PDA

Zobacz pełną wersję : Cholerny problem z kominem......



maximdoradca
08-08-2006, 07:58
Mój komin zacieka i co śmieszne w środku. Teraz kiedy są ulewy zacieka mi i mam pytanie czy woda może wlatywać otworami grawitacyjnymi???
Mam ich aż cztery... Inne możliwości wykluczam bo jak się włoży rękę do szybu to kapie. Cholera jak sobie z tym poradzić bo przecież nie zatkam wylotów :( A może to normalne i muszę się przyzwyczaić???

Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aru
08-08-2006, 08:09
te otwory grawitacyjne to od czego? wentylacja czy p.dymowe/spalinowe

mi przez komin (spalinowy) czsami potrafi się lać do kominka
przy wentylacyjnych - coś nie tak z czapką

maximdoradca
08-08-2006, 08:23
To wentylacyjne i nie wiem czy przez otwory może lecieć woda???

pawelurb
08-08-2006, 08:41
przy tym deszczu , moje 2 z trzech kominów też są zawilgocone , woda przecieka nie przez obróbke komina, ale gdzieś w środku.... nie wiem co z tym zrobić , wszystkie są wymurowane tak samo , a ciekną tylko dwa...

krisga
08-08-2006, 21:16
łacze sie w bolu ....... :evil: tez ratuje swoje ...tylko nie wiem jescze jak to zrobić skutecznie??? sprubuje zakryc otwory u gory [ moze bede potrzebował jakis daszkow czy jaoś tak!!!] :x ....i czekać na nastepny deszcz... jakby ktoś cos znalazl na ten problem ...bede wdzieczny o info :lol:

jabko
08-08-2006, 21:20
Wentylacyjne można zakryć od góry a otworzyć na boki (najlepiej na przestrzał).

Ale z dymowym już bym tego nie robił.

krisga
15-08-2006, 20:00
po wezwaniu dekarza i obadaniu moich mokrych kominow ...doszlismy do wniosku ze mozliwe jest wsiakanie wody poprzez spoiny i dalej w cegły ......po ostatnich deszczach [4 dni lalo prawie bez przerwy ] kominy sa wilgotne w srodku domu ...nie ma sladu zacieku [ czyli obrobka dobrze trzyma wode] .....mysle ze wnikajac przez spoiny ...woda wsiaka w cegle i dostaje sie w dziurki klionkieru i wnika w dol komina w nastepne cegły ....czapka na gorze komina dobrze wygladai zabezpiecza komin ...GDYBYM UZYŁ PEŁNEJ CEGŁY KLINKIEROWEJ NA SZCZYTY KOMINÓW -NIE MIAL BYM TERAZ PROBLEMÓW :evil:

......wyjsciem moze być uszczelnienie spoin [woda szklana lub cos innego -podobnego] i zakonserwowanie klinkieru zeby woda nie wsiąkała [ jak najmniej].

czekam na opinie ludzi z podobnym problemem

Acent
15-08-2006, 20:39
Problem to będziesz miał dopiero po zimie :(

krisga
16-08-2006, 00:06
w lipcu minąl rok jak kominy stoja i dach leży ....i do tej pory bylo sucho aż milo ......ale po tych deszczach .....sa wilgotne ok 1 metra od foli paroizolacyjnej [najwiekszy komin] ...najmniejszy komin ma kilka cegiel tylko wigotnych...... nie miałem do tej pory takiego problemu z kominami .....

maximdoradca
16-08-2006, 06:25
do gruntowania komina użyj Sarsil 14/R


www.silikony.home.pl<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

malgoss
16-08-2006, 11:54
Masz dwa wyjœcia:

1. Cišgle naprawiać i ratować,
2. Rozebrać dziurawkę i wymurować pełnym klinkierem z dobrš zaprawš.

Wybór oczywiœcie zawsze należy do Ciebie :wink:

damianr
16-08-2006, 12:30
Bosze jakie rady :o :o :evil: :o :evil: :o
aż się boję zapytać co ja mam zrobić...

ale chyba znam odpowiedź bo u mnie najprawdopodobniej leci przez obróbki blacharskie przy dachu (wszystkie do wymiany :evil: :oops: ) więc sprawa będzie chyba prosta - uszczelni się je silikonem dekarskim w nacieciach i mam nadzieje że po sprawie :wink: (komin systemowy obłożony płytka elewacyjną)

do komina spalinowego też mi kapie ale jest to rura fi20 nawet ma daszek ale jak zacina to niestety kapie... - chyba tak już musi być chociaż martwi mnie to bo generalnie komin od kominka powinien być docieplony a tu kapie??? :o - pewnie panowie jak zwykle nie ten komin docieplili :o :evil: :evil:

więc łączę się w bólu :cry: :cry:
a i dodam że mnie dekarz oknocił ,że dopiero teraz do niego dzwonię a pada od jakiegoś czasu - ale wcześniej nie leciało, naprawdę :o :oops: :o :o

pawelurb
16-08-2006, 12:41
u mnie też przecieka przez kominy , tylko że dopiero jak pada dłużej, tak jak to miało miejsce ostatnio , 2 kominy mam wybudowane w tej samej "technilogii" tzn. murowane z klinkieru i jeden z nich zacieka a drugi nie , zacieka też komin wentyjacyjny wybudowany z pustaków systemowych obłożony płytkami klinkierowymi , przez zimę nie widziałem żeby coś ciekło , dopiero teraz , oglądałem obróbki są ładnie uszczelnione silikonem, i specjalnymi kołnierzami , są rónież wcięte w komin, wyglądają ok. jak można sprawdzić czy cieknie przez obróbkę czy przesącza się przez komin ? ( przy deszczu trwającym np. pół godziny nic niw widać, więc np. przez polewanie wodą też niewiele pezniw się sprawdzi.