PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogówka pod szafami - garderobami



Wojty
06-08-2006, 15:00
Hej,

mam takie pytanie. W piatek omawialismy z wykonawca rozmieszczenie podlogowki. I zdziwilo nas to, ze namiawal nas na polozenie podlogowki w miejscach, gdzie bedzie np. zabudowana wneka. W tym miejscu mamy specjalnie wyprofilowane sciany pod takowa szafe-garderobe. TO samo w kuchni - mam taka kuchnie ze nie wiem, jakbym nie kombinowala to zawsze bede musiala zabudowac ja w podobny sposob. Zreszta, nie ukrywam, ze jak zaplace kilkanascie tys. za kuchnie to jej tak szybko nie zmianie ;). A poza tym czy stawianie lodowki na podgrzewanej podlodze mam sens??

Podobnie ma sie sprawa pod wanna - z powodu przeoczenia architekta wanna bedzie pod niskim skosem, dlatego tez w tym miejscu nie bedzie wylewki tylko odrazu polozymy wanne (pomiedzy zabudowe i strop dam ocieplenie)- kilka osob tez tak ma i jakos nie narzekaja. A wykonawca podlogowki chce mi tam wlozyc rurki :o

Co o tym sadzicie? Czy wykonawca poprostu chce mnie naciagnac na dodatkowe metry podlogowki, czy naprawde dobrze mi radzi?

Dodam ze wiekszosc moich pomieszczen ma dobrze ponad 20m2 powierzchni uzytkowej, a podlogi nawet ponad 30, wiec nie polozenie podlogowki na kilku m2 nie zmieni chyba temp. w pokoju :roll:

sSiwy12
06-08-2006, 15:04
Ogólna zasada jest taka, że w takich miejscach nie układa się podłogówki, a o tym aby pod wanną (celowo) układać, to prawdę powiedziawszy - pierwszy raz słyszę.

anpi
06-08-2006, 15:05
U mnie pod meblami kuchennymi nie ma podłogówki, sam wykonawca mi to zasugerował. Chociaż bez jego uwag i tak bym nie chciał podłogówki pod szafkami.

Aha, w łazience pod kabiną - też nie ma.

Wojty
06-08-2006, 15:11
No wlasnie, a mi zaczal cos tlumaczyc/straszyc, ze to sa sciany zewnetrzne i ze beda wychlodzone :o . A na koncu powiedzial, ze przeciez moze to zrobic na innym obiegu i w razie czego wylacze sobie to grzanie - tylko po co mi w takim razie tam ta podlogowka? :)

sSiwy12
06-08-2006, 15:15
A przy innym sposobie ogrzewania (oczywiście poza ściennym) np. kaloryferach, to rzeczone ściany są ogrzewane ?

ja budowniczy
06-08-2006, 15:15
U nas nie ma podłogówki ani pod szafką umywalkową w łazience, ani pod wannami, kabiną i nie ma w kuchni pod zabudową. Hydraulik nawet nie proponował tam układać, zresztą my byśmy się na to nie zgodzili.
pozdrawiam

Wojty
06-08-2006, 15:18
A przy innym sposobie ogrzewania (oczywiście poza ściennym) np. kaloryferach, to rzeczone ściany są ogrzewane ?

wiem, to bylo jego metne tlumaczenie. Zreszta powiedzialam mu ze w swoim obecnym mieszkaniu ani razu nie wlaczylam ogrzewania w kuchni, a tez mam sciane zewnetrzna.

tomasz sulej
06-08-2006, 19:00
Witam.

Hydraulik powiedział, że jakby co to zrobi Państwu dodatkowy obiec podłogówki odpowiedzialny za grzanie podłogi pod szafkami :o . to bez sensu. Nie ma potrzeby rozkładania podłogówki np. pod wanna czy szafkami pod umywalkę, badz kuchennymi. Poza tym to dodatkowy koszt zwiazany byłby z rurą a także dodatkowym wejciem i wyjsciem z rozdzielacza. Jaki rozstaw podłogówki zaproponował instalator? Jeżeli nie macie Państwo projektu to zapytajcie instalatora? Zwróccie także uwagę na to jaki zestaw mieszający dopasował do podłogówki. To sa istotne elementy do niezawodnej pracy podłogówki.

Pozdrawiam Tomasz Sulej

sSiwy12
06-08-2006, 19:43
Takie pytanie. Czy ten wykonawca robił już instalację podłogową? Bo to co proponuje sugeruje, nie nie koniecznie.
Pozdrawiam.
Ps. A jakie rozstawy między nitkami (rurkami) podłogówki proponuje ?

Wojty
07-08-2006, 07:39
Takie pytanie. Czy ten wykonawca robił już instalację podłogową? Bo to co proponuje sugeruje, nie nie koniecznie.
Pozdrawiam.
Ps. A jakie rozstawy między nitkami (rurkami) podłogówki proponuje ?
W domu bedzie wyłącznie podłogówka (jedynie dwa grzejniki drabinkowe w łazienkach).
Rozstaw wstepnie proponuje 16cm (LK) a wokoło drzwi balkonowych itp rozstaw 8cm (Roth)
Ma jeszcze przedstawic dokładny projekt (robi łącznie z instalacją pompy ciepła)

Wojty

MARKOG
07-08-2006, 08:48
Przestań - nikt nie robi podłogówki pod meblami zabudowanymi na stałe - u mnie nawet jak dywanik leży to pod nim podłoga jest du żo bardziej gorąca - a tłumaczenie żę ściana przymarznie jest jakieś powalone - przecież sciana będzie się ogrzewać przez ciepło całego pomieszczenia a nie przez ciepło wanny czy mebli kuchennych ogrzanych podłogówką. Nie rób w kuchni i w łazienkach i w szafach wnękowych - wszędzie indziej tzn tam gdzie meble można przenosić - rób. Ty jestes inwestorem ty rządzisz!. Mam zdjęcia z całej mojej podłogówki mogę ci podesłać jak będziesz chciał.

Wojty
07-08-2006, 09:03
MARKOG,

wlasnie o to chodzi, ze ja w to przemarzanie scian też nie wierze, zwlaszcza jak mam sciane ocieplona 18cm syropianu!!! A poza tym liczylam przegorde cieplna i wiem jak sie rozklada temperatura. jednak, nic nie wiem nic o ogrzewaniu :roll: Daltego też na poczatku dosc spokojnie probowalam przeforsowac swoje zdanie, a gdy to sie nie udalo powiedzialm ze zastanowie sie do poniedziallku (tzn. popytam w tym czasie na forum ;) ). Instalator za to probowal mnie zastraszyc tym, ze przy pompie ciepla to wyglada inaczej :o , wiec fajnie wiedziec, ze ty, posiadacz pompy, tez nie wszedzie masz podlogowke :D.

A o zdjecia podlogowki bardzo prosze - adres maila w stopce :)

sSiwy12
07-08-2006, 09:19
Trochę mnie to przerasta. Jak dobrze rozumiem, instalator robi komplet istalacji grzewczej tj. kotłownia PC, podłogówka i CWU. Jeśli do sprawy CWU i (a zwłaszcza PC) podchodzi z takim samym "profesjonalizmem", to moim zdaniem mogą być kłopoty. Jeśli na dodatek jest dostawcą PC to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo (tak sądzę), że PC jest przewymiarowana. Sprawdź wszystko bardzo dokładnie, bo nie dość, żę wydasz niepotrzebnie więcej kasy, to jeszcze eksploatacja może kosztować też znacznie więcej niż zakładano. Oby tak nie było.

Wojty
07-08-2006, 09:35
sSiwy

tak, jak piszesz, instalator robi wszystko (poza dolnym zrodlem, bo jego oferta byla 3 razy wyszsza od konkurencji). Zaproponowal nam pompe "11", co chyba nie jest jakas przesadza, bo mam dom ponad 200m2, a do tego konkurencja tez oferowala nam pompy o tej samej mocy.

Co do profesjonalizu to sadze, ze bardziej chodzi tu o chec zysku :-? Na szczescie (mam nadziej) projekt bedzie robila inna osoba. Zreszta przed rozpoczeciem robot musze podpisac projekt podlogowki.

sSiwy12
07-08-2006, 09:42
To może wiele wyjaśniać (kasa) - pewnie umówiliście się na m2 i chciał dodać. Moim zdaniem, ze względu na fakt zastosowania PC, rurki podłogówki mają zbyt mały odstęp (lepiej zagęścić i regulować zaworami niż "dawać" wyższą temperaturę zasilania). Pamiętaj, że im wyższa temperatura GZ (podłogówki) tym mniejszy COP pompy (PC).

MARKOG
07-08-2006, 10:24
Daj jeszcze nazwe firmy która ci to robi (może znam) tez robilem lekkie rozeznanie

Wojty
08-08-2006, 18:40
MARKOG,

nie odpisywalam odrazu, ktora firma tak "madrze" mi radzila, bo myslalam ze sie jeszcze dogadamy i nie chcialam jej robic opinii :-? .
No, ale coz po dniu dzisiejszym moge powiedziec, ze byla to firma EKO SC ze Słupska.

Tak, "była", bo wlasnie zerwalismy kontrakt. Troche bedzie nas to kosztowalo, ale powodow nazbieralo sie kilka:

-mimo, ze umawialismy sie, ze nie zaczna ukladac podlogowki bez naszej akceptacji projektu podlogowki,
wyslal dzisiaj ludzi nam na budowe :o o czym powiadomil mnie dzis o 11 dzwoniac z pytaniem, czy juz dojechali robotnicy :o Aha, przy podpisywaniu umowy umawialismy sie wstepnie, ze przysle ludzi najwczesniej w czwartek. Dośc dowolne podejscie do słowa "uzgodnienie projektu ogrzewanie podłogowego", polega na tym że uzgodniona jest telefonicznie lokalizacja rozdzielaczy (ale my chyba jacyś dziwni jesteśmy, że za kilkadziesiąt tys. zł wymagamy jakiegoś poważnego opracowania tematu)

- nie chcial sie zgodzic na niekładzenie podlogowki pod szafami (oraz zabudową w kuchni), bo tak m.in. przewiduje producent pomp
- kazał nam zadzwonic nawet do Szwedow. My do Szwedow nie zadzwonilismy, ale do importera IVT w Gdansku, ktory oczywiscie tego nie potwierdzil :)
(do tego kierownik powiedział ze raczej jest przeciwny kładzeniu podłogówki pod zabudową w kuchni, a zaleca ewentualne zagęszczenie rurek w pozostałej części podłogi w kuchni)

- w przypadku, gdybysmy nie chcieli mimo wszystko ogrzewania pod szafami musielibysmy zgodzic sie na jego deklaracje,
ze nie bierze odpowiedzialnosci za ogrzewanie w calym budynku :o ,
i jak bedzie nam zimno to na nasze własne życzenie

- w miejscach gdzie nie chcemy podlogowki nie polozy nam juz styropianu (styropian jest przez nas kupowany), bo go to za drogo kosztuje - dla jasnosci, mowilismy tu o koszcie max 20zl (20m2), co chyba przy koszcie calej inwestycji bylo smieszna kwota :lol: - a tak na marginesie sie zastanawiam jak mozna ułozyc styropian nie dokładają go do ściany,
aż nie chcę myśleć że nie uzgodniliśmy że pod styropianem i na styropianie będzie rozłozona folia budowlana - tez kupowana przez nas -
(pewnie to też jest coś niestandardowego i tu nasza wina że wcześniej nawet przez głowę nie przyszło nam się o tę sprawe zapytać)

-poza tym byl bardzo arogancki - na nasze argumenty, ze mamy zamowiony na czwartek styropian, grzejniki lazienkowe itp. powiedzial, ze go to nie obchodzi i ze zona, czyli ja (kobitka w ciazy ;) ) mam to natychmiast zalatwic. A tak w ogole nie mamy co gadac, bo to on jest budowlancem, a my sie na niczym nie znamy....
Generalnie ma sie wrazenie, ze to oni są inwestorami a my jesteśmy tylko do przywiezienia styropianu, otworzenia budynku i przelania pieniedzy....

MARKOG
08-08-2006, 19:02
Bez komentarza
Albo taki maleńki:
WYSTRZEGAJCIE SIĘ FIRMY ECO SC z Słupska bo to buraki :) Ile by im "odeszło" 10, 20 (200-400 zł) bez styropianu pod ścianą pięknie, same kłopoty. Przewiduję że przy takim podejściu co chwile "były by jakieś kłopoty" zwiększające koszta. A jakby niedajboże coś nie chodziło to zaraz zwalaliby na materiały i na kosmitów. Aroganckich buców trzeba tępić. Od firm wymagajmy kultury i wyjaśnienia problemów a nie zlewania klientów.

PS
Wysylam ci zdjecia mojej podłogówki (nie mogłem znaleźć ale juz mam) - sam parter zobacz pod meblami kuchennymi nie ma a i tak podłoga przy meblach jest bardziej ciepła niż gdzie indziej - może dlatego że krótki obieg

carpedijem
08-08-2006, 19:04
Tak a propos kładzenia podłogówki pod zabudowę stałą - też mnie nurtowało to pytanie przez jakiś czas, ale (być może mój) wykonawca PC+ogrzewanie podł+CUW wytłumaczył mi to w ten sposób: oczywiście możemy sobie położyć pod szafą, ale nie ma to sensu, bo nie będzie to wpływało na ciepło w pomieszczeniu (= nie ma sensu płacić za coś, czego się nie wykorzysta). Za to go polubiłam. Jedyny problem, że trochę drogo jego firma liczy za taki zestaw przyjemności....

Wojty
08-08-2006, 19:50
carpedijem,

a moglbys zdradzic, kto ci robil cala instalacje PC? :)

MARKOG
08-08-2006, 19:56
carpedijem,

a moglbys zdradzic, kto ci robil cala instalacje PC? :)

Mógłbym wysylam mailem

Jaki styropian będziecie dawać ze sreberkiem czy bez?



Dodane:
A nie zauwazylem ze to nie do mnie - ale mail i tak poszedł:)

carpedijem
08-08-2006, 20:11
Ja jeszcze nie robiłam. Mówiłam o firmie którą być może zatrudnię. Ale na razie jeszcze ich trochę sprawdzam

Wojty
08-08-2006, 20:43
carpedijem,

a moglbys zdradzic, kto ci robil cala instalacje PC? :)

Mógłbym wysylam mailem

Jaki styropian będziecie dawać ze sreberkiem czy bez?



Dodane:
A nie zauwazylem ze to nie do mnie - ale mail i tak poszedł:)

Tobie wiem, kto robil PC :) Maila jescze sciagam, bo wieczorem u nas wszyscy siedza na necie :-?

sSiwy12
09-08-2006, 09:02
Czy to przypadkiem nie ta sama firma i "magik" co u Martki ?

Wojty
11-08-2006, 07:47
Czy to przypadkiem nie ta sama firma i "magik" co u Martki ?
Nie, ci instalują IVT

Wojty