PDA

Zobacz pełną wersję : kolorystyka dachówki pfleiderer i creaton - szukam realizacj



aresior
07-08-2006, 05:52
witam serdecznie,
planujemy przykrycie naszego "cudeńka" dachówką ceramiczną. Jeszcze nie do końca zdecydowaliśmy jaką. Planujemy creatona kerapfanne albo pfleiderera terra harmonika. Stąd prośba. Jeśli przykryłeś swój dom jedną z tych dachówek prześlij nam zdjęcie swojego budynku. Bedziemy szczególnie wdzięczni za creatona kerapfanne brąz glazura i miedziany spiekany i zwykły czerwony oraz Pfleiderera Terra Harmonica eksclusive brąz i miedziany.
Znajomi mają czarną (pfleiderer) i antracytową (creaton kerapfanne). Są bardzo zadowoleni. Nie ma to jednak jak zobaczyć "na żywo" na zdjęciu.

serdecznie pozdrawiam

Monique
08-08-2006, 21:44
My krylismy dach w/w creatonem. Zdjęcia w podpisie.

aresior
10-08-2006, 21:25
dzięki monique za zdjecia domku. czy dobraliście już kolorek elewacji??? i jakie klinkiery na kominy??? planujemy podobną kolorystykę choć nasz domek jest dużo skromniejszy. Czy te różnice w kolorystyce dachówki są tylko złudzeniem "na kliszy"??? ogólnie super.

pozdrawiam

aresior

Monique
10-08-2006, 21:37
Elewacja jest już raz malowana ale musimy ją jednak trochę przyciemnić. w rzeczywistości dachówka przy dość ostrym słońcu wygląda jakby była cieniowana, nie wiem dlaczego może to przez to, że jest glazurowana.

aresior
24-08-2006, 07:44
monique,
jesteś naszym zbawieniem (niektórzy uznają to za herezje ale "tonący brzytwy się chwyta"). ten wasz creaton super wygląda. w tym tygodniu decydujemy bo cieśla musi dociąć krokwie (czy coś tam) na wymiar dopasowany do dachówki. faworytem jest creaton. taki jak wy macie. w domu to już wystawkę mam z dachówek większą niż w niektórych hurtowniach. nasi rodzice doradzili, że skoro nie umiemy się zdecydować to z uwagi, iż dach jest czterospadowy możemy na każdej stronie położyć inną. tyle żartu ale ... no właśnie. mamy w domu jedną creaton kera pfanne brąz finesse glazura i ona ma jakiś taki inny odcień niż ta wasza na dachu. proszę (nie obraź się ale w rozpaczy potrzebujemy potwierdzenia a na dachu wszystko inaczej wygląda niż jedna sztuka) - potwierdź że macie creatona kera pfanne brąz glazura finesse. kolorek jest super taki jakiego szukamy ale moje druga połowa jest troszkę nieufna po tym jak jesen z hurtowników "wmawiał" nam, że na dachu jest creaton a było coś innego. potem stwierdził, że tyle tych domów i tyle sprzedanej dachówki że mogło mu się pomylić.

nie chcę was absolutnie urazić (a wiem jacy są niektórzy na punkcie sowich cudeniek). domekl macie śliczny (ciekaw jestem kolorku na elewacji). prosze monique potwiedź nam dane przed zakupem bo czas nas strasznie nagli.


serdecznie pozdrawiam

aresior

Monique
24-08-2006, 08:16
Musze to wszystko sprawdzić w papierach znaczy się dane dotyczące dachówki. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni ale mielismy troche niespodzianek związanych z dachem. Były to oczywiście niespodzianki finansowe o ile sama dachówka była stosunkowo tania o tyle wszelakie dodtaki gąsiory, trójniki dachówki wentylacyjne i stopnice kominowe były strasznie drogie tak więc radzę dokładnie wszystko sprawdzić przed położeniem dachu, żeby potem nie byc niemiło zaskoczonym. Acha creaton nie ma czwórników, musielismy kombinować obróbkę z blachy.A kominy mamy obłozone piaskowcem w takim samym kolorze jak na elewacji. Natomiast kolor elewacji to farba elewacyjna BenjaminMoore kolor OC-36 ale tak jak pisałam chyba będziemy go przyciemniać.

master111111
24-08-2006, 10:02
Witaj aresior, :D
jakiś czas temu mieliśmy podobny problem co wybrać. "Każdy Żyd swoje chwali." Ostatecznie wybraliśmy Creatona Kerapfanne miedziana angobowana i jesteśmy zadowoleni. Mogę polecić choć nie jest to tania dachówka. Jak mogę coś doradzić to proszę o pytania. Pamiętam, że zaślepkę gonsiara zrobił nam majster z zwykłej karpiówki i tak kosztowało to nas łącznie jakieś 7 zł zamiast prawie dziesięciokrotnie więcej. :o Wygląda równie dobrze. :D

annzap
24-08-2006, 14:11
Witaj Master111111.
Masz piękny domek i dachówkę, która mi się bardzo podoba. Czy mogłbyś podać mi orientacyją cenę tej dachówki (chodzi mi właśnie o miedzianą angobowaną). W przyszłym tygodniu mam się spotkać z przedstawicielem handlowym więc chciałabym wiedzieć jak kształtują się ceny w innych regionach Polski. Z góry dziękuję. Anka

Nefer
24-08-2006, 14:15
My krylismy dach w/w creatonem. Zdjęcia w podpisie.
Piękny kolor dachu :):) Bardzo mi się podoba :)

Monique
27-08-2006, 21:30
aresior tak mamy właśnie taką dachówkę o jakiej piszesz.

aresior
07-09-2006, 21:07
dzięki monique za potwierdzenie. zgubiłem ten "post" i dopiero dziś się odnalazłem.

pozdrawiam serdecznie

aresior