PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W ZAWILCACH pracownia ARCHON



Piotrek1
26-03-2003, 11:29
Wybrałem projekt "Dom w Zawilcach". Zamierzam wprowadzć w nim kilka zmian.Czy ktoś w okolicach Krakowa buduje lub mieszka w nim. Chciałbym go zobaczyć, jeśli mozna. Wymienić uwagi itp. Na papierze wszystko wygląda dobrze, ale w rzeczywistości jest różnie. Czekam na informacje.

Ciechanka
26-03-2003, 13:04
Piotrku zajrzyj na forum Archonu tam co prawda niemrawo ale może..www.archon.com.pl Ja będę budować dom pod orzechem też Archonu i niestety nikt mi się jeszcze nie przyznał, że taki również buduje. Pozdrawiam

Piotrek1
26-03-2003, 14:14
Już tam byłem, ale nic tam nie ma ciekawego.

Ciechanka
27-03-2003, 12:47
Piotrku poniżej jest wątek domy z Archona- wymiana doświadczeń - chyba Opalka buduje dom w zawilcach. i trochę o nim napisała. Pozdrawiam

Piotrek1
27-03-2003, 14:26
Dzięki za informację, już z nia koresponduję, Ale ona mieszka w okolicach W-wy a ja jestem z Krakowa.

Kowalik
22-03-2006, 15:07
WItam,

Na dniach chcemy kupic projekt, bardzo pomogła by Nam możliwośc obejrzenia tego domku, nie ma to jak zobaczyc a wyobraznia moze troche szwankowac.

Pozdraweiam serdecznei i czekam na jakiekolwiek odzew.

Mozliwosc obejrzenia wiele by Nam pomogla

Gizma [/b]

Kowalik
24-03-2006, 15:42
Podnosze temat....

Czy nikt nie wybudowal tego domu badz nie zamierza???Chcialabym poznac wszystkie zdania na jego temat Interesuja mnie jakiekolwiek zmiany wniesliscie, jakich dokonaliscie przerobek, co bylo zle, co nie tak??

Wszystko co dotyczy zawilca mnie bardzo interesuje

Ciekawa jestem tez jakie Macie zdanie na temat tego domu.
Jak Wam sie podoba????

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m41079c3dc1c3b

Czekam na komentarze :DDD

gourmand
25-03-2006, 18:18
Witam,
oczekujesz np. mojego zdania odnośnie tego projektu oraz czy mi się podoba? Proszę bardzo.
Podoba mi się średnio, szczególnie ten przyklejony garaż. Myślę, że lepiej byłoby zrobić go pod wspólnym dachem z domem, i tym samym na górze uzyskać jedno ładne i przestronne pomieszczenie. Koszt tego zabiegu byłby niewielki.
Po kolei jednak.
1. Wiatrołap - ciasny. Nic chyba gorszego jak ciasnota już na progu w domu pobudowanym (dla wielu niesamowitym wysiłkiem) za własne pieniądze. Drzwi od wiatrołapu niemal stykają się z tymi od kotłowni. Mam nadzieję, że dłoni między nimi się nie straci.
2. Kuchnia - OK
3. Salon - 26m. to moim skromnym zdaniem, trochę za mało. Nie wierzysz? Argumentacji nie będę rozwijać, pobuduj to się przekonasz. Kominek tak usytuowany zajmie sporo miejsca i uczyni salon jeszcze mniej ustawnym. Lepszy byłby w rogu.
4. Garaż - j.w. oraz należałoby go poszerzyć. Przy tej szerokości nawet malucha 3-drzwiowego (zazwyczaj mają szerokie drzwi) nie otworzysz wygodnie. Jak zatem rozpakować zakupy, wyjąć lub włożyć dziecko np z nosidełkiem albo pozapinać w foteliku?
5. Góra - co z tego, że pokoików mnogość, jeśli są malutkie i w dodatku ze skosami. Nie wiem jakie są twoje potrzeby w tym względzie. Myślę jednak, że lepiej mieć jeden porządny business niż wiele "kulejących".
Moje ogólne odczucie jest takie, że ciasnota w tym domu bierze górę nad wygodą i funkcjonalnością. Archon ma wiele świetnych projektów, ten jednak mi się nie widzi.....

Kowalik
27-03-2006, 08:18
Hej,

Wielkie dzięki za opinie, nie ma to jak świeże podejscie, ja im dłużej sie przyglądam tym mniej wiem, ale wczoraj jak usiedlismy nad tym domem i tym co trzeba zmienić załamalismy sie iloscią poprawek, i teraz szukam w Archonie chyba innego, (a jakie miałes na mysli?)
Moze napisze co dla mnie jest ważne:
- garaz wogole chcemy na dwa samochody
-osobno kuchnia i salon
- w kuchni najlepiej spiżarnie
-własnie duży salon
-dużą sypialnie z garderoba najlepiej
- łazienka na dole daleko od kuchni
Mamy jedno dziecko, ale planujemy kolejne (mam nadzieje) więc na górze dla nich pokoje, i dla nas sypialnia
Prosty funkcjonalny i tani (dlatego wybraliśmy dwuspadowy dach)
tak wlasnie nie ma miejsca w wiatrolapie na dużą szafe :(
Zaniepokoiła Nas wysokość sufitu 2.30 !!To tez mało, no i własnie te małe pokoje na górze.Mętlik niezly mam w głowie.

Moze ktos podpowie jakis domek, a ja zabieram za przeszukiwanie katalogow.....

Kasik30
28-03-2006, 12:57
Mogę podpowiedzieć Dom w rododendronach 5.
Sama byłam na etapie zawilców parę miesięcy temu, ale po wizycie u koleżanki w domu podobnych gabarytów zrezygnowałam, za mały:(
Rododendrony powiększam na garaż 2-stanowiskowy.
Zastanów się:)
A może dom w magnoliach z dachem 2 spadowym?

O ile pamiętam Piotrek1 wybudował zawilce!

Życzę udanych wyborów

Pozdrawiam

Kasia

Kowalik
28-03-2006, 13:50
Dzieki Wam za podpiwiedzi ,

wertuje kolejne domki i przegladam projekt które mi podpowiadacie. Niestety jestem typem który przyzwyczaja sie do mysli i jakos juz przyglnełam do Tych Zawilcy raczej, ma dlugą listę zmian którę chcę wporwadzic, ale głowna która mi teraz sie nasunęła to przeniesienie wejścia głównego w lewo tak żeby z garazu było do przedpokoju i wtedy tam gdzie teraz przedpokój zrobienie kotłownie, nie bedzie wtedy drzewi w drzwi i będzie większy z normalną szafą przedpokój a na tym by mi zależało, hmm tylko brak w kuchni spiżarni mnie martwi.
Juz wchodzę ogladac projekty które mi podsuneliscie, w sumie ciekawy jest DOm pod Modrezwiem 2 z aneksem juz na 2 miejsca stanowiskowe, tylko ten wykuz jakos nie bardzo mi sie podoba.

Dziekuje za pomoc, czekam na kolejne wsparcie i wertuje dalej.....

Pozdrawiam