PDA

Zobacz pełną wersję : zaprawa



zico77
06-08-2006, 02:46
W przypadku ściany 1-warstwowej (44cm) co lepiej zrobić ?? spoiny poziome podzielić na dwie części, co zapobiega łączeniu strony zimnej ze stroną ciepłą muru, czy położyć na całej powierzchni pustaka?

dominikams
06-08-2006, 07:18
Przyznam, że nie słyszałam o takim rozwiązaniu :o

Ale logicznie myśląc, to pustaki tez stanowią całość. Kładź na całej szerokości, tylko zaprawę klejową (cienką spoinę), a nie zwykłą

06-08-2006, 07:52
zico77 - jest jeszcze "trzecia wersja" ... tez mozesz wziąść pod uwage
dwa pasy zaprawy (z zewnatrz i wewnątrz) a w środku pas styropianu gr 1 cm

pzdr

anpi
06-08-2006, 08:09
A jaki materiał? Wydaje mi się, że bloczki do ścian 1W są robione na pióro-wpust i wtedy nie daje się spoin pionowych.

06-08-2006, 08:26
A jaki materiał? Wydaje mi się, że bloczki do ścian 1W są robione na pióro-wpust i wtedy nie daje się spoin pionowych.

...co lepiej zrobić ?? spoiny poziome podzielić na dwie części, ...?
pytanie było o spoiny poziome ...

pzdr

anpi
06-08-2006, 08:29
Ups. :oops: Tak to jest jak się wstaje w niedzielę o 6.30 :-?

06-08-2006, 10:07
... Kładź na całej szerokości, tylko zaprawę klejową (cienką spoinę), a nie zwykłą
No właśnie - zaprawa ciepłochronna. Idzie jej w diabły i ciut ciut. Murarz nie mógł utrzymać spoiny 12 mm w Porothermie - i ja jemu wierzę, sam sprawdzałem robiąc próby z konsystencją. Brałem zaprawę z Alpolu, nie wiem, czy nie było rozsądniej wziąć oryginał kręcony dla Wienerbergera bodajże przez Baumit.
skonczyło się tak, że pod wieńcem musiałem dołożyć rolkę (czyli 1. warstwę) z cegły, by utrzymać wysokość pomieszczeń. Po prostu 6 cm zniknęło mi na zbyt cienkich spoinach. Cegła i tak było docieplona jak wieniec, ale po co to wszystko...http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=131618

pzdr