PDA

Zobacz pełną wersję : Podlewanie ogrodu wodą z rzeczki nieopodal-najlepszy sposób?



egonw
08-08-2006, 07:08
Witam,
Mam pytanie jak w temacie, tzn. mam działkę na której chciałbym zastosować system nawadniania (wymiary działki 50mx30m). Nieopodal (jakieś 50m od mojej działki ze spadkiem ok 3m poniżej mojej działki) płynie strumyk z którego chciałbym użyć wody do podlewania mojego ogrodu. Czy mógłby mi ktoś doradzić jakiej pompy ewentualnie jakiego systemu użyć, żeby można było pompować wodę z tego strumyka? Lepiej użyć pompy elektrycznej, a może spalinowej (co w takim przypadku będzie ekonomiczniejsze)?
pozdrawiam.

BobTrebor
08-08-2006, 07:38
czy pobieranie wody z takiego strumyka jest legalne ?

egonw
08-08-2006, 07:46
Nie mam pojęcia, nie słyszałem nic o tym, że byłoby to zabronione.
Wie Pan coś na ten temat?

hanka55
08-08-2006, 08:12
O ile mnie pamięć nie myli, należało uzyskać zgodę na budowę stałej czerpalini wody, od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Potem projekt, decyzją, odbiór,etc.
Natomiast sporadyczne pobieranie wody, piasku rzecznego, kamienia na własne potrzeby - nie wymaga pozwolenia.
Więc pompa zanurzalna, jako " nietrwałe" urządzenie poboru, jest często wykorzystywana w Rabce, jako antidotum na wodę do podlewania trawników.

Skoro zamierzasz stworzyć stałe ujęcie z wód powierzchniowych, zadzwoń proszę, do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

egonw
08-08-2006, 08:36
Dzięki za pomoc,
pozdrawiam

Jerzysio
08-08-2006, 08:51
Jeżeli masz na myśli automatyczne podlewanie z wynurzalnymi tryskaczami, to musisz pamiętać by uzyskać odpowiednie ciśnienie, inaczej będziesz pluł sobie w brodę.
A to wiąże się z określonym typem tryskaczy, wydajnością pompy, etc.
J

egonw
08-08-2006, 10:56
Właśnie dlatego pytam, może ktoś miałby jakiś pomysł
pozdrawiam

Jerzysio
11-08-2006, 11:06
Zapytaj czy to będzie działo na wodzie z rzeczki ?
J