PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Lepik "Na Zimno" to jest to??



Richard_S
06-08-2006, 19:55
Witam!

Czy warto stosowac lepik na zimno do asfaltowania papy??

Czy daje on te same rezultty co lepik na gorąco, i dobrze trzyma pape??

Czy warto go stosowac do latania dziur w dachach??

Kupilem sporo Dysperitu DN i teraz zacząłem miec wątpliwosci, czy warto było...

Czy nie lepiej jednak byłoby zrobić mnetodą tradycyjną,cYli lepikiem na gorąco...

Może ktoś cos podpowie??

Pozdrawiam.

Geno
07-08-2006, 11:00
dysperbit to nie lepik

Richard_S
07-08-2006, 19:46
Czy to oznacza ze dachu nie uda się takim dysperbitem dobrze uszczelnic??

bladyy78
07-08-2006, 20:27
Jezeli cchesz dobrze uszczelnic dach to napeno nie dysperbitem ja uszczelnilem nim prowizorycznie taras i jak przyszlu deszcze poprostu deszcz go wymywal po drugie on nie klei dobrze papy jedynie co mozesz nim robic to posmarowac sobie lawy czy cos w tym stylu ale napewno do papy to on sie nie nadaje jezeli cchesz robic dewa razy robote tak jak ja w tamtym roku to go urzyj ale jak chcesz miec dobrze to kup sobie lepik na zimno.

Richard_S
08-08-2006, 20:15
Lepik na zimno??

To moze w ogóle zrobie sobie na gorąco...

chyba na goraco jest lepszy....

A ten Dysperit... to moze jakiś inny miales a nie ten co ja o symbolu DN???

bladyy78
09-08-2006, 10:47
Lepikiem na goraca by bylo najlepiej tylko ze to wymaga ogoromnego nakladu pracy i ten lepik jest malo wydajny jeden lepik chyba 50 kg wystaczyl mi na 8 m2 papy a ze taras mam 54m2 zwatpilem bo robilbym to chyba tydzien czasu do tego zniszczylem chyba z 7 szczotek jak smarowalem pape i taras lepikiem na goraco. Wogóle zeby lepik na goraco roztopic w kadzi nad ogniskiem trwalo to z 1,5 godziny. Wkoncu kupilem izolbet -k i konczylem nim prace, a ze mi braklo izolbetu dokonczylem klejenie papy dysperbitem i teraz musze to poprawiac. Lepik który jest na roztworze wodnym nie sklei Ci dobrze papy.

Richard_S
09-08-2006, 20:37
Ale ja tak prawdę mówiąc, zamierzam zastosować Dysperbit do łatania dziur w papie.. i pewnych nieszczelnosci.. a nie do klejenia papy..

Moze więc nie będzie tak zle??

Pozdr.