzór ma wszystko to o co nam chodziło, czyli wszystko wieksze (głównie salon) i dwustanowiskowy garaż.
Pozdrawiam

KASIarek
23-02-2007, 21:10
Witajcie!
Od dłuższego czasu śledzę wątki dotyczące budowy M02/M02a i nareszcie :D przyszedł czas na włączenie sie do dyskusji. Zamierzamy niedługo (czerwiec/lipiec 07) rozpocząć budowę M02a. Chcemy wprowadzić pewne zmiany, m.in. trzecie okno w salonie, byc moze (to już zależy od kosztów) dwa dodatkowa w szczycie - tak jak w oryginalnym projekcie prezentowanym na łamach Muratora 08/2006, a także dwustanowiskowy garaż.
Mamy jeszcze ok tygodnia, może dwóch, na decyzję: wprowadzać zmiany czy kupić za ok 5kPLN oryginalny projekt. Czy ktoś orientuje się w kosztach takich modyfikacji? Może ktoś z Was się zastanawia nad podobnymi zmianami (Seba wstawia okno, a pozostali?)?

Pozdrawiam.
ZTCW podwójnego garażu w M02/M02a nie uzyskacie bez poszerzenia skrzydła, co w odróżnieniu od wydłużenia skrzydła, jest dużą zmianą, bo ma wpływ na cały projekt. Podwójny garaż ma szerokość conajmniej 580 cm. Dołożenie okien to jest drobiazg.

No właśnie, Basiu. Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego też bierzemy pod uwagę projekt pierwotny. Niestety, nie znamy go jeszcze (jeszcze kilka dni).

Dzięki za uwagi - pozdrawiam.

KASIarek
23-02-2007, 21:27
Witajcie!
Od dłuższego czasu śledzę wątki dotyczące budowy M02/M02a i nareszcie :D przyszedł czas na włączenie sie do dyskusji. Zamierzamy niedługo (czerwiec/lipiec 07) rozpocząć budowę M02a. Chcemy wprowadzić pewne zmiany, m.in. trzecie okno w salonie, byc moze (to już zależy od kosztów) dwa dodatkowa w szczycie - tak jak w oryginalnym projekcie prezentowanym na łamach Muratora 08/2006, a także dwustanowiskowy garaż.
Mamy jeszcze ok tygodnia, może dwóch, na decyzję: wprowadzać zmiany czy kupić za ok 5kPLN oryginalny projekt. Czy ktoś orientuje się w kosztach takich modyfikacji? Może ktoś z Was się zastanawia nad podobnymi zmianami (Seba wstawia okno, a pozostali?)?

Pozdrawiam.
Witaj,
my własnie za miesiąc zaczynamy budować pierwowzór M02 :lol:. Pozwolenie właśnie się uprawomacnia :lol:
Zależało nam na 2 stanowiskowym garazu, a w projektach z muratora nijak nie dało się tego zrobic bez istotnych zmian. A cena tych zmian wyniosłaby pewnie tyle, co cena pierwowzoru. Ten pierwowzór ma wszystko to o co nam chodziło, czyli wszystko wieksze (głównie salon) i dwustanowiskowy garaż.
Pozdrawiam

My też skłaniamy się ku tej drodze. Mógłbyś zatem zdradzić, jaka jest szerokość Waszego domu (lub też, jaka jest min. szerokość działki)? Nasza ma 22m, M02a wchodzi - jak będzie z oryginałem? Jesłi mogę jeszcze zapytać: czy kosztami budowy mocno odbiega od M02a? Budujecie zgodnie z projektem czy coś jeszcze dopasowujecie?

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

KASIarek
23-02-2007, 21:33
Witajcie!
Od dłuższego czasu śledzę wątki dotyczące budowy M02/M02a i nareszcie :D przyszedł czas na włączenie sie do dyskusji. Zamierzamy niedługo (czerwiec/lipiec 07) rozpocząć budowę M02a. Chcemy wprowadzić pewne zmiany, m.in. trzecie okno w salonie, byc moze (to już zależy od kosztów) dwa dodatkowa w szczycie - tak jak w oryginalnym projekcie prezentowanym na łamach Muratora 08/2006, a także dwustanowiskowy garaż.
Mamy jeszcze ok tygodnia, może dwóch, na decyzję: wprowadzać zmiany czy kupić za ok 5kPLN oryginalny projekt. Czy ktoś orientuje się w kosztach takich modyfikacji? Może ktoś z Was się zastanawia nad podobnymi zmianami (Seba wstawia okno, a pozostali?)?

Pozdrawiam.
Witaj,
my własnie za miesiąc zaczynamy budować pierwowzór M02 :lol:. Pozwolenie właśnie się uprawomacnia :lol:
Zależało nam na 2 stanowiskowym garazu, a w projektach z muratora nijak nie dało się tego zrobic bez istotnych zmian. A cena tych zmian wyniosłaby pewnie tyle, co cena pierwowzoru. Ten pierwowzór ma wszystko to o co nam chodziło, czyli wszystko wieksze (głównie salon) i dwustanowiskowy garaż.
Pozdrawiam

My też skłaniamy się ku tej drodze. Mogłabyś zatem zdradzić, jaka jest szerokość Waszego domu (lub też, jaka jest min. szerokość działki)? Nasza ma 22m, M02a wchodzi - jak będzie z oryginałem? Jesłi mogę jeszcze zapytać: czy kosztami budowy mocno odbiega od M02a? Budujecie zgodnie z projektem czy coś jeszcze dopasowujecie?

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

lidex
24-02-2007, 08:58
Witajcie!
Od dłuższego czasu śledzę wątki dotyczące budowy M02/M02a i nareszcie :D przyszedł czas na włączenie sie do dyskusji. Zamierzamy niedługo (czerwiec/lipiec 07) rozpocząć budowę M02a. Chcemy wprowadzić pewne zmiany, m.in. trzecie okno w salonie, byc moze (to już zależy od kosztów) dwa dodatkowa w szczycie - tak jak w oryginalnym projekcie prezentowanym na łamach Muratora 08/2006, a także dwustanowiskowy garaż.
Mamy jeszcze ok tygodnia, może dwóch, na decyzję: wprowadzać zmiany czy kupić za ok 5kPLN oryginalny projekt. Czy ktoś orientuje się w kosztach takich modyfikacji? Może ktoś z Was się zastanawia nad podobnymi zmianami (Seba wstawia okno, a pozostali?)?

Pozdrawiam.
Witaj,
my własnie za miesiąc zaczynamy budować pierwowzór M02 :lol:. Pozwolenie właśnie się uprawomacnia :lol:
Zależało nam na 2 stanowiskowym garazu, a w projektach z muratora nijak nie dało się tego zrobic bez istotnych zmian. A cena tych zmian wyniosłaby pewnie tyle, co cena pierwowzoru. Ten pierwowzór ma wszystko to o co nam chodziło, czyli wszystko wieksze (głównie salon) i dwustanowiskowy garaż.
Pozdrawiam

My też skłaniamy się ku tej drodze. Mogłabyś zatem zdradzić, jaka jest szerokość Waszego domu (lub też, jaka jest min. szerokość działki)? Nasza ma 22m, M02a wchodzi - jak będzie z oryginałem? Jesłi mogę jeszcze zapytać: czy kosztami budowy mocno odbiega od M02a? Budujecie zgodnie z projektem czy coś jeszcze dopasowujecie?

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Hej,
szerokość domu to 16 metrów ( a M02a chyba 14?). No to chyba wam się na działkę nie zmieści :( . My nie wstawiamy okien na ścianę gdzie jest garaż (u nas akurat wypada tu północ) i dlatego możemy postawić dom 3m od granicy, ale u was i tak będzie chyba o 1m za wąsko...No nic, pogadajcie z architektem, może wam cos doradzi.
Koszty... w tej chwili to wielka niewiadoma a kosztorysy bardzo szybko stają się nieaktualne więc...nie stresujemy sie:lol:..Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian, ale to prawie sama kosmetyka, dopasowująca dom jeszcze bardziej do naszych potrzeb. Gdzie będziecie budować?
Pozdrawiam serdecznei, Lidka

KASIarek
24-02-2007, 11:22
Ceść,
to nas zasmuciłaś. :cry: M02A to dokładnie 1398cm, wiec rzeczywiście za mało o ten jeden metr. Mam nadzieję, że uda się jakoś wybrać to, co najlepsze z obu projektów i zmontować z tego coś zgrabnego (tak, wiem - takie rzeczy to tylko w Erze :wink: ).
Budować zamierzamy w Józefowie (gm. Nieporęt).

Thx za informacje, pozdrawiam.

lidex
24-02-2007, 15:53
Ceść,
to nas zasmuciłaś. :cry: M02A to dokładnie 1398cm, wiec rzeczywiście za mało o ten jeden metr. Mam nadzieję, że uda się jakoś wybrać to, co najlepsze z obu projektów i zmontować z tego coś zgrabnego (tak, wiem - takie rzeczy to tylko w Erze :wink: ).
Budować zamierzamy w Józefowie (gm. Nieporęt).

Thx za informacje, pozdrawiam.
Przykro mi bardzo :( .
Również pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

basia_z_lasu
15-03-2007, 11:04
KASIarek:
I na czym stanęło, co budujecie?
lidex,B.Art:
Czy moglibyście podzielić się obmiarami Waszego projektu - powierzchnie zabudowy, netto, dachu, ścian itp. które mogą być pomocne do porównania kosztów. Od dłuższego czasu zastanawiam się czy EM02 (powiększony o 180 cm w jadalni i 90 cm w gabinecie, dach o 15-25 cm w górę), czy Wasz projekt. Na podstawie rzutów wychodzi mi, że powierzchnia użytkowa ok. 184 m plus garaż. Czy robiliście jakieś porównania kosztów budowy? Ten większy projekt jest bez kompromisów, niczego mu nie brakuje. Jedyne, co bym zmieniła, to spiżarnia vis a vis wyjścia do kuchni, wycięta z kawałka garażu, ale tak, by samochód się zmieścił. Bo chodzenie do spiżarni przez troje drzwi nie podoba mi się.

lidex
15-03-2007, 11:28
basia_z_lasu:
razem całośc bez garazu 207, 71 m2, >1,9m = 184,07
razem całośc z garażem 239,86 m2, >1,9= 216,22
pow zabudowy: 195,11 m2
netto: 239,86 m2
Porównania kosztów budowy nie robiliśmy, a spizarka faktycznie mogłaby znajdować się bliżej. Ale w tym miejscu i tak jakoś niespecjalnie mi przeszkadza: będą tam rzeczy, po które nie będę sięgac co chwile, słoiki i takie tam.

basia_z_lasu
15-03-2007, 14:15
lidex: Dzięki.
Nadal nie mogę się zdecydować. Ten M02 powiększony jest wystarczająco przestronny na dole (widziałam na żywo) natomiast u góry trzeba by troszkę dach podnosić i/lub wyostrzać, czego chciałabym uniknąć.
Czy jeżeli powierzchnia netto jest np. o 45 m większa, to czy można oszacować, że koszt budowy będzie o 45x2000=90000 zł większy? Bo te domy są prawie identyczne, instalacje te same? Te 2000 zł to z sufitu, tak szacunkowo.

lidex
15-03-2007, 15:49
Dla nas ważne było, ze nasz projekt ma dwustanowiskowy garaz (nie musimy się spierac, które autko parkuje pod chmurką :D ). Gdyby nie to, zdecydowalibysmy się chyba raczej na M02a: rozważalismy nawet taką opcje i mieliśmy juz obmyslone zmiany (np. połączenie dwóch pokoi na dole i powiększenie pom gosp) .

KASIarek
16-03-2007, 12:21
Wybraliśmy jednak M02a. Też zależało nam na dwustanowiskowym garażu, jednakże wymiary działki (22x45) nie pozwoliły na to. Zabrakło dokładnie jednego metra szerokości. Pewnie można byłoby i to pogodzić, ale coś za coś: nie poszalelibyśmy z przestrzenią dzienną. Gotowy projekt wydłużamy o 90cm powiększając tym samym jadalnię. Powiekszamy też gabinet, rezygnując z dodatkowego pokoju między nim a kotłownią. Pozostałą powierzchnię tegoż pokoju przeznaczymy na małe pomieszczenie rekreacyjne (z racji przesunięcia budynku na 3m od granicy działki zamiast okna luksfery).WC przenosimy do pomieszczenia przy wejściu. Rezygnujemy tym samym z typowej spiżarni: jej funkcję podzielą piwniczka w ogrodzie i duża szafa na całej szerokości ściany kuchennej vis a vis okna (zlew i płyta kuch. na ścianie okiennej).

Pozdrawiam.

KASIarek
16-03-2007, 14:31
Gorę domu większe zmiany ominą, w wyniku wydłużenia skrzydła powiększymy łazienkę przylegającą do sypialni, natomiast druga łazienka zostanie odrobinę zmniejszona na rzecz większego metrażu pokoju dziecięcego (dążymy do zrównania powierzchni obu pokoi dla naszych chłopców).

Basiu_z_lasu: gdyby pozwoliły nam na to warunki, to zdecydowalibyśmy się na projekt indywidualny, z dwustanowiskowym garażem.
ZTCW szerokość Twojej działki wystarczy? Jeśli się wahasz, to skontaktuj się z autorką naszych projektów, myślę, że bez problemów obejrzysz "demówki" :wink: kilku projektów.

Pozdrawiam.

basia_z_lasu
16-03-2007, 15:15
Szerokość wystarczy, 23,5m - na styk. Widziałam demo w wersji z grubszym ociepleniem, jest dla nas ok, jak pisałam - bez kompromisów. Jakieś szczególy tylko do zmiany - kotłownia tylko na dole, spiżarnia bliżej kuchni z kawałka garażu. Jedyne co budzi moje wątpliwości, to rozmiary: 184 m p.u.- bo EM02 po powiększeniu by miał 151m p.u.+garaż, 161 m pow. zabudowy, 194 m netto. Na dole EM02 jest wystarczający dla nas zupełnie.Tylko pokoiki na górze są ciasnawe... No i kotłownię byśmy musieli obniżać, by schody proste zrobić (tak jak cieślaczki z wątku M02). I wiatrołap w wersji z M02a. Sporo zmian.
Jak taka rożnica powierzchni przekłada się na koszty-próbuję się zorientować.

Z innej beczki: Ten projekt jest piękny ( mówię o wszystkich projektach z tej rodziny), ale niekoniecznie praktyczny. Może dlatego właśnie tak mi sie podoba. Przykładowo, Oliwka z HB Studio na mniejszej powierzchni ma większe pokoje i jest idealna przy wjeździe od zachodu. Oczywiście pomijam elewację i wygłąd oraz schody, dla mnie do zupełnej zmiany i zaprojektowania od nowa.

KASIarek
16-03-2007, 16:00
Z innej beczki: Ten projekt jest piękny ( mówię o wszystkich projektach z tej rodziny), ale niekoniecznie praktyczny. Może dlatego właśnie tak mi sie podoba. Przykładowo, Oliwka z HB Studio na mniejszej powierzchni ma większe pokoje i jest idealna przy wjeździe od zachodu. Oczywiście pomijam elewację i wygłąd oraz schody, dla mnie do zupełnej zmiany i zaprojektowania od nowa.

Dokładnie. My też patrzymy na ten projekt może troszkę wbrew rozumowi, ale... Wbrew zasadom szukaliśmy działki do tego projektu (choć przed jego zakupem). Jak pisałem wcześniej, mógłby być jeszcze lepszy, ale i tak spełnia wszystkie nasze potrzeby i zgadzam się z Tobą: jest po prostu piękny.

ANNNJA
18-03-2007, 13:48
Basia-
ja wlasnie jestem na etapie projektu do adaptacji z ta kotłownia i schodami jak u Cieślaczkow- nawet mój mąż szybko zajazył i powiedzieł ze to dobry pomysł i tak zrobimy,
wiec obecnie architekt robi nam projekt o te poprawki + 2okna, tzn. 1 w kotłowni i 1własnie nad schodami!!
o chcemy przedłuzyć salon o 60cm w strone drogi- tzn. jak wjazd do garażu bo u nas to będzie strona przednia budynku od drogi ..
w jakim mieście się bedziecie budowac??

basia_z_lasu
19-03-2007, 16:33
Basia-
ja wlasnie jestem na etapie projektu do adaptacji z ta kotłownia i schodami jak u Cieślaczkow- nawet mój mąż szybko zajazył i powiedzieł ze to dobry pomysł i tak zrobimy,
wiec obecnie architekt robi nam projekt o te poprawki + 2okna, tzn. 1 w kotłowni i 1własnie nad schodami!!
o chcemy przedłuzyć salon o 60cm w strone drogi- tzn. jak wjazd do garażu bo u nas to będzie strona przednia budynku od drogi ..
w jakim mieście się bedziecie budowac??
Ten pomysł Cieślaczków jest świetny, gorzej jeśli ktoś będzie miał fundament na płycie - wtedy nie wiem czy się da kotłownię obniżyć, my jeszcze nie wiemy jaki fundament. W M02a można zrobić kotłownię z kawałka mniejszego pokoju.
Co do okienka nad schodami - tylko nie rezygnujcie z Veluxa nad klatką schodową, samo to małe okienko IMHO nie wystarczy.
Te 60 cm to wydłużacie skrzydło od jadalni, bo poszerzanie to jest poważna zmiana w projekcie?
Mamy zamiar budować się w okolicach Warszawy, ale nie do końca od nas zależy kiedy rozpoczniemy, bo działka nie ma jeszcze mediów. Poza tym sytuacja na rynku materiałów budowlanych też nie zachęca do rozpoczynania budowy. Prawdopodobnie Wasz domek będzie wcześniej...

ANNNJA
19-03-2007, 18:17
HEJ BASIA- tak my poszerzamy o 60 (a nie Wydluzamy!!),.
ale zobacze co na to projektant..
ale z ta płyta fundamentową to mnie bardzo zmnartwiłąs..faktycznie cośtakiego może byc..ale ja jakoś o tym nie pomyślałam...
narazie czekam jeszcze na pierwszy wstepny projekt projektanta...będzie w tym tygodniu..wląsnie dlatego wstawiamy okno nad schodami żeby zrezygnować z okna w dachu....ze względu na koszty OKNA oraz wydaje mi się ze tak tworzy się właśnie mostki termiczne ..w dachu które potem bedą miały straty ciepła..może za bardzo ekonomicznie staram się myśłec???
OEJ..juz sama nie wiem..czekam na piewsze konsultacjie..
i ten pustak..na liście jestem podobno 3...ale co znaczy taka lista...- normalnie SZOK!!

basia_z_lasu
19-03-2007, 18:49
HEJ BASIA- tak my poszerzamy o 60 (a nie Wydluzamy!!),.
ale zobacze co na to projektant..
ale z ta płyta fundamentową to mnie bardzo zmnartwiłąs..faktycznie cośtakiego może byc..ale ja jakoś o tym nie pomyślałam...
narazie czekam jeszcze na pierwszy wstepny projekt projektanta...będzie w tym tygodniu..wląsnie dlatego wstawiamy okno nad schodami żeby zrezygnować z okna w dachu....ze względu na koszty OKNA oraz wydaje mi się ze tak tworzy się właśnie mostki termiczne ..w dachu które potem bedą miały straty ciepła..może za bardzo ekonomicznie staram się myśłec???
OEJ..juz sama nie wiem..czekam na piewsze konsultacjie..
i ten pustak..na liście jestem podobno 3...ale co znaczy taka lista...- normalnie SZOK!!
Po poszerzeniu jedna kalenica się Wam podwyższy?
Co do okienka, to oglądałam dom Szydasa na żywo - to okno oświetla cały hall u góry. W projecie energooszczędnym EM02 to okno jest. Można dać okno z lepszymi parametrami termicznymi. To małe okienko przy spoczniku hallu nie doświetli. Zaoszczędzisz kilkaset złotych, za to będziesz musiała dzień i noc palić światło w górnym hallu i nie będziesz mogła żadnych roślin tam postawić.

Seba z Gniezna
23-03-2007, 19:06
ANNNJU nie rezygnuj z okna dachowego nad schodami. Takie okno w zupełności wystarczy do doświetlenia klatki schodowej , czego nie zapewni okno w ścianie.

Jeśli dobrze pójdzie z budową ruszamy najpóźniej w połowie maja.
Pzdr
Seba

jacek i Jola
09-04-2007, 01:24
dla tych co z okolic krakowa lub bielska konkursowego buduje piotr i krystynalink do ich dziennika budowy
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=77541&postdays=0&postorder=asc&start=0

lidex
02-05-2007, 19:21
Czesc powiększacze M02a!
Budujemy właściwie prototyp M02 z garażem na dwa stanowiska itp. Piszę, bo umieściliśmy w naszym dzienniku budowy rzuty parteru i poddasza. Może się Wam przyda

pajdusia
04-05-2007, 18:32
Czesc Wszystkim milosnikom M02a :D
dlugo juz sledze to forum i zazdroszcze Wam wszystkim juz swoich domkow.My z mezem (a zwlaszcza ja)jestesmy obecnie na etapie wyboru projektu.W konkursowym zakochalam sie od pierwszego wejrzenia i skutecznie "zarazilam" nim malzonka.Poniewaz caly czas toczy sie u nas dyskusja czy jeszcze powiekszyc M02a(moja wersja)czy zostawic metraz pierwotny(wersja meza) mam prosbe do budujacych M02wersja a w okolicach Slaska-dajcie znac.Bardzo bedziemy wdzieczni za mozliwosc zobaczenia "naszego cuda"w realu

Seba z Gniezna
04-05-2007, 22:15
Dzięki Lidex
My budujemy M02a w wersji z garażem jednostanowiskowym.

Pajdusiu
Z tego co wynika z forum , nikt jeszcze nie wybudował M02a , przynajmniej tak mi się wydaje. Gdy kupowaliśmy projekt, byliśmy jednymi z pierwszych nabywców tego projektu.


A w zakresie budowy - ławy wylane ( w sobotę 28.04) od poniedziałku ruszają z fundamentami.

Ławy firma zrobiła szersze - 60 cm.

Pzdr.
Seba

pajdusia
06-05-2007, 09:45
Seba z Gniezna
pisałeś kiedyś, że ściągnąłeś egzemplarz pokazowy M02a z Muratora - możesz napisać skąd bo nie mogę znaleźć :oops:


Lidex
rozumiem, że ten Twój projekt to powiększony M02 tylko ile ma teraz powierzchni użytkowej?

Seba z Gniezna
06-05-2007, 20:59
zadzwoniłem do muratora i przesłali mi plik.
mam je zachowane na dysku i moge przesłać na wskazany adres .
Pzdr.
Seba

pajdusia
07-05-2007, 20:45
Seba,
będę bardzo wdzięczna jeśli zechcesz przesłac mi te materiały na e-mail :[email protected]
Wiem, że może to być z lekka uciążliwe jak każdy "nowy"na forum prosi o to samo ale wybacz "nowej" :oops:

Dzięki z góry

lidex
08-05-2007, 12:30
Lidex
rozumiem, że ten Twój projekt to powiększony M02 tylko ile ma teraz powierzchni użytkowej?[/quote]

witaj,
"ten mój projekt" :D to pierwowzór m02, był prezentowany na łamach Muratora w numerze sierpniowym. Pow uzytkowa (netto) budynku to 240 m2. Rzuty są w dzienniku.

Seba z Gniezna
08-05-2007, 17:13
pajdusiu mama nadzieję , ze materiały do Ciebie dotarły.


W piątek prawdopodobnie będę miał skończony stan zero.

Pzdr
Seba

pajdusia
09-05-2007, 20:39
Seba,
bardzo, bardzo dziękuję :D Cały wieczór już sobie spacerowałam po "moim" nowym domku :D . W piątek mamy spotkanie z architektem i po tym spotkaniu będziemy już wiedzieli czy da się zrobić wszystko tak jak sobie to wymarzyłam.
Jeszcze raz serdeczne DZIĘKI
Pozdrowienia z Podbeskidzia :D :D :D

pajdusia
09-05-2007, 20:45
Lidex,
Wy macie prawdziwy PAŁAC :D, fajnie ale taka powierzchnia już niestety nie dla nas. Z całą pewnością pozostaniemy przy wersji pierwotnej M02a, jedynie szykują się małe :wink: kosmetyczne zmiany w środku.

pajdusia
09-05-2007, 20:48
A tak zanim jeszcze porozmawiam z architektem to czy ktoś wpadł na pomysł zmiany schodów na jednobiegowe???Czy to tylko mój szalony pomysł?? (tak twierdzi mój mąż)

Seba z Gniezna
09-05-2007, 21:22
My robimy schody zgodnie z projektem , bez spocznika.
Seba

pajdusia
09-05-2007, 22:03
ale mi chodzi o takie schody co to "idą" po ścianie z holu, naprzeciw drzwi wejściowych i wychodzą na górze też w holu. A miejsce które przewidziane jest na klatkę schodową spożytkować w inny sposób tzn. powiększyć pokój na górze przesuwając łazienkę w stronę pomieszczenia gospodarczego. UFFF!
ale to ciężko opisać tak bez pokazywania palcem :roll:

Mam nadzieję, że coś z tego zrozumiecie :D

Seba z Gniezna
10-05-2007, 22:15
My nie myśleliśmy o takim rozwiązaniu.
Pzdr
SEba

pajdusia
11-05-2007, 20:41
Ja już też nie myślę o tych schodach ( architekt wybił mi to z głowy), okazało się, że na górze było by tylko 70 cm przejścia obok schodów - więc nic z tego :evil: . Szkoda bo już widziałam te piękne schody. No ale cóż i tak M02a jest najlepszym projektem ze wszystkich obejrzanych i taki będzie zbudowany :D .

Seba z Gniezna
17-05-2007, 20:55
Mamy większość ścian parteru .

Do końca tygodnia będzie , chyba będzie , strop.
Seba

http://picasaweb.google.com/sebamagda

ongonia
24-05-2007, 11:09
Czy ktoś buduje M02a w okolicach Łodzi? Chętnie obejrzałabym domek na żywo, zanim sami z mężem ruszymy z robotą.....

Seba z Gniezna
24-05-2007, 19:12
My budujemy pod Gnieznem.
Za dwa tygodnie będą wyciągnięte szczyty , a pod koniec czerwca dachówka
PZdr.
Seba

[/url] http://picasaweb.google.com/sebamagda

ongonia
31-05-2007, 09:32
Byłbyś tak miły i podesłał mi link do oglądania demo M02a na mój adres? [email protected], będę wdzięczna

Seba z Gniezna
28-06-2007, 21:50
Czyżby nikt nie budował M02a ???
Od poniedziałku u nas ruszy konstrukcja i dach
Pzdr.
Seba

pawel1309
28-06-2007, 22:17
Po Sielance, Azalii przyszła kolej właśnie na Konkursowy M02a :) Niestety dwa poprzednie projekty jak sie dopiero teraz okazało nie spełniają warunków MPZP (różne interpretacje ze strony UM i Starostwa). Jutro najprawdopodobniej zamawiam projekt.

Na parterze chciałbym wprowadzić zmiany przedstawione na poniższym rysynku
parter (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ed17aef423c43673.html)

U góry mam zamiar powiększyć pokój posadowiony przy ścianie frontowej o pomiesczeznie gospodarcze, a pokój z balkonem powiększyć o łazienkę.

Zastanawiam sie także nad kominami. Cztery to trochę sporo (koszty). Myślałem aby 2 zlikwidować.

Seba z Gniezna
01-07-2007, 20:03
komin w pomieszczeniu pralni musi zostać ,tak przynajmniej mi doradzano. - wentylacja pralni i garażu.
Ja przerobiłem projekt i mam 3 kominy, ten z łazienki na pietrze jest od parteru i stanowi główny komin co - jest w pomieszczeniu gospodarczym , które zrobiłem kosztem pokoju 10 , zwiększając jednocześnie pokój 09.
Kotłownie zwiększyłem , gdyż będę miał piec na paliwo stałe.
Pzdr.
Seba

pawel1309
01-07-2007, 20:32
komin w pomieszczeniu pralni musi zostać ,tak przynajmniej mi doradzano. - wentylacja pralni i garażu.
Ja przerobiłem projekt i mam 3 kominy, ten z łazienki na pietrze jest od parteru i stanowi główny komin co - jest w pomieszczeniu gospodarczym , które zrobiłem kosztem pokoju 10 , zwiększając jednocześnie pokój 09.
Kotłownie zwiększyłem , gdyż będę miał piec na paliwo stałe.
Pzdr.
Seba

Wstępnie planuję zostawić tylko 2 kominy. Zostawić główny z salonu i podobnie jak zrobiłeś to Ty - komin z łazienki na poddaszu pociągnąć od dołu i tym samym będzie to komin dla C.O. dodatkowo rozbudowany o kanały wentylacyjne dla garażu i pralni. Projektant stwierdził, że nie powinno być problemu.

Domyślam się, że mówisz o pokoju 7 i 8? ;)

Seba z Gniezna
05-07-2007, 20:29
Chodziło mi o pokój 10 i 09 .
Ale na temat
Dzisiaj zaczęli składać więźbę i wymurowali ścianki działowe na dole - w porywach na placu budowy jest 15 ludzi.
Zamówiłem okna z roletami nadstawnymi - wymiar okien 1850 ( wysokość ) x 1140 ( szerokość) - z przegrodą na wysokości 450 od góry.
Pzdr.
seba

http://picasaweb.google.com/sebamagda

pawel1309
05-07-2007, 21:26
Chodziło mi o pokój 10 i 09 .
Ale na temat
Dzisiaj zaczęli składać więźbę i wymurowali ścianki działowe na dole - w porywach na placu budowy jest 15 ludzi.
Zamówiłem okna z roletami nadstawnymi - wymiar okien 1850 ( wysokość ) x 1140 ( szerokość) - z przegrodą na wysokości 450 od góry.
Pzdr.
seba

http://picasaweb.google.com/sebamagda

trochę mi nie pasują te oznaczenia;) ale wiem o co chodzi :) (tutaj nie ma 9 i 10 - http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=382&IdKolekcji=41)

czy mógłbyś podzielić się spostrzeżeniami na temat kosztów? Ile pieniędzy pochłonęła budowa do mometu jaki mogę zobaczyć na ostatnich fotkach? Kiedy kupowane materiały i ile kosztuje Cię taka potężna ekipia? ;)

Seba z Gniezna
10-07-2007, 17:40
Cześć
Materiały kupiłem pod koniec stycznia 2007r- to jest porotherm na ściany , ścianki działowe, cały strop , dachówkę , łaty , kontrłaty , cement i wapno - za materiał zapłaciłem 64000 brutto.
Do momentu rozpoczęcia ścianek działowych koszt 97000 złotych ( cena z kominami)
Za robociznę zapłaciłem dotąd ok. 32000.
ekipa jest świetna , będzie robiła pod klucz - to jest szef będzie nadzorował innych fachowców ode mnie ( elektryka i co + woda)
chcemy się wprowadzić do połowy grudnia
Jedyne opóźnienia to okna - będą 4 września - ale po oknach robota znowu ruszy
Rzeczywiści zgodnie z rysunkiem z muratora to pomieszczenia 7 i 8.
Wstępnie szacuję z wyposażeniem kuchni i ogrodzeniem - całość około 400000
Pzdr. Seba

AniaArek
11-07-2007, 01:04
Witam forumowiczów!
Zamierzam budować M02 z powiększonym salonem i loggią nad nim (jak w M02a). Dlatego też mam wielką prośbę: czy może ktoś podzielić się ze mną rysunkami (ewentualnie zdięciem lub opisem) fundamentów, stropu, podciągów w częsci salonowej. Chodzi mi głównie o oparcie ściany szczytowej (tej z wyjściem na balkon) na stropie. Jeszcze raz proszę o pomoc. Zgóry dziękuję
[email protected]

pawel1309
11-07-2007, 16:39
Witam forumowiczów!
Zamierzam budować M02 z powiększonym salonem i loggią nad nim (jak w M02a). Dlatego też mam wielką prośbę: czy może ktoś podzielić się ze mną rysunkami (ewentualnie zdięciem lub opisem) fundamentów, stropu, podciągów w częsci salonowej. Chodzi mi głównie o oparcie ściany szczytowej (tej z wyjściem na balkon) na stropie. Jeszcze raz proszę o pomoc. Zgóry dziękuję
[email protected]

napisz w tej sprawie do redakcji muratora - powinni przesłać egzemplarz pokazowy interesujących Cię rzutów

AniaArek
12-07-2007, 10:46
Może jednak ktoś ma możliwość zrobienia kilku fotek z projektu i ich przesłania (jak pisałem wyżej: strop, fundament, podciągi). Jest to dla mnie bardzo ważne i pilne a nie wiem czy z MURATORA dostanę szybką odpowiedź.
[email protected]

pawel1309
12-07-2007, 12:29
Może jednak ktoś ma możliwość zrobienia kilku fotek z projektu i ich przesłania (jak pisałem wyżej: strop, fundament, podciągi). Jest to dla mnie bardzo ważne i pilne a nie wiem czy z MURATORA dostanę szybką odpowiedź.
[email protected]

ja niestety "pozbyłem" sie dziś wszystkich egzemplarzy ;)

mam tylko egzemplarze pokazowe (przekrój, rzut więźby, rzut piętra i parteru - tylko takie mnie interesowły i takie otrzymałem na moja prośbę)

a teraz odnośnie zmian w projekcie...
będą trzy kominy, jednak w odróżnieniu od Seby usuwam komin z pralni. Komin z kanałem spalinowym znajdujący się w pom. gosp. przenoszę do garażu i rozbudowuję o dwa kanały wentylacyjne, których zabraknie po usunięciu wcześniej wspomnianego komina. Komin w łazience na górze pozostaje bez zmian. Pod kominem w stropie będzie tylko otwór na wentylację łazienki (i kanalizacji), która powstała z drugiego - mniejszego pokoju.

Poza tym usunięcie drugiej łazienki na górze, o którym już wspomnałem wcześniej.

Za adaptację i zmiany Projektant wziął 1500zł (1000zł adaptacja, 300zł za kominy i 200zł za załatwienie wszystkich warunków przyłączy i uzgodnienie wjazdu)

Seba z Gniezna
20-07-2007, 21:08
No i mam problem.
Przy podwyższeniu domu ( ściana kolankowa na 50 cm ) i założeniu rolet nadbudowanych - kolejne 24 cm , aby zrównać dolny poziom więźby z poziomem okien - więźba musi odchodzić od ściany domu na odległość 125 cm- a to jest nie do zaakceptowania przez kierownika budowy , który twierdzi , iż ta część dachu będzie się uginać.
Może coś mi podpowiecie.
Seba

salinski
21-07-2007, 22:48
Witam,
trochę się nie odzywałem
ale w sierpniu startuję pod Toruniem z M02aL
:)
czekam na decyzję kredytową
- powinna byc pozytywna :P

Seba, czy byłaby szansa dowiedzić Cię na budowie
żeby w realu obejrzeć pokoje i twoje przeróbki...
???

Ja chyba tylko kosmetyka u góry, pracownia zamiast garażu
(garaż oddzielnie) i słabsza więźba, bo planujeny gont.
Ale żona wciąż gada że kuchnia za mała...

Pozdrawiam!

Seba z Gniezna
21-07-2007, 22:59
Nie ma problemu.
Zapraszam
Seba

pawel1309
03-08-2007, 10:30
Zamówiłem okna z roletami nadstawnymi - wymiar okien 1850 ( wysokość ) x 1140 ( szerokość) - z przegrodą na wysokości 450 od góry.
Pzdr.
seba

A tak sobie przeglądam jeszcze raz "nasz" wątek i jeżeli można wiedzieć... okna PCV czy drewno? Nie mam teraz projektu, ale wydaje mi się, że wymiar który podałeś to okna z salonu i jadalni? Ile za szt? ;p

Byłem już zamówić więźbę (choć nie mam jescze pozwolenia :wink: ). Koszt ok 10 000zł. Zasugerowano mi aby zmniejszyć wymiary murłaty i krokwi (czytałem o tym w wątku o M02). Czy wyrównież to zrobiliście?

Suporeks po 12zł. Drogo;p Czekamy... :wink:

Potrzebuję ziemię na podwyższenie terenu, ponieważ na działce na której będę budował kiedyś miał powstać budynek ośmiorodzinny i pod metrową warstwą ziemii są wylane fundamenty, a do poziomu drogi brakuje co najmniej jeszcze metr. (120zł za wywrotke to chyba nie dużo:>)

Ogradzacie plac budowy? Bo nie wiem czy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Stemple na słupki trzeba liczyć po 5zł, 150m siatki i już mamy coś koło 1000zł.

pzdr!

Seba z Gniezna
06-08-2007, 23:33
Cześć
Okienka pcv - oknoplast kraków , te duże dałem też w jednym z pokoi na dole .
Cena za 1 szt. 1650 - przy założeniu , że górna część 450 mm nie jest rozwierana ( witryna ) - były trochę droższe , aniżeli w całości otwierane, ale bałem się odkształcania okien.

Ja nie chciałem zmniejszać wymiarów - ale wykonawca zmienił - na naszym rynku najpopularniejszy jest wymiar krokwi 20,5 x 7 - krokwie co 82 cm - murłata 16x16 .
Dodałem jętki i dodatkowe belki ( takie jak murłaty , ale nad jętkami ) przydatne zwłaszcza dla wzmocnienia konstrukcji nad tarasem górnym .

Co do cen materiału , to słyszałem , że w sierpniu może cegła mocno stanieć , podobno ruszyły 4 nowe cegielnie - ja za porotherm płaciłem 5,6 pln.

W zakresie ziemi nie potrafię nic powiedzieć - ten temat zostawiam na przyszły rok - wyrównywanie działki i nawożenie pod trawnik.

Grodzenie odradzał mi wykonawca - materiał jest fizycznie pilnowany - jeśli jest na działce.

W tym tygodniu może zaczną układać dachówkę.

Pzdr.
Seba

pawel1309
07-08-2007, 10:03
Miałem wątpliwość dotyczącą wymiarów więźby, zadzwoniłem do pani architekt i dowiedziałem się, że zwiekszyła wymiary... ("tyle co jeżdzę po budowach i tyle falujących dachów widziałam, że wolę dać trochę więcej i będę pewniejsza") Skoro tak;)

Jętek nie będzie i może właśnie z tego względu postanowiano, że konstrukcja będzie nieco masywniejsza.

Ogrodzenie... Przypomniało mi się, że mam dobrego kolegę, który zaiwestował w skup złomu... Słupki jak za darmo :wink:

Suporeks można już w każdej hurtowni w Pile dostać po 12zł. Trzebaby było zorientować się w mniejszych miejscowościach. (podczas boom w pile ceny były jednymi z najwyższych w karaju - 18zł/szt.)

Pzdr!

pawel1309
08-08-2007, 16:43
Miałem wątpliwość dotyczącą wymiarów więźby, zadzwoniłem do pani architekt i dowiedziałem się, że zwiekszyła wymiary... ("tyle co jeżdzę po budowach i tyle falujących dachów widziałam, że wolę dać trochę więcej i będę pewniejsza") Skoro tak;)
Pzdr!

Poprawka;p Pani nie była zorientowana jakie wymiary były w projekcie;p
Murłaty zmienione na 140x140
Krokwie zmienione na 80x180
Zyskaliśmy ok 3m3 drewna czyli ponad 3tys zł ;)

Seba z Gniezna
08-08-2007, 22:38
U mnie dzisiaj położyli część papy - mimo zakładu , zażyczyłem sobie klejenia papy - nie wiem czy to jest najlepszy pomysł , ale niech będzie.
Dzisiaj zaczęliśmy zamawiać płytki - czas realizacji do 3 miesięcy.

Pzdr.
Seba

basia_z_lasu
09-08-2007, 15:09
,
Murłaty zmienione na 140x140
Krokwie zmienione na 80x180
Zyskaliśmy ok 3m3 drewna czyli ponad 3tys zł ;)

Oczywiście ktoś Ci więźbę przeliczył pod ciężar pokrycia, które planujesz, bo możesz stracić to co bezcenne? :wink:
Bo w tym typie więźby ( krokwiowa) murłata przenosi obciążenie całego dachu...
Poza tym mniej wełny Ci wejdzie między krokwie.
Ja też mam murłatę tylko 140x140 w trochę większym domku, ale to o niczym nie świadczy, bo jest inny typ więźby i u mnie ciężar dachu opiera się na płatwiach 160x180 i licznych słupach :-( , poza tym są jętki.

pawel1309
09-08-2007, 18:41
,
Murłaty zmienione na 140x140
Krokwie zmienione na 80x180
Zyskaliśmy ok 3m3 drewna czyli ponad 3tys zł ;)

Oczywiście ktoś Ci więźbę przeliczył pod ciężar pokrycia, które planujesz, bo możesz stracić to co bezcenne? :wink:
Bo w tym typie więźby ( krokwiowa) murłata przenosi obciążenie całego dachu...
Poza tym mniej wełny Ci wejdzie między krokwie.
Ja też mam murłatę tylko 140x140 w trochę większym domku, ale to o niczym nie świadczy, bo jest inny typ więźby i u mnie ciężar dachu opiera się na płatwiach 160x180 i licznych słupach :-( , poza tym są jętki.

Tak, jest wyliczony ciężar pod dachówkę betonową.

O wełnie też słyszałem i dlatego się zastanawiałem. Wiem też, że niektórzy nabijają deski na krokwie, żeby weszło więcej wełny... Zobaczymy jak to będzie. O bezpieczeństwo i o utratę tego co nade mną będzie się nie boję.

Seba z Gniezna
13-08-2007, 08:48
Ja będę dawał 30 cm waty. Z rozmowy z fachowcem wynika , iż będzie dawał stalowe konstrukcje , dołączane do krokwi.

Obecnie próbuje bawić się w projektowanie wystrojów wnętrz - polecam programy IKEA - pełne darmowe programy i PRO 100 ( na ich stronach jest darmowa wersja demo ) .

Pzdr.
Seba

salinski
27-08-2007, 15:59
:)
ja już mam stan zerowy :)
wygląda bosko!
ale jakiś taki mały...

pawel1309
27-08-2007, 16:13
:)
ja już mam stan zerowy :)
wygląda bosko!
ale jakiś taki mały...

masz moze jakies fotki?
zamierzasz zdazyc ze stanem surowym przed zima? a moze przerwa i na wiosne pelna para:>
Pzdr!

Seba z Gniezna
27-08-2007, 20:23
Mały ?
Ja, co prawda, powiększyłem od strony salonu o 1,8 m , ale ostanie wyliczenie podłóg wynoszą ok. 270 m.

We wtorek rusza montaż okien i rolet.

około 10 mają wejść elektrycy.
Pzdr.
Seba

http://picasaweb.google.com/sebamagda

salinski
29-08-2007, 10:37
270!!!! wooooooow :)

ja nic nie powiększałem,
ale zrezygnowałem z garażu :(
zamiast niego będzie pracownia.
Garaż wybuduję osobno za jakiś (!!!) czas :P

Seba o ile podnosiłeś na piętrze ściane kolankową?

chyba była już o tym mowa... :P

ja chcę podnieść,
ale 1 suporeks to bez sensu
3 za dużo
chyba zdecyduję się na 2 suporeksy
ale nie mam pojęcia czy nie odbije sie to
"wizualnie"
no i czy trzebaby więźbę przedłużać...
???

w poniedziałek przyjeżdża suporeks
:)

wieczorkiem wrzuce kilka fotek...

Seba z Gniezna
29-08-2007, 22:41
Podniosłem o 2 cegły - 50 cm i zrezygnowałem ze ścianek przewidzianych projektem - dodatkowo około 3 m szerokości pomieszczeń na górze.

Ta powierzchnia jest liczona po podłogach , faktycznie do ogrzania w m3 będzie mniej.

U mnie praca na dachu - opierzenia kominów i instalacja odgromnikowa.

Pzdr.
Seba
http://picasaweb.google.com/sebamagda

Seba z Gniezna
12-09-2007, 19:42
Mam taką refleksję dot. kotłowni przy kotle na paliwa stałe.
Mimo powiększenia kotłowni do 11 m , będę miał problemy ze składowaniem opalu.

Wczoraj oglądalem piec na paliwo stałe - groszek , pellet - i uważam , że warto rozważyć małą piwnice pod garażem lub ewentualnie dodatkowy budynek gospodarczy.

W chwili obecnej na budowie elektrycy.

Pzdr.
Seba

mk CocaYna
25-10-2007, 14:16
Hej Seba, czyżby budowa tak Cię pochłonęła, że brak Ci czasu na Forum? A ja tak ciekawa jestem na jakim etapie obecnie jest Twój domek. Mam jeszcze takie pytanie, może prozaiczne, ale im więcej czytam o fuszerkach architektów, tym bardziej chciałabym to sprawdzić przed zakupem projektu. Czy w projekcie są ujęte ilości materiałów jakie potrzebujesz do budowy i wykończenia domu i czy faktycznie ta ilość przekałada się na realne zapotrzebowanie? Gdybyś miał kosztorys i mógł go udostępnić, to byłabym wdzięczna.

Seba z Gniezna
25-10-2007, 18:31
Rzeczywiście dawno mnie nie bylo na forum.
Jestem już po elektryce , alarmi , hydraulice , co ( ale jeszcze bez pieca ) i po tynkach . No tak wczoraj skonczyli podłogi ( beton ).
Od poniedziałku rozpoczynamy ociepelnie od zewnątrz i wygrzewanie domu - jakimiś specjalnymi dmuchawami i urezadzeniami do wyciągania wilgoci.

Zrezygnowaliśmy już z przeprowadzki w grudniu , chcemy przeprowadzić sie w chyba w marcu - wszystko zallezy od stolarza - jego zdaniem dom musi być dośc mocno suchy.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na teamt materiałow w projekcie , albowiem mój wykonawca sam wszystko przelicza - na wątku M02 było wspomiane o złej ilości belek stropowych - rozmwaiałem z nim jak uniknąl tego błedu - i mowił , ze wszystko musi byc faktycznie przeliczane - zwłaszcza jak robisz jakiekolwiek przeróbki .

Tak w ogóle to domek wyszedł dośc duży - powiększając salon powiękaszasz tez pomieszczenia na górze .

Jak tylko zliczę to wrzucę na forum dotycgczasowy kosztorys.
Pzdr .Seba

mk CocaYna
26-10-2007, 07:30
Seba, to znaczy że prócz tego, że wybrałeś większą wersję konkursowego, czyli M02a, dodatkowo jeszcze powiększałeś salon? Mój mąż kręci nosem, że przewidziane w projekcie 30m2 na salon +jadalnię, to mimo wszystko troszkę za mało, a ja ciągle się waham...

Seba z Gniezna
27-10-2007, 09:59
Powiększyliśmy M02a o 1,8 m od strony salonu i jadalni - łączna powierzchnia salonu, jadalni i kuchni to 52 m2. Ale rownoczesnie wzrosła powierzchnia pomieszczenia nad saolnem - u nas sypialni - mimo wydzielenia balkonu - 40 m2.
Teraz salon u nas ma nicałe 30m2 , razem z jadalnią 42m2 - całkiem ciekawie to wyszło .
Aha powiększyliśmy dzięki temu kuchnię do ok. 10 m2 - o 40 cm .
Pzdr. Seba
[/url] http://picasaweb.google.com/sebamagda

mk CocaYna
29-10-2007, 11:50
Seba, a ile zapłaciliście architektowi za taką adaptację?

Seba z Gniezna
29-10-2007, 16:30
Z tego co pamietam 2200 , ale łacznie z przygotowaniem pelnej dokumentacji do pozwolenia na budowę włącznie.
Nadzór nad budową łacznie z odbiorem domu - kolejne 2400.
Seba

Seba z Gniezna
29-10-2007, 16:49
Postaram się przedstawić taki wstępny kosztorys ( ceny brutto 7% )

stan zero - 29 000 PLN- ale bez ocieplnia fundamentów - będę robił później, przed układaniem klinkeru

stan surowy zamknięty - 192 000 PLN- , w tym ściany działowe, schody , okna + okna dachowe , dach( deskowanie pełne , papa , dachowka ceramiczna , instalacja odgromnikowa ) , kominy 3 sztuki,

instalacje sanitarne i co - już 38 500 PLN ( ale z piecem LING DUO na pellet )

instalacje elektryczne - 12 000 PLN - 1100metrow i 165 puszek , ale później byłoby tylko drożej

wykończenie zewnętrzne - jeszcze nie wiem PLN,

wykończenie wewnętrzne ( tynk + płytki - 32 000 PLN.

razem 303 400 PLN (brutto 7 %)

a tak po podliczeniach wszystkich wydatków z listy wyszło mi 315 000 - ale mam już kupiony caly klinker na dom i tarasy - nie doliczyłem , bo fizycznie jeszcze go nie ma " zamontowanego "

Pzdr. Seba .

mk CocaYna
06-11-2007, 09:37
Dzięki Seba, zobaczymy jak koszty będą się kształtować w roku 2008....

mk CocaYna
06-11-2007, 09:46
Seba, ale Ty masz ekipę, która buduje pod klucz? Może na budowie systemem popularnie zwanym gospodarczym, można trochę zaoszczędzić?

Seba z Gniezna
06-11-2007, 19:34
U mnie buduje ekipa pod klucz.
Wyjątkiem sa elektrycy i fachowiec od co+hydraulika.
Jeszcze stolarza do podłog będę mial "obcego"
Reszta ekip , która wchodzi na budowe , to firmy współpracujące z moim wykonawcą .
Co do cen , to nie jestem pewien , czy samodzilne poszukiwanie jest tańsze.
Rownocześnie buduje sie moj kolega - za tynki, posadzki , dach od 1 m2 płacimy tyle samo , a ja często mam materiał taniej - rabat firmy.
Co jest istone - nie mam zganiania na innych wykonawcow , wszystko sobie sami planuja i robia "pod siebie " - bardzo ważne - starają się , żeby poźniej się nie męczyć.

Mam świdomość , że ten kosztorys jest wysoki - ale domek tej nie jest najmniejszy - mocno zaczynam zastaniwiać się nad zwiększeniem kredytu

U mnie własnie oceplanie budynku - styropian 15 cm , a wewnątrz ruszyły gładzie.

Za chwilę bedziemy z zona wybierać kominek - pólokrągły , " patrzący w róg salonu" .

Pzdr. Seba

mk CocaYna
07-11-2007, 08:29
Wrzucisz kilka zdjęć z postępu prac?

Seba z Gniezna
07-11-2007, 17:56
Po weekendzie ruszam ze zdjęciami - od września .
Teraz jeszcze mama uszkodzony komp. na którym sa zdjęcia.
Pzdr.
Seba

Seba z Gniezna
19-11-2007, 20:33
Witam wszystkich
nowe zdjęcia z budowy.

http://picasaweb.google.com/sebamagda

Pzdr. Seba

mk CocaYna
30-12-2007, 16:24
No, no Seba, siedzisz cichutko, jak mysz pod miotłą i nic się nie chwalisz. Właśnie obejrzałam Twoją galerię, a tam, ho ho, sporo się dzieje. Widzę, że etap wykończeniowy pochłania Cię całkowicie, ale się nie dziwię, dom przeobraża się w oczach i to jak! Gratuluje!
Seba Czy zamierzasz wokół domu zrobić taki nasyp z ziemi? Podnosiłeś w tym celu dolną część domu?

mk CocaYna
30-12-2007, 16:25
Aha, no i muszę się pochwalić, w piątek kurier przywiózł nam projekt M02aL!

Seba z Gniezna
30-12-2007, 17:01
mk CocaYna
Gratuluję . Wszystko przed Tobą.

Ja jestem na etapie walki z rozpaleniem pieca ( wymarzony pelet ) i uruchomieniem ogrzewania - słabo schną gładzie .
według planu jeszcze w styczniu całość podłóg , w lutym / marcu - stolarze , w tym samym czasie tynk zewnętrzny , klinkiery i podjazd z tarasem . Chyba na koniec marca przeprowadzka.

A dom rzeczywiście jest już częściowo podsypany, później jeszcze podsypanie lepszą ziemią.

Postaram się wrzucic jakieś nowe zdjęcia.
Pzdr. Seba

mk CocaYna
01-01-2008, 13:33
Seba, a o ile podnosiłeś fundament do tego nasypu?
Mój mąż chce również podnieść nasz dom, bo nasza działka jest położona w małej depresji, a poza tym fajnie później wygląda taki nasyp obsadzony zielenią (to oczywiście mój punkt widzenia).

Seba z Gniezna
01-01-2008, 18:55
Dom jako taki nie został podniesiony na fundamencie - działka jest zróżnicowana
( usytuowana na górce ) i pomiędzy poziomem 0 - u nas róg ścian garaż i ściana garaż - kotłownia , a rogiem salonu i tarasu - po przekątnej , o ile dobrze pamiętam wyniosła 55 cm.

Poziom 0 wytyczaliśmy w tym miejscu , żeby później było łatwiej przygotować wjazd do garażu.

Aha udało mi się odpalić piec i nawet nie gaśnie , ale muszę jeszcze dokonać pewnych modyfikacji - podłogówka go zbyt mocno wychładza.
Seba

mk CocaYna
22-01-2008, 13:42
Seba, krótkie pytanie. W projekcie M02a są krokwy 10 x 22. Jeśli robiłeś odeskowanie, a tym samym dodatkowo ociepliłeś dach, to zmieniałeś wymiar krokwi np: na 8 x 18? i grubość welny na 15?

Seba z Gniezna
24-01-2008, 18:20
Z tego co pamiętam to krokwie są o wymiarze 20,5x8 - takir występują u nas standardowo .
Ocieplenia dałem 30 cm - dobijana konstrukcja dla ocieplenia . Myślę , że 15 cm ocieplenia to istotnie za mało. Warto zainwestować w ocieplenie sufitów ( dachu)
pzdr.
seba

Seba z Gniezna
14-07-2008, 15:17
A tak wygląda nasz M02a po zakończeniu budowy
http://picasaweb.google.pl/sebamagda

mk CocaYna
16-07-2008, 07:29
Seba, przepiękny dom! Wielkie gratulacje.

Bluesguitar
18-12-2008, 20:41
Witam wszystkich,

Zapraszam do dyskusji odnośnie elementów klinkierowych w projekcie M02A. Czy ktoś wykańczał elewację cegłą klinkierową w tym projekcie ?

Bluesguitar
18-12-2008, 20:49
Witam,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów buduje w okolicach Grodziska Maz. M02A ?

Bluesguitar
18-12-2008, 21:09
Seba, przepiękny dom! Wielkie gratulacje.

Widzę że tez zmieniłeś materiał ścian na ceramikę - bardzo fajnie. Nie wyobrażam sobie mieszkac w betonie.

Bluesguitar
18-12-2008, 21:16
Seba, krótkie pytanie. W projekcie M02a są krokwy 10 x 22. Jeśli robiłeś odeskowanie, a tym samym dodatkowo ociepliłeś dach, to zmieniałeś wymiar krokwi np: na 8 x 18? i grubość welny na 15?

Witam,

Ja jak zamawiałem krokwie 10 x 22 to wszyscy pukali sie w czoło, mówiąc że to jakis debil projektował, i wywalam kasę niepotrzebnie. Dopiero po moim pytaniu czy ktoś przeliczał obciążenia śniegiem i podczas wiatru z dachówka ceramiczną nic nie potrafili odpowiedzieć. Nic nie zmieniałem a na drewno wydałem około 7500,00 PLN w okolicach Grodziska.

Bluesguitar
20-12-2008, 23:15
Witam,

Cóż, podziele sie swoimi doświadczeniami na temat elewacji klinkierowej w projekcie M02A.
Od dawna marzyłem o domu wykonanym z materiałów ceramicznych wraz z elewacja klinkierową na całości. Los i Bóg sprawił, że stało się to możliwe.
A więc ściany trójwarstwowe...
Na samym początku zmieniłem materiał ścian z betonu komórkowego 24 cm na porotherm o grubości 25 cm. Dodatkowo trzeba było przeprojektować ławę fundamentową, poszerzając ją do około 70 cm, tak aby elewacja klinkierowa miała na czym się oprzeć. W tym celu należało wprowadzic zmiany w projekcie (wizyta u architekta - koszty). Wykonano poszerzona ławę + dwie pionowe warstwy bloczków fundamentowych, wraz z ociepleniem styrodurem pomiędzy warstwami. Czyli miałem fundament na ścianę nośną i elewację klinkierową. Trzeba zaznaczyć że w tym momencie koszty rosną, gdyz zużywa się więcej materiałów -więcej betonu na ławę + dodatkowa warstwa bloczków fundamentowych.
Porotherm jak się okazało był niezbyt dobrej jakości, czasami przyjeżdżał na budowę popękany, tak jak by był przesuszony. Ale ściany nosne zostały postawione mimo trudności z materiałem i wykonawcami. Zaczynałem budowę w 2007 roku w czasie kiedy był ogromny problem z wykonawcami, więć miałem takich którzy z porothermem raczej nie pracowali za często. Dla nich było wszystko jedno czy pustak jest docisnięty do drugiego do końca (pióro - wpust) czy nie. Dopiero po konkretnej zjebce zaczeli zwracać na to uwagę...
Ciąg dalszy nastąpi. :wink:

Barti44
21-12-2008, 18:07
Taka sama sytuacja u mnie-wlasnie kupuję drewno na więźbe (też buduję M02a), więc zwiedziłem wiele skladów drewna. I w każdym stukaja się w głowę, PO CO PANU TAKA WIĘŹBA. Nic nie zmieniam, bo stwierdzilem, ze można przekombinować.
W Krakowie wyceniono mi drewno na ok 9000 (zaimpregnowane), ale dalej szukam. Moze ktoś ma sprawdzony, dobry składzik??
Pozdrawiam!!!

Bluesguitar
22-12-2008, 23:12
Witam,

Zastanawiałem się, czy murować jednocześnie ścianę nośną i elewacyjną. Po rozmowach z kierownikiem budowy oraz własnych przemyśleniach postanowiłem wykonać elewację kiedy już będzie gotowy dach. Dzięki temu elewacja oraz wełna była chroniona przed deszczem przynajmniej od góry podczas wznoszenia.
Nadszedł czas na wybór cegły klinkierowej. Na rynku jest masa ofert. Chodziło o to żeby cegła była w przystępnej cenie oraz była "ładna". Kolor nie mógł być jednolity, tylko "żywy". Raz brąz, raz czerwień, czasami oliwka. Wtenczas wydobywa sie prawdziwe naturalne piękno klinkieru. Przeglądałem katalogi i strony z belgijskimi, holenderskimi, niemieckimi, polskimi cegłami i nie mogłem sie zdecydować. Najpierw podobały się ręcznie formowane, ale wybrałem w końcu standardową gładką elewacyjną cegłę. Z ręcznie formowanej zrezygnowałem ze względu na wysoką cenę, większa nasiąkliwość oraz bardziej żmudną robotę podczas murowania. Pozatym więcej cegieł ręcznie formowanych (w zależności od formatu oczywiście) przypada na metr kwadratowy: od 57-72 szt. W formacie RF który wybrałem wychodzi 51 szt na metr kwadratowy. Brałem też pod uwage format NF -niemiecki 48 szt na metr, ale żona odrzuciła kolorystykę :D Podczas wyboru dostawcy pomyślałem, że ważne aby towar był dostępny w Polsce, ponieważ ciężko jest przeliczyć dokładną niezbędna liczbe cegieł do wymurowania elewacji. A nikt nie będzie ściągał z Holandii 1 paletę jak zabraknie - koszty transportu. W każdym bądź razie wybór padł na Tercę, model FRAZA, w czym zasługa mojego dostawcy ceramiki na cały dom, ale o nim później w dziale polecani dostawcy i wykonawcy "klinkierowi".
Ciąg dalszy nastapi...

frendli
10-01-2009, 11:46
witam !! jestem tu nowy !! ale zastanawiam sie na budowaniem tego domu M02a !! jesteście zadowoleni z tego priojektu !! jak to wyszlo finansowow !! pozd

Barti44
10-01-2009, 16:49
Wg mnie projekt jest super. Jedyne co nam przeszkadza, to jednostanowiskowy garaż, ale priorytetem przy wyborze projektu byl uklad pomieszczen i ogolnie "FAJNOSC". Buduje m02a wersje alternatywna, czyli z jedna sypialnia na dole ale za to wieksza kotłownia (piec na paliwo stałe, tylko jeszcze nie zdecydowalem na jakie :) ).

Uwazam jednak, ze zeby ten dom byl idealny, to trzeba go powiekszyc z jednej strony (skrzydło salon/jadalnia), tak jak to zrobil np. Seba z Gniezna.
Ja tego zrobic nie moglem, bo w kazdej chwili mial wejsc nowy plan zagospodarowania gminy i musielismy sie straszliwie spieszyc, zeby moc zaczac budowe w 2008.

Pozdrawiam!!!!!

mk CocaYna
10-01-2009, 18:58
Już prawie całkowicie przeprowadziliśmy się na forum konkursowego, a tutaj widzę rozrasta się klub M02a, do którego należymy :D

mk CocaYna
10-01-2009, 19:04
Właśnie jesteśmy na etapie poszukiwań okien i dachówek. Jeśli chodzi o ona to już prawie zdecydowaliśmy się na Jezierskiego w obustronnym kolorze orzecha. Cena niebagatelna 20 tyś, ale wybierając ten projekt liczyliśmy się z tym, że koszt okien to nie będzie bułka z masłem... Ale nade wszystko lubimy słoneczne i jasne wnętrza, stąd wybór tego projektu, no i jeszcze podobnie jak u Seby dorzucone jedno okno na ścianie przy tarasie.

Gorzej idzie nam z dachówką, jeśli chodzi o firmę to chyba będzie to Benders-dachówka cementowa, problem tylko z kolorem, mąż chce grafit, a ja oliwkową zieleń...
Pożyjemy zobaczymy :wink:

frendli
11-01-2009, 10:35
oki !! wielkei dizkei za odp !! ja chciałem zrobic sypialnie na dole a z tego pomieszczenia nr 8 garderobe i łazienke (tylko dla sypialni) !! poza tym wiekszych zmian nie przeiwduje i zlikwidowac pomieszczenia nr 2 w grażu !! jak wyjdzie to zobaczymy !! pozd

Barti44
11-01-2009, 11:49
Ja bylem na wycenie w OKNO-PLAST i w OKNO-POLU. Robilem wycene na podstawie projektu, nie nanosilem zmian naszych, bo chcemy sie rozeznac w cenach no i w tym co dany producent oferuje.

W okno-plascie- 15 323 brutto + zamontowanie 1750 (model PLATINIUM, naprawde b. ladne :).

Okno pol 15 654 brutto juz z montażem.

Oba kosztorysy sa dla pelnego koloru (tzn brązowe na zewn i wewn) no i zakładają rabat 5% za wpłatę 100% wartości przy zamówieniu.

Co do dachówki, to nie mam bladego pojęcia.

Qciniak
04-02-2009, 13:33
Czołem konkursowicze!
Szukam drzwi z garażu do wiatrołapu (wejście mam bezpośrednio nie przez schowek). Jakie macie u siebie? Podzielcie się informacją plissss Wiem ze powinny być z uszczelką (coby spaliny nie leciały do chałupy) i najlepiej przeciwpożarowe (choć mogę się mylić). Jak na razie mam wycenę na Juwenta ok. 1.700 zł, choć niemają takiego koloru jaki chcę a białe nie wchodzą w grę...
Pozdrawiam Q

frendli
06-02-2009, 18:01
i poszło !! projekt zamówiony !! czekam na dostawe !!!! co dalje bede pisał !!! ale sie ebdzie działo !!!!!

frendli
06-02-2009, 18:01
i poszło !! projekt zamówiony !! czekam na dostawe !!!! co dalej - bede pisał !!! ale sie będzie działo !!!!! :)

Barti44
07-02-2009, 17:08
Z nowosci- drewno kupione i schnie. Cała więźba z łatami i kontrłatami wyszlo 7900 zl (laty i kontrłaty zaimpregnowane, reszta jeszcze nie- jak przeschnie, to bede to smarowal jakims specyfikiem....).

DLACZEGO?

Po odwiedzeniu kilku\kilkunastu skladow drewna, spotkalem sie z opinia, ze drzewo swiezo ścięte nie nadaje sie do impregnacji- jest za wilgotne i generalnie nie jest to drewno zaimpregnowane, tylko pomalowane. I gosc ze skladu poradzil, zeby kupic drewno i jak przeschnie do ok 20 % wilgotnosci (jakkolwiek to sie sprawdza :o ) to wowczas trzeba to potraktowac tym plynem. Ponoc drewno to "wypije" i bedzie lepiej. Cos w tym jest :) (mam nadzieje) :)

BasH
07-02-2009, 21:55
Pewnie że tak :) Mam 3. letnie leżaki (takie calówki) pod zadaszeniem oraz świeże ścinki w obecnym domu - impregnat na świeżych spływa, na sezonowany nie zdąży nawet spłynąć i się wchłania :)

frendli
27-02-2009, 11:09
witajcie !! czy robił ktos może lukarny ?????? ja sie zastanawiam po jednej w kazdym pokoju !!! jesli ktoś ma prosze o zdjecia !!! pozd

Kamkaz
16-05-2009, 12:09
Witam wszystkich uczestników forum Muratora, a szczególnie - oczywiście - tego jego działu. Buduję M02a, w okolicach Rzeszowa, a ztego co tu widzę to chyba jako pierwszy zdecydowałem sią na .. loszek pod całym naszym Konkursowym ;-)
Serdecznie wszystkich pozdrawiam!
Kazik

frendli
11-01-2010, 06:50
witam ponownie !! kto podpowie jak z ogrzewaniem ??? mam kominek z płaszzcem wodnym i piec gazowy !! ciekaw jestm jakie sa koszty sezonu grzewczego ???? na cąłym domku łaczne z garażem nan podłogówke !!!! pozd i czekam na opine

mk CocaYna
26-03-2010, 12:03
My mamy pompę ciepła, która już w tym sezonie rozpoczęła pracę. Dodatkowo mamy zamontowany kominek i na poddaszu rozprowadzimy sobie instalację, coby ciepełko z kominka nie marnowało się...

BasH
12-08-2011, 21:17
Nikt ze "świeżych" nie buduje m02a? Energooszczędność wyklucza projekty w "T" ? :)