PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka w łazience



PaulSoiree
04-08-2006, 22:33
Projektując wg. własnych pomysłów łazienkę, wpadłem na pomysł wpuszczenia trochę muzyki do kąpieli.
Zastanawiam się jednak jak to zrobić. Wystarczyłby jeden głośnik, najlepiej gdyby łączył się bezprzewodowo z komputerem - problem jednak leży również w tym, że w łazience jest dość wilgotno, co nie sprzyja elektronice.
Co myślicie o tym pomyśle?

ESKIMOS
05-08-2006, 11:16
Projektując wg. własnych pomysłów łazienkę, wpadłem na pomysł wpuszczenia trochę muzyki do kąpieli.
Zastanawiam się jednak jak to zrobić. Wystarczyłby jeden głośnik, najlepiej gdyby łączył się bezprzewodowo z komputerem - problem jednak leży również w tym, że w łazience jest dość wilgotno, co nie sprzyja elektronice.
Co myślicie o tym pomyśle?

Mam to od dawna.
W obudowie rur zmieściło sie zwykłe radio samochodowe (stereo) z odtwarzaczem zasilane przez mały 12 V zasilacz kupiony za 10 zł. na Wolumenie.
Załącza sie dodatkowym klawiszem włącznika oświetlenia nad lustrem (ale mozna i na pilota).
Dostęp do radia przez i tak istniejący otwór rewizyjny (wyjmowana płytka).
W suficie 4 głośniki ( zakupione czarne kratki musiałem przelakierować na biało).
Radio nastawione na stacje "łagodne przeboje", ew. ulubiona płyta wymieniana jak stnie się już nieulubiona.

Polecam.

Mohag
05-08-2006, 11:57
U mnie takich bajerow nie ma :wink: mam przy wannie na rurze od prysznica powieszone male tranzystorowe radyjo specjalne do lazienek.... bylam bardzo zdziwiona ze przy lazience bez okna w srodku mieszkania z antena w srodku tak dobrze moze odbierac. Radio ma juz dobrych kilkanascie latek i gra jak nowe.

raffran
05-08-2006, 13:50
Pare dni temu ogladalem program w TV.Wlasnie bylo o inteligentnym domu i byl przykladowy dom. Byly w nim m.in. pomontowane "scienne radia",tak to sie chyba nazywalo,w lazience bylo rowniez.Firma ,ktora to robila to www.tema.pl. Nie twierdze,ze masz u nich cos kupowac,ale moze tam znajdziesz jakies rozwiazania dla siebie.

PaulSoiree
06-08-2006, 09:19
Zastanawia mnie najbardziej, czy gdy para dostanie się do głośników, to przypadkiem nie porobią się zwarcia tudzież spadnie jakosć dźwięku.
Wolałbym jednak nie montować samego radia w łazience, ale znaleść głośnik bezprzewodowy, który złapie mi z odległości 5-7m od komputera. Co więcej głośnik ten musiałby być taki jak w McDonaldach itp. czyli płaski, wmontowany w sufit, ewentualnie pod umywalką w szafkę ;)

PaulSoiree
06-08-2006, 09:44
Zastanawia mnie najbardziej, czy gdy para dostanie się do głośników, to przypadkiem nie porobią się zwarcia tudzież spadnie jakosć dźwięku.
Wolałbym jednak nie montować samego radia w łazience, ale znaleść głośnik bezprzewodowy, który złapie mi z odległości 5-7m od komputera. Co więcej głośnik ten musiałby być taki jak w McDonaldach itp. czyli płaski, wmontowany w sufit, ewentualnie pod umywalką w szafkę ;)

2112wojtek
06-08-2006, 16:47
Zastanawia mnie najbardziej, czy gdy para dostanie się do głośników, to przypadkiem nie porobią się zwarcia tudzież spadnie jakosć dźwięku.
Wolałbym jednak nie montować samego radia w łazience, ale znaleść głośnik bezprzewodowy, który złapie mi z odległości 5-7m od komputera. Co więcej głośnik ten musiałby być taki jak w McDonaldach itp. czyli płaski, wmontowany w sufit, ewentualnie pod umywalką w szafkę ;)

Witaj
Nie ma problemow z glosnikami w lazience. Hans Grohe np proponuje w kabinach prysznicowych nie tylko radio stereo ale takze telefon a na specjalne zyczenia panel lcd.
Nie radze natomiast stosowac rozwiazan samochodowych i zwyklych glosnikow z mebranami papierowymi. Do pomieszczen mokrych i goracych sa specjalne glosniki , ktore mozna montowac nawet w saunach i lazniach parowych, basenach itp.
Jeden specjalny glosnik tzw. sumaryczny zastapi w lazience dwie kolumny. Wymiary takich sciennych czy sufitowych glosnikow to grubosc zaledwie najczesciej 11cm a czesto i mniej /glosnik wraz z opakowaniem/.
System naglosnienia i sterowania dzwiekiem w domu moze byc prosty jak i bardzo skomplikowany.
Panel sterujacy montuje sie w scianie, moze byc polaczony z tradycyjnym cd, radiem lub z twardym dyskiem z kompa albo internetem. Moze to tworzyc lub byc czescia tzw multiroom-u.
Polecam glosniki do tego przystosowane np Speakercraft lub JBL z keflarowymi mebrankami pracujace w trudnych i ekstremalnych warunkach.
Nie polecam Ci glosnikow bezprzewodowych. To generalnie kiszka - kompresja dzwieku jest tak duza , ze ew do bylejakiego kina domowego sie to nada ale dla dobrej muzyki - nigdy.
Z firm , ktore osobiscie dobrze znam i z czystym sumieniem polecam to Art Cinema
www.artcinema.pl . Maja oni wykonanych sporo trudnych realizacji w saunach, basenach i lazienkach nie tylko z multiroomem w roli glownej :P
Pracuja na terenie calego kraju rzecz jasna.

retrofood
15-08-2006, 15:37
Witam.

od dawna przy wykonywaniu instalacji elektrycznej obiektu wykonuję instalację audio, również w łazienkach (stereo). Wszystko wg życzeń klienta. Chociaż najczęœciej wystarcza "rzucenie" przewodów głoœnikowych do łazienki, a Ÿródło muzyki jest na zewnštrz.
Głoœniki sš przeważnie wbudowane w jakieœ œcianki lub sufit. Wszystko zależy od układu pomieszczenia i usytuowania jacuzzi.

akinom
15-08-2006, 15:43
w lazience nad wanna mam 2 głosniki samochodowe zamontowane w suficie podwieszanym - wisza sobie tam 1.5 roku i jest ok - muzyka płynie:)
Podłączone są do radia, które znajduje się w pokoju - kable poprowadzone za listwami przypodłogowymi w duzym pokoju - przewiercony otwór do lazienki i podłaczone głosniki.
Polecam.

Sp5es
15-08-2006, 20:31
Widziałem w Warszawie na Bartyckiej radio montowane pod płytkę glazury. Wszystko rozwiązanie systemowe, tylko jakaś paskarska cena.

Cpt_Q
16-08-2006, 20:59
Są specjalne radyjka kuchenne podwieszane pod szafki wiszące, np. Thomson lub Grundig. Również z odtwarzaczami CD. U nas od wielu lat w kuchni wisi takie cuś, dość blisko kuchenki, nigdy mu para nie szkodziła. Natomiast w łazience mamy bardzo stare polskie radio z zegarkiem (jeszcze wskazówkowym) i też hula już ze 20 lat - Unitra Diora :) o nazwie Pionier. A więc jak najbardziej, wielce miło jest w łazience przy dźwiękach :D

Bodiniusz
20-08-2006, 21:24
Ja też sobie wymyśliłem jakąś elegancką małą wieżyczkę do łazienki - mam sporo miejsca.

Ale hydromasaż w wannie strasznie głośno działa, więc sam już nie wiem...

Heath
22-08-2006, 14:16
Mi też się podoba takie rozwiązanie, spotkałem się z tym w hotelu. zainstaluję pewnie jakieś radyjko samochodowe na mp3, no-name mozna kupic za ok. 400 zł . Muzyczka musi być!!