PDA

Zobacz pełną wersję : pogodówka do mieszkania 100 m.kw - warto?



pytalski
07-08-2006, 23:02
w związku ze zbliżającym się szybkimi krokami sezonem grzewczym nurtuje mnie myśl zalożenia sterowania pogodowego - czy są z tego realne zyski (jakie).
koszt to ok 120 zł - mam piec dwufunkcyjny beretta kompakt confort z wbudowanym modułem pogodówki, regulator pokojowy euroster 2005, 100m. kw kamienica z cegły nieocieplona, wolnostojąca. 1 obieg - bez podłogówki

AdamEda
08-08-2006, 01:59
Jak najbardziej polecam zestaw pogodowy (chociaż sam nie mam ale moja sytuacja jest podobna, blok cetamiczny z 2000r, Junkers dwuFunkcyjny, probramator Euroster2000 ) Aktualnie korzystam z pieca tak, żeby w listopadzie-grudzieniu mieć temperaturę o godz.6.30 ok.22C ustawiam zegar tak uruchamiał piec o 5.30 styczeń-luty(zakładając, że jest ziemniej) o 4.30. Przy corocznej konserwacji pieca rozmawiam sobie z serwisantem o plusach i minusach pieców i osprzętu towarzyszącego (od 5 lat z tym samym) i wiem, że z czujką pogodową było by tak, że nie byłbym wróżką i zastanawiał się ile czasu podtrzeba (piecu) zimą by "rozbujać" się z temp.nocnej (u nas 19C) do temp.dziennej22C na godzinę 6.30 tak jak wstajemy. W mojej aktualnej sytuacji mogę mieć temp. zadaną już o 6.00(płacę za ciepło z którego nie korzystam) albo jej wogóle nie osiągnąć na 6.30 a np na 7.30 gdy już nas nie ma w mieszkaniu (czyli brak komfortu). Nie potrafię odnieśc się do Twoich założeń "budynek nieocieplony". Zapytam mojego serwisanta ale to dopiero wrzesień-październik jak przyjdzie a ja nie sprzedam mieszkania. Więc podeślij mail'a tak dla przypomnienie a odpowiem na forum jeśli temat będzie nadal otwarty. pozdrawiam